Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

1 minute ago, Heaviside said:

Evo ovaj Smith iz Partizana teško da ima milion. Ima takvih igrača i po Evropi i po Americi

Taj nije bolji od Jaga.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

To sto me cudi za Jaga, je duzi intervju koji je dao, postovao sam ga ovde, pre dve nedelje. Kako bi celu karijeru proveo ovde, kako je privilegija svaki dan koji trenira i uci od Tea, kako mu se svidja BG, i sve to ode u tri pm zbog 200.000 vise? Em je mlad ima vremena za lovu, ne kapiram ga. Da je neki klub iz EL pa kao hajde,... Official news o tome jos nema?

Link to comment

Pre će biti da se klubu osladilo da uzme obeštećenje nego što je presudila razlika u plati, za koju btw ne znamo kolika je.

Edited by booyaka
Link to comment
29 minutes ago, booyaka said:

@Heaviside Koji su ti bolji, i za koje pare?

 

Blat, Madar, Paris Li, Hermanson, Avramovic, Kioza, Dimitrijevic, Edvards, Ferel, Maodo Lo, svi u rangu te cene ili dosta jeftiniji. Tu su takodje Kris Dzons i Satoranski koji su nesto skuplji, Vilijems-Gos je, racunam, vec rezervisan od komsija. Nebitno je da li je bilo koji od ovih igraca pojedinacno igrac za Zvezdu ili da li moze da se dovede ili ne, bitno je da su to igraci iz te kategorije i da ih ima. Ovo su samo igraci koji su bili u evroligaskim rosterima ili ce biti ove sezone, da uopste ne gledamo jace Evrokup timove ili preko bare, gde svasta moze da se izabere za milionce. Mozda se ja ne secam bas najbolje ali ako se ne varam Jago je kod nas prosle sezone dosao iz kluba koji je igrao FIBA Ligu Sampiona da ga probamo kao treceg pleja, ne menjamo Stefa Karija pa da ne mozemo da nadjemo zamenu za milion dolara.

Edited by harper lee
  • Hvala 1
Link to comment

Mislim da je nama više Jago prirastao za srce ovako kao osobica (no pun) i što je simpatičan i srčan i Brazioc™ je i tako to, nego što mislimo da je zinuo krater u rosteru.

  • +1 4
Link to comment
4 minutes ago, harper lee said:

 

Blat, Madar, Paris Li, Hermanson, Avramovic, Kioza, Dimitrijevic, Edvards, Ferel, Maodo Lo, svi u rangu te cene ili dosta jeftiniji. Tu su takodje Kris Dzons i Satoranski koji su nesto skuplji, Vilijems-Gos je, racunam, vec rezervisan od komsija. Nebitno je da li je bilo koji od ovih igraca pojedinacno igrac za Zvezdu ili da li moze da se dovede ili ne, bitno je da su to igraci iz te kategorije i da ih ima. Ovo su samo igraci koji su bili u evroligaskim rosterima ili ce biti ove sezone, da uopste ne gledamo jace Evrokup timove ili preko bare, gde svasta moze da se izabere za milionce. Mozda se ja ne secam bas najbolje ali ako se ne varam Jago je kod nas prosle sezone dosao iz kluba koji je igrao FIBA Ligu Sampiona da ga probamo kao treceg pleja, ne menjamo Stefa Karija pa da ne mozemo da nadjemo zamenu za milion dolara.

Neki od tih su skuplji, neki su prvi plejevi, a neki, bogami, i nisu bolji od Jaga.

Poenta je da je Jago došao kao igrač koji će ostati barem dve godine, jer je potpisao trogodišnji ugovor, i verovatno je igrač koji je imao najbolju prvu sezonu u EL u protekloj sezoni.

Drugo, pozicija pleja je jako osetljiva i ako se promaši tu sa izborom ispašta ceo tim.

Dovoljno je teško izabrati jednog pleja, dva je već veliki rizik za ekipu.

Link to comment
49 minutes ago, Heaviside said:

Pa rek’o si da je Jago tražio 800k, za 600k nije hteo. 

pa da je dobio 800k ostao bi i samim tim nemas 200k za obestecenje jelte?

a ako mu nudis 600k koje on ne prihvati, imas tih fiktivnih 600k plus 200k koje dobijes za obestecenje..

u praksi, tih 200k cox stavi u dzep a umesto jaga dodje niko ili uskokovic..

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, booyaka said:

Neki od tih su skuplji, neki su prvi plejevi, a neki, bogami, i nisu bolji od Jaga.

Poenta je da je Jago došao kao igrač koji će ostati barem dve godine, jer je potpisao trogodišnji ugovor, i verovatno je igrač koji je imao najbolju prvu sezonu u EL u protekloj sezoni.

Drugo, pozicija pleja je jako osetljiva i ako se promaši tu sa izborom ispašta ceo tim.

Dovoljno je teško izabrati jednog pleja, dva je već veliki rizik za ekipu.

 

Nije to bitno, neki su skuplji, neki jeftiniji, neki nesto bolji od Jaga, neki nesto slabiji, poenta je da ima sasvim dovoljno igraca u tom cenovnom rangu za klub poput nas. Rekao sam, ne svidja se ni meni sto nije ostao ali ni ja mu ne bih dao 800 hiljada za sezonu, koliko je zahtevao. Mi nismo morali ni ovo sto je imao da mu pojacavamo, decko ima potpisan ugovor, ali takva je trenutno situacija u Evropi da ako igrac hoce da te bojkotuje i 'ladi jaja na utakmicama jer mu nisi platio koliko on misli da treba ne mozes mu nista, sve dok dolazi na vreme na trenige i ispunjava ono sto je propisano ugovorom. Klubovi koji nisu medju najbogatijima su u poslednje vreme u bas jebenoj situaciji sto se toga tice, igraci su u mnogo boljoj poziciji da ucenjuju klubove nego sto su nekada bili. Ili ima klauzulu za NBA, ili ima klauzulu za Evroligu, ili jednostavno ode kao Kaboklo iz Venecije u Partizan pa se ti jebi i povlaci po sudovima, poceli su svasta da rade. Takvi igraci obicno lose prodju u karijeri ali tebi to nista ne znaci jer ti je vec napravio problem.

 

Da sam ja menadzer Jagu nikad mu ne bih savetovao da ode iz Evrolige u Rusiju i igra samo njihova domaca takmicenja jer ce mu to usporiti karijeru a pare koje je dobio od Uniksa bi sigurno dobio vec sledece godine ako bi nastavio da napreduje u najjacoj konkurenciji ali mali je favelas i opredelio se za pare sada i odmah kad mu se vec pruzila prilika i tu klub bas nista nije mogao da uradi a da ne plati vecu cenu na mostu nego na cupriji.

Link to comment
1 hour ago, harper lee said:

 

Za Jaga je u ovom trenutku i 600 hiljada previse, da Zvezda i Partizan nisu postali toliki rasipnici o takvoj cifri za njega ne bi se ni razmisljalo. Decko je malo poleteo za parama da bi se naplatio posle prve dobre sezone, nisam siguran da je doneo dobru odluku ali to je sada vec njegov problem. Kad bude hteo da ode iz Rusije u neki evroligaski klub shvatice da su Rusi malo tvrdji i zlokobniji pregovaraci od nas.

 

On je lepo odigrao u Zvezdi i sve je prijatno iznenadio ali takvih igraca ima dovoljno na trzistu i ne bi trebalo da bude problem naci kvalitetnu zamenu za te pare. S obzirom na to da vec imamo jednog izrazito niskog igraca u spoljnoj liniji sada bi mogli da se gledaju malo drugaciji prangijasi. Steta sto je Zalgiris izgleda pokupio onog Franciska iz Bajerna.

 

Sve 5, samo se ne slažem da Kenana treba gledati kao izrazito niskog igrača. Naravno, nije neki skakač (zato se i nadam CMMu, koji je elitni za svoju poziciju, a ne mirišem ovog Dauma), al biće on na linijama dodavanja redovno, čeprkaće driblinge i contestovaće veliki broj šuteva.

 

A Jago će očigledno ovde imati svoju sigurnu kuću kad u karijeri bude drž-ne daj.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

mi cemo vec da damo 1,5 milion cmm, to je ozbiljna cifra, tu je teo, dakle suludo bi bilo dati jagu milion. tu treba naci nekog novog jaga, dakle jeftinijeg igraca ispod radara da odradi jagovu ulogu iz prosle sezone.

 

Imamo onog klinca pleja. Mozda i Djurisic ako ne prodje na draftu kako zeli. Ako dodje CMM bolje tih milion preusmjeriti i pojacati ponudu za Sengeliju ili neku drugu zvjerku na 4-5 poziciji

Link to comment
1 minute ago, kralj said:

 

Sve 5, samo se ne slažem da Kenana treba gledati kao izrazito niskog igrača. Naravno, nije neki skakač (zato se i nadam CMMu, koji je elitni za svoju poziciju, a ne mirišem ovog Dauma), al biće on na linijama dodavanja redovno, čeprkaće driblinge i contestovaće veliki broj šuteva.

 

A Jago će očigledno ovde imati svoju sigurnu kuću kad u karijeri bude drž-ne daj.

 

Kenan je top defanzivac, izuzetno je jak i eksplozivan sa brzim nogama, voli da igra u kontaktu i dosadan je kao stenica. Da nije odlican defanzivac ne bi igrao u Olimpijakosovom sistemu koji mnogo polaze na kvalitetnu odbranu. Ali sa svojih 183 cm jeste dosta nizak za kosarkasa, to je samo 2 cm vise od, recimo, Kampaca.

Link to comment
12 minutes ago, MiddleClass said:

 

Imamo onog klinca pleja. Mozda i Djurisic ako ne prodje na draftu kako zeli. Ako dodje CMM bolje tih milion preusmjeriti i pojacati ponudu za Sengeliju ili neku drugu zvjerku na 4-5 poziciji

 

Jbg, ja sam protiv dolaska Đurišića. Momku trebaju i utakmice i ekipa koja će da igra za njega. Jedan od Nedović-Gidraitis-Kenan da nije tu, digao bih obe ruke, ovako bi morali da se izmišljaju minuti za njega.

Edited by kralj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...