Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

Saranio Ibaku, isprepadao Ljulja, zakuco 2, 3 puta... bez dileme najbolji ucinak u sezoni :D

 

CIlj je ocito bio da se bas ne izbrukamo nekim epskim porazom, i da stedimo energiu za Kaunas... 

 

Mitrovic ima svoje limite, nisu se oni sad pojavili, ali moze da bude koristan u nekim rolama (na sve to trenutno nije u formi). Plavsa je prilicno neartikulisan i ne napreduje u odbrani ni za milimetar, sto je cini mi se najveci problem za njega samog.

 

Jasno je bilo jos kad se uhvatio Bolo za koleno da mi na ovoj utakmici nemamo sta da trazimo. To nije lako i prijatno gleadti, ali to je to. 

 

Ono sto plasi je potpuni raspad Kodija i Kenana cak i u jednoj ovako neobaveznoj utakmici... Za bilo kakav rezultat oni moraju da pronadju nekakvu formu... 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Plavsic nije nikakav problem, decko se tek prilagodjava, radnik je, napreduje, prvi put se susrece sa ovim nivoom kosarke i projektovan je za treceg centra (jos sad imamo i Petruseva) i on ce tu rolu i ispuniti dok se jos malo prilagodi, verovatno i premasiti.

 

Sto Mitrovic, koji je ispred njega, ne igra svoje nego isto kao i Davidovac izgleda kao lik kome je cale neko uticajan pa uvek uceni necim upravu da mora da bude u timu?

 

Ja sam uvek za domacu osnovu na koju se nadodaju stranci tamo gde nam fali, ali sam apsolutno protiv uhleba.

 

Njihov nerad je prosto fascinantan. Tamo su gde su bili i pre deset godina, nisu se ni najmanje mrdnuli i napredovali.

 

Prvi nisam voleo Nedovica, ali sta da mu zameris kad se decko ocigledno popravio, napredovao, naucio...

 

Kalinic je od igraca koji igra u Radnickom iz Kragujevca sa 23 godine dosao da bude top EL igrac.

 

Itd.

 

Cak i Teo koji je najvise prozivan igrac u nasoj kosarci da je neradnik je konstantno napredovao u raznim segmentima igre i prilicno je u dobrom stanju za svoje godine. Mnogi njegovi su vrsnjaci su vec odavno u penziji.

Edited by Hele
Link to comment

Luka uopste nije lenjivac. Covek je znacajno promenio svoje telesne karakteristike i igru i poziciju i oziveo karijeru posle teskih povreda za sta je potrebno mnogo raditi, verovati i ne odustajati. Covek je jednostavno  udario u svoje limite, nema gde dalje da napreduje. Ove sezone je za sada u malo slabijoj formi, ali takve oscilacije su prihvatljive i on i dalje ima kvalitet da bude u rosteru uz dve legit EL petice i da igra u zavisnoti od mecapa. On i Plavsic su vec previse. Jedan od njih dvojice i Deda su visak i za te pare su mogli da dovedu dobru drugu peticu. 

Edited by Heaviside
  • +1 7
Link to comment

Real Madrid je u TOP 4 klubova, kako su juce igrali, predvodjeni Kampacom, bilo bi veoma tesko dobiti utakmicu sa sve Bolombojem i Nedovicem (pa cak i sa Filipom da je mogao da igra). Ali to sinoc nije bila nasa bitka na putu za plej of, tako da je ovaj poraz unapred uknjizen. Protiv Zalgirisa se nadam drugoj prici.

 

Ono sto zabrinjava su partije CMM, Kenana i Mitrovica.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Heaviside said:

Luka uopste nije lenjivac. Covek je znacajno promenio svoje telesne karakteristike i igru i poziciju i oziveo karijeru posle teskih povreda za sta je potrebno mnogo raditi, verovati i ne odustajati. Covek je jednostavno  udario u svoje limite, nema gde dalje da napreduje. Ove sezone je za sada u malo slabijoj formi, ali takve oscilacije su prihvatljive i on i dalje ima kvalitet da bude u rosteru uz dve legit EL petice i da igra u zavisnoti od mecapa. On i Plavsic su vec previse. Jedan od njih dvojice i Deda su visak i za te pare su mogli da dovedu dobru drugu peticu. 

 

Sve to stoji, ali u zadnih nekoliko utakmica pokusava neke pasove koje tako nikada nije igrao, on samo treba da igra ono sto zna najbolje i kraj, jer je one trick pony. Sto se tice forme, u kanalu je definitivno. ali u nekom perfektnom svetu, on, uz Davidovca, Dobrica i Plavsica, bi trebali da budu osovina da barem u ABA ligi donose prednost, kako bi neki igraci mogli da preskoce ABA zarad odmora pred npr. duplo kolo EL... Nazalost ni toga nema, i to je ono najgore...

 

Link to comment

Necu nesto ozbiljno analizirati ovu utakmicu jer je ekipa ocigledno otisla turisticki u Spaniju. Samo odmaranje Nemanje je bio jasan znak. I da naravno da ce sa takvim pristupom isplivati sve mane pojedinih igraca. Jednostavno plasim se samo da se ovo ne vrati kad nam najvise bude trebalo(khm khm Kaunas).

Link to comment

Nisam optimista za Kaunas. Kvalitetniji na papiru jesmo, ali kad Trinki našpanuje skromnu EC ekipu, kao onomad Partizan, to deluje brutalno. Nisu oni džabe prvi na tabeli. A mi bez Bolomboja koji nam je nosio celu defanzivu uz Kalinu... Zeleni su uvek bili neugodno gostovanje za nas...

Edited by Michael Krueger
Link to comment
13 hours ago, Heaviside said:

Luka uopste nije lenjivac. Covek je znacajno promenio svoje telesne karakteristike i igru i poziciju i oziveo karijeru posle teskih povreda za sta je potrebno mnogo raditi, verovati i ne odustajati. Covek je jednostavno  udario u svoje limite, nema gde dalje da napreduje. Ove sezone je za sada u malo slabijoj formi, ali takve oscilacije su prihvatljive i on i dalje ima kvalitet da bude u rosteru uz dve legit EL petice i da igra u zavisnoti od mecapa. On i Plavsic su vec previse. Jedan od njih dvojice i Deda su visak i za te pare su mogli da dovedu dobru drugu peticu. 

Cudno je da nikada u karijeri  nije radio na sutu za tri poena a to bi mu bio dobar adut sada, posto je skracena petica i dosta je limitiran u duelima sa visim i atleticnim peticama.

Edited by Micko8
Link to comment

Par razmisljanja posle prvih 5 kola...

Pre pocetka, ocekivao sam 1-4, sutirao bih se u dupe od srece za 2-3, a mi smo smo odigrali 3 odlicne utakmice, jednu koja je izgledala lose i jednu ocigledno rekreativnu utakmicu. Iz toga smo izvukli 3-2, iako je realno trebalo da bude 4-1, i uopste me ne interesuje sto je lopta realno bila za barselonu jer su prekrsena pravila lige od strane sudija.

Posle ovih 5 kola, ispostavlja se da ni jedan protivnik nije bio ni malo lak, i cini mi se da ce pariz, gde mi je izgledalo da mnogo lose igramo, biti tvrda kost o koju ce mnogi polomiti zube, em igraju atraktivno, em su neverovatno atleticni i nabijeni energijom. Sa baskonijom smo odigrali jedan lep takmicarski mec, koji smo relativno kontrolisano dobili, sa istom baskonijom koja par dana iza toga dobi isti ovaj real koji nas je juce unakazio. Fenerbahce  smo dobili rutinski, i koliko god im nedostajali povredjeni igraci dobiti njih na njihovom parketu sa 20 razlike je ipak podvig. To su najbolje veceras videli igraci pao, koji je pobedu izvukao na brljavljenje divljeg dvojca iz makabija i klasu slukasa. O utakmici sa barselonom je glupo i pricati, meni je ono bila poezija od kosarke, gde smo im u prvom poluvremenu odgovorili napadackom igrom, a u drugom odbranom stekli prednost, imali loptu za pobedu i na kraju izgubili sto zbog sudija sto zbog svojih gluposti (gdja grkinja nije sa metar razdaljine videla da Parker udara Bolomboja po licu...)

Real je, bar meni, izgledao kao unapred otpisan mec, da bi se pregrupisali i spremili za ono sto ce, meni licno, reci sta mozemo da ocekujemo ove sezone... ako pobedimo zalgiris u kaunasu, cak i bez Bolomboja, onda je ova ekipa spremna da se pobije za PO (ne PI nego bas PO). U suprotnom, gledacu rekreativno nastavak takmicenja bez ikakvih ocekivanja, pa ako ujedemo PI super, a ako ne, nije da nismo navikli.

Link to comment
1 hour ago, Micko8 said:

Cudno je da nikada u karijeri  nije radio na sutu za tri poena a to bi mu bio dobar adut sada, posto je skracena petica i dosta je limitiran u duelima sa visim i atleticnim peticama.

Radio je pa odustao jer nije išlo. Pričao je da mu je karijera krenula uzlaznom putanjom od kada je prihvatio da je petica, prestao da šutira i fokus prebacio na druge stvari i da nema nameru da ponovo pokušava. On je centarsku tehniku i igru iz šort rola usavršio do maksimuma i uradio vrlo ozbiljnu fizičku transformaciju. To što dobar deo ljudi ne primećuje ništa osim promena bodibilderskog tipa ne nije Lukin problem. 
 

Ja sam inače letos bio za to da on ode u Albu koja ga je navodno tražila kad je već doveden Plavšić i da se dovede još jedna petica. Evroliga, Berlin…savršena prilika da se oslobodi to mesto u rosteru bez da nekadišnji kapiten i naš dugogodišnji igrač vidno nazaduje što se kluba tiče. Sad izgleda kao da je Plavšić nivo ili dva ispod njega i da će pre on biti poslat negde nego Luka.


 

Edited by Heaviside
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...