Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

6 minutes ago, MiddleClass said:

Mozda tebi i meni nije lako. Njima bi moralo biti (zapamtljivo)

 

more, ja znam da se nedosuđeno ne može gledati, gde može sudija da ne zna. meni je fascinantno da se stručni štab toga ne seti, jer jednako dobro zna isto

 

sad ste me iznervirali, taman sam sve lepo zaboravio :roflroll2:

Link to comment
1 minute ago, uini said:

sad ste me iznervirali, taman sam sve lepo zaboravio :roflroll2:

 

udahni duboko, zatovri oči i misli na Nilikinu

Edited by Ted
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, uini said:

 

more, ja znam da se nedosuđeno ne može gledati, gde može sudija da ne zna. meni je fascinantno da se stručni štab toga ne seti, jer jednako dobro zna isto

 

sad ste me iznervirali, taman sam sve lepo zaboravio :roflroll2:

 

 

Moze se i nedosudjeno gledati (physical altercation)

  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, uini said:

 

ti ih vidiš kao fatalističke stavove i ja to moram da poštujem ali su za mene prosto & suro racionalni.

jer, bez naših 14 gluposti (ili 9 od 14), ne bi sudije došle u priliku da prave sranja.

 

a takođe, ta sudijska pomoć ne vredi ništa, što kažu drevni naši, ni pišljiva boba, bez grejtnesa puntera i one trice marka profiterole nastića.

 

tako da, na neki način, kukanje na sudije je daleko fatalističkije, jer eliminiše sve okolo što se desilo da bi barca pobedila / zvezda izgubila.

 

Bill Walsh, trener 49ersa osamdesetih je trenirao igrače da budu svesni da će sudije u svakoj mogućoj situaciji da ih pokradu, jer su nesposobni i ne znaju šta rade. I osvojio je tako tri titule sa najgorim mogućim timom do tada (ne da je to bio jedini razlog). Ni to nije fatalizam.

 

2 hours ago, Ted said:

 

evo, ima ova izjava Gerija O'Nila, menadžera Vulvsa, nakon jučerašnje utkmice protiv Sitija. koju su izgubili nakon intervencije VAR-a:

 

"Ne, zaista ne mislim da sudije namerno rade neke stvari protiv nas ili bilo kog drugog kluba. Međutim vrlo verovatno da postoji i nešto u podsvesto. Kada dođe do ovakve situacije, da li će te doneti odluku protiv Mančester Sitija, ili protiv Vulverhemptona? Znate kako ja to gledam? Idem ulicom i naletim na jednog malog i jednog velikog, snažnog čoveka. Ukoliko moram nekoga da uplašim, uznemirim - koga ću? Pa malog. Nemam ništa protiv malih momaka. Verujem da ni sudije nemaju ništa protiv malih klubova, u pitanju je podsvest. Definitivno ne vidim nameru."

 

moguće je da se radi i o nečemu ovakvom. pa se večiti u domaćim okvirima nađu u ulozi velikog i snažnog čoveka, a na međunarodnoj sceni u ulozi malog.

 

 

 

Jeste, s tim što je i neki mali klub u nekom kontekstu veliki i onda im taj odnos ne smeta. Npr. Zvezdini navijači bi se sprdali s navijačima nekog Borca kad bi se mnogo bunili. Pali sirotinjo, moramo da se spremamo za Evroligu.

  • +1 4
Link to comment
10 hours ago, Valk said:

A ne pada ti na pamet da su možda neke od tih naših gluposti izazvane upravo nakaradnom intervencijom sudija?

 

Ma, to su besmisleni "argumenti". Kosarka je u velikoj meri igra gresaka kao i svi drugi kolektivni sportovi s loptom i vecina drugih sportova. Da mi nismo gresili dobili bismo 20 razlike, da Barselona nije gresila dobila bi 20 razlike, ali kosarku igraju zivi ljudi koji povremeno izgube loptu, promase otvoren sut, lose zagrade kos, izgube igraca u odbrani, naprave bezveze nesportsku licnu ili kenjaju sudijama pa dobiju tehnicku, urade nesto deseto cime sjebu sopstveni tim. Ta prica "da smo mi odigrali savrseno i nismo pravili greske vodili bismo 15 razlike i sudije ne bi dosle u situaciju da rese utakmicu" je kompletna besmislica koja se iz nekog razloga zapatila kod ljudi koji misle da gledaju video igricu a ne sportsku utakmicu. Timovi naprave verovatno po tridesetak ili vise gresaka po utakmici od kojih se neke odraze na rezultat a neke ne, neke su vise a neke manje vidljive za prosecnog gledaoca, neke se dogode na pocetku utakmice pa se zaborave a neke u zavrsnici pa se analiziraju do beskonacnosti.

 

Cujes, "da nismo pravili greske dobili bismo utakmicu sa ili bez jedne sudijske odluke". Vidi vraga. A i voda je iz nekog neobjasnjivog razloga mokra.

  • +1 2
  • -1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
58 minutes ago, MiddleClass said:

Mozda tebi i meni nije lako. Njima bi moralo biti (zapamtljivo)

 Pa ti i ja nismo isto. :D

Šala na stranu, dok sam sudio, radimo pred svaku sezonu test fizičke spreme i test poznavanja pravila. Znači papir i olovka, timovi su A i B, nikakva Barselona i Real, nema publike ni pritiska, DA i NE su ponuđeni odgovori i mali procenat sudija ima 0 grešaka od 25 pitanja. Do 5 grešaka se računa da si položio test. Verujem da je slično i na najvišem nivou, samo su koplikovanija pitanja i situacije na terenu... 

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, Venom said:

 

Bill Walsh, trener 49ersa osamdesetih je trenirao igrače da budu svesni da će sudije u svakoj mogućoj situaciji da ih pokradu, jer su nesposobni i ne znaju šta rade. I osvojio je tako tri titule sa najgorim mogućim timom do tada (ne da je to bio jedini razlog). Ni to nije fatalizam.

 

 

Pokrajac je to radio sa rukometnom reprezentacijom SFRJ na pripremama i takodje stvorio jednu od najdominantnijih ekipa u istoriji sporta, otprilike u istom periodu. U medjuvremenu je sudjenje dosta napredovalo sto se tice ravnoteze u odnosu prema klubovima i reprezentacijama, secam se perioda kad su zemlje bukvalno organizovale prvenstva da bi ih ili osvojile ili osvojile medalju "na gurku".

 

No, sve to nema veze sa ovom utakmicom koju su sudije odsudile posteno, onoliko koliko su znale i gresile su na obe strane podjednako. Bode oci samo ova promena poseda zato sto je u suprotnosti s pravilima igre i to je sve.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, harper lee said:

 

Ma, to su besmisleni "argumenti". Kosarka je u velikoj meri igra gresaka kao i svi drugi kolektivni sportovi s loptom i vecina drugih sportova. Da mi nismo gresili dobili bismo 20 razlike, da Barselona nije gresila dobila bi 20 razlike, ali kosarku igraju zivi ljudi koji povremeno izgube loptu, promase otvoren sut, lose zagrade kos, izgube igraca u odbrani, naprave bezveze nesportsku licnu ili kenjaju sudijama pa dobiju tehnicku, urade nesto deseto cime sjebu sopstveni tim. Ta prica "da smo mi odigrali savrseno i nismo pravili greske vodili bismo 15 razlike i sudije ne bi dosle u situaciju da rese utakmicu" je kompletna besmislica koja se iz nekog razloga zapatila kod ljudi koji misle da gledaju video igricu a ne sportsku utakmicu. Timovi naprave verovatno po tridesetak ili vise gresaka po utakmici od kojih se neke odraze na rezultat a neke ne, neke su vise a neke manje vidljive za prosecnog gledaoca, neke se dogode na pocetku utakmice pa se zaborave a neke u zavrsnici pa se analiziraju do beskonacnosti.

 

Cujes, "da nismo pravili greske dobili bismo utakmicu sa ili bez jedne sudijske odluke". Vidi vraga. A i voda je iz nekog neobjasnjivog razloga mokra.


Pa i mi sudije (i ex sudije) smo živi ljudi. I naše greške su sastavni deo igre. :D

  • +1 1
Link to comment
Just now, Djolle said:


Pa i mi sudije (i ex sudije) smo živi ljudi. I naše greške su sastavni deo igre. :D

 

Apsolutno. Ako pogledas moje postove videces da se time uopste ne bavim jer sam potpuno svestan da ne mogu ni sudije u realnom vremenu sve da vide na nacin na koji to "vidi" usporeni snimak iz deset uglova. Ovo sa promenom poseda nakon pregledavanja snimka je ipak nesto drugo jer je igra bila prekinuta, gledao se snimak, Lotermozer je imao vremena da razmisli sta je po pravilima a sta nije. Sudijama greske moraju da se tolerisu ali nepoznavanje pravila se ne ocekuje od njih.

Link to comment
7 minutes ago, harper lee said:

 

Ma, to su besmisleni "argumenti". Kosarka je u velikoj meri igra gresaka kao i svi drugi kolektivni sportovi s loptom i vecina drugih sportova. Da mi nismo gresili dobili bismo 20 razlike, da Barselona nije gresila dobila bi 20 razlike, ali kosarku igraju zivi ljudi koji povremeno izgube loptu, promase otvoren sut, lose zagrade kos, izgube igraca u odbrani, naprave bezveze nesportsku licnu ili kenjaju sudijama pa dobiju tehnicku, urade nesto deseto cime sjebu sopstveni tim. Ta prica "da smo mi odigrali savrseno i nismo pravili greske vodili bismo 15 razlike i sudije ne bi dosle u situaciju da rese utakmicu" je kompletna besmislica koja se iz nekog razloga zapatila kod ljudi koji misle da gledaju video igricu a ne sportsku utakmicu. Timovi naprave verovatno po tridesetak ili vise gresaka po utakmici od kojih se neke odraze na rezultat a neke ne, neke su vise a neke manje vidljive za prosecnog gledaoca, neke se dogode na pocetku utakmice pa se zaborave a neke u zavrsnici pa se analiziraju do beskonacnosti.

 

Cujes, "da nismo pravili greske dobili bismo utakmicu sa ili bez jedne sudijske odluke". Vidi vraga. A i voda je iz nekog neobjasnjivog razloga mokra.

 

Ma naravno, razumeo bih da smo igrali protiv nižerazredne ekipe i debelo ispod svojih mogućnosti, ali kada se odigra ovako spektakularna utakmica (tu mislim i na Barsu), ta teza je totalna nebuloza.

 

Sa druge strane, da nisu pogrešili na štetu Barse, ne bi bili u prilici da pogreše i gledaju to što se ne gleda. Meni je pak faul na Bolomboju ključan, ali ajde, dešava se. Inače mi se čini da su ova dvojica mnogo bolje sudila, a ova žena stalno išla preko kriterijuma.

 

Opet, Panter je odigrao epsku utakmicu, sumnjam da ne bi našao način da svejedno dobije.

Link to comment
3 minutes ago, harper lee said:

 

Pokrajac je to radio sa rukometnom reprezentacijom SFRJ na pripremama i takodje stvorio jednu od najdominantnijih ekipa u istoriji sporta, otprilike u istom periodu. U medjuvremenu je sudjenje dosta napredovalo sto se tice ravnoteze u odnosu prema klubovima i reprezentacijama, secam se perioda kad su zemlje bukvalno organizovale prvenstva da bi ih ili osvojile ili osvojile medalju "na gurku".

 

No, sve to nema veze sa ovom utakmicom koju su sudije odsudile posteno, onoliko koliko su znale i gresile su na obe strane podjednako. Bode oci samo ova promena poseda zato sto je u suprotnosti s pravilima igre i to je sve.

 

To što je urađeno je greška (ako je, nisam ispratio diskusiju do kraja jel može od ove sezone ili ne), koju je teško prihvatiti, ali ako nema izgleda da se promeni nema leba od dalje diskusije. Prokomentarisao sam samo šta je fatalizam, za mene ono što je uini napisao nije fatalizam, nego realnost koja pomaže da dobiješ više utakmica nego što ih izgubiš. Možeš i da uradiš sve savršeno i opet te zajebe nečija greška, ali tako je. Ne treba ni sve u životu prihvatati, ali treba videti koje su to stvari. Ko je pametan može da izvuče neku korist od toga u budućnosti. A ako će sudije baš stalno da kradu samo Zvezdu onda bolje ne igrati to lopovsko takmičenje, samo prosto ne verujem da je tako. 

  • +1 1
Link to comment

Pa dobro, faul nad Bolombojem moze da se desi, to je sudijska procena, ili situacija koju sudija nije video. Situacija kod gledanja celendza je vec problematicna i potpuno je nejasno kako je mogla da se desi sudiji tog ranga (svakako jedan od najboljih u EL)... Nije to stvarf procene, nego gledanja onogaqa sto ne sme da se gleda iako si svestan nepravde. Po istoj matematici je mogao da gleda i promeni odluku o faulu nad Bolombojem, ali prosto pravila nisu takva, pa je nejasno zasto je u ovoj drugoj situaciji to ipak uradio. 

 

Ja stvarno nisam do sada video da se odigrani deo utkamice ponisti, a ovde se to desilo - 6 sekundi utkamice je ponisteno i vraceno unazad. U momentu prekida igre zbog tehnicke greske na semaforu je pisalo 14s.

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Venom said:

 

To što je urađeno je greška (ako je, nisam ispratio diskusiju do kraja jel može od ove sezone ili ne), koju je teško prihvatiti, ali ako nema izgleda da se promeni nema leba od dalje diskusije. Prokomentarisao sam samo šta je fatalizam, za mene ono što je uini napisao nije fatalizam, nego realnost koja pomaže da dobiješ više utakmica nego što ih izgubiš. Možeš i da uradiš sve savršeno i opet te zajebe nečija greška, ali tako je. Ne treba ni sve u životu prihvatati, ali treba videti koje su to stvari. Ko je pametan može da izvuče neku korist od toga u budućnosti. A ako će sudije baš stalno da kradu samo Zvezdu onda bolje ne igrati to lopovsko takmičenje, samo prosto ne verujem da je tako. 

 

Mislim da niko, ali bukvalno niko nije potencirao kradju na ovoj temi. Znamo dobro kako izgleda kad neko hoce da te pokrade i to uspesno izvodi, bilo je prilike da gledamo. Ovog puta stvarno ni jedan komentar nisam video na tu temu. A da smo osteceni jesmo. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, harper lee said:

 

Apsolutno. Ako pogledas moje postove videces da se time uopste ne bavim jer sam potpuno svestan da ne mogu ni sudije u realnom vremenu sve da vide na nacin na koji to "vidi" usporeni snimak iz deset uglova. Ovo sa promenom poseda nakon pregledavanja snimka je ipak nesto drugo jer je igra bila prekinuta, gledao se snimak, Lotermozer je imao vremena da razmisli sta je po pravilima a sta nije. Sudijama greske moraju da se tolerisu ali nepoznavanje pravila se ne ocekuje od njih.


Imaš post iznad, sudije greše i u "laboratorijskim uslovima"... Da ne iznosim sad svoj stav o tom gledanju snimaka, to i nisu pravila same košarkaške igre, to su pravila o gledanju snimaka, jebo onog ko ih izmisli...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...