Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

1 minute ago, Arthur Kirkland said:

Navodno Sferopulos nije preterani fan Luke Mitrovica ( pre svega zbog defanzive i gradjenja skoka ), te me ne bi cudilo da ode u Dubai ili Albu.

 

Cuo sam i ja te price ali odbili smo i Bajern (dva puta) i Albu za sada.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, harper lee said:

 

Ne mozes da ocenjujes kvalitet cetvorke od kojih za dvojicu nemas pojma kako ce da izgledaju, mozes samo da nagadjas. Mi smo jednostavno tanki u reketu i to Sferopulos odlicno zna, zato i trazimo prvu opciju na cetiri. Teorije tipa "moze X tu da pokrpi" se obicno zavrsavaju sa "Covic nikako da kompletira roster, opet smo busni na jednoj poziciji i ubijaju nas svi ozbiljni timovi". Do sada smo mogli da naucimo da nema oslanjanja na Mitrovica i Davidovca iz razlicitih razloga, na Luku zato sto je hodajuci miss-match u reketu a na Davidovca zato sto ga se ne moze pomeriti ni puskom pre aprila meseca. Plus niko ne zna kako ce se i da li ce se uopste snaci Plavsic, kojem je do sada Mega bila vrhunac karijere.

 

Kapiram ja da je nekom 14 igraca + Kostic previse ali treba imati u vidu da mi prosle godine nismo odigrali kompletni vise od par utakmica, a ni u drugim klubovima nije bilo mnogo bolje. Duga je sezona i mnogo je utakmica, bolje je da kompletni docekamo sezonu nego da u decembru opet jurimo pojacanja kao sumanuti i nalazimo zakrpe. Uostalom, sta mi mislimo je manje bitno, cetvorka se trazi sto se trazi. Da li ce biti Petrusev ili neko drugi ne znam ali neki igrac ce doci.

 

Pa nije krpljenje kada imaš igrača koji legit može da pokrije dve pozicije. Kalina na 4 nije krpljenje.

Ne igramo kompletni sezonu jer smo veteranska ekipa i unspred možeš da ukalkulušeš povrede Tea, Nedovića, Lazića. Tako je to kad najmlađi igrač ima 26 godina. Radonja je znao da izgura sezonu bez povrede jer je selektirao fizički spremnu ekipu. I nikada nije natrpavao. Njemu su 1 sezonu na 4 izneli Baba i Tejić.

Link to comment
14 minutes ago, Nikodije said:

btw setih se pre neki dan mog omiljenog plejmejkera, omara kuka. on je svojevremeno jedva nesto malo zakacio evroligu, a posle igrao po osrednjim spanskim klubovima i buducnosti. tada nije bio dovoljno dobar. sigurno danas place kada vidi da 1 cmm uzima milion i po za sezonu.

Omar je u svom prajmu igrao 6 uzastopnih sezona EL.

To je daleko od "nešto malo zakačio".

U Budućnosti i osrednjim španskim klubovima je igrao od svoje 32. do 40. godine

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, sigurnost said:

Omar je u svom prajmu igrao 6 uzastopnih sezona EL.

To je daleko od "nešto malo zakačio".

U Budućnosti i osrednjim španskim klubovima je igrao od svoje 32. do 40. godine

 

Ok, ako je tako onda sam promašio. Meni ostalo u sećanju da je igrao u Milanu EL i možda recimo Valensiji.

Link to comment

Petrušev je kao nacrtan za ovaj tim, versatilan igrač koji pokriva obe poziciji, ima igru leđima a može i da širi. U odbrani je slabašan na pet, prosečan na četiri. Daleko više donosi nego što odnosi, a suština svega je da (s obzirom da je čak i domaći igrač) boljeg skoro sigurno nećemo naći.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Eleniko said:

 

.

 

Sa druge strane ne bi uložio ni pezos na to da je Petrušev Sferov izbor a meni je to trenutno bitnije od svega...

 

 

Tacno. Defanzivno nista ne bi dobili vise u odnosu na ono sto Luka isporucuje.

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

Pa nije krpljenje kada imaš igrača koji legit može da pokrije dve pozicije. Kalina na 4 nije krpljenje.

Ne igramo kompletni sezonu jer smo veteranska ekipa i unspred možeš da ukalkulušeš povrede Tea, Nedovića, Lazića. Tako je to kad najmlađi igrač ima 26 godina. Radonja je znao da izgura sezonu bez povrede jer je selektirao fizički spremnu ekipu. I nikada nije natrpavao. Njemu su 1 sezonu na 4 izneli Baba i Tejić.

 

Svaki igrac koji igra van pozicije je krpljenje.

 

Radonja je izgurivao sezone jer je imao budzet od 4-5 miliona za igrace, sa tri puta vise para ne bi znao Mitrovica i Tejica ni da prepozna na ulici.

 

Sto se povreda tice, Efes, Milano i Virtus su imali grozne situacije s povredama nista manje od nas, patili su i Zalgiris i Bajern, De Kolo dugo nije igrao u Asvelu. To sve iz glave, ko zna koga sam sve propustio. Bukvalno svaki evroligaski tim je imao bar dva-tri igraca tokom sezone koji nisu igrali po par meseci. Topic je junior pa je imao najduzu pauzu zbog povrede kod nas. Sve i da si u pravu i da se igraci povredjuju zbog krstenice, njima kompletan roster moze samo da olaksa da preskacu utakmice kad je preveliki napor na njima ili da imaju manju minutazu.

Link to comment
1 hour ago, lord_s said:

Ukoliko dodje, Petrusev bi trebao biti starter imo
Sad, da li na 5 ili na 4 tu toliko nisam pametan, a mislim da ce ovo pitanje biti Petrusevljev trademark kroz karijeru, da li je oversized cetvorka ili lagana petica

 

na PF ako startuje, poderat cu si lice

a na centru gde mu je i mesto vecinski, hvala bogu & svetosavlju nece

 

okej je petrushev, gotivim ga zaista ali da se ne zavitlavamo. on je decko taj savremeni crnrar i sve 5 (nekad 4 : ))

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Em to, a em su i pozicije na terenu sve manje bitne.

 

U nekom trenutku se može naći Kalinić na 4 a Filip na 5.

 

  Hide contents

Vidim Željka kako stavlja Bongu na pleja :vesala:

 

Tako je. Milutinov, Fal, Vezenkov, Piters…oni svi na ovaj ili onaj način daju ekipi stvari koje daje i Petrušev i verovatno će svi imati prednost u odnosu na njega

18 minutes ago, Nikodije said:

 

Pa nije krpljenje kada imaš igrača koji legit može da pokrije dve pozicije. Kalina na 4 nije krpljenje.

Ne igramo kompletni sezonu jer smo veteranska ekipa i unspred možeš da ukalkulušeš povrede Tea, Nedovića, Lazića. Tako je to kad najmlađi igrač ima 26 godina. Radonja je znao da izgura sezonu bez povrede jer je selektirao fizički spremnu ekipu. I nikada nije natrpavao. Njemu su 1 sezonu na 4 izneli Baba i Tejić.

Ne razumem zašto Radonjine sezone uzimaš kao primer koji treba slediti. Baš suprotno, iz činjenice da smo za te sve godine i pored perioda u kojima smo pobeđivali sve evropske velikane samo jedan jedini put ušli u plejof se pre može zaključiti da plitak roster nije adekvatan ako je cilj gornja polovina tabele. Još mi imamo poprilično star roster i predsednika kome je aba liga i dalje veoma važna. Tu je 15 igrača optimum, to je i Čović izjavio više puta, a rekao bih da se i treneri sa time slažu i toliki će roster i biti.
 

Nama tu tačno fali jedan igrač na 4 i to ne samo po broju nego i po kvalitetu. Deda je katastrofalno odigrao prošlogodišnju evroligašku sezonu i ja bih mu se zbog sramotnog nezalaganja zahvalio na saradnji, a ako već ostaje onda može da bude treća opcija. Da igra aba, takmčenje u kome uspeva da iskaže svoje kvalitete i da uskače za Evroligu u slučaju povrede nekog od sedmorice igrača koji igraju na pozicijama 3,4 i 5 što će verovatno biti relativno često. 
 

Baba i Deda kao prve zamene na unutrašnjim pozicijama uz Dauma kao startera je vrlo slabo u smislu atletike, skoka i zaštite reketa, a odsustvo Bolomboja bi nas srozalo na nivo sprdnje u tom segmentu. 

 

Jednostavno imamo rupu tu, a imamo i mesta u rosteru do tih 15 igrača kao i para. 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

Tako je. Milutinov, Fal, Vezenkov, Piters…oni svi na ovaj ili onaj način daju ekipi stvari koje daje i Petrušev i verovatno će svi imati prednost u odnosu na njega

Ne razumem zašto Radonjine sezone uzimaš kao primer koji treba slediti. Baš suprotno, iz činjenice da smo za te sve godine i pored perioda u kojima smo pobeđivali sve evropske velikane samo jedan jedini put ušli u plejof se pre može zaključiti da plitak roster nije adekvatan ako je cilj gornja polovina tabele. Još mi imamo poprilično star roster i predsednika kome je aba liga i dalje veoma važna. Tu je 15 igrača optimum, to je i Čović izjavio više puta, a rekao bih da se i treneri sa time slažu i toliki će roster i biti.

 

Ja koliko se sećam Radonjine sezone su u smislu reziltata bile daleko konkurentnije nego ovaj post-Radonja period. Sa njim smo ušli u plej-of i jednom bili baš blizu, i to u sezoni kada je već počeo ovaj sadašnji sistem takmičenja. I uzimam njega kao dobar primer onoga što trener zapravo treba da radi. Selektira ekipu po svom ukusu, spremi je fizički, veruje igračima i čeka ih čak i kada su u veoma lošoj formi, uvek tu bude i nekoliko mladih igrača. Doselekcija ako baš mora. Kontinuitet se podrazimeva. Tako se gradi dobar tim. Npr iz današnje perspektive deluje nerealno da smo mi u sezoni 14-15 imali samo dva igrača preko 25 godina.

 

Deluje mi da je ovog leta urađen najbolji posao još od 2016. Zadržano je sve što vredi i dovedeno 5 pojačanja. Ja ne znam šta više treba. Ako postoji neki problem u sadašnjem rosteru to se ne rešava nagomilavanjem.

Link to comment

Ja sam Radonjin fan, ali i pored svega toga dobrog što je radio opet nije uspevao da uđe u pljeof. Ja mislim da je to i zbog toga što nije imao dovoljno dugačak roster. Šta ja mislim da fali sam napisao - atletika, skok, zaštita obruča na unutrašnjim pozicijama.
 

Igrači tipa Petrušev ili još ekstemnije Šengilija, Moneke, Dejvis nisu nagomilavanje jer eto tu smrdi Davidovac. To je jasno dodatni kvalitet. 

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

@Nikodije, jel to sezona kada su q. miller i t. kinsey dovedeni?

 

na stranu to sto su te sezone neuporedive sa ovim aktuelnim, ja nisam siguran da je radonjic trazio te igrace a bez njih bi to bila mozda i jedna od najgrdjih sezona u el.

Edited by uini
  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

Najbolja Radonjina sezona je bila kad je Kuz dominirao reketom, a Marko Simonović igrao četvorku. To je bila prva sezona po novim pravilima (16 timova, svako sa svakim), a od top 8 nas je delila povreda baksuza Jovića u finišu sezone. Jenkins je bio jedini stranac, dok u decembru nije doveden Dion Tompson. Bjelica je igrao bekap centra.

 

edit: nije jedini, bio je tu i Volters.

 

Nažalost, to je sezona kad je izgleda bilo i najmanje para u ovoj Ćokijevoj eri, pa se sve raspalo na kraju.

Edited by Ivo Petović
  • +1 1
Link to comment

Uzgred, ako dodje Petrušev, ima logike da puste Mitrovića. Tu onda stvarno možda ne bude minuta za njega u EL.

Link to comment
4 minutes ago, Heaviside said:

Ja sam Radonjin fan, ali i pored svega toga dobrog što je radio opet nije uspevao da uđe u pljeof. Ja mislim da je to i zbog toga što nije imao dovoljno dugačak roster. Šta ja mislim da fali sam napisao - atletika, skok, zaštita obruča na unutrašnjim pozicijama.
 

Igrači tipa Petrušev ili još ekstemnije Šengilija, Moneke, Dejvis nisu nagomilavanje jer eto tu smrdi Davidovac. To je jasno dodatni kvalitet. 

 

Radonji nikad nije falila atletika i skok, nikada nije bio fizički inferioran. To i treba da bude tm ekipa tog ranga, odbrana i skok. Kasnije smo uvek imali problema sa ta dva, 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...