Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

6 minutes ago, Venom said:

 

To što je urađeno je greška (ako je, nisam ispratio diskusiju do kraja jel može od ove sezone ili ne), koju je teško prihvatiti, ali ako nema izgleda da se promeni nema leba od dalje diskusije. Prokomentarisao sam samo šta je fatalizam, za mene ono što je uini napisao nije fatalizam, nego realnost koja pomaže da dobiješ više utakmica nego što ih izgubiš. Možeš i da uradiš sve savršeno i opet te zajebe nečija greška, ali tako je. Ne treba ni sve u životu prihvatati, ali treba videti koje su to stvari. Ko je pametan može da izvuče neku korist od toga u budućnosti. A ako će sudije baš stalno da kradu samo Zvezdu onda bolje ne igrati to lopovsko takmičenje, samo prosto ne verujem da je tako. 

 

Daj, molim te, šta imamo mi ovde da izvlačimo pouke i kakve to veze ima sa rezultatima koji nas čekaju? Ovo čak nema veze ni sa igračima (niti su se bunili na samom terenu, niti su kukali po društvenim mrežama). 

 

Iz ovoga bi bilo bitno da se sudijska organizacija dozove pameti i regrutuje ljude koji znaju pravila, bar u ovom, najelitnijem rangu. Šta god pisali ovde, neće se na to odraziti, a dosadašnja praksa sugeriše da od toga nema ništa. Posebno ako uzmemo u obzir izveštaj u kome dominiraju greške, lako uočljive i prilikom prenosa, a ovo šatro ekspertiza.

Edited by kralj
Link to comment

Kazem, sav paradoks vazecih propisa je stao u tih 26 sekundi. Mi smo po propisima osteceni i tu posle utakmice nemamo prava da se zalimo, ali imamo osnov da se zalimo zbog situacije u kojoj je sudija ostetio protivnika, pa onda menjao odluku iako nije smeo...

Link to comment
27 minutes ago, harper lee said:

 

Ma, to su besmisleni "argumenti". Kosarka je u velikoj meri igra gresaka kao i svi drugi kolektivni sportovi s loptom i vecina drugih sportova. Da mi nismo gresili dobili bismo 20 razlike, da Barselona nije gresila dobila bi 20 razlike, ali kosarku igraju zivi ljudi koji povremeno izgube loptu, promase otvoren sut, lose zagrade kos, izgube igraca u odbrani, naprave bezveze nesportsku licnu ili kenjaju sudijama pa dobiju tehnicku, urade nesto deseto cime sjebu sopstveni tim. Ta prica "da smo mi odigrali savrseno i nismo pravili greske vodili bismo 15 razlike i sudije ne bi dosle u situaciju da rese utakmicu" je kompletna besmislica koja se iz nekog razloga zapatila kod ljudi koji misle da gledaju video igricu a ne sportsku utakmicu. Timovi naprave verovatno po tridesetak ili vise gresaka po utakmici od kojih se neke odraze na rezultat a neke ne, neke su vise a neke manje vidljive za prosecnog gledaoca, neke se dogode na pocetku utakmice pa se zaborave a neke u zavrsnici pa se analiziraju do beskonacnosti.

 

Cujes, "da nismo pravili greske dobili bismo utakmicu sa ili bez jedne sudijske odluke". Vidi vraga. A i voda je iz nekog neobjasnjivog razloga mokra.

 

mojne da banalizujes, pricamo o 2-4 ogromne greske tokom poslednjih 26sec i pocetkom produzetka

 

nisam pominjao nikakvu savrsenu partiju

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Venom said:

 

To što je urađeno je greška (ako je, nisam ispratio diskusiju do kraja jel može od ove sezone ili ne), koju je teško prihvatiti, ali ako nema izgleda da se promeni nema leba od dalje diskusije. Prokomentarisao sam samo šta je fatalizam, za mene ono što je uini napisao nije fatalizam, nego realnost koja pomaže da dobiješ više utakmica nego što ih izgubiš. Možeš i da uradiš sve savršeno i opet te zajebe nečija greška, ali tako je. Ne treba ni sve u životu prihvatati, ali treba videti koje su to stvari. Ko je pametan može da izvuče neku korist od toga u budućnosti. A ako će sudije baš stalno da kradu samo Zvezdu onda bolje ne igrati to lopovsko takmičenje, samo prosto ne verujem da je tako. 

 

Naravno da je fatalizam, nije svako ukazivanje na greske pokusaj da se krivica za poraz svali na sudije. Kad napises "mi smo krivi jer smo pravili greske a ne sudija koja jeste napravio gresku ali boze moj" zapravo sustinski stvaras situaciju u kojoj se nekim akterima utakmice greske mogu tolerisati a nekima ne mogu. Ako prihvatis da postoje akteri koji se mogu abolirati zbog napravljenih gresaka stavljas ih u poziciju apsolutne moci sa kojom jednostavno moras da zivis jer nemas drugog izbora. A to je definicija fatalizma.

 

Naravno da nisam pristalica preteranog bavljenja sudijama, od mog prvog posta koji komentarise ovu konkretnu utakmicu pisao sam da smo utakmicu izgubili pre svega zbog sistemskog problema nedostatka back-up centra koji je mogao da se nosi sa Barsinim back court-om ali to mi niti daje niti oduzima pravo da komentarisem bizarnu sudijsku materijalnu povredu pravila igre. To su prosto dve razlicite teme. Uostalom, niko ne zna da li bismo dobili utakmicu ili ne i da je dosudjeno po pravilima, u tom trenutku bilo je jedan razlike za nas, Barselona bi pravila faul i imala napad za produzetak ili pobedu, u zavisnosti od toga da li bismo ubacili bacanja. A promasili smo ih vec tri u zavrsnici.

Link to comment
8 minutes ago, Djolle said:


Imaš post iznad, sudije greše i u "laboratorijskim uslovima"... Da ne iznosim sad svoj stav o tom gledanju snimaka, to i nisu pravila same košarkaške igre, to su pravila o gledanju snimaka, jebo onog ko ih izmisli...

 

Video sam taj post, te stvari vec ne bi smele da se tolerisu. Pravilo gledanja snimka, to jest sta sme a sta ne sme da se gleda, jeste pravilo same kosarkaske igre jer su deo kosarkaske igre.

Link to comment
8 minutes ago, harper lee said:

 

Video sam taj post, te stvari vec ne bi smele da se tolerisu. Pravilo gledanja snimka, to jest sta sme a sta ne sme da se gleda, jeste pravilo same kosarkaske igre jer su deo kosarkaske igre.


Ne tolerišu se, dobiće neku kaznu u tempu delegiranja... :) Zajebali se ljudi, sad da li slučajno ili namerno, da li zbog one podsvesti i priče o malim i velikim, nemam pojma. Uvek sam više rad da budem naivan i da verujem da je slučajno, nego paranoičan i da mislim da je namerno.

Edited by Djolle
  • +1 2
Link to comment
20 hours ago, uini said:

 

nije naravno legitimno, samo treba sami da ugrabimo pobedu, kao sto smo imali priliku da nismo napravili 14 gluposti.

ako nam to bude naravoucenije za dalje, pobedili smo protiv barce, bez trunke patetike.

 

10 minutes ago, uini said:

 

mojne da banalizujes, pricamo o 2-4 ogromne greske tokom poslednjih 26sec i pocetkom produzetka

 

nisam pominjao nikakvu savrsenu partiju

 

Ne znam o cemu pricamo jer brojke ocigledno variraju iz posta u post ali bismo mozda mogli da se dogovorimo sami sa sobom pa da ne ulazimo u nesporazume s drugima.

 

Po stoti put, niko nije napisao da smo izgubili zbog sudijskih gresaka sto ne znaci da ih nije bilo i da nisu uticale na rezultat. Mi ne znamo sta bi se desilo da su sudije ispravno dosudile taj celendz i da li bismo dobili ili izgubili utakmicu jer se to nije desilo. Mozda bismo izgubili loptu na izvodjenju, mozda bismo promasili bacanja i primili trojku u poslednjoj sekundi, mozda bismo ubacili oba i potom ukrali loptu i pobedili. To je sve nebitno za ovu pricu, kao sto je nebitno tih 2-4, 14 ili 140 gresaka, na Sferolulosu i igracima je da analiziraju svoj ucinak u zavrsnici. Ostaje cinjenica da su sudije u mrtvom vremenu donele jednu odluku koja je u suprotnosti s pravilima igre i da je ta odluka potencijalno uticala na rezultat, broj nasih gresaka tu cinjenicu nece da promeni. Sudijske greske su sastavni deo igre ali nepoznavanje pravila ne bi smelo da bude, njihov doslovno jedini posao na terenu je da ta pravila sprovode onako kako su napisana.

Link to comment

Ma generalno je ovo sa sudijama u EL otislo predaleko, sece se utakmica milion puta, utakmice traju 150 minuta za 40 minuta efektivne igre... Mnogo puta se ne zna ni sta tacno gledaju... Nama su gledali jednu trojku Rokasa bukvalno tri minuta nakon suta... I to nema veze sa nasom pizadrijom protiv Barce... Kada su posle tehnicke dali loptu Barci, nisam imao pojma kako i zbog cega, a nije imao ni komentator...

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
43 minutes ago, harper lee said:

 

 

Ne znam o cemu pricamo jer brojke ocigledno variraju iz posta u post ali bismo mozda mogli da se dogovorimo sami sa sobom pa da ne ulazimo u nesporazume s drugima.

 

 

uhuhuhu

Link to comment
51 minutes ago, Djolle said:


Uvek sam više rad da budem naivan i da verujem da je slučajno, nego paranoičan i da mislim da je namerno.

 

Ali kako može biti slučajno kada ja kao amater gledalac košarke, koji ne odgleda bog zna koliko mečeva godišnje, na keca primetim da nešto smrdi u tom gledanju snimka? Kao i adašević što primeti da se nikad nije poništavalo vreme koje je već prošlo. Da baš promakne svoj trojici sudija koji znaju ova pravila uzduž i popreko, je sumanuto niska verovatnoća. Ovde mora da se lupaju drastične kazne.

 

Ono što je potpuno izvesno je da se ovako nešto nikada ne bi gledalo našim klubovima na gostovanju Madridu i Barseloni.

  • +1 1
Link to comment

Da, stvarno je za neverovati da niko od njih trojice ne zna to pravilo. Bukvalno nikad u istoriji košarke sudija nije smeo da uradi to što su oni uradili (sasvim izvesno po prvi put u svojoj karijeri). Pri tome se radi o setu pravila koji definiše nešto što sudije rade po 10 puta po utakmici. A i grešku sa nesviranjem 8 sekundi su 100% napravili jer su pre između dosuđene mrtve i nastavka igre gledali snimak 5 minuta i izgubili osećaj toka utakmice. Jebali ih snimci više. Eventualno neka var soba da se uvede pa da im dojave za odluke koje smeju da promene, a ovo sranje kako je sada treba da se ukine. Đubre teško. 

  • +1 6
Link to comment
7 minutes ago, Heaviside said:

Da, stvarno je za neverovati da niko od njih trojice ne zna to pravilo. Bukvalno nikad u istoriji košarke sudija nije smeo da uradi to što su oni uradili (sasvim izvesno po prvi put u svojoj karijeri). Pri tome se radi o setu pravila koji definiše nešto što sudije rade po 10 puta po utakmici. A i grešku sa nesviranjem 8 sekundi su 100% napravili jer su pre između dosuđene mrtve i nastavka igre gledali snimak 5 minuta i izgubili osećaj toka utakmice. Jebali ih snimci više. Eventualno neka var soba da se uvede pa da im dojave za odluke koje smeju da promene, a ovo sranje kako je sada treba da se ukine. Đubre teško. 

proslo kolo aba lige borac -dubai

odlicna kosarka prvih 15 minuta, napadacki raspolozene ekipe, bertans reseta sa jedne strane, valinskas sa druge i onda javor preuzima

usrao se borcu u zivot, ali jos gore usrao se utakmici u zivot, u tih nekoliko minuta do kraja poluvremena su gledali gomilu snimaka, utakmica se igracki potpuno raspala posle toga

i ima takvih primera sve vise, moraju definitivno unaprediti taj aspekt

 

ali meni je neverovatno da vi evo cetvrti dan u sitna crevca raspredate o sudjenju na utakmici :hail:

navijaci kk crvena zvezda su neponovljivi, samo da je prelaznog roka i price o sudijama, kosarka tu dodje kao usputna zajebancija

  • Haha 1
  • -1 3
Link to comment
48 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ali kako može biti slučajno kada ja kao amater gledalac košarke, koji ne odgleda bog zna koliko mečeva godišnje, na keca primetim da nešto smrdi u tom gledanju snimka? Kao i adašević što primeti da se nikad nije poništavalo vreme koje je već prošlo. Da baš promakne svoj trojici sudija koji znaju ova pravila uzduž i popreko, je sumanuto niska verovatnoća. Ovde mora da se lupaju drastične kazne.

 

Ono što je potpuno izvesno je da se ovako nešto nikada ne bi gledalo našim klubovima na gostovanju Madridu i Barseloni.


Dobro, ti veruješ da je namerno, to je tvoj izbor, možda si i u pravu.

Ovo boldovano jednostavno nije tačno, radi se x puta u toku skoro svake utakmice da gledaju sat u momentu prekršaja i vrate sat, sekund, dve ili šest, nebitno, svakako ne postoji taj princip da se vreme nikad ne vraća.

Link to comment
2 minutes ago, Djolle said:


Dobro, ti veruješ da je namerno, to je tvoj izbor, možda si i u pravu.

Ovo boldovano jednostavno nije tačno, radi se x puta u toku skoro svake utakmice da gledaju sat u momentu prekršaja i vrate sat, sekund, dve ili šest, nebitno, svakako ne postoji taj princip da se vreme nikad ne vraća.

 

Nije bilo namerno, sto posto. Tacno mozes da pretpostavis kako im je tekao tok misli. Klupa Barse se bunila, prekinuli su da pogledaju, ustanovili da su se pravom bunili i dodelili im loptu. Sve je to savrseno logicno ali im je u toj logici promaklo da sve to nisu smeli uopste da gledaju. Malo su se pogubili posle one mrtve lopte, tada je krenulo ono silno pregledavanje snimka na kojem su, izmedju ostalog, utvrdili da nisu dosudili mozda cak i nameran faul Parkera na Bolomboju. Da su bili u fokusu skrenuli bi pre podbacivanja paznju klupi Zvezde da imaju 4 sekunde da prenesu loptu u slucaju da je Bolomboj osvoji, vidjao sam vec da to sudije rade. U tih nekoliko minuta mrtvog vremena dogodilo se mnogo stvari i jednostavno su ispustili kontrolu i koncentraciju.

  • +1 1
Link to comment

Da dodam još ovo pa da idem da radim nešto pametnije - meni je cela priča sa gledanjem snimaka loša kao koncept, Ne znam zašto je to uvedenou EL, malo se kopira NBA, mada se sećam i nekih intervjua gde je pominjano da su vlasnici klubova na tome insistirali, kao, ne žele da ulažu milione dolara u nešto pa da im sudija pogrešnom odlukom oduzme... Pa se ovako kao smanjuje ta mogućnost greške, a videli smo da ima grešaka i pogrešnih odluka uprkos tome, a pritom utakmica gubi svoj tok i prave se preduge pauze dok se gleda snimak... Ili to kad se definise šta može da se gleda, šta ne može, to mi je sve bezveze, recimo možeš da gledaš da li je igrač za milimetar bio u ili van polukruga za faul u napadu, a recimo ako pri gledanju tog snimka vidiš da je igrač odgurnut ili nešto slično, jbg, to ne podleže gledanju, to je meni sve suludo, ali tako je kako je.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...