Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

Posted (edited)
19 minutes ago, Nikodije said:

 

Ja mislim da smo mnogo češće pokušavali sa nagomilavanjem. Npr prošle sezone Dulo Ivanović nije imao blage veze koga da stavi u tim od 17 kandidata, pa je u prvoj utakmici van 12 ostavio Jaga i Bolomboja.

 

Nagomilavanjem igraca na djuture, uglavnom Covicevih drugara koje godinama vuce po timu ili zeli da mu budu u klubu godinama, pa smo se dovijali da dovedemo igrace da pokriju rupe koje na razne nacine i iz raznih razloga za sobom ostavljaju Davidovac, Mitrovic, Lazic, Lazarevic, Nedovic i Teo, da i ne pominjem slucajeve poput Kuzmica ili Raduljice. Mi sada imamo tim koji je logicno poslozen, Sferopulos je ovim pojacanjima popunio sve rupe osim te jedne, cinjenice da mi u slucaju izostanka Bolomboja imamo ravno 0 igraca koji vaze za dobre zastitnike obruca ako Plavsic za vreme dok je sa reprezentacijom ne dobije od Milutinova neku gensku terapiju. Bila bi steta da i to ne zatvorimo pod firmom fraze o "nagomilavanju igraca", kad smo vec bukvalno za tog jednog igraca daleko od toga da zaista kompletiramo roster a imamo para da to uradimo.

 

14 igraca + Kostic je OK duzina rostera za broj utakmica koje cemo morati da odigramo sledece sezone. Uostalom, vec dve godine se prica o tome da se ekipama dozvoli da prijave tim od 15 igraca za evroligaske utakmice i to ce se pre ili kasnije verovatno desiti. Cim postoji taj zahtev ocigledno je da svi evroligaski klubovi imaju problem da izguraju sezonu sa 12 legit igraca a bilo bi ocigledno i bez njega jer vec par sezona gledamo kako timovi gube ono sto bi mogli da postignu po kvalitetu da ih ne unistavaju povrede. U slucaju da dovedemo tu jaku cetvorku/peticu za pocetak se verovatno u Evroligi ne bi skidali Lazic, Plavsic i Kostic a, sto se ABA lige tice, to ce kao da gledam Teodosic da izbrise iz kalendara do plej-ofa a uvek ce postojati potreba da se pored njega odmori neko od ovih kljucnih igraca koji ce da teraju 25+ minuta u Evroligi. Bice tu minuta za sve.

Edited by harper lee
  • +1 1
Link to comment

Teo je i prošle sezone imao maltene dva meseca efektivne košarke. Istina, njemu je i to dovoljno da oboji sezonu.

Link to comment
2 minutes ago, kralj said:

Teo je i prošle sezone imao maltene dva meseca efektivne košarke. Istina, njemu je i to dovoljno da oboji sezonu.

 

Iskreno, njemu je bila dovoljna ona jedna utakmica protiv Makabija sa 27 poena i 14 asistencija da oboji sezonu ali na toj utakmici je igrao skoro 29 minuta, nije to vise za njega. Teo na 15 minuta samo u Evroligi je cheat code, sve preko toga znaci da ga nemas u dobrom delu sezone. Njega i Bolomboja ja ne bih skidao uopste u ABA ligi ako ostane ovaj roster.

  • +1 2
Link to comment
41 minutes ago, uini said:

prosle sezone je davidovac bio jedini PF a povremeno je kod svemiropulosa i giedra igra PF, onda i taj eksperiment sa mitrovicem, kojeg ne zelim da se prisecam

 

ma sta & ko mislio o kvalitetu, sada su tu dva igraca - daum & davidovac, plus nesto minuta kalinari, cak i giedraitis, koji moze u pravoj postavi, koja dobro prangija i nema prekoputa nekog rmpaliju da ga unosi u kos, takodje 3-5mins

 

u tom smislu, koliko god bi neki odlican igrac na PFu da startuje bio super, mi smo na ovoj poziciji vec u apgrejdu u odnosu na proslu sezonu.

 

tako da, za mene bi bio prioritet da igrac koji dolazi bude jako dobar a ne to da li je pf ili c.

 

trecim recima, apsolutno sam za daviesa ukoliko se bira izmedju njega i nekog okejish pf-a. apsolutno sam za pf-a startera, ako takav uopste postoji u opticaju.

 

Dakle prije si za peticu Dejvisa nego Dzordana Mikija na 4 iako nam 4 vise gori?

Link to comment

nemojte se paliti kao hepo kockice

 

dejvis je meta suseda, nije naša

 

to što je zalizani pustio tvit da je free agent

 

nije da bi se sad nastupila klanica 

 

nego da bi još jednom svima

 

za vjeka i navjek bilo jasno da

 

no miško no party 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, MiddleClass said:

 

Dakle prije si za peticu Dejvisa nego Dzordana Mikija na 4 iako nam 4 vise gori?

 

jel mickey uopste dostupan? 

nisam citao nista na temu.

 

moze mickey naravno, mada njega vise pamtim kao niskog centra, s'tim sto moram da se ogradim, jer nisam gledao virtus previse a ni one ruje kod kojih je bio davno.

 

davies mi je konkretniji igrac, ako se nije raspao a izgleda da nije, znas sta dobijas od njega. mickey je hustler i rebounder ali nekako mi je vise tease, nego sto (mi izgleda) da je dobar u kontinuitetu.

 

svakako se ne bih bunio.

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)
33 minutes ago, uini said:

 

jel mickey uopste dostupan? 

nisam citao nista na temu.

 

moze mickey naravno, mada njega vise pamtim kao niskog centra, s'tim sto moram da se ogradim, jer nisam gledao virtus previse a ni one ruje kod kojih je bio davno.

 

davies mi je konkretniji igrac, ako se nije raspao a izgleda da nije, znas sta dobijas od njega. mickey je hustler i rebounder ali nekako mi je vise tease, nego sto (mi izgleda) da je dobar u kontinuitetu.

 

svakako se ne bih bunio.

Ny sajtu EL nema ga u rosteru Virtusa za sezonu 24/25.

Izgleda to ništa ne znači.

Ni kod nas nema Bolomboja.

Edited by sigurnost
  • +1 1
Link to comment

Prenosi pouzdana grcka salata da je Vezenkovljev povratak u Oli done deal. Da mi uzmemo Petruseva i polako zatvorimo radnju...

  • Wub 1
Link to comment
59 minutes ago, MiddleClass said:

 

Dakle prije si za peticu Dejvisa nego Dzordana Mikija na 4 iako nam 4 vise gori?

 

Ne gori nama nijedna pozicija kao pozicija, imamo sasvim dovoljno igraca koji mogu da pokriju sve pozicije. Gori nam defanzivni skok i zastita reketa kad Bolomboj nije na parketu a to cemo tesko dobiti od Dejvisa, tako da neka mu je srecan put u Partizan ili ko god bude hteo da ga dovede. Dejvis je nominalno bolji igrac i od Mikija i od Bolomboja, svakako je bolji napadac, ali nama ne treba centar kojeg cemo da krijemo u odbrani i hranimo loptama da uzme 10+ poludistanci po utakmici. S obzirom na to da smo jurili Sengeliju kao da je jedini igrac na svetu jasno je sta Sferopulos misli da mu jos treba, tako da igrace slicnih karakteristika Gruzijcu treba gledati kao potencijalne opcije za pojacanje.

 

Uzgred, olako se racuna previse na Mitrovica i Davidovca, nisam siguran da Grk ima poverenja u njih koliko mi ovde imamo i ne bi me iznenadilo da njih dvojica preskoce dosta utakmica u Evroligi ako dovedemo to pojacanje. Za nas je mozda dobar vic to sto se Deda budi na prolece kao ljubicica ali mi pravimo roster za Evroligu i Sferopulos sigurno ima ambicije da pokusa nesto opipljivo u tom takmicenju. Nije on dosao da rosterom od 15 miliona samara Split i Studentski Centar. Tesko da ce Davidovac imati mesto u timu ako opet pokusa da progura svoju potrebu za zimskim snom, nije on Teo da moze sebi da priusti takav luksuz jer ga je zasluzio.

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, FPLS said:

Prenosi pouzdana grcka salata da je Vezenkovljev povratak u Oli done deal. Da mi uzmemo Petruseva i polako zatvorimo radnju...

 

tanko je to

Link to comment
29 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Izgleda. Ako se Vezenkov vrati u Olimpijakos Petrusev prakticno ostaje bez minuta kao peti visoki a ne verujem da to odgovara njegovim ambicijama, tako da ce Olimpijakos sigurno zeleti da ga negde utopi. Mi trazimo visoku cetvorku koja ume oko obruca, Filip je domaci igrac koji poznaje sistem i saigrace. Sve u svemu, nekako se namesta za njega.

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, harper lee said:

 

Izgleda. Ako se Vezenkov vrati u Olimpijakos Petrusev prakticno ostaje bez minuta kao peti visoki a ne verujem da to odgovara njegovim ambicijama, tako da ce Olimpijakos sigurno zeleti da ga negde utopi. Mi trazimo visoku cetvorku koja ume oko obruca, Filip je domaci igrac koji poznaje sistem i saigrace. Sve u svemu, nekako se namesta za njega.

vezenkov nema veze sa petrusevom glede pozicije.

petrusev moze mnogo ali morace da se odluci na koju ce poziciju

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...