Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

Kad ovako izanaliziraju, izgube svaki kredibilitet. Prestao sam da čitam kad sam video da je Veseli umesto Jabarija opalio Bolomboja.

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

EL ako zeli da zadrzi bar minimum dostojanstva bi morala  da ponisti ovu utakmicu i zakaze novu.

Gazenje linije, nesvirani faulovi, namerne licne i sutevi za 3 sa pola terena su greske u okviru pravila i mogu da se podvedu pod slobodno sudijsko uverenje, losu poziciju sudije itd, ali ovo je krsenje pravila organizatora takmicenja i to nakon gledanja snimka.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, kralj said:

Kad ovako izanaliziraju, izgube svaki kredibilitet. Prestao sam da čitam kad sam video da je Veseli umesto Jabarija opalio Bolomboja.

 

 

Ne samo to, nego su napisali da je Sferopulos tražio čelendž zbog otimanja Bolomboja i Veselog, a ko je gledao na EL TV mogao je da čuje trećeg sudiju koji prilazi i kaže da Sfero želi da se pogleda udarac Parkera po licu Bolomboja, što su ovi potom i uradili.

Link to comment
9 minutes ago, harper lee said:

Lotermozer nije neki pocetnik da mu promakne ovako nesto.

 

Bojim se da su parfemi na aerodromu mala maca, kad jednog dana ispliva prljavi veš Lotermozera :happy:

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Drako said:

EL ako zeli da zadrzi bar minimum dostojanstva bi morala  da ponisti ovu utakmicu i zakaze novu.

Gazenje linije, nesvirani faulovi, namerne licne i sutevi za 3 sa pola terena su greske u okviru pravila i mogu da se podvedu pod slobodno sudijsko uverenje, losu poziciju sudije itd, ali ovo je krsenje pravila organizatora takmicenja i to nakon gledanja snimka.

 

 

 

Ma ne treba, trebalo bi da se greške sudija uzimaju kao elementarna nepogoda, da se batale snimci i da se sudije zaštite od potrebe da objašnjavaju svaku svoju odluku i usresrede se na suđenje. Samo to kad bi se postiglo imali bi duplo bolje suđenje.

  • Hvala 1
Link to comment

nevezano za konkretnu tekmu, utiska sam da je košarka jedan od najtežih sportova za suđenje. igrači su konstantno u pokretu i gotovo stalno u fizičkom kontaktu i vrlo često više njih. pa sad ti, majčin sine, proceni svaki od ovih hiljadu kontakata tokom utakmice kako treba. još gore je u okolnostima pritiska sa obe klupe i kad su pune tribine i "jaka" atmosfera. isto i vaterpolo. ja nemam pojma kako sudije uopšte sude u vaterpolu, kad se pola toga ne može ni videti. meni suđenje u vaterpolu izgleda kao da likovi konastantno duvaju u onu pištaljku, sa kraćim prekidima. zašto i kako duvaju, Bog sveti zna

 

fudbal mi deluje dosta lakše sa tog aspekta, iako i tamo može da bude vrlo teških situacija za ocenu. teren je širi i kontakata je manje. jedino je fizički zahtevnije, zbog veličine terena, sudije moraju da trče dosta više

 

sve u svemu, užasan posao, u životu mi ne bi palo na pamet da se bavim takvim poslom

Edited by Ted
  • +1 4
Link to comment
Just now, Ted said:

meni suđenje u vaterpolu izgleda kao da likovi konastantno duvaju u onu pištaljku, sa kraćim prekidima. zašto i kako duvaju, Bog sveti zna

:lolol:

  • +1 1
Link to comment

kapiram da onaj kli što je krao parfeme, može na sudu da tvrdi da je to neki vietnamski sindrom suđenja i da hoda slobodno.

na stranu debilna zajebancija, izuzetno je teško suditi košarkašku tekmu vrhunskog tiera i to sudije ponekad zloupotrebljavaju.

ali zvezda je izgubila zbog svojih gluposti a ne sudijskih i to je važno stalno pominjati, da ne pomislimo kako smo mi jednaki sa barcom, realom, olyjem i paom, i cska. ko želi da se bavi time je promašio život.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, nahbar said:

Nismo jednaki, sto ne znaci da je legitimno da gledaju nesto sto se ne gleda po pravilima igre.

 

nije naravno legitimno, samo treba sami da ugrabimo pobedu, kao sto smo imali priliku da nismo napravili 14 gluposti.

ako nam to bude naravoucenije za dalje, pobedili smo protiv barce, bez trunke patetike.

Edited by uini
Link to comment
59 minutes ago, Ted said:

nevezano za konkretnu tekmu, utiska sam da je košarka jedan od najtežih sportova za suđenje. igrači su konstantno u pokretu i gotovo stalno u fizičkom kontaktu i vrlo često više njih. pa sad ti, majčin sine, proceni svaki od ovih hiljadu kontakata tokom utakmice kako treba. još gore je u okolnostima pritiska sa obe klupe i kad su pune tribine i "jaka" atmosfera.

 

 

Bolje je kad puste kontakt pa makar i pogrešili i prevideli neke faulove, nego kada uđu u alibi suđenje i sviraju svaki dodir pa ekipe ispune bonus posle 3 minuta, pa bude 70 bacanja na utakmici. To nije košarka.

  • +1 4
Link to comment
46 minutes ago, uini said:

kapiram da onaj kli što je krao parfeme, može na sudu da tvrdi da je to neki vietnamski sindrom suđenja i da hoda slobodno.

na stranu debilna zajebancija, izuzetno je teško suditi košarkašku tekmu vrhunskog tiera i to sudije ponekad zloupotrebljavaju.

ali zvezda je izgubila zbog svojih gluposti a ne sudijskih i to je važno stalno pominjati, da ne pomislimo kako smo mi jednaki sa barcom, realom, olyjem i paom, i cska. ko želi da se bavi time je promašio život.

 

Nikad nisam razumeo ovakve fatalisticke stavove iako ih cesto citam. Nevazno je da li smo izgubili zbog svojih ili sudijskih gresaka, pravila ako postoje oni koji ih sprovode moraju da ih se pridrzavaju jer su zato na terenu i zato primaju honorare. Sudije ne postoje da bi procenjivali koji je klub veci ili manji vec da sprovode pravila igre. Ako to nije vazno onda hajde da ukinemo pravila i igramo bez sudija pa kako se ko snadje.

Edited by harper lee
  • +1 2
Link to comment

Evroliga je đubre od takmičenja zašta nam nije bio potreban ovaj svinjac da shvatimo.

 

Zato je posebno jadno da naričeno da smo izgubili jer su sudije kršenjem pravila ispravili tešku materijalnu grešku u našu korist. Ta odluka je sportski ispravna a bog se postarao da Kenjan promaši nezasluženo bacanje.

 

Ja bi voleo da mi Cigani ostanemo van tog začatanog kruga u kome plivaju Španski i Grčki timovi. Ovo je ionako njihovo vlasništvo, nas su pripustili da se malo igramo pod uslovom da smetamo kad treba i ne krademo ili bušimo loptu i to je to.

 

Razlaz, ukratko.

Edited by Eleniko
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...