Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

@harper lee, pogledacu ponovo ali ne mozes gledati odbranu samo 1na1 kod suta, to je vec posledica

 

a nisam ni mislio striktno na produzetke, vec generalno na yagovo bivstvovanje na terenu

 

mi ga kao i svaka ekipa stitimo da se ne izlaze, pa nekada neko drugi bude poster ali on je problem

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, uini said:

@harper lee, pogledacu ponovo ali ne mozes gledati odbranu samo 1na1 kod suta, to je vec posledica

 

a nisam ni mislio striktno na produzetke, vec generalno na yagovo bivstvovanje na terenu

 

mi ga kao i svaka ekipa stitimo da se ne izlaze, pa nekada neko drugi bude poster ali on je problem

 

Posledica cega? Barselona je igrala izolaciju za Pantera, Sferopulos se oslonio na odbranu jedan na jedan, covek je pogadjao i to je to. Jago jeste liability u odbrani ali sinoc smo mozda tri ili cetiri kosa na celoj utakmici primili preko njega (uglavnom Satoranski) a ubacio je 20+. Nije sigurno bilo predvidjeno da on sinoc pegla onolike minute ali kako su igrali nasi drugi bekovi imalo je smisla da bude na parketu onoliko dugo koliko je bio. Kenan i Nedovic su odigrali sramotne utakmice a ni CMM se nije nesto narocito proslavio. Jagu se zameraju dve stvari, ono prenosenje lopte koje je u sustini greska klupe i sut sa osam metara na cetiri i po sekunde pre kraja napada, nakon sto nikakvu prednost u tom napadu nismo stekli i nakon sto je pre toga ubacio dve trojke.

 

Jago igra kao debil od pocetka sezone, grehota je da mu se nakon prve dobro odigrane utakmice broje greske na utakmici u kojoj se Kenan i Nedovic nisu uopste pojavili a Mitrovic nas je ukanalio za sve pare. Da nije bilo Kalinica i Jaga kojima su povremeno pomagali Bolomboj i Daum, Barselona bi nas dobila 20 razlike.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, hrkljush boys_2 said:

Koliko god se bacalo drvlje i kamenje na Kodija Milera, uopste nije bio toliko los.

 

Ja iskreno ne verujem šta ljudi pišu, Kodi je igračina samo takva, zaboravlja se da smo do nedavno imali plejeve koji su se patili da prevedu loptu preko pola.

 

Prosto, ima tu sigurnost u igri koja verujem da uliva sigurnost i poverenje svima oko njega iako jeste juče bez ikakve potrebe bio neodlučan par puta, ali leći će to sve, i nagledaćemo se sjajnih partija od njega, nemam ni najmanju dilemu. 

 

 

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, uini said:

pa to i kazem; kada napises "preko njega", ti mislis na direktan kos a odbrana obicno puca daleko ranije.

 

Jago je zbog fizikalija slab defanzivac, nema potrebe da razglabamo o tome. Sustina je da nismo izgubili utakmicu jer je u zavrsnici "odbrana pucala na njemu" jer se to jednostavno sinoc nije desavalo. Prvi napad Barse smo udvajali Pantera, Parker nam je dao otvorenu trojku, posle toga smo pokusali sa Dobricem i Lazicem da mu makar otezamo sut pa ako da preko ruke dao je. Dao je jednu preko mrtvog Dobrica, jednu nakon preuzimanja preko Dauma i svaka mu cast. Mi smo za to vreme promasili tri bacanja i Nedovic je napravio faul u napadu jer nije smeo da se odvazi da sutne ili prodre pored igraca koji ga je preuzeo. Prosto nas je pobedio bolji igrac koji je ubacio sve kad je trebalo, nema potrebe sad raspravljati o raznim "sta bi bilo" scenarijima.

Link to comment

Barselona je izgleda ponovo u Beogradu stekla odlucujucu prednost (da ne kazem pobedila) krsenjem materijalnih povreda pravila igre. Sudije navodno nisu imale pravo da pregledavaju snimak zbog pravila "osam sekundi" i lopta je trebalo da pripadne nama posle bacanja zbog tehnicke.

Link to comment

Nikako nam se neda protiv Barselone. Opet blizu a opet daleko.

Imam osecaj da je Yago laka meta. Slazem se da je bio los al sinoc jbg nije.

Ono prevodjenje jeste greska ali je greska i klupe sto mu nije signalizirano da ima 4 sekunde.

Onaj sut za 3 pa jbg dao je 5p i jbg.Promasio teraj dalje.

Opet smo imali posle par napada da vratimo egal al jbg.Prvo Neda pravi faul u napadu...

Mnogu vecu kritiku zasluzuje igraci na poziciji dva Neda i Kenan(opet je pogresila klupa ako je njemu dala da sutira bacanje).

 

Al zanimljivo kako se uvek velika materijalna povreda slomi na Zvezdi ali ne na Barsi.Btw pre toga sude mrtvu jer nisu dosudili ocigledan faul Parkera pa i Veselija nad Bokibojem.

Da je ono bilo pod Barsinim kosem bio bi faul 1/1

Link to comment

Opet kažem, greška je pre svega do zapisničkog stola. Ako na semaforu stoji vreme, to treba igračima da bude jedino merodavno. Baš će on sad da broji u sebi koliko je prošlo od podbacivanja, a objektivno nije mogao pouzdano da zna ni koliko je prošlo od skoka do mrtve lopte.

 

Jago je bio Jago u odbrani, ispadao je kao iz voza, ali to na kraju nije eksplicitan razlog izgubljene utakmice, nego je Panter pokazao klasu kakva je na nivou evropske košarke maltene nezaustavljiva.

  • +1 1
Link to comment

Da reknem i ja koju o utakmici...

Prvo bih pomenuo atmosferu, dosta pozitivna, Arena skoro nije bila punija, publika je bas aktivno bila u utakmici.

Odmah na pocetku meca se videlo da cemo primiti veliki broj poena, jer nam je odbrana u prvom poluvremenu bila bas losa, previse lakih poena i polaganja Barsinih bekova koja na treningu ne smeju da se tolerisu, kamoli na ovakvoj utakmici...Panter dva puta, Laprovitola i Satoranski lagano do kosa. Panter otvara utakmicu sa 5 ili 6 laganih poena, izlazi iz blokova i maltene ostaje sam na sutu. U drugom poluvremenu smo malo korigovali odbranu, ali generalno je bila losa...

I onda dolazimo do trenutka kada sam se najvise iznervirao....Pa jebote za koji moj sede oni debili na nasoj klupi u odelima, ima ih koliko hoces, sve sami strucnjaci sa sve Nesom Ilicem...Pa da li je moguce da se kod mrtve lopte 5 minuta gleda snimak i da NIKO ne sugerise nasim bekovima da imamo jos 4 sekunde da prevezemo loptu...Ja to ne mogu da shvatim!!!??? Smejali smo se onom cirkuzantu Karaicicu u Partizanu sto plese pored Zeljka sve vreme, ali sam siguran da bi on sugerisao svojim igracima.

Sve u svemu, ostaje gorcina i bedak sto nismo dobili sinoc, ali smo igrali produzetak sa Barsom i pored toga sto su nam bekovi bili uzasni..i mislim da Teodosic zasluzuje vecu minutazu, mislim da je za njega prava mera nekih 15-18 minuta.

Idemo u Madrid po 4-1.

Edited by Hroničar
  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, kralj said:

Opet kažem, greška je pre svega do zapisničkog stola. Ako na semaforu stoji vreme, to treba igračima da bude jedino merodavno. Baš će on sad da broji u sebi koliko je prošlo od podbacivanja, a objektivno nije mogao pouzdano da zna ni koliko je prošlo od skoka do mrtve lopte.

 

 

Na semaforu je stajalo 20 kad je Jago uhvatio loptu. Ovo je greška isključivo Jaga i Zvezdinog stafa, koja je prošla "nekažnjeno". Ali eto pronađe sudija način da pogleda video, iako, ispostaviće se, nema nikakav osnov za to. Živ nisam da vidim kako će njih 3 ovo da objasni. Jer svesno kršenje zvaničnog protokola Instant replay-a je mnogo veća stvar nego neki tamo nedosuđen faul.

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

To je onda drugi padež, meni se u svoj onoj tenziji učinilo da je semafor za napad pokazivao tipa 17 sekundi kad su prekinuli igru. 

Link to comment
57 minutes ago, Bogotac said:

E,da,super što na Nedovica koji je nestabilan volume skorer dovedes istog takvog Kenana.:frust:

 

 

Kenan je samog sebe izbacio iz utakmice, ne zbog loseg suta vec zato sto je u prvih par minuta prodao dve lopte tako sto ih je bukvalno dodao igracima Barselone u ruke.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...