Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

1 minute ago, Heaviside said:

 

Šta vam konkretno toliko smeta u ovom prelaznom roku? Zadržani svi koji nešto vrede i dovedeni Kalinić, Kenan i Daum? Odakle ideja da Sfero nije želeo nekog od njih? Kalinić je dar sa neba, Kenan čovek objašnjava zbog čega ga je tačno Sferopulos želeo, a jasno je i zašto je Daum doveden. Fali nam skok i naravno prvi plej, ali sasvim korektan posao za sada. Ubeđen sam da će dovesti jednog skakača i to će uz pleja već biti dobar roster, sasvim u skladu sa budžetom.

 

Upravo tako. Ako je tacno da CMM sigurno dolazi ovaj roster bi sa tom atletskom cetvorkom dobrom na skoku bio veoma, veoma ozbiljan tim. Cak i bez te cetvorke vec sada mozemo da izvedemo na teren, recimo, petorku CMM - Kenan - Giedraitis - Kalinic - Bolomboj koja bi bila granit u odbrani a ima sasvim dovoljno opcija u napadu i veliki broj poena u rukama. Ljudi stvarno svasta ocekuju kao da se jedino mi takmicimo i jedino mi postojimo na trzistu, nije mi jasno kakav je to tim kojim bi svi bili zadovoljni.

Link to comment
6 minutes ago, booyaka said:

Roba ili usluga košta onoliko koliko je neko spreman da je plati, najstarije tržišno pravilo.

Nemam utisak da je pretplaćen, 700k ili 800k je kao 350-400k pre 5,6 godina.

Da, ako igrač nije pod ugovorom. Kad jeste onda je povišica dobra volja kluba. Jago ima ugovor u kome je pristao da igra tri godine za pare koje je sada navodno dobio za jednu. ne treba drkati igrače pod ugovorom niti ih sprečavati da reše egzistenciju, treba ispoštovati kada neko ima vrhunski pristup i sve to, ali i igrač treba da ispoštuje to što je potpisao.  Nije normalno ni duplo da se digne plata, a ne trostruko posle prve godine trogodišnjeg ugovora.
 

 

Link to comment
3 minutes ago, Shaq said:

dubai pravi u septembru pripremni turnir, pozvana tri velika sampiona, mi real i pao..:fantom:

 

 

Steta sto cemo opet propustiti superkup aba lige :fantom:

Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

 

Šta vam konkretno toliko smeta u ovom prelaznom roku? Zadržani svi koji nešto vrede i dovedeni Kalinić, Kenan i Daum? Odakle ideja da Sfero nije želeo nekog od njih? Kalinić je dar sa neba, Kenan čovek objašnjava zbog čega ga je tačno Sferopulos želeo, a jasno je i zašto je Daum doveden.

Bold1. Sta ce ti Daum kad imas Dedu? Imas i opciju da Kalina ode na 4. Mazu ti oci istinskom pojacanju, dobijes Dedu 2.

 

Bold 2. Zasto?

Link to comment
3 minutes ago, crni said:

700 000 za Dedu koji izgleda tokom sezone EL kao pregazeni ranjeni puz nije puno, ali za Jaga koji ostaje sam na bojistu, jer su mu kolege na ortopediji 800 000 je mnogo.

Za Dedu, Lazarevica, Dobrica, Mitra i slicne Covine ljubimce, Evroliga bila bi dostupna taman koliko i meni sa jednom nogom u grobu, ali eto niko se ne iscudjava sto igraju istu, pri tom zaradjuju 10x vise nego sto bi dobili igde ikada 

Ko kaže da 700k za Dedu nije mnogo? Ne mora quote, može i samo tag.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

@Heaviside

Pa ne znam cemu histerija za novac Jagu?

Posle Radulje, Dede itd, ne zmam sta vise moze da cudi?

Mene cudi kako to boli kad se da kes nekom ko ga je zasluzio na parketu, a ne time sto je Covicevo ljubimce i sto je verovatno u talu sa gazdom.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

 

Šta vam konkretno toliko smeta u ovom prelaznom roku? Zadržani svi koji nešto vrede i dovedeni Kalinić, Kenan i Daum? Odakle ideja da Sfero nije želeo nekog od njih? Kalinić je dar sa neba, Kenan čovek objašnjava zbog čega ga je tačno Sferopulos želeo, a jasno je i zašto je Daum doveden. Fali nam skok i naravno prvi plej, ali sasvim korektan posao za sada. Ubeđen sam da će dovesti jednog skakača i to će uz pleja već biti dobar roster, sasvim u skladu sa budžetom.

 

Smeta mi svasta.

Ako je Yago planiran da ostane (nemam nista protiv) ne dovodis Kenaan-a, iako bi u tom slucaju radje deportovao Yaga.

Ako Mitar ostaje (opet nemam nista protiv u nekoj svedenijoj varijanti) ne dovodis Plavsica.

Opet necemo imati pravog PF koji moze u evroligi biti faktor, ocigledno je daum neka beckup varijanta a tu ce se spustati Kalina, sta znam, jes da je on svasta igrao kroz karijeru kod Zeljka u Feneru cak i dva ali njegova priridna pozicija je SF.

Fali mnogo atletike pogotovu na unutrasnjim pozicijama, tesko ce to moci da se rve sa mrgama koje igraju u Evropi.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, jaffar said:

Ako je Yago planiran da ostane (nemam nista protiv) ne dovodis Kenaan-a

 

Zasto?

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, crni said:

@Heaviside

Pa ne znam cemu histerija za novac Jagu?

Posle Radulje, Dede itd, ne zmam sta vise moze da cudi?

Mene cudi kako to boli kad se da kes nekom ko ga je zasluzio na parketu, a ne time sto je Covicevo ljubimce i sto je verovatno u talu sa gazdom.

Ok, znači izmislio si da neko tvrdi da 700k za dedu nije mnogo čisto drame radi, a samo na osnovu Dauma si zaključio da se Sfero ne pita oko pojačanja i da sve radi Čović.

 

Ne poznajem te od ranije, sad mi je jasno iz kog si fazona. Samo udri.

 

Edited by Heaviside
Link to comment
13 minutes ago, Heaviside said:

Da, ako igrač nije pod ugovorom. Kad jeste onda je povišica dobra volja kluba. Jago ima ugovor u kome je pristao da igra tri godine za pare koje je sada navodno dobio za jednu. ne treba drkati igrače pod ugovorom niti ih sprečavati da reše egzistenciju, treba ispoštovati kada neko ima vrhunski pristup i sve to, ali i igrač treba da ispoštuje to što je potpisao.  Nije normalno ni duplo da se digne plata, a ne trostruko posle prve godine trogodišnjeg ugovora.
 

 

 

Vremena se menjaju, cene igrača su otišle u nebo, zato će i biti uveden sallary cap.

 

Što se ostanka Jaga tiče, od pokera kraljeva koji su defanzivno izgledali kao najgora noćna mora - Jago, Nejpir, Teo i Nedović, sveli smo se na triling. Umesto onog usranka dolazi mrga na kecu, koji će donekle izbalansirati situaciju spolja, a već je došao Kanan, koji je pit bul u odbrani.

 

Jago je pokazao tokom sezone neuporedivo više no što sam pretpostavljao da može, pa čak ni defanzivno nije užasn koliko sam mislio da će biti. Najbitnije, poseduje ono što želi da vidi svaki pravi ljubitelj košarke - beskonačnu energiju, želju, volju i muda do poda.

Sem toga očito je glue guy u svlačionici pa i van nje.

 

Stoga mečovanje ponude koju je dobio iz Rusije smatram pametnom i opravdanom, iskustvo nas je naučilo da bismo umesto njega dobili neku mačku u džaku koja bi se na kraju obično pokazala kao crknuta.

 

S Jagom imamo kontinuitet na kecu, znamo tačno šta dobijamo i neopisivo sam srećan što konačno MOŽEMO da zadržimo igrača kojeg zaista ŽELIMO da zadržimo.

Edited by Dankan Ajdaho
  • +1 4
Link to comment
10 minutes ago, Heaviside said:

Da, ako igrač nije pod ugovorom. Kad jeste onda je povišica dobra volja kluba. Jago ima ugovor u kome je pristao da igra tri godine za pare koje je sada navodno dobio za jednu. ne treba drkati igrače pod ugovorom niti ih sprečavati da reše egzistenciju, treba ispoštovati kada neko ima vrhunski pristup i sve to, ali i igrač treba da ispoštuje to što je potpisao.  Nije normalno ni duplo da se digne plata, a ne trostruko posle prve godine trogodišnjeg ugovora.
 

 

Tržište je živa stvar, ako je neki klub spreman da plati obeštećenje i da igraču višu platu, onda matični klub može da revidira ugovor da bi zadržao igrača, to se zove aneks ugovora.

Link to comment
4 minutes ago, jaffar said:

 

Smeta mi svasta.

Ako je Yago planiran da ostane (nemam nista protiv) ne dovodis Kenaan-a, iako bi u tom slucaju radje deportovao Yaga.

Ako Mitar ostaje (opet nemam nista protiv u nekoj svedenijoj varijanti) ne dovodis Plavsica.

Opet necemo imati pravog PF koji moze u evroligi biti faktor, ocigledno je daum neka beckup varijanta a tu ce se spustati Kalina, sta znam, jes da je on svasta igrao kroz karijeru kod Zeljka u Feneru cak i dva ali njegova priridna pozicija je SF.

Fali mnogo atletike pogotovu na unutrasnjim pozicijama, tesko ce to moci da se rve sa mrgama koje igraju u Evropi.

Plavšić je nebitan, biće peti visoki u najboljem slučaju, a cenim da će zapravo boriti za mesto u 12 je očekujem još jednog skakača. Ostalo su legitmne brige, ali tek ćemo videti kako će se završiti prelazni rok. Plej fizikalac i dobar skakač na 4 ili 4/5 bi rešili dobar deo tvojih briga. Svakako je preterano reći da smo bacili pare do sada.

Link to comment
2 minutes ago, booyaka said:

Tržište je živa stvar, ako je neki klub spreman da plati obeštećenje i da igraču višu platu, onda matični klub može da revidira ugovor da bi zadržao igrača, to se zove aneks ugovora.

može, ali ne mora. može i da odbije ponudu i to je to. ja bih mu svakako povećao platu jer ti ne treba nezadovoljan igrač, ali ne vidim zašto mora da se mečuje. možeš da ostaneš na ovom ugovoru ili da dobiješ duplo više pa nek izabere sam šta hoće od ta dva. da ide ne može. to je sasvim uobičajeno i verovatno se to i desilo, a insajderi šire abrove iz ko zna kog razloga.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, uini said:

 

ima odlicnu prangiju za tri, to nam treba

I sta jos? Btw ima odvratan sut u smislu estetike koji deluje smotano i tromo, a ne bi me cudilo da kod nas opadnu procenti.

Ako si vec opterecen platezno sa Dedom, sta ce ti igrac slicnog kvaliteta? 

I na sve to, ide jos jedna cetvorka, navodno kapitalac. 

Kalinu ne spominjem, a u odredjenim trenucima, bio bi idealan da uzme koji minut na toj poziciji 

 

Na kraju, nemas visinu i masu na 5, nemas na 4 i ponovo si laka konjica.

Meni to ne lici na Janisov TM.

Dok recimo znam jednog doktora koji uvek vuce najgluplje poteze za koje cenu placaju treneri.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...