Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

2 minutes ago, harper lee said:

 

Nikad nisam razumeo ovakve fatalisticke stavove iako ih cesto citam.

 

ti ih vidiš kao fatalističke stavove i ja to moram da poštujem ali su za mene prosto & suro racionalni.

jer, bez naših 14 gluposti (ili 9 od 14), ne bi sudije došle u priliku da prave sranja.

 

a takođe, ta sudijska pomoć ne vredi ništa, što kažu drevni naši, ni pišljiva boba, bez grejtnesa puntera i one trice marka profiterole nastića.

 

tako da, na neki način, kukanje na sudije je daleko fatalističkije, jer eliminiše sve okolo što se desilo da bi barca pobedila / zvezda izgubila.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
11 minutes ago, uini said:

 

ti ih vidiš kao fatalističke stavove i ja to moram da poštujem ali su za mene prosto & suro racionalni.

jer, bez naših 14 gluposti (ili 9 od 14), ne bi sudije došle u priliku da prave sranja.

 

a takođe, ta sudijska pomoć ne vredi ništa, što kažu drevni naši, ni pišljiva boba, bez grejtnesa puntera i one trice marka profiterole nastića.

 

tako da, na neki način, kukanje na sudije je daleko fatalističkije, jer eliminiše sve okolo što se desilo da bi barca pobedila / zvezda izgubila.

 

Poenta je da je sve to o cemu pises nebitno za ovu pricu, kao sto su ti stavovi "e da mi nismo, sudije ne bi mogle..." nebitni generalno. Ne pravi samo jedan tim gluposti na terenu, pravi ih i onaj drugi, to ne znaci da sudije treba da odlucuju utakmice tako sto se ne pridrzavaju pravila koja su propisana i postoje da bi ih se igraci, treneri i sudije pridrzavali. Mi ovde ne govorimo o dosudjenom ili nedosudjenom faulu vec o tome da su sudije uticale na rezultat materijalnom povredom pravila igre, to je sustinski isto kao da je Lotermozer uzeo loptu Jagu i sutnuo na nas kos.

 

Takodje, niko od igraca ni Sferopulos nisu pripisali poraz sudijama i nema opasnosti ni od kakve "kuknjave na sudije" koja ce se odraziti na psihologiju tima. Ovo je predmet disciplinske komisije Evrolige koja treba da kazni sudije i ucini sve sto moze da se ovakve stvari vise ne desavaju. Sto se drustvenih mreza tice, komentarisemo kao sto komentarisemo bilo sta drugo. Ne desava se cesto da sudije u vaznoj fazi utakmice izmisle pravilo koje ne postoji i tako odvedu utakmicu na ovu ili onu stranu, normalno je da se takve bizarnosti naknadno komentarisu. Uostalom, sama Evroliga je izdala saopstenje i nabrojala greske, sto samo po sebi znaci da se desilo nesto vredno komentarisanja.

  • +1 3
Link to comment
23 minutes ago, sigurnost said:

 

 

Tačno, platiš milion a ne naučiš pravila takmičenja u kome učestvuješ. Pola tih ljudi sa klupe dva dana kasnije ne kapiraju šta je problem. Bukvalno jedan brucoš prava sa dobrim ocenama iz logike, honorarom od 200e po utakmici i hoklicom pored klupe sa dobrim pogledom na ekran bi bio dovoljan.

 

 

 

Edited by Eleniko
  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, MiddleClass said:

Nista od toga nemamo

 

8 hours ago, sigurnost said:

Šta sad mi imamo od ove analize - qrac?

 

Imali bi da svako od sudija dobije pet mečeva zabrane suđenja i po 50K € kazne, sledeći put bi se setili da ipak treba suditi po pravilima.

  • +1 1
Link to comment
On 19. 10. 2024. at 13:13, Mindaugas Žukauskas said:

 

Nije nužno potrebno odgledati. Desilo se da su sudije pregledavale da li je Jago preveo loptu za 8 sekundi. Prošle sezone na utakmici Partizan-Monako, gostima nije bilo dozvoljeno da pregledaju isto to. Koliko vidim, u pravilniku od ove godine nije uvršteno da je 8 second violation podložan čelendžu.

 

  Reveal hidden contents

 

 


Iščitao i pogledao... Ne znam šta bih rekao, ne verujem da su sudije znale da ne smeju da gledaju, pa ipak gledale. Ta pravila šta i kad sme da se gleda su ionako lišena svake logike i prečesto se menjaju, nije lako zapamtiti. 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, uini said:

jer, bez naših 14 gluposti (ili 9 od 14), ne bi sudije došle u priliku da prave sranja.

A ne pada ti na pamet da su možda neke od tih naših gluposti izazvane upravo nakaradnom intervencijom sudija?

  • +1 1
Link to comment

Tu su i sudije i naša klupa vezali dve amaterske greške. Nijedni ni drugi nisu svesni da je ostalo 4 sekundi i odmah zatim ne znaju da to ne sme naknadno da se popravlja. 

 

Inače se ne slažem da su sudije time odličile utakmicu. Igrom slučaja se desilo da je druga greška potrla prvu i da je Kenan promašio bacanje zbog tehničke. Tu je više Barsa oštećena, za to jedno bacanje koga ne bi bilo da su sudili 8 sekundi na vreme.

 

Nas su oštetili kada nisu dosudili faul nad Bolombojem, ali ono i nije lako videti i spada u greške kakve se viđaju često. 
 

Svejedno, skandalozno loše suđenje. U 13 situacija u kojima su se oglasili ili su trebali da se oglase u poslednjih dva minuta pogrešiti 7 puta je jednostvano ekstremno nizak kvalitet urađenog posla i debelo izlazi iz okvira uobičajenog.  

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment
16 hours ago, harper lee said:

 

Nikad nisam razumeo ovakve fatalisticke stavove iako ih cesto citam. Nevazno je da li smo izgubili zbog svojih ili sudijskih gresaka, pravila ako postoje oni koji ih sprovode moraju da ih se pridrzavaju jer su zato na terenu i zato primaju honorare. Sudije ne postoje da bi procenjivali koji je klub veci ili manji vec da sprovode pravila igre. Ako to nije vazno onda hajde da ukinemo pravila i igramo bez sudija pa kako se ko snadje.

 

evo, ima ova izjava Gerija O'Nila, menadžera Vulvsa, nakon jučerašnje utkmice protiv Sitija. koju su izgubili nakon intervencije VAR-a:

 

"Ne, zaista ne mislim da sudije namerno rade neke stvari protiv nas ili bilo kog drugog kluba. Međutim vrlo verovatno da postoji i nešto u podsvesto. Kada dođe do ovakve situacije, da li će te doneti odluku protiv Mančester Sitija, ili protiv Vulverhemptona? Znate kako ja to gledam? Idem ulicom i naletim na jednog malog i jednog velikog, snažnog čoveka. Ukoliko moram nekoga da uplašim, uznemirim - koga ću? Pa malog. Nemam ništa protiv malih momaka. Verujem da ni sudije nemaju ništa protiv malih klubova, u pitanju je podsvest. Definitivno ne vidim nameru."

 

moguće je da se radi i o nečemu ovakvom. pa se večiti u domaćim okvirima nađu u ulozi velikog i snažnog čoveka, a na međunarodnoj sceni u ulozi malog.

 

 

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Valk said:

A ne pada ti na pamet da su možda neke od tih naših gluposti izazvane upravo nakaradnom intervencijom sudija?

 

ma to je jasno & van diskusije.

samo što, kako je već rečeno, nemamo ništa od toga, odnosno, priznanja da su sudije grdno pogrešile ili "pogrešile"

 

treba biti pametniji i racionalniji, pa ne dozvoliti priliku sudijama da vrate barcu i punteru da to kapitalizuje.

daklem, grešaka & "grešaka" je bilo i biće. propusta u odlukama ekipe takođe. međutim, za moj ukus ih je baš previše bilo u kratkom vremenskom periodu završnice i nadam se da će svi naučiti nešto iz ovoga.

Link to comment
10 hours ago, Djolle said:


Iščitao i pogledao... Ne znam šta bih rekao, ne verujem da su sudije znale da ne smeju da gledaju, pa ipak gledale. Ta pravila šta i kad sme da se gleda su ionako lišena svake logike i prečesto se menjaju, nije lako zapamtiti. 

Mozda tebi i meni nije lako. Njima bi moralo biti (zapamtljivo)

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Ted said:

 

 

 

moguće je da se radi i o nečemu ovakvom. pa se večiti u domaćim okvirima nađu u ulozi velikog i snažnog čoveka, a na međunarodnoj sceni u ulozi malog.

 

 

 

a moguće ali ja ne bih da gledam u podsvest sudija, već bih da uradim ono što je u mojoj moći:

 

ako mi sudija pregleda snimak i već sam kao trener u komunikaciji sa zapisničkim stolom i sudijama - pitam šta se gleda, pa kada mi kažu, skrenem im pažnju eksplicitno da to nije po pravilima i onda ne mogu ništa da ti kažu, jer je to već prekršaj s'predumišljajem ako kažeš treneru, "jeste al ja ću ipak da gledam"

- ako je neko zbunjen pa me je zajebao ili je hteo namerno da me zajebe, ne moram i ja da budem zbunjen

- ako je već to prošlo kako je prošlo (nisam provalio da me slučajno ili namerno yebu), u opisu mog posla (stručnog štaba, ne mora glavni trener sve) je da javim igračima da mora za 4 sekunde da se prenese lopta. ako im vičem svako malo da imaju mali faul, ovo je mnogo važnije na 20 sekundi do kraja. a ako ne znam to a fala bogu ne zna ni yago, jer, joga bonitu mu je u glavi sa 9x metara, onda sam ja kriv, jer je to bio moj posao.

 

i to su samo dve stavke, one najvažnije a koje su bile u našim rukama.

 

Link to comment

U najmanju ruku paradoksalna situacija. 

 

Prvo smo osteceni jer je protivnik dosao do mrtve lopte tako sto je nasem igracu koji je uhvatio loptu sa 2 ruke nabio prst u oko. I ajde to bi trebalo da vide, ali i oni su ljudi, pa se desi da ne vide. I ok, ne mogu da sviraju retoaktivno. 

 

Ali onda vec sledeci napad i potpuno kontra situacija. Sad mi jedno napravili gresku i Barsa jeste ostecena, a njihov trener na 14s do kraja dobija tehnicku i igra se prekida. Ni ovog puta ne mogu da gledaju ali gledaju i vracaju utakmicu 6 sekundi unazad. 

 

Ako sam nesto naucio kod ovih tupavih celendza jeste da ne mozes da vracas utkamicu unazad. 

 

Po meni je sudjenje bilo odlicno do tog famoznog faula nad Bolombojem (npr i 3 i 4 njegov faul su bili cisti ko suza - kod treceg je pao na igraca, a kod cetvrtog ga povukla lopta - jos od trojke sam se drao ko magarac da ga pusti i ne pravi faul jer se videlo da mu bezi sa lopate). Ne bez gresaka, ali u jednoj takvoj utakmici (ne pamtim da sam skoro gledao bolju i napetiju utakmicu) pustili su nesto ostriju igru na obe strane terena i nisam imao utisak da vuku na bilo koju stranu. I onda od tog faula nad Bolom naprave takav serijal gresaka u tih 20 i kusur sekundi da je nestvarno... 

 

Na kraju balade, nista mi nemamo ni od kukanja ni od ovog saopstenja EL. Tako je kako je, bitno je oporaviti se od jedne ovakve utakmice koju je bilo tesko i gledati, a kamolio igrati, i otici u madrid rastereceno. Znam da je to lakse reci a teye uciniti, a ni vecerasnje gostovanje u Podgorici to sigurno nece olaksati. Ipak, prve 4 utkamice u EL su nam donele dosta dobre kosarke ozbiljan upgrade nase igre iz utkmice u utakmicu. Dobar tim imamo, a lici da ima jos prostora za napredak. Nepostojanje jos jednog mrgastog pod kosem nam ostavlja mogucnost da imamo o cemu da kukamo :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...