Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

36 minutes ago, Heaviside said:

Izvini, a na šta bi moglo da se to odnosi to što si citirao (“kraj nadama za ozbiljnije rezultate”) ako ne na tim? 
 

Ja Nedoviću ne zameram ni trunku to što se vratio u Zvezdu i ispregovarao jak ugovor. Zameram mu periode sramotnog nezalaganja, ali bože moj, svakome se ima šta zameriti. Naše dete kome je i dalje stalo do timskog uspeha, fin dečko lepog ponašanja, vrhunski napadač i legitimni evroligaški igrač na zalasku karijere…sve ok iako čisto košarkaški nisam veliki fan i ne bih ga vraćao da sam se ja pitao. A sada ga ne bih ni terao kad ima  još jednu godinu ugovora niti bih dovodio dobrića da mu uzima minute koji ostanu iza kenana.

 

Pritom, nikada nisam stekao utisak da je to nezalaganje neki svesni ili hemijski proces u njegom organizmu ili dodir smrti njegovog bioritma. Kada sa 2 sekunde kašnjenja Neda shvati da je ispao, da veze nema gde treba sam da stoji, a nekmoli gde mu je igrač, skoči kao oparen i bezuspešno uloži energije sa kamatom da se iskupi.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
11 minutes ago, Valkyrie said:

Rekli bi neki da ta cifra za KKCZ i jesu sitni novci.

Skoro sam prolazila kroz stare intervjue, Šegi reče da mu je razumljivo donekle što Banki ne računa previše na njega jer ga nije on ni doveo u klub, tako da verovatno još od ranije razmatra povlačenje na rezervni položaj. Izjave koje daje sad sa priprema su skroz u fazonu ''ima da grizem kao pitbul samo ako mi Pešić da šansu'', pa i njih tumačim ne samo kao njegovu poslovičnu ornost kad igra za repku već i kao predstavljanje sebe u što boljem svetlu drugim EL timovima.

 

Mozda si i u pravu, samo meni nije normalno da igrac koji dolazi kao treca opcija na 3 ili 2 prima toliko novca, dati 700k za nekog igraca koja je legit backup je skroz ok.

Cak nisam rekao ni da Dobric to ne moze biti nego dolazi u takvom trenutku da to nije.

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, jaffar said:

Mozda si i u pravu, samo meni nije normalno da igrac koji dolazi kao treca opcija na 3 ili 2 prima toliko novca, dati 700k za nekog igraca koja je legit backup je skroz ok.

Cak nisam rekao ni da Dobric to ne moze biti nego dolazi u takvom trenutku da to nije.

Slažem se da su, objektivno gledano, to sumanute pare, ali konstatovali smo odavno da su te cifre u EL košarci podivljale van kontrole, tako da je pitanje i koliko se može biti konkurentan i poželjan klub uopšte ako se gaji zmija u džepu.

  • +1 1
Link to comment

Šegi može sutra da nađe EC klub i igra za te pare, imaće izvesno bolju sezonu za CV od naredne u Zvezdi, ali ko zna kakva su to posla.

Link to comment

mozda mu nedostaje bgd i srbijica, ne mogu da smislim bolji razlog zbog kojeg bi pristao da bude treca opcija na tri pozicije, verovatno i cetvrta ponekad

Link to comment
50 minutes ago, Valkyrie said:

Slažem se da su, objektivno gledano, to sumanute pare, ali konstatovali smo odavno da su te cifre u EL košarci podivljale van kontrole, tako da je pitanje i koliko se može biti konkurentan i poželjan klub uopšte ako se gaji zmija u džepu.

 

image.jpeg.e9361495b07efd9806a86e508b8ddcc7.jpeg

 

odoh ja...

  • +1 1
  • Haha 7
Link to comment
2 hours ago, kralj said:

 

Pritom, nikada nisam stekao utisak da je to nezalaganje neki svesni ili hemijski proces u njegom organizmu ili dodir smrti njegovog bioritma. Kada sa 2 sekunde kašnjenja Neda shvati da je ispao, da veze nema gde treba sam da stoji, a nekmoli gde mu je igrač, skoči kao oparen i bezuspešno uloži energije sa kamatom da se iskupi.

Ma da, padovi koncentracije i slab BB IQ. Prosto je takav igrač, nije kurcobolja i slab trening kao kod Dede recimo. 

Link to comment
Posted (edited)
2 hours ago, Heaviside said:

Izvini, a na šta bi moglo da se to odnosi to što si citirao (“kraj nadama za ozbiljnije rezultate”) ako ne na tim? 
 

Ja Nedoviću ne zameram ni trunku to što se vratio u Zvezdu i ispregovarao jak ugovor. Zameram mu periode sramotnog nezalaganja, ali bože moj, svakome se ima šta zameriti. Naše dete kome je i dalje stalo do timskog uspeha, fin dečko lepog ponašanja, vrhunski napadač i legitimni evroligaški igrač na zalasku karijere…sve ok iako čisto košarkaški nisam veliki fan i ne bih ga vraćao da sam se ja pitao. A sada ga ne bih ni terao kad ima  još jednu godinu ugovora niti bih dovodio dobrića da mu uzima minute koji ostanu iza kenana.

 

Ovo "vrhunski napadač" je možda NEKADA bio, ali i ja sam nekad mogao sat vremena, a sada...:cry:

 

Gledali ste plejof, od svih napadačkih veština kojima raspolaže ostao je šut za tri, i to prvenstveno hail marry, pa ako upadne upadne, ako ne jbg.

Bilo je tužno gledati kako ne može da predribla i ostvari prednost sa Kaminskim ili Anđušićem, nema tu više ranije brzine i eksplozivnosti koja mu je davala forte.

Treba podsetiti da je zadnju (ili predzadnju?) povredu zaradio tako ŠTO JE ZAKUCAO.

 

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
1 minute ago, Dankan Ajdaho said:

 

Gledali ste plejof, od svih napadačkih veština kojima raspolaže ostao je šut za tri, i to prvenstveno hail marry, pa ako upadne upadne, ako ne jbg.

 

gledali smo i euroleague tekme, gde je koristio i ulaz po kojem je poznat. nije nedović više u najboljoj atletskoj verziji sebe ali ispade kao da je neki nepokretni matorac.

pri čemu uopšte nije bitno toliko da li se nedović nekome sviđa i slično, već je ovde sinoć krenula priča kako bi dobrić bio korisniji za ovaj roster zvezde nego nedović, što ne može biti tačno da yebe oca.

  • +1 7
Link to comment

Naravno, Nedarino primarno napadačko oružje je prodor. Kad uđe u utakmicu sa takvim saznanjem i šut mu se fino nadoveže, ali jbg, ima i utakmica koje otvara stepback dalekometnim parabolama koje odvale prvi obruč, pa otud i ima procente kakve ima.

 

To što ne zakucava, nije da pravi bitnu razliku jer mu je završnica na obruču sigurno u dobrim procentima. Zapravo bih se pozitivno iznenadio da odluka da se iživljava po obruču nije samo posledica 479 povreda koje je imao, već i svesti da time rizikuje i 480.

  • +1 3
Link to comment

Meni su zanimljiv fenomen oni navijaci Zvezde koji u fudbalu ne mogu ocima da vide Srnica i Gobeljica u kosarci ali "svrsavaju" na Dobrica i Davidovca. Ove iz kategorije "domaca osnova narod najstariji" razumem, to je taj isti mindset sacinjen od fraza tipa "oseca klub, cuti i igra, kao lav se bori, zli stranac moze samo ako pravi razliku kao LeBron, videcete vi kad dodje finale KLS-a", ne razumem ove koji se s punim pravom podsmevaju pojavama poput Gardista a protiv Nebojsine sedmorke ne da nemaju nista vec ih prizivaju i neizmerno postuju. Ocigledno da krvava kolena (u slucaju Davidovca zimski san) u fudbalu i u kosarci nemaju isti tretman.

 

Ja to samo zato sto zelim pravdu za Srnu i Gobeljarda a ako malo pravdice ostane nepotroseno da se potrosi na Vujadina Savica i Fitju Stojkovica.

Link to comment

jedan problem sa nedovićevim pristupom utakmicama je ovo što @Dankan Ajdaho pominje, neda je od porcelana i onda ako igra nešto zalečen, bira da ne rizikuje sa promenama pravca i upadima pod koš, kontaktima u vazduhu, već opaljuje te trice.

 

međutim, u prvom delu sezone je, ukoliko nisam sada izmislio, bio čitav i tu je prilično koristio svoje glavno oružje.

 

drugi razlog je timski: ako ekipa pogađa otvorene šuteve za tri u nekom proseku ili malo iznad (naš glavni problem u euroleague prošle sezone, imho), onda se nedoviću otvara prostor u kojem on i dalje većinu svojih direktnih čuvara ili pretrčava ili lomi promenom pravca na prvim koracima. toga nije bilo dovoljno prošle sezone, jer su vrlo često protivnici birali da žive sa našim šutevima od 29% za tri i slično. kada se skupi odbrana, onda ni nedović ne može da radi to što radi dobro. 

 

ove sezone očekujem napredak u tom aspektu, posledično sa boljim šutem za tri.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, uini said:

 

gledali smo i euroleague tekme, gde je koristio i ulaz po kojem je poznat. nije nedović više u najboljoj atletskoj verziji sebe ali ispade kao da je neki nepokretni matorac.

pri čemu uopšte nije bitno toliko da li se nedović nekome sviđa i slično, već je ovde sinoć krenula priča kako bi dobrić bio korisniji za ovaj roster zvezde nego nedović, što ne može biti tačno da yebe oca.

 

Upravo tako. Iz razloga sto je spustanje lopte na parket i dribling za Dobrica bilo i ostalo cisto kjerkegorstvo on kod nas moze samo trojku da igra. Videli smo u njegovoj poslednjoj sezoni u Zvezdi tokom koje je igrao beka-sutera sta je sve problem u toj genijalnoj ideji. Mi na trojci vec imamo Kalinica, Giedraitisa, Lazica i Davidovca od kojih svako donosi nesto svoje i pokriva sve sto moze Dobric, samo bolje od njega. Plus ce Sferopulos sigurno igrati dosta minuta sa Teom na dvojci, videli smo i prosle sezone da nije preveliki ljubitelj kosarkasa koji imaju los ball-handling, tako da i tu slabo da ima mesta.

 

Mene zapravo ne brine to sto imamo 15 legit igraca, ne trose moje pare pa da se sekiram, brine me mogucnost da se tokom sezone pojavi nezadovoljstvo minutazom kod nekih igraca koja moze da narusi hemiju tima. Doveli smo dva strana beka koji, kako vidim po onome sto pisu na drustvenim mrezama, imaju dosta toga da dokazu i stvarno nam ne treba da oni izduse kao plaza za loptu zbog teza tipa "pa, daj malo Dobric da igra, nije sugav".

  • +1 3
Link to comment
21 minutes ago, harper lee said:

Meni su zanimljiv fenomen oni navijaci Zvezde koji u fudbalu ne mogu ocima da vide Srnica i Gobeljica u kosarci ali "svrsavaju" na Dobrica i Davidovca. Ove iz kategorije "domaca osnova narod najstariji" razumem, to je taj isti mindset sacinjen od fraza tipa "oseca klub, cuti i igra, kao lav se bori, zli stranac moze samo ako pravi razliku kao LeBron, videcete vi kad dodje finale KLS-a", ne razumem ove koji se s punim pravom podsmevaju pojavama poput Gardista a protiv Nebojsine sedmorke ne da nemaju nista vec ih prizivaju i neizmerno postuju. Ocigledno da krvava kolena (u slucaju Davidovca zimski san) u fudbalu i u kosarci nemaju isti tretman.

 

Ja to samo zato sto zelim pravdu za Srnu i Gobeljarda a ako malo pravdice ostane nepotroseno da se potrosi na Vujadina Savica i Fitju Stojkovica.

 

Uporediti ovu dvojicu debila ja jednim master majndom košarke kao što je Davidovac je doslovno blasfemija.

 

DeDa je u prvih pet igrača EL što se košarkaškog IQ-a tiče, to što telo ne može to da isprati to je potpuno drugi par opanaka...

  • Haha 1
Link to comment

Meni ni Dobrić nije jasan osim ako su privatni razlozi za povratak u Beograd u pitanju. Jasno je i njemu da za njega nema mesta u 12 ako su svi zdravi, što je sudbina koju će deliti sa Lazićem i jednim iz trojke Plavšić/Mitrović/Davidovac što znači da ne može sa sigurnošću da računa na mesto u rosteru ni u slučaju jedne povrede. 

Možda i nije tačno to da je blizu povratka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...