Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

50 minutes ago, Valk said:

A i ne moraju.


Ja nemam šta da nastavljam ili ne nastavljam. Ostavio sam jedan jedini post od 4 reči u kome ne širim nikakvu mržnju i ne prozivam nikoga i produžio dalje. To što neko drugi komentariše moje stanje svesti i iznosi uvredice na moj račun ne znači da ja aktivno učestvujem u nekom prepucavanju. Naprotiv, nisam se uopšte osvrtao na to dok ti nisi pala na Milošicinu manipulaciju da se nas dvojica u ovom đubrenju topika imamo ravnopravne uloge pa zbog toga moram da gubim vreme na ovaj post. 
 


 

 

Edited by Heaviside
  • +1 5
Link to comment

Kada je utakmica počinjala, pomislio sam "zar mora Bolomboj i ovu utakmicu da nosi, je li stvarno ne mogu Mitar i Plavšić da ga odmore?"

 

E sada ja sam više ljubitelj košarke nego neki vrsni znalac, ali utisak mi je da Plavšić stvarno ne može.

Pa mi se logično postavlja pitanje - je li moguće da stručnjaci u klubu nisu vidjeli i znali da ne može?!

 

 

Ovo je više moj neki utisak i komentar, znam da se o ovome već raspravljalo, nije mi namjera da počnemo novu rundu. 😁

Link to comment

zašto ne možemo da imamo lepe stvari

 

uglavnom, ne treba rezonovati, zar je morao bolomboy da igra / rilja 30mins, jer ova povreda može da se dogodi bilo kad i bilo gde

svakako je lakše na neustavno-klizavom parketu u podgorici ali onda se otprilike ne pojaviš, žrtvuješ neku omladinu, pojma nemam a ne da gledaš u pasulj koga ne stavljaš da igra

  • +1 2
Link to comment

Bolomboj jbt. Omiljeni celebrity još od Lole Ribara. Lučki radnik, menja sijalice u celoj zgradi i žirant svima. Ovaj dan treba na nivou kosmosa da se obeležava.

 

I Džiber i Mina su žešće face :wub:

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Luka Mitrović je na terenu proveo 8 minuta,  protivnici su u tom periodu uhvatili 7 (slovima: S E D A M) ofanzivnih skokova, to je sigurno rekord.

 

U jednom trenutku Sferopulos na terenu drži postavu Jago-Teo-Nedović-Gidra-Mitrović, to je vjerovanto defanzivno najlošija petorka u istoriji košarke, ali za divno čudo Sulejmon nas je častio sa nekim kvazistepbek šutevima iz driblinga pa nas nisu ni napunili koliko su mogli.

Link to comment

i protiv fenera je bila neka slična ili identična petorka, koja tipa nije primila koš tri minuta. preuveličavam ali smo igrali opasan kolektivni difens tada

zvuči blesavo ali nekada više pomaže ako posada dobro radi zajednički 

 

mislim, nisam gledao sinoć, tj kako okrenem, sudije gledaju seriju na kompu 

  • +1 3
Link to comment

Mitrovic je cetvorka citavu karijeru. Kada se prebacio na pet, morao je dodatno da se transformise. Imao je toliko elemenata da doda u svoju igru, a takodje je morao i fizicki da se transformise, ali cini mi se da je u pitanju stara boljka kod nas - dobar sam i ovako, sta ce mi vise + zivot staje posle 30, mator sam ja sad da se menjam i tu nesto dodajem.

 

Luka je kepec za peticu, a nema ni masu, ni snagu, nije ni atleta da skace pet metara... pa na koji nacin da hvata skokove odnosno da ispred njega mu ne hvataju ofanzivne skokove visi, jaci i atleticniji?

  • +1 1
Link to comment

Prošle godine je baba u jednom trenutku izgledao kao elitni skakač. Negde na pola sezone je bio ubedljivo prvi u off skokovima per min. Ali što ludi Savan kaže: mene su voleli jer sam na svakoj utakmici davao 11-14 poena, kad dam 17, imam 13. platu.

Link to comment

Sa Covicem je isti scenario s rosterom maltene od pocetka, odvija se na isti nacin svake sezone i iz njega se ne uci nista vec se na iste greske koje se ponavljaju reaguje bajkama o domacoj osnovi, broju decenija provedenih u kosarci i kaficima u Strahinjica bana koji nam nece formirati roster. U svaku sezonu znamo da cemo uci sa prevelikim brojem domacih igrackih zabluda koji su u Zvezdi pronasli radno mesto s ugovorom na neodredjeno, rupom na poziciji gde nema takvih lezilebovica i prevelikim brojem igraca na pozicijama koje oni popunjavaju. Normalne ekipe imaju podelu na PG, SG, SF, PF i C, Zvezda ima podelu na igraca na poziciji Davidovca, Dobrica, Mitrovica, Lazica, Lazarevica, Ilica, ove sezone i Plavsica. Trenutno je sest takvih igraca u rosteru i zajedno jedu verovatno oko 3 miliona evra po sezoni. Nisu to losi igraci ali su preplaceni s obzirom da su nesposobni da dobace do evroligaskog nivoa iako se svake godine posle zavrsnice ABA lige stvara fama oko njih da su dosli na svoje i da ce biti drugacije sledece sezone. Sada je vec vecina od njih u godinama kada se nikakav dalji razvoj i napredak od njih ne moze ocekivati.

 

Posto poslednjih godina ima dosta para ta domaca osnova ima i neke prave igrace poput Teodosica, Kalinica i Nedovica, a bio bi i Petrusev da se Fal i Milutinov nisu povredili, pa je malo falilo da Covic ostvari dugogodisnji san i napravi tim uglavnom od domacih igraca kojima je jedina "prednost" u odnosu na konkurenciju to sto su domaci igraci. Covic je prosto presao igricu navijackih mitova o tome kako niko ne razume klub, navijace & tezinu Zvezdinog dresa, primio se na te mitove kao politicar-muflon kojem je utisak vazniji od rezultata i mi zbog te njegove fiksacije godinama patimo u Evroligi, nesposobni da uradimo bilo sta opipljivo. Posto sport ne trpi improvizacije i mitove prirodno je bilo da nam se povredi jedini igrac za kojeg nemamo nikakvu zamenu jer je moralo da se napravi mesto za Mitrovica, Plavsica i Davidovca koji za par dana treba da izadju na megdan i da se pobiju u reketu sa Tavaresom i Ibakom.

 

Nama su sada potrebna dva igraca u reketu ali sve i da ih sutra dovedemo u ovom ritmu utakmica moze se ocekivati da cemo vrlo brzo izgubiti korak jer igraca koji mogu odmah da doprinesu u Evroligi a nisu vec angazovani na trzistu nema. Petrusev i da dodje ne resava nam vecinu problema, pogotovo u odbrani, a potencijalna pojacanja posle NBA cut-a su igraci kojima ce biti potrebno vreme da se priviknu na sasvim drugaciju kosarku od one koju su celog zivota igrali. Verovatno najmanje los scenario je da tog drugog igraca pokusamo da nadjemo u Evrokup timovima i da se nadamo da imaju izlaz iz ugovora ako ih trazi evroligaska ekipa, neko poput Motlija ili tako nekog igraca. Bez Bolomboja mi nemamo nista u reketu i dok to ne popunimo nemamo mnogo cemu da se nadamo.

  • +1 7
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...