Jump to content
IGNORED

Čekajuci GOAToa na engleskoj travi - Wimbledon 2024


Ros

Recommended Posts

4 hours ago, Serena said:

Tata fudbaler mama kosarkasica, odrastao diveci se Izneru i Raonicu. 

U glavni zreb usao kao LL zbog povlacenja Fokine. 

U prvom mecu protiv Korde odservirao 51 as :ph34r: jos samo sestorici u open eri je to poslo za rukom. 

Jedan prvi servis bio 247km/h, a prosecna brzina 217km/h.

 

 

I spasio je sve brejk lopte u tom meču!

 

19 minutes ago, Serena said:

Ko nam je jos ostao u igri

lB7tTx4.jpeg

 

 

 

Vrlo zanimljivi mečevi u najavi u 4. kolu.

Link to comment
9 hours ago, Serena said:

Ribakina oduvala Woznijacki za 58min 60 61 :ohmy:

 

Eto sad je dobila WC.

Link to comment

Dimitrov predao Medvedevu. Nesto se povredio izgleda.

Siner i Alkaraz prosli. Siner 3 seta, Alkaraz 4. 

Spoiler

Medvedev tvrdi pazar malo, trava ovo/ono, ma gde ce on na Sinera :D

 

Link to comment
Posted (edited)

Dimitrov i Meda su taman počeli da se muški makljaju, Grigor poveo 3:0, Medica izjednačio. Grigor je proklizao i povredio prepone, ukazana mu je pomoć van terena, vratio se vidno hramajući, pokušao dva poena i očigledno nije bio u situaciji da nastavi.

Zanimljiva statistika je prikazana u tom meču: Grigor je bio lider na turniru po procentu osvojenih poena na prvi servis: 91% treći i četvrti su Zverev i Halys, ne nužno u tom redosledu i zaboravio sam ko je drugi. Svi oni imaju procenat uspešnosti od 87-89%

 

Druga dva meča sporadično sam pratio, Alkarazov nešto više, a taj je i bio zanimljiviji. Isto za oba meča: pobeđuju zreliji i za klasu bolji igrači, odnosno šampioni. Ovi drugi mogu da se batrgaju, pogađaju, ravnopravno se nose kraće ili duže vreme, ali kada dođe momenat odluke gase se, postaju nesigurni, igraju sa prevelikim rizikom (ako prođe prođe) i promašuju.

Šelton je pružio ravnopravnu igru u trećem setu, koji je odlučivan u TB, koji je dobrim delom takođe bio zanimljiv. TB je okončan sa dve Šeltonove vezane greške, od koji je druga, ona u poslednjem poenu, bila dupla servis greška.

Humber je u prva dva seta mučio Alkaraza, sve do 11. 12. gema a onda bi se gasio. Ineteresantno da je konstantno više pretio na Alakarazov servis, ti gemovi su bili duži, igrali se na razliku, Alkaraz je spašavao BL, a onda bi svoju priliku odmah iskoristio. Treći set je Humber ubedljivo dobio, a onda je Karlos opet preuzeo kontrolu i rešio meč u četvrtom setu.

Edited by Ras
Link to comment
2 hours ago, Ras said:

Šelton je pružio ravnopravnu igru u trećem setu, koji je odlučivan u TB, koji je dobrim delom takođe bio zanimljiv. TB je okončan sa dve Šeltonove vezane greške, od koji je druga, ona u poslednjem poenu, bila dupla servis greška.

Sineru je bilo krivo sto se mec zavrsio duplom greskom, samo sto nije zamolio sudiju da ga pusti jos jednom da servira. 

2 hours ago, Ras said:

Ovi drugi mogu da se batrgaju, pogađaju, ravnopravno se nose kraće ili duže vreme, ali kada dođe momenat odluke gase se, postaju nesigurni, igraju sa prevelikim rizikom (ako prođe prođe) i promašuju.

Mentalna stabilnos igraca je nesto sto donosi prevagu. Kad se car dotera do duvara treba stisnuti petlju i dokrajciti ga, a to ne polazi za rukom svakom. 

 

Gledala sam na preskoke Radukanu i Sun, Novozelandjanka za koju cula nisam do sad odigrala vrhunski. Publika 99% na Eminoj strani, nekako su uspeli da je doguraju do 1 1 u setovima ali je Sun u trecem izdominirala poput Putinceve protiv Svjontek. 

Sun je inace prosla kvalifikacije i stigla do 1/8 finala sto se nije desilo poslednjih 20god. U sledecem kolu je ceka lepa Dona koja je na jednite jade dobila Badosu. 

Amerikanka Navaro poslala kuci Coco, ekspresno sat i 15min. 

3 hours ago, Ras said:

Zanimljiva statistika je prikazana u tom meču: Grigor je bio lider na turniru po procentu osvojenih poena na prvi servis: 91% treći i četvrti su Zverev i Halys, ne nužno u tom redosledu i zaboravio sam ko je drugi. Svi oni imaju procenat uspešnosti od 87-89%

Mozda je drugi onaj Francuz dugajlija Perricard. Sutra igra protiv Muzetija koji ga je u prethodnom susretu uspeo obuzdati u dva TB. 

Link to comment

Pericard i Museti su u Studgartu odigrali dobar mec koji se nije sveo samo na puko serviranje. Dva seta na travi trajaja su citava 2 sata. 

Francuzovo kretanje je zadivljujuce obzirom na visinu. Iskoordinisan je i prilicno brz. 

 

Link to comment
9 hours ago, Serena said:

 

Mozda je drugi onaj Francuz dugajlija Perricard. Sutra igra protiv Muzetija koji ga je u prethodnom susretu uspeo obuzdati u dva TB. 

 

Pokušao sa da nađem tu statistiku, ali blic pretraga ne daje rezultate.

 

Međutim, naišao sam na statistički profil, doduše nekompletan pobednice, odnosno pobednika W u prethodnih deset godina: Wimbledon 2024: The statistics that make a champion | Reuters

 

Za titulu mora mnogo da se radi, pobednici obično pretrče najviše km na terenu, prave mali broj UE i ubace bar 67% prvog servisa. Podatak koji mi je bio nepoznat je da lider u procentu ubačenog prvog servisa baš Đoković sa 72% 2018. godine!

 

Statistika dosadašnjeg dela ovogodišnjeg takmičenja takođe otkriva neke zanimljive stvari: Analyst identifies the 8 'vital statistics' from Wimbledon 2024 (tennishead.net)

Jelena Ostapenko za sada je lider u nekoliko bitnih kategorija kod žena: još uvek nije pretrpela brejk, ima najviši procenat osvojenih poena sa osnovne linije...

Kod muškaraca brejk još uvek nisu pretrpeli Zverev i Perricard, koji uz to postiže i sulude brzine i pri drugom servisu.

Najuspešniji sa osnovne linije su Siner, Fric i Zverev sa 66% osvojenih poena.

 

Servis i volej se naravno retko igraju, pogotovo kod žena. Međutim procenat uspešnosti (broj osvojenih poena) nakon SV je jako visok!

 

I podatak koji je možda iz oblasti trivije je da se procenat uspešnih čelendža igrača kreće tek oko 25%

  • Hvala 1
Link to comment

Upravo gledam Musetija i Perikara. Prvi set je dobio Perikar, a onda je Museti poceo bolje da mu cita servise i da igru vodi na svoj nacin. Perikar za sada, bar meni, deluje kao pokretljivija verzija Iznera. Cak ni servis vise nije tako ubojit, a ni precizan. Lorenco lagano odrzava prednost brejka u trecem setu.

Link to comment
Posted (edited)

Zverev igra sa umotanim kolenom kao Novak. veli komentator da je nezgodno pao na proslom mecu sa Norijem. to mi je promaklo

 

Edited by TS-CS
Link to comment
1 minute ago, TS-CS said:

Zverev igra sa umotanim kolenom kao Novak. veli komentator da je nezgodno pao na proslom mecu sa Norijem. to mi je promaklo

 

Svi padaju. I Griša se povredio sinoć.

 

Džek Trbosek hara Londonom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...