Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

3 minutes ago, VoodooDerina said:

EL u starom i novom formatu je neuporediva, potpuno dva različita takmičenja.

 

Uporediv je način rada. Poenta je da Zvezda treba da ima utreniranu ekipu kojoj su odbrana i skok forte, igrače kojima se veruje i roster koji nije prenatrpan. Ti principi nemaju veze sa sistemom takmičenja.

Link to comment
18 minutes ago, Ivo Petović said:

Najbolja Radonjina sezona je bila kad je Kuz dominirao reketom, a Marko Simonović igrao četvorku. To je bila prva sezona po novim pravilima (16 timova, svako sa svakim), a od top 8 nas je delila povreda baksuza Jovića u finišu sezone. Jenkins je bio jedini stranac, dok u decembru nije doveden Dion Tompson. Bjelica je igrao bekap centra.

 

edit: nije jedini, bio je tu i Volters.

 

Nažalost, to je sezona kad je izgleda bilo i najmanje para u ovoj Ćokijevoj eri, pa se sve raspalo na kraju.

 

16 pobeda i nokaut tekma protiv Darušqfake sa Vilbekinom, Vonamejkerom, Klajburnom.

 

Kineski zid od Kuzmićeve sezone i Marko Simonović kao hidden gem. Ja mislim da ni sam nije svestan kakvu je sezonu odigrao.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

^ uvek je dobro [neophodno] imati defanzivu ali ovih dana nije dovoljno. radonja je mogao kao i dule da cepa ta krvava kolena ali kada su pravili iskorak, to je i tada bilo sa balansiranom ekipom.

Edited by uini
Link to comment
9 minutes ago, VoodooDerina said:

EL u starom i novom formatu je neuporediva, potpuno dva različita takmičenja.

 

Apsolutno.

 

Zato je meni ta Zvezdina 16-14 sezona najbolja. Pogotovo imajući u vidu sastav tima.

 

Recimo Fener, koji smo dobili ovde, i koji je bio prvak ako se dobro sećam, igrao je sa Bogdanom, Kalinom, Datomeom, Slukasom, Veselijem, Perom, Udohom itd.  

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Protiv Barse ovde, kad nam je Mirota uvalio onu smrdljivu trojku, bila je njegova surova dominacija. U jednom trenutku sam u hali pomislio da je u tom trenutku najbolji centar EL. Toliko je dobro izgledao.

 

 

Tu je Nedović izgledao kao najbolji bek u Evropi :)

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

 

Tu je Nedović izgledao kao najbolji bek u Evropi :)

 

Jest bio dobar tu, možda njegova najbolja utakmica. Ali za njega nikad to nisam pomislio :D

Link to comment
Posted (edited)
6 minutes ago, Nikodije said:

 

 

Tu je Nedović izgledao kao najbolji bek u Evropi :)

Ima on svake godine po neku takvu tekmu. Kao da taj dan cimne dve radže pre tekme pa se ne plaši da agresivno ide na prodor i ulazi u kontakt u skoku, onda mu se malo odmaknu pa krene i šut…onda dva posle drka loptu i šutira iz driblinga bez šanse da prodre kao da je najsporiji čovek univerzuma 

Edited by Heaviside
Link to comment
Posted (edited)

Insajder kaže da Sfero ne vidi babu u timu. Ako je tako onda ima logike da se dovede Petrušev.

Edited by Nikodije
Link to comment

ma dovescemo mi petruseva ako je dostupan svejedno. pri cemu iskreno ne kapiram zasto bi to znacilo da mitrovic mora da leti. igracrmo sa 15-16 igraca minimum.

  • +1 1
Link to comment

Inače, taj Fener kad je Kuz zalepio Judoa je valjda uzeo EL. Ipak, meni je onaj iz sezone kad je Budućnost igrala EL, 2 ili 3 godine kasnije, najbolja evropska košraka do dana današnjeg. Žocov doktorat. Lopta išla kao Spursi 2014. Neki nestvarni procenti.

Al truba F4.

  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, Ivo Petović said:

 

 Da ne zaboravimo da je tad za Zvezdu igrao i 1 Vasa Micic. Pljuvan na sve strane kao neznalica i rupa. Da me ne mrzi, potražio bih sad šta je sve pisano o njemu :)

 

 

Vasa je te sezone bio definicija užasa.

Link to comment

Mislim da je i Naneli igrao tad u Pioniru za Fener. Gledao sam tu utakmicu više puta. Verovatno najbolja utakmica Zvezde u EL, onako oldschool.

 

Kuz kako je igrao defanzivu te sezone, za apsolutni svrš. Samo Pero Antić je bio bolji defanzivac u Zvezdi, otkad ja pamtim.

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Vasa je te sezone bio definicija užasa.

 

Možda tebi. Meni nije.

Link to comment

Kad Pero, kod Alimpija? Ni blizu. Prvi mandat ga se jedva sećam. To je valjda sezona kad se vratio Rakočević, a Skuni igrao za Cibose.

Link to comment
Posted (edited)
2 minutes ago, kralj said:

Kad Pero, kod Alimpija? Ni blizu. Prvi mandat ga se jedva sećam. To je valjda sezona kad se vratio Rakočević, a Skuni igrao za Cibose.

 

Prvi Perin mandat je 2005- 2007

Sećam se da mu pokojni Miloje nije mogao ništa

Edited by Nikodije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...