Jump to content

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

13 minutes ago, sigurnost said:

Ostao utisak iz plejofa gde je imao 18% za 3.

 

aha, nisam gledao tu seriju.

dobro, kada je 4-5 tekmi, nesto krenes u kontraritmu, matchup ti ne odgovara, svasta moye da bude raylog

 

ne ocekujem ja od kalinarija 40+% ali 35% komotno

Link to comment
Just now, uini said:

 

aha, nisam gledao tu seriju.

dobro, kada je 4-5 tekmi, nesto krenes u kontraritmu, matchup ti ne odgovara, svasta moye da bude raylog

 

ne ocekujem ja od kalinarija 40+% ali 35% komotno

 

Obicno ne pratim te procente ali bih se bas iznenadio da Kalinic na nivou karijere ima slabije od tih 35%. NIje on neki suter i ne sutira previse spolja ali nije ni igrac sa kojeg mozes da pomazes. Ovde se Davidovac smatra cetvorkom koja siri i ubacuje spolja a nije nimalo bolji suter od Kalinica.

 

Mi smo prosle godine tesko dolazili do otvorenih suteva protiv jacih odbrana u Evroligi i imali smo dosta skromne procente ali ne mislim da je to toliko posledica loseg suta spolja vec nesposobnosti da postavimo dobar napad kad god Teo nije bio na parketu. Kuriozitet je da mi, ako se ne varam, nismo dobili nijednu utakmicu u Evroligi bez Tea, sto samo po sebi dovoljno govori koliko su Jago i Hanga uspevali da organizuju nase napade. Ako CMM kod nas ponovi sezonu iz Baskonije (7.4 asistencija u proseku) trebalo bi da budemo bolji u tom segmentu. On je streaky suter i vecina ekipa ce ga sigurno braniti ispod bloka ali bio je takav i prosle sezone pa je svejedno sakupio tih 7.4 asistencija u proseku po utakmici.

  • +1 1
Link to comment

^sve 5, samo sto ni od CMMa ne ocekujem 7ipo asistencija, jer, nemas bas ni howarda da pripali 10/20 za tri ali je to manje bitno *prosek brojka, koliko ovo sto kazes, da bez teokratije nismo mogli nista kada prevedemo loptu, sada bi to, dace bog i sveti savo, trebalo da bude puno puno drugacije

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, uini said:

^sve 5, samo sto ni od CMMa ne ocekujem 7ipo asistencija, jer, nemas bas ni howarda da pripali 10/20 za tri ali je to manje bitno *prosek brojka, koliko ovo sto kazes, da bez teokratije nismo mogli nista kada prevedemo loptu, sada bi to, dace bog i sveti savo, trebalo da bude puno puno drugacije

Broj asistencija meni nije toliko bitan koliko kontrola ritma utakmice, sigurnost u prenosu i predaji lopte, a kad na sve to dodaš zvjerske fizikalije i doličnu odbranu, mislim da nema zime. Dodavanje je posebna vrsta umjetnosti, pravovremen pas ka igraču koji izlazi iz blokova je pola posla, pravovremen pas na prsa otvorenom šuteru u korneru je pola koša. Na sve to CMM je dobar slasher, pa ga neće moći braniti agresivnim iskakanjima, više očekujem neke odbrane ispod bloka (muta style) obzirom na tanke procente šuta, ali brate mili ne moramo ni svaki napad otvarati napadanjem pika sa njim kao primarni ball handlerom, ima tona opcija. Ne bi me iznenadilo ni da sa Daumom/Kalinom pokušamo odigrati pik 4/5 obzirom da to obojica imaju solidan skil. Poenterski sumnjam da će CMM imati brojke kao u Baskoniji, ali ukoliko nam timski da toliko koliko je njima, ja sam zadovoljan. Generalno smo doveli igrače koji se lako mogu uklopiti u tim i doprinjeti istom na mnogo različitih načina.  Živo me zanima kako će se Plavšić uklopiti, ako uspijemo da ga pokrijemo odbranom kad visoko iskoči i damo mu prostora da se vrati, vjerujem da će iznenaditi mnoge, ali ono low risk high reward opcija (na sve to domaći).

  • +1 1
Link to comment

Kalinić ima muda da ubaci kad treba, tako da procenat nije jedino merilo.

 

Pogledajte npr. koliko ima Dijamantidis u karijeri za 3 poena, brat bratu nema iznad 39% sigurno, pa bih mu uvek dao loptu u ruke da rešava.

  • +1 7
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

ma ja sam solidno stariji, jednom nogom u grobu penziji, nego, cinjenica je da kalinari nije vise onako dinamican igrac kao pre 5-6 godina, sto je potpuno fajn, jer je izostrio druge aspekte svoje igre

Link to comment
3 minutes ago, garmonbozia said:

Kalinić ima muda da ubaci kad treba, tako da procenat nije jedino merilo.

 

Pogledajte npr. koliko ima Dijamantidis u karijeri za 3 poena, brat bratu nema iznad 39% sigurno, pa bih mu uvek dao loptu u ruke da rešava.

 

Upravo tako. Kao sto znas da ce Nedovic skoro uvek promasiti kad treba (dobro, dobro, znam da je ubacio onu na prvom evroligaskom derbiju, nece valjda ziveti od toga do kraja karijere) tako znas da ce Kalinic skoro uvek ubaciti. Ima tih "spanulisolikih" igraca koji su nemilosrdni kad bulja krene da zvace gace i lopta ih po pravilu nagradi u takvim momentima. Ja ne mogu da se setim jedne jedine vazne utakmice u kojoj je Kalina bas podbacio, ni u Zvezdi ni u reprezentaciji.

  • +1 2
Link to comment

ma bilo ih je u smislu promasaja u clutchu ali nije ni to najvaznije. kao sto kazete, ima igraca koji zele da uzmu poslednji sut, to je jako vazno ako ne haluciniraju da su u dobroj poziciji

Link to comment
4 minutes ago, uini said:

ma bilo ih je u smislu promasaja u clutchu ali nije ni to najvaznije. kao sto kazete, ima igraca koji zele da uzmu poslednji sut, to je jako vazno ako ne haluciniraju da su u dobroj poziciji

 

Moja poenta je da Kalina nikada nije lose odigrao kad je vazna utakmica da se ja secam a dobro se secam kako je odigrao za nas najvazniju ABA seriju, onu polufinalnu protiv Partizana 2015. godine, kao i F4 za Fenerbahce gde je pored Juda bio mozda najbolji igrac tog turnira. Postoje ljudi i u drugim profesijama koji daju najbolje od sebe kad je situacija najteza, vidjao sam to mnogo puta, kao da im se cula posebno izostre kad ih uhvati adrenalin od stresa. U kosarci su to igraci na koje vaznost momenta ne samo da uopste ne utice negativno vec ih posebno aktivira.

 

Zanimljivo je da, po mom iskustvu, vecina takvih ljudi ima neki blazi narcisoidni poremecaj koji im omogucava da se osecaju komforno i na svom terenu kad su pod spotlight-om, vecina "normalnih" ljudi ne voli te situacije kad su posebno izlozeni i mnoge pojede trema.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, garmonbozia said:

Kalinić ima muda da ubaci kad treba, tako da procenat nije jedino merilo.

 

Pogledajte npr. koliko ima Dijamantidis u karijeri za 3 poena, brat bratu nema iznad 39% sigurno, pa bih mu uvek dao loptu u ruke da rešava.

 39% na nivou karijere? ti napisa kao da je to loše ili osrednje

Link to comment
2 minutes ago, spaceploitator said:

 39% na nivou karijere? ti napisa kao da je to loše ili osrednje

Ma nije loše, ali nije ni sharpshooter. Možda sam pogrešnu brojku uzeo kao primer da bih dokazao poentu. 

  • +1 1
Link to comment

 

Usled više sile, nenadno & neočekivano, po n-ti put smo sprečeni da angažujemo jedinu četvorku na planeti i poznatom kosmosu od kad je svijeta i vijeka.

 

Šta nam rade!!!

 

Edited by Dankan Ajdaho
  • Haha 1
Link to comment

^nista, moracemo da damo monekeu 5miliona i podavalski okrug na 3 godine, da tamo zivi i da mu stanovnici okruga budu robovi i prinose zrtve o vecim praznicima.

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...