Jump to content

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

3 minutes ago, crni said:

I ja sam na pijaci danas pitao posto lubenica, pa kupih od simpaticne bakice dve tezge pored...

 

Duhovito ali bez sadrzaja i nema veze sa temom. Napisao si da Mitrovic ne bi video Evroligu da nema Zvezde, rekao sam ti da je imao dve ponude od nemackih evroligasa. Ako simpaticna bakica nema neke druge informacije na tu temu nadam se da su bar lubenice bile OK.

Link to comment

Za sada mi deluje da se opet crta da ovo bude Kalinarijev tim. Ako bude njemu upadala trojka, ovo može da bude baš dobra sezona. 

 

Ako dovedu Đurišića, nek igra Kalina primarno na 4. Patiće malo skok i size, al bila bi to superseksi moderna košarka sa tonu kreacije.

 

Link to comment
10 minutes ago, harper lee said:

Ako simpaticna bakica nema neke druge informacije na tu temu nadam se da su bar lubenice bile OK.

Ne znam, ladi se, sutra probam pa javljam.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Obe ruke dižem za Đurišića dečko ima 205, te motoriku i skilset beka. Nama je Dangubić bio jako koristan i napravili smo elitnog defanzivca od njega, ako Sfero nauči Đurišića barem malo da igra odbranu biće on legit el opcija za EL timove i to gornji dom. Sumnjam da će proći u Hoksima, imaju dosta opcija na tim pozicijama, a mislim da se Miški opekao na Musi i Hezonji pa sad dobrano provjerava namjere Amera. Na našu skraćenu bekovsku liniju on bi fošao kao melem, biće ispadanja kao iz voza, ali vjerujem da momak može ozbiljno napredovati. Već je unaprijedio tehniku suta i procenti ce ici gore.

  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, Jesper23 said:

Obe ruke dižem za Đurišića dečko ima 205, te motoriku i skilset beka. Nama je Dangubić bio jako koristan i napravili smo elitnog defanzivca od njega, ako Sfero nauči Đurišića barem malo da igra odbranu biće on legit el opcija za EL timove i to gornji dom. Sumnjam da će proći u Hoksima, imaju dosta opcija na tim pozicijama, a mislim da se Miški opekao na Musi i Hezonji pa sad dobrano provjerava namjere Amera. Na našu skraćenu bekovsku liniju on bi fošao kao melem, biće ispadanja kao iz voza, ali vjerujem da momak može ozbiljno napredovati. Već je unaprijedio tehniku suta i procenti ce ici gore.

 

sve je okej sa rezonom, samo, jedini nacin da djurisic dodje je da hawksi primene draft n stash logiku, tj da smatraju da bi mu igranje sezonu ili dve u evropi pomoglo a da kod njih nema sta da radi osim da se vucara po g ligi.

 

to je jako retko ovih godina, osim rokasa jokubaitisa, koji verovatno nikada nece zaigrati za knickse, ne mogu da se setim drugog slucaja.

 

i nba fransiza i igrac su obicno voljni da odmah vide ima li tu neke vajde, pa ako nema, radije ce da se rastanu zauvek za par sezona.

 

mislim, pomaze to sto nema garantovan ugovor valjda, videcemo.

Link to comment

Nije retko. Ne znam sad statistiku, ali igrači iz druge runde draftovani iz Evrope odokativno češće ostaju u Evropi nego što odmah odu. Prošle godine su bili Tristan, Biberović, Neki Tamo Ndijaje iz Barse. Godinu pre Matković...

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Jesper23 said:

Obe ruke dižem za Đurišića dečko ima 205, te motoriku i skilset beka. Nama je Dangubić bio jako koristan i napravili smo elitnog defanzivca od njega, ako Sfero nauči Đurišića barem malo da igra odbranu biće on legit el opcija za EL timove i to gornji dom. Sumnjam da će proći u Hoksima, imaju dosta opcija na tim pozicijama, a mislim da se Miški opekao na Musi i Hezonji pa sad dobrano provjerava namjere Amera. Na našu skraćenu bekovsku liniju on bi fošao kao melem, biće ispadanja kao iz voza, ali vjerujem da momak može ozbiljno napredovati. Već je unaprijedio tehniku suta i procenti ce ici gore.

 

Njegov napredak u prošloj sezoni je senzacionalan. Nek tako napreduje još pola godine i dogodine petorka repke i NBA.

Na stranu što bih ga ja i ove godine vodio na Olimpijadu bez da trepnem.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Jesper23 said:

. Sumnjam da će proći u Hoksima, imaju dosta opcija na tim pozicijama, a mislim da se Miški opekao na Musi i Hezonji pa sad dobrano provjerava namjere Amera. 

 

nisam ovo stigao da dodam: 

kada pogledaš, hezonja je draftovan valjda 5i, musa u 30, smailagić u 40; svi su ispali iz lige iz svojih razloga, hezonja zato što je istripovan bio da je odma iza jordana, musa jer je imao rudimentarne veštine, smailagić jer je borderline nba igrač a verovatno mu fali i mozga i radne etike.

 

međutim, svi su oni našli svoje mesto u evropi, shodno talentu i pratećim stavkama nakon neuspešnih, kraćih ili dužih epizoda u nba.

mislim da razlika u načinu na koji se igra košarka ovde i tamo nije više toliko velika, dinamika diktirana brojem tekmi (u smislu treniranja i oporavka i sl) je takođe blizu u paternu, pa onda dobrim i okej igračima, koji su ionako iz evrope ili još bolje, odavde, nije teško da se brzo priviknu na povratak.

 

hoću da kažem, ne verujem da ni igrači, niti miško to vide kao zajeb u karijeri, naprotiv, čini mi se daje njihov put razlog više da se mlad igrač najpre oprobau nba, pa ako ne proše tamo, uvek može za 2-3-4 godine da se vrati ovde i da ima solidnu početnu poziciju, tj reputaciju.

Link to comment

CMM, Yago, Teo

Canaan, Nedovic, Kostic

Rokas, Djurisic, Lazic

Kalina, Daum, Deda

Bolomboj, Mitrovic, Plavsic

 

Iako sam se nadao da cemo napokon docekati roster bez krpljenja na 4, ne bih bio nezadovoljan ako ovako udjemo u sezonu, sto se trenutno cini kao najrealniji scenario. Sexy domaca osnova, ima tu i madjije i talenta i mooda + stranci koji ne beze od krvavih kolena. Jos ako od zalutalog Dauma izvucemo vise Pitersa, a manje Tobija, bice zanimljivo :)

 

Useravace nas na skoku, al jbg.

Link to comment
1 minute ago, uini said:

u svakom slučaju, bićemo jači na svakoj poziciji u poređenju sa prošlom sezonom. da li će biti dovoljno za euroleague iskorak, ke vidime

 

ih, neki očekuju iskorak a biće slabiji na svakoj poziciji, sem pleja ako ga dovedu. tako da smo dobri, ne brigaj.

Link to comment
2 minutes ago, uini said:

u svakom slučaju, bićemo jači na svakoj poziciji u poređenju sa prošlom sezonom.

 

Osim na 5. Koliko god se ljudi podsmevali Gilespiju, ima on kvalitetne defanzivne sekvence i mislim tj. bojim se da je na el nivou upotrebljiviji od Plavsica.

Link to comment

Najjace mi kad procitam vesti sa skupstine, a one budu dijametralno suprotne od onoga sto je na skupstini receno :D

 

Covic je rekao da i dalje pregovaramo sa Sengelijom i da on jeste prvi pik na 4. Na stranu sto ja ne verujem da ce to uspesno da se zavrsi, ali pricamo o informacijama sa skupstine. Petruseva je pomenuo jedan clan sukpstine u fayonu da li je istina da cemo da ga pojurimo ako se Vezenkov vrati u Oli, na sta je Cova rekao da... 

 

U principu, ideja jeste da se juri startna cetvorka, ali nisam siguran da cemo upecati to mitskobice :) (ovo je moj utisak da necemo, ne neki info)

 

Nekad se bre znalo iz koje salate se iskace da bi bio insajder, sad poceli da iskacu insajderi iz case za cackalice... :D

 

Ovaj nas tim (uz nadam se tu cetvorku) je za razliku od prethodnog pravljen planski i smisleno. Mozda nisu neka ultra atraktivna imena, ali ima smisla gotovo svaki potpis. O kontinuitetu da ne pricam... 

 

 

 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...