Jump to content

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

34 minutes ago, Nikodije said:

 

pa ne, ova tvoja petorka nema evroligaski nivo na obe strane terena, jer tako niko u evroligi ne igra.

 

Uzgred, Nikodije, koliko je tesko razumeti da mi sada imamo pet, sest ako racunas Giedraitisa, igraca koji imaju evroligaski nivo i u napadu i u odbrani i da je to bila poenta mog posta? Ono, u smislu da nisu liability na jednoj strani terena poput Teodosica, Jaga, Nejpiera, Nedovica, Davidovca, Lazarevica, Lazica, Tobija, Gilespija ili Mitrovica. Prosle sezone smo imali bukvalno tri igraca (Hanga, Giedraitis, Bolomboj) koji su imali izbalansiran kvalitet tako da nisu bili igrac manje u napadu ili u odbrani.

Link to comment
2 minutes ago, harper lee said:

 

Uzgred, Nikodije, koliko je tesko razumeti da mi sada imamo pet, sest ako racunas Giedraitisa, igraca koji imaju evroligaski nivo i u napadu i u odbrani i da je to bila poenta mog posta? Ono, u smislu da nisu liability na jednoj strani terena poput Teodosica, Jaga, Nejpiera, Nedovica, Davidovca, Lazarevica, Lazica, Tobija, Gilespija ili Mitrovica. Prosle sezone smo imali bukvalno tri igraca (Hanga, Giedraitis, Bolomboj) koji su imali izbalansiran kvalitet tako da nisu bili igrac manje u napadu ili u odbrani.

 

ja mislim da smo iz iskustva kkcz dosad naucili da imena sama po sebi ne znace nista. treba gledati kako se oni uklapaju, tj. da li cine smislenu celinu ili ne kada se stave zajedno. ne mozes da gledas koji pojedinac ima "izbalansiran kvalitet" vec kako se uklapa sa kolegom iz tima. ja mislim da je ideja da se kljucevi tima daju kalini i ta ideja ima smisla. da li kalina moze da funkcionise u petorci sa tokom? ja mislim da ne, jer su relativno slican profil igraca iako je toko sam po sebi odlican igrac. da nije doveden kalina, nego sta znam, lupam, dobric, imalo bi smisla dovesti toka. postoji nesto sto se zove kompatibilnost, spejsing, i tako neke stvari. tim nije prost zbir individualaca, vec su to ljudi koji zajedno dobro funkcionisu i ne sudaraju se na terenu.

  • +1 1
Link to comment
58 minutes ago, booyaka said:

Videćemo. Ako ne dođe Toko, doći će neko umesto njega.

toko ne dolazi.

 

kodi diler se ozvanicava sutra, ili ako bas cox uzme da jede govna, najkasnije u utorak na njegov brdej..:fantom:

Edited by Shaq
Link to comment

"mesa pod kosem" fali svima u evropi, mozda zato jer se takva kosarka vise ne igra. ok, kkp ce izgleda imati mesa pod kosem, ali ce im iq biti u minusu i opet ce deda i baba da ih skoluju.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
18 minutes ago, Nikodije said:

 

ja mislim da smo iz iskustva kkcz dosad naucili da imena sama po sebi ne znace nista. treba gledati kako se oni uklapaju, tj. da li cine smislenu celinu ili ne kada se stave zajedno. ne mozes da gledas koji pojedinac ima "izbalansiran kvalitet" vec kako se uklapa sa kolegom iz tima. ja mislim da je ideja da se kljucevi tima daju kalini i ta ideja ima smisla. da li kalina moze da funkcionise u petorci sa tokom? ja mislim da ne, jer su relativno slican profil igraca iako je toko sam po sebi odlican igrac. da nije doveden kalina, nego sta znam, lupam, dobric, imalo bi smisla dovesti toka. postoji nesto sto se zove kompatibilnost, spejsing, i tako neke stvari. tim nije prost zbir individualaca, vec su to ljudi koji zajedno dobro funkcionisu i ne sudaraju se na terenu.

 

Imena ne znace ali itekako znace deficiti u igri koje drugi igraci moraju da pokrivaju. Uhvatio si se za tu petorku i pored toga sto sam ti dva puta napisao da nije poenta u tome da njih petorica budu u istom trenutku na parketu vec da Zvezda ove sezone po prvi put ima pet igraca (sa Giedraitisom sest) na pet razlicitih pozicija koji imaju evroligaski kvalitet u oba pravca, sto je duplo vise u odnosu na prethodnu sezonu. Mi smo prvi korak u borbi za Top 10 izgubili ne zato sto smo promasili sa Nejpierom, jer je Teo neocekivano imao nekoliko odlicnih utakmica u seriji, vec zato sto su nam se u istom trenutku povredili Hanga i Lazic, jedini bekovi koji su nam davali kakvu-takvu zastitu perimetra. Kad su se njih dvojica vratili Teo se povredio i to nas je dokrajcilo jer sada na drugoj strani nismo imali dovoljan broj top igraca.

 

Sest igraca sa evroligaskim kvalitetom u oba smera je hipoteticki maksimum od 240 minuta od 200 minuta ukupno koliko pet igraca provede na terenu na jednoj kosarkaskoj utakmici, prosle godine je bilo 120 od 200. Dakle, mi smo, cak i pod pretpostavkom da su ta tri igraca igrala svih 40 minuta po utakmici imali 80 minuta igraca koji su u jednom smeru bili liability i to nije ni moglo da se pokrije ukrstanjem razlicitih petorki jer smo u svakom trenutku morali da se odricemo efikasnosti na jednoj strani da bismo povecali efikasnost na drugoj. A igraci ne igraju 40 minuta ni na jednoj utakmici, kamoli na nivou sezone.

 

Naravno da timovi moraju da se uklapaju i naravno da cemo i ove sezone imati petorke sastavljene delom od "one-way igraca", imaju ih i najveci timovi, samo ce sada to uklapanje ici duplo lakse i bice lakse "sakriti" te igrace na parketu nego sto je bio slucaj prosle godine. Nije uopste bitno da li Sengelija i Kalinic mogu ili ne mogu zajedno, uostalom Sengelija nije i verovatno i nece potpisati za Zvezdu, na Sferopulosu je da istestira i isproba ko ce s kim praviti idealne saradnje i ne sumnjam da ce naci dobra resenja. Ono sto je bitno je da ce sada mnogo lakse nalaziti te petorke jer, lupam, neces morati Lazica i Lazarevica da uvodis da pojacas odbranu kad imas Kalinica i Giedraitisa koji ne samo da nisu losiji defanzivci vec su mozda i bolji, niti ces morati da uvodis Nedovica i kad ga uhvate lutke pa krene da sabotira odbranu vec ces imati Kenana koji nije nista slabiji strelac.

  • +1 2
Link to comment

dovljno je reci da su nama  lazarevic i ilic imali vise minuta u evroligi, nego trifunovic, jaramaz i koprivica u aba ligi..

i onda gosn robija mrtav lada uzme da izjavljuje pogledajte tabelu evrolige, a nisu uspeli ni u prvih 10 da zavrse..

a sto se tice medjusobnog skora u el, skor 2:2 uz kos razliku +16 za zvezdu..:fantom:

  • +1 2
Link to comment

ne znam sta znaci "evroligaski kvalitet u oba pravca", to je neka izmastana kategorija. oni koji su dobri u oba pravca uglavnom zavrsavaju u nba, evroliga je prepuna svakojakih polutana. pa eto, mi cemo da istresemo 3 miliona za dve godine ugovora cmm, igraca koji osim fizikalija nema neke posebne kosarkaske kvalitete, a bojim se da ce kod nas svi njegovi limiti doci na videlo, ali o tom potom.

 

u principu se ne bunim, mislim da je napravljen dobar tim ovog leta, samo sam protiv budzenja i vadjenja patke u vidu dovodjenja toka koji nam koncepcijski ne treba, bar po mom misljenju. imamo dovoljno iq-a, bolhendlera, strelaca, u principu ima svega. fali mladih igraca, ali jbg, to fali svima. voleo bih ako bi ovaj prelazni rok mogao da se finisira djurisicem, to bi bilo super, ako ne, nema veze, ovo je formiran tim.

@harper lee

Edited by Nikodije
Link to comment
43 minutes ago, Nikodije said:

ne znam sta znaci "evroligaski kvalitet u oba pravca", to je neka izmastana kategorija. oni koji su dobri u oba pravca uglavnom zavrsavaju u nba, evroliga je prepuna svakojakih polutana. pa eto, mi cemo da istresemo 3 miliona za dve godine ugovora cmm, igraca koji osim fizikalija nema neke posebne kosarkaske kvalitete, a bojim se da ce kod nas svi njegovi limiti doci na videlo, ali o tom potom.

 

u principu se ne bunim, mislim da je napravljen dobar tim ovog leta, samo sam protiv budzenja i vadjenja patke u vidu dovodjenja toka koji nam koncepcijski ne treba, bar po mom misljenju. imamo dovoljno iq-a, bolhendlera, strelaca, u principu ima svega. fali mladih igraca, ali jbg, to fali svima. voleo bih ako bi ovaj prelazni rok mogao da se finisira djurisicem, to bi bilo super, ako ne, nema veze, ovo je formiran tim.

@harper lee

 

Ne, izmastana kategorija je "oni koji su dobri u oba pravca igraju u NBA". Igraca koji su dobri u oba pravca ima na svim nivoima kosarke, od juniora u Srbiji do NBA lige. Govorim o igracima koji su dobri u oba pravca na nivou takmicenja koje igramo a to je Evroliga.

 

Sto se Sengelije tice njega bas jurimo, sto znaci da Sferopulos ima neke ideje kako da ga iskoristi. On misli da nam treba, ti mislis da nam ne treba, nemam stav o tome. Sengelija je nesumnjivo izuzetno kvalitetan igrac, to znam jer nije tesko zakljuciti posle svih ovih godina koliko igra Evroligu.

  • +1 1
Link to comment

Meni Kalina i Šengelija nisu toliko nekompatibilni koliko se ovdje nakukava, imaju oni dovoljno razlika da ih ne vidim kao isti tip igrača. 

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, Shaq said:

dovljno je reci da su nama  lazarevic i ilic imali vise minuta u evroligi, nego trifunovic, jaramaz i koprivica u aba ligi..

i onda gosn robija mrtav lada uzme da izjavljuje pogledajte tabelu evrolige, a nisu uspeli ni u prvih 10 da zavrse..

a sto se tice medjusobnog skora u el, skor 2:2 uz kos razliku +16 za zvezdu..:fantom:

 

Umes li ti da napises jedan jebeni post a da ne pomenes Partizan i Obradovica? Makar jedan, cisto da imamo da se zapljunemo.

  • +1 4
  • Haha 1
  • Hvala 2
Link to comment

Ne znam šta Levi podrazumeva pod meso u reketu, ali ovom rosteru za sada fali jedan dobar skakač. Prve dve opcije na 4 i 5 su nam Daum, Deda, Bolomboj i Baba. Slabo je to skakački, generalno nije po kvalitetu u skladu sa spoljnom linijom koju imamo i po fizici mnogo zaostaje za unutrašnjim linijama većine Evroligaša. 
 

Nije ni meni Šengelia pravi fit za Kalinu, ali primarne pozicije im nisu iste, a obojica su veliki znalci tako da bi verovatno našli načina da igrajući neku old school košarku budu uspešni. Možemo da teoretišemo do sutra kako bi bilo mnogo bolje da naš nepostojeći skauting tim Janisu prezentuje petoricu igrača iz Amerike i nižih Evropskih nivoa koji imaju taj kvalitet i savršen su fit za ovaj roster, ali znamo svi da se to neće desiti, kao što i znamo da te pare moraju biti potrošene na pojačanje ili će završiti negde daleko. Tako da mi je žao ako je taj transfer propao jer će zamena izvesno biti manje kvalitetan igrač. Jedino Monekea da preotmu Partizanu, svi ostali koji su nama dostupni su po kvalitetu ispod Šengelije. 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...