Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

Ni ja stvarno ne mislim da je neka namera postojala, ko sto rekoh kad imaju "nameru" osetimo mi to mnogo ranije. Da su hteli da nas "nameste" svakako ne bi cekali poslednjih 26 sekundi. 

 

Prosto je meni fascinantno da naprave takvu gresku, jer ona nije stvar procene ili toga dal su videli ili ne neki kontakt. Utakmicu su prekinuli zbog tehnicke greske. Mozda gresim, ali ja stvarno nikada u zivotu nisam video da se utkamica vrati za neko vreme unazad. Jedino ako je kasnije zaustavljen sat, pa se koriguje vreme, sto u ovom slucaju prosto nije. Dakle napravljen je ozbiljan presedan, pa sam zapravo najvise znatizeljan sta je bila ideja sudija da tako nesto dosude? Npr, moze da kaze Lotermozer da je mislio da se pravilo o vracanju preko pola odnosi i na ovo, tj. da moze da gleda, ili sta god, cisto me zanima obrazlozenje da nesto prvi put vidimo u kosarci... 

 

@pbg12345 Pa sta je problem pricati o tim odlukama? Nisu uobicajene situacije koje mozes da vidis i jesu zanimljive za diskusiju. Ili je zabranjeno pisati o sudnjenju jer je to apriori kukanje? 

Edited by adasevic
Link to comment
35 minutes ago, Djolle said:


Ovo boldovano jednostavno nije tačno, radi se x puta u toku skoro svake utakmice da gledaju sat u momentu prekršaja i vrate sat, sekund, dve ili šest, nebitno, svakako ne postoji taj princip da se vreme nikad ne vraća.

 

Recimo desi se act of violence, ali sudije ne vide, i prođe još 20ak sekundi, neko da koš, neko dobije ličnu. I sudije kad se na replayu uvere da je bio act of violence, vrate vreme na taj momenat, i ponište sve ovo što se desilo? Ne bih rekao.

Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ali kako može biti slučajno kada ja kao amater gledalac košarke, koji ne odgleda bog zna koliko mečeva godišnje, na keca primetim da nešto smrdi u tom gledanju snimka? Kao i adašević što primeti da se nikad nije poništavalo vreme koje je već prošlo. Da baš promakne svoj trojici sudija koji znaju ova pravila uzduž i popreko, je sumanuto niska verovatnoća. Ovde mora da se lupaju drastične kazne.

 

Ono što je potpuno izvesno je da se ovako nešto nikada ne bi gledalo našim klubovima na gostovanju Madridu i Barseloni.

 Nije to uopate sigurni, desavaju se sranja svuda. Kako profi sudije namon par minuta pauze ne dosude stvar koja je bukvalno osnova i automatizam svakom sudiju, a to je shot clock? i jos pored toga daju tehnicku treneru. E, to se desilo toj barseloni kojoj ovo ne bi gledali.

Link to comment
55 minutes ago, Djolle said:

Da dodam još ovo pa da idem da radim nešto pametnije - meni je cela priča sa gledanjem snimaka loša kao koncept, Ne znam zašto je to uvedenou EL, malo se kopira NBA, mada se sećam i nekih intervjua gde je pominjano da su vlasnici klubova na tome insistirali, kao, ne žele da ulažu milione dolara u nešto pa da im sudija pogrešnom odlukom oduzme... Pa se ovako kao smanjuje ta mogućnost greške, a videli smo da ima grešaka i pogrešnih odluka uprkos tome, a pritom utakmica gubi svoj tok i prave se preduge pauze dok se gleda snimak... Ili to kad se definise šta može da se gleda, šta ne može, to mi je sve bezveze, recimo možeš da gledaš da li je igrač za milimetar bio u ili van polukruga za faul u napadu, a recimo ako pri gledanju tog snimka vidiš da je igrač odgurnut ili nešto slično, jbg, to ne podleže gledanju, to je meni sve suludo, ali tako je kako je.

 

Trebalo bi da je konačno to pravilo promenjeno u NBA, odnosno da ako se gleda out of bounds i mora da se menja odluka ali je out of bounds kao rezultat faula, može da se svira faul. Valjda će stići to i u EL, poznavajući organizaciju za nekih 5-7 godina. 

 

Što se toka utakmice tiče slažem se, ja bih pre poslednja 2 minuta dozvolio samo gledanje na challenge, ne bih sudijama dao nikakvo pravo da proveravaju već donete svoje odluke sami. To je kao koncept retardirano do bola. Kao doneću odluku pa ću da je proverim. Koga boli kurac, doneo si je, sad živi sa njom zato si sudija. 

Edited by theanswer
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Кристофер Лумумбо said:

 Nije to uopate sigurni, desavaju se sranja svuda. Kako profi sudije namon par minuta pauze ne dosude stvar koja je bukvalno osnova i automatizam svakom sudiju, a to je shot clock? i jos pored toga daju tehnicku treneru. E, to se desilo toj barseloni kojoj ovo ne bi gledali.

 

Upravo taj momenat bi trebao da podigne alert kod sudija na maximum, jer su napravile početnički propust, a ne da se bukvalno minut kasnije ukanale sa još gorim propustom. Čak, rekao bih, ovo što si napisao ide u prilog mojoj teoriji da su itekako znali šta rade kad su uzeli da gledaju ono. Takva dva brejnfarta u sukcesiji su ono eksplozija mozga.

Link to comment
3 hours ago, pbg12345 said:

proslo kolo aba lige borac -dubai

odlicna kosarka prvih 15 minuta, napadacki raspolozene ekipe, bertans reseta sa jedne strane, valinskas sa druge i onda javor preuzima

usrao se borcu u zivot, ali jos gore usrao se utakmici u zivot, u tih nekoliko minuta do kraja poluvremena su gledali gomilu snimaka, utakmica se igracki potpuno raspala posle toga

i ima takvih primera sve vise, moraju definitivno unaprediti taj aspekt

 

ali meni je neverovatno da vi evo cetvrti dan u sitna crevca raspredate o sudjenju na utakmici :hail:

navijaci kk crvena zvezda su neponovljivi, samo da je prelaznog roka i price o sudijama, kosarka tu dodje kao usputna zajebancija

uopšte se ne priča iz “šta nam rade” ugla nego se komentariše jedna neverovanta sekvenca sudijskih odluka kakva se izuzetno retko sreće. I suđenje je deo košarke, kao i stvari van terena. 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...