Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

Pokušavam sa nekim paušalnim raspoređivanjem minuta ako dovedemo Petruševa i Đurišića i tako kompletiramo roster od 15 igrača (a Kostića, Ilića i Lazarevića pošaljemo na pozajmice) i baš se mučim... Recimo ovako nešto je najbolje što mogu da nategnem, a da rotacija bude iole smislena i da ne bude (mnogo) nezadovoljnih:

 

EL:

 

PG) CMM (25 mpg), Yago + Teodosić (15 mpg)

SG) Canaan (25 mpg), Nedović (15 mpg)

SF) Kalinić (20 mpg), Giedraitis + Lazić (20 mpg)

PF) Daum (20 mpg), Petrušev (15 mpg), Kalinić (5 mpg)

C) Bolomboy (25 mpg), Petrušev (10 mpg), Mitrović (5 mpg)

 

Van 12: Đurišić, Davidovac, Plavšić

 

Aba:

 

PG) Yago (25 mpg), CMM (15 mpg)

SG) Canaan + Nedović (30 mpg), Đurišić (10 mpg)

SF) Kalinić + Giedraitis (30 mpg), Đurišić (10 mpg)

PF) Daum (15 mpg), Davidovac (15 mpg), Petrušev (10 mpg)

C) Mitrović (20 mpg), Plavšić (15 mpg), Petrušev (5 mpg)

 

Van 12: Teodosić, Lazić, Bolomboy

 

Ok, mnogo je tu parametara, od forme igrača, protivnika, mečapova, problema sa faulovima + povrede kao esencijalni, neminovni faktor kod ovako matore ekipe... Ali definitivno je preglomazan roster kad su svi zdravi, posebno mi se Đurišić čini kao apsolutni overkill kad već imamo 4 legitimna el startera na 2 i 3, a na to smo još i produžili Lazića. Ništa specijalno tih 15-20 minuta u abi i sporadični garbage time minut u el (čak i da se probije u 12) neće značiti ni njemu, a još manje nama,

Link to comment
Posted (edited)

najbolja je [imho] ta sa millerom i kinseyjem, to je jedina sezona tj polusezona, gde sam imao osecaj da mozemo sa svakom ekipom da djuskamo

 

Edited by uini
Link to comment
6 minutes ago, uini said:

@Nikodije, jel to sezona kada su q. miller i t. kinsey dovedeni?

 

na stranu to sto su te sezone neuporedive sy ovim aktuelnim, ja nisam siguran da je radonjic trazio te igrace a bez njih bi to bila mozda i jedna od najgrdjih sezona u rl.

 

 Da ne zaboravimo da je tad za Zvezdu igrao i 1 Vasa Micic. Pljuvan na sve strane kao neznalica i rupa. Da me ne mrzi, potražio bih sad šta je sve pisano o njemu :)

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, uini said:

@Nikodije, jel to sezona kada su q. miller i t. kinsey dovedeni?

 

na stranu to sto su te sezone neuporedive sa ovim aktuelnim, ja nisam siguran da je radonjic trazio te igrace a bez njih bi to bila mozda i jedna od najgrdjih sezona u el.

 

Njih dvojica su dovedeni sledeće sezone.

Link to comment
Posted (edited)
3 minutes ago, Ivo Petović said:

 

 Da ne zaboravimo da je tad za Zvezdu igrao i 1 Vasa Micic. Pljuvan na sve strane kao neznalica i rupa. Da me ne mrzi, potražio bih sad šta je sve pisano o njemu :)

 

 

nismo ga istrpeli ali vasko zhabata je specifican igrac, sigurno ne bi proigrao kod nas, jos manje pod radonjom, koji cepa "my way or highway" basket

Edited by uini
Link to comment
Posted (edited)
4 minutes ago, uini said:

najbolja je [imho] ta sa millerom i kinseyjem, to je jedina sezona tj polusruona, gde sam imso osecaj da mozemo sa svskom ekipom da djusksmo

 

 

Mislim da je baš ova sledeća bila takva, tu smo imali glavu i rep. Ovu prethodnu je bukvalno izvukao Kvinsi na svoje individualno ludilo protiv Reala (kad je Jović prodao ekipu, kao i kolo pre toga, protiv Strazbura). Onda su na pola sezone došli Kinsi i Vasa, i imali smo super duper tim, ušli u Top 8, ali mislim da smo bolju košarku igrali sa Kuzom. To je baš bio ful Radonja - imali smo nekui neverovatnu seriju pobeda i da se Jović nije povredio, sigurno bi ušli u top 8.

 

Verovatno najbolja utakmica cele ove ere je protiv Fenera u Pioniiru, kad je Kuz lupio rampu Udohu za pobedu.

Edited by Ivo Petović
  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, uini said:

 

aa okej, sry.

 

Sezona 14-15

 

Mwill, Jović

Jenkins, Blažič

Kalina, Dangubić

Mitrović, Tejić

Bobi, Cirbes

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Ivo Petović said:

 

Mislim da je baš ova sledeća bila takva, tu smo imali glavu i rep. Ovu prethodnu je bukvalno izvukao Kvinsi na svoje individualno ludilo protiv Reala (kad je Jović prodao ekipu, kao i kolo pre toga, protiv Strazbura). Onda su na pola sezone došli Kinsi i Vasa, i imali smo super duper tim, ušli u Top 8, ali mislim da smo bolju košarku igrali sa Kuzom..To je baš bio ful Radonja - imali smo nekui neverovatnu seriju pobeda i da se Jović nije povredio, sigurno bi ušli u top 8.

 

Verovatno najbolja utakmica cele ove ere je protiv Fenera u Pioniiru, kad je Kuz lupio rampu Udohu za pobedu.

 

Mislim da je Jović prodao protiv Bajerna, a onda su utakmicu dobili Rebić i Gudura i tada se ušlo u top16.

Link to comment
1 minute ago, uini said:

 

nismo ga istrpeli ali vasko zhabata je specifican igrac, sigurno ne bi proigrao kod nas, jos manje pod eadonjom, koji cepa "my way or highway" basket

 

Mislio sam više na komentare navijača/simpatizera po forumima. Ne svih, naravno :)

 

Imao je Vasa neke odlične utakmice te sezone, izvlačio nas je nekoliko puta. Video se kvalitet iz aviona.

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

da, meni je to bila averidzara ekipa za euroleague okvire

 

nisam ja neki fan radonje, postujem ga i kao coveka i kao zvezdasa i sve sto je uradio ali nisam fan tih principa

 

edit @Nikodije

Edited by uini
  • +1 1
Link to comment

Radonjine sezone iz prvog mandata su nezgodne za poređenje jer se, s izuzetkom poslednje, igralo po starom formatu EL, bile su grupe i mnogo manje utakmica pa se moglo ići s plićim rosterom. Eto baš te 14/15 su nam u 12 igrača bili Tejić i Rebić kao klinci koji su uzimali vrlo malo minuta u EL. Igrali smo celu EL sezonu sa 10 seniora, od koji tri visoka i Kalinićem koji je uzimao deo minuta na 4. Takav roster bi danas bio samoubistvo.

 

Već naredne sezone imamo 14 igrača u rosteru na kraju sezone, i od tada svake sezone do danas imamo najmanje toliko jer je broj utakmica enormno porastao. Ali i ako ostavimo nas po strani, 14-15 seniorskih igrača je današnji standard u EL s dobrim razlogom. Mislim da nijedna ovosezonska top 8 ekipa nije imala manje od 15. Itekako ima prostora za najmanje još jednog igrača.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

Mislim da je Jović prodao protiv Bajerna, a onda su utakmicu dobili Rebić i Gudura i tada se ušlo u top16.

 

Jović je prvo prodao protiv Strazbura u gostima (kad smo vodili 20 razlike i izgubili), tako što je napravio neke ultraglupe faulove. Onda je protiv Reala dobio tehničku i Radonja ga izbacio sa klupe. Ušao Reba protiv Reala, ali je Kvinsi igrao sam.

 

Protiv Bajerna jeste Gudura igrao odlično.

  • +1 2
Link to comment

EL u starom i novom formatu je neuporediva, potpuno dva različita takmičenja.

  • +1 1
Link to comment

Uzgred, ne bih Petruševa potcenjivao u delu skoka i zatvaranja obruča. Samo pogledati utakmicu Oli-Zvezda u Atini, kad ovi nisu mogli koš da vide od Petruševa celu treću četvrtinu (kad smo i pravili razliku). naravno, tad je igrao na 5 :)

 

Protiv Barse ovde, kad nam je Mirota uvalio onu smrdljivu trojku, bila je njegova surova dominacija. U jednom trenutku sam u hali pomislio da je u tom trenutku najbolji centar EL. Toliko je dobro izgledao.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...