Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

35 minutes ago, kralj said:

Uini, gledao sam Ntilikinu 45 minuta defanzivnih poseda. Nikad ovde booji defanzivac nije povredio vazdušni prostor. Ono je za jedno 5 u nizu all defensive. U Denveru bih mu dao 20 minuta blanco, šta god da uradi.

Ne dao bog nikome pa i najvecem dusmaninu takvog anti kosarkasa.

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ja bih rekao da je gotovo ovo.

 

1.CMM, Yago, Teo

2.Nedovic, Canaan,

2/3.Dobric, Lazic

3.Kalina, Rokas

4.Daum, Deda

4/5.Petrusev (mislim da ce doci, nemam info samo osecaj)

5.Bolomboy, Plavsic, Mitar

 

Kostic ce negde na pozajmicu, kao verovatno i Ilic i Lazarevic.

Deda, Mitar, Dobric dve milke, leptej...

Link to comment
1 hour ago, uini said:

koju prednost ima dobric osim hustlea i borbene grimase u odnosu na nedovica?

 

Može da zakuca a da se ne povredi.

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, uini said:

 

cekaj, pricamo ozbiljno?

koju prednost ima dobric osim hustlea i borbene grimase u odnosu na nedovica?

 

ja kapiram da svi imamo neke igrace koji nam nisu po ukusu i neke koje gotivimo ali ono


Kao prvo igra odbranu za razliku od Nede. Doduše driblinzi mu nisu tako atraktivni i šut izgleda na oko lošije ali ne dešava mu se da ga nema na 7-8 mečeva pa da onda razvali, takoreći kud i kamo je konstantniji. Da se razumemo nisam nikakav fan Dobrića, ali mislim da tokom sezone, uzimajući sve u obzir, može više doprineti ovom timu od Nedovića (ako već treba da se bira).

  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment

Prelazni rok je išao logičnim smerom, ali teča* ne može da dozvoli da se tako i završi. Mora on da dá završni touch nekim nepotrebnim transferom i nagomilavanjem i sviranjem kurcu sa svojim ljubimcima. 

 

 

* @uini zašto tvoji sa voxa Čovića zovu teča?

  • -1 1
Link to comment

Meni bi super prelazni rok bio da je došao Đurišić umesto Dobrića, da je otišao Deda i da je došla prva četvorka da bi Filip igrao bekap 5.

Doduše, mislim da će ovaj iz Efesa da bude puno čvršći nego što se pretpostavlja.

Link to comment
Posted (edited)
33 minutes ago, ducca said:


Kao prvo igra odbranu za razliku od Nede. Doduše driblinzi mu nisu tako atraktivni i šut izgleda na oko lošije ali ne dešava mu se da ga nema na 7-8 mečeva pa da onda razvali, takoreći kud i kamo je konstantniji. Da se razumemo nisam nikakav fan Dobrića, ali mislim da tokom sezone, uzimajući sve u obzir, može više doprineti ovom timu od Nedovića (ako već treba da se bira).

Dobrić je prosečan do loš defanzivanac i malo je bolji od Nedovića u tom segmentu samo zato što je malo veći od njega. Izgleda kao da se mnogo trudi i radi ne znam koji posao ali u stvari je rupa, kao Štimac recimo.

 

Razlika u driblingu između njih dvojice nije u pukoj atraktivnosti nego Nedović ima odličan dribling, na nivou vrhunskih EL plejmejkera dok Dobrić nema dribling. Nema ni igru jedan na jedan, rudimentaran pik…ma nisu za porediti uopšte u napadu. Jedan je proveo karijeru kao elitni napadač za milionske ugovore, drugi ćoškari, utrčava na bekdor i trči kontru. 


Nedović je značajno bolji igrač u ulozi koju danas imaju evroligaške dvojke, tu nema zbora. Dobrić može da igra trojku, ali i tu imamo bolje igrače od kojih jedan ne propušta utakmice nikad. Ne trebaju nam ni Lazić ni Davidovac ni Lazarević ni Dobrić, a dovesti ovog četvrtog kad već imaš ovu trojicu plus Kenana, Nedovića, Kalinića i Godraitisa je umobolno. Bukvalno se Ćoki ugradio u ugovor. 
 

Inače mi je Dobrić drag, draži od Davidovca i Lazarevića, ali nema mesta za njega jednostavno.

Edited by Heaviside
  • +1 7
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
13 minutes ago, kralj said:

Meni bi super prelazni rok bio da je došao Đurišić umesto Dobrića, da je otišao Deda i da je došla prva četvorka da bi Filip igrao bekap 5.

Doduše, mislim da će ovaj iz Efesa da bude puno čvršći nego što se pretpostavlja.

 

Djurisic ce skoro sigurno u NBA, dosta se dobro pokazao i pretpostavljam da ce ga drzati na oku u onoj njihovoj rezervnoj ligi radije nego da ga salju nazad u Evropu.

 

Sferopulos ce imati muku da izrotira ovih 15 igraca koji svi ocekuju minute, tim pre sto nam se smesi i Petrusev. Po svemu sudeci ce se i Kosticu traziti klub kako bi igrao jer tek sada nece biti minuta za njega. Lazic, Dobric, Davidovac, Mitrovic, 2.5 miliona koji ce se rotirati sa Vesnom Covic pored terena. Bole nas kurac, ima se moze se.

Link to comment
Posted (edited)
35 minutes ago, ducca said:


Kao prvo igra odbranu za razliku od Nede. Doduše driblinzi mu nisu tako atraktivni i šut izgleda na oko lošije ali ne dešava mu se da ga nema na 7-8 mečeva pa da onda razvali, takoreći kud i kamo je konstantniji. Da se razumemo nisam nikakav fan Dobrića, ali mislim da tokom sezone, uzimajući sve u obzir, može više doprineti ovom timu od Nedovića (ako već treba da se bira).

 

ma okej je dobric, borac je, ume da metne neke otvorene suteve ali niti je dobar defanzivac, niti napadac; mogu ujutru da pojasnim svoju vizuru detaljno, ako zatreba. svakako ne moze doprineti ovom timu vise od nedovica, jer na toj poziciji imamo i bolju defanzivu koja dolazi od canaana i lazica a i konstantniji sut za tri, opet od obojice. da imamo vise igraca koji mogu da kreiraju za sebe i mesaju odbranu upadom u reket, mozda bih se i slozio donekle, ovako jok.

 

edit @Heaviside je pojasnio oko dobriceve defanzive. nekada on bude korektan u tom departmanu ali cesce ispadne kao iz voza.

 

24 minutes ago, Nikodije said:

 

* @uini zašto tvoji sa voxa Čovića zovu teča?

 

pojma nemam

Edited by uini
Link to comment
Posted (edited)

Sad videh, da li je realno da postoji bilo ko na svetu ko misli da je Dobric bolji kosarkas od Nedovica. Ako postoji takav odmah neka prestane da gleda i komentarise kosarku.

Edited by harper lee
  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

^ako sam razumeo, u fazonu je da je korisniji na ovakvu postavu ali ni tu ne vidim argument.

Link to comment
3 minutes ago, uini said:

^ako sam razumeo, u fazonu je da je korisniji na ovakvu postavu ali ni tu ne vidim argument.

 

Ma, Dobric je bezvezan igrac. Super momak, zahvalan, skroman, marljiv ali to ne igra kosarku. On je krupan za beka i u periodima ima dobar spot-up sut ali tu se negde i zavrsava njegova uloga u timu, osim sto ume povremeno da katuje i da lepo zavrsi oko obruca upravo zato sto ima to veliko telo. Ovo je jedan kroz jedan Covicev potpis, lik jednostavno ne dozvoljava da prodje neki prelazni rok a da on licno ne dovede nekog igraca. Problem je sto je sada okupio celu ekipu, nadam se da to nece znaciti da se napravi nekakav klan domacih igraca jer bi nam to moglo sjebati sezonu jos pre nego sto je pocela.

  • +1 4
Link to comment

ma čist kriminal, iznervirao sam se majke mi. taman je izgledalo da je doneta odluka da ne jedu govna za promenu nego puste trenera da sastavi tim. prosto me iz principa neviđeno nervira.

 

nisam se osvrnuo na argument o konstantnosti. pričamo o igraču koji ume da veže 3-4 meseca u kojima šutira kao amater kad izađe prvi put na teren posle 6  meseci kauča i čipsa, pa da onda mesec-dva daje trojke preko ruke. 
 

Lazić u penziju, Lazarević u Igokeu, e onda bi mogao Dobrić ako mu je u redu da  bude van 12 kada su Nedović, Kenan, Kalinić i Gidraitis zdravi. Čovek se neće ni skidati za utakmice ako dođe sada.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

ma čist kriminal, iznervirao sam se majke mi. taman je izgledalo da je doneta odluka da ne jedu govna za promenu nego puste trenera da sastavi tim. prosto me iz principa neviđeno nervira.

 

nisam se osvrnuo na argument o konstantnosti. pričamo o igraču koji ume da veže 3-4 meseca u kojima šutira kao amater kad izađe prvi put na teren posle 6  meseci kauča i čipsa, pa da onda mesec-dva daje trojke preko ruke. 
 

Lazić u penziju, Lazarević u Igokeu, e onda bi mogao Dobrić ako mu je u redu da  bude van 12 kada su Nedović, Kenan, Kalinić i Gidraitis zdravi. Čovek se neće ni skidati za utakmice ako dođe sada.

 

Gostovanje Covica na nekoj od televizija sa nacionalnom frekvencijom u kojem ce da pomene sebe kao drustveno-odgovornog coveka sa 55 godina u kosarci koji trosi pare od drzave na domace igrace da bi razvijao srpsku kosarku a ne kao tamo neki klubovi koji samo dovode strance pocinje za 3... 2... 1.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...