Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

10 minutes ago, uini said:

@Mindaugas Žukauskas, @MocaVukotic, gledao sam na mute pa da se zna.

međutim, kako može da se gleda da li je nameran faul ako sudija nije sudio faul?

 

koliko ja razumem pravila, ono što nije suđeno, ne može da se gleda. odnosno, tek ako je nešto suđeno, može da se veća da li je to ispravno ili jok.

ja sam na mute mislio da se isključivo gledalo da li je bolomboy napravio neku agresiju nakon svega, kada je igrač barce pau u aut.

 

Može zato što je to kao "Physical Altercation", tu spadaju i podli udarci van konteksta igre i oni mogu retroaktivno da se pregledaju. 

Mnogo loše suđenje je bilo sinoć, imam bar pet zamerki na odluke na oba kraja, uz to i uništen bilo kakav momentum jer sudije gledaju TV po 5 minuta.

  • Hvala 1
Link to comment

Užasno suđenje koje je opet poguralo Barsu da pobedi, na stranu naše gluposti. Udarac u oko Bolomboja faul i dva bacanja i doviđenja prijatno... Velika šteta jer bi sa ovom pobedom nabili samopouzdanje na max, ovako ako izgubimo naredne tri, povratak u kanal... 

  • +1 1
Link to comment

Pa da, ali i da je Kenan dao slobodno bacanje pobedili biste na račun toga što su sudije nešto sjebale, Barselona se bunila zbog toga, ovi im dali tehničku i posle priznali da su sjebali. To je za suspenziju pod hitno, ako klupa mora da prati da li oni rade dobro svoj posao, čemu onda oni služe...

Link to comment
9 minutes ago, goofs said:

Pa da, ali i da je Kenan dao slobodno bacanje pobedili biste na račun toga što su sudije nešto sjebale, Barselona se bunila zbog toga, ovi im dali tehničku i posle priznali da su sjebali. To je za suspenziju pod hitno, ako klupa mora da prati da li oni rade dobro svoj posao, čemu onda oni služe...

...da zazmure na prst u oko Bolomboju...

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, nahbar said:

...da zazmure na prst u oko Bolomboju...

Tukli su Bolombaja 4 sekunde i onda je  ono "utrčalo" i sudilo mrtvu loptu.

  • +1 5
Link to comment
12 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ok, ja sam možda pogrešno uvrstio "8 second rule" u "backcourt violations", ali i dalje mi nije jasno po kom osnovu su pregledavali snimak.

 

Ovo je spisak stvari koje mogu da gledaju:

 

Screenshot-20241018-231255.png

 

@Djolle?

Sori, nisam gledao, ne znam šta se desilo... 

Link to comment

Nema veze sa backcourt. U suštini, ne mogu ni Jaga da krivim, jer se pretpostavljam rukovodio vremenom za napad koje je video na semaforu i instinktivno gledao da pređe u polje napada pre nego što se ukaže 15. Problem je nastao zato što su zasrali za zapisničkim stolom i dali pun napad posle podbacivanja.

 

Sad, možda sam pristrasan, ali deluje mi da bi bilo poštenije da su vratili vreme na trenutak neposredno posle podbacivanja i dali Zvezdi loptu sa strane. Nije da nije uspeo da prevede zbog presinga i dobre odbrane.

 

  • +1 1
Link to comment

Koliko god se bacalo drvlje i kamenje na Kodija Milera, uopste nije bio toliko los. Uz Kalinu i Dzoela vjerovatno i najzasluzniji za ove 3 pobjede. Nije mi jasno da li Teo moze vise od tih 11 minuta, za EL nam je potrebno minimum njegovih 20 minutes po tekmi. I opet se ponovila prica sa Yagom na 20+ i porazom, ima tu nesto.

Sfero najvise zajebao sa Dobricem, covjek je apsolutni visak u ovoj ekipi, Lazic je neuporedivo vise sinoc doprinio u odbrani.

U narednim utakmicama ce dizanjem forme i minuta za Tea to biti jos bolje, volio bih da zveknemo Kaunas vise nego ista.

  • +1 1
Link to comment

I treći faul Bolomboja je bio nepostojeći. Tj. bio je faul, ali ga je napravio Kalina.

 

Četvrtog se sećam kao kroz maglu.

A magla gusta.

Zar nije uleteo telom u neki dvokorak jer nije mogao da se zaustavi?

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Nije mi jasno da li Teo moze vise od tih 11 minuta, za EL nam je potrebno minimum njegovih 20 minutes po tekmi. 

 

 

naravno da moze; teokratija ne moze 30mins u kontinuitetu ali nikakav problem za 15-20mins, pogotovo kada za 11mins ima 5 asistencija [0 prodatih] od ukupnih 14 celog tima & kada yaga ocekivano buse gde stignu.

 

sferopulos je resio da zivi i umre sa yagom; sto bi mu i proslo, da mu je samo rekao da prevede odma loptu na drugu polovinu.

 

uvek se kladimo na nesto, kolektivno & pojedinacno ali smo u tim izborima [profano receno, kladjenju], napravili puno propusta, koji su onda doveli barcu [puntera] u priliku da nas kazni.

 

ciao & arrivederci.

Link to comment
19 minutes ago, kralj said:

I treći faul Bolomboja je bio nepostojeći. Tj. bio je faul, ali ga je napravio Kalina.

 

Četvrtog se sećam kao kroz maglu.

A magla gusta.

Zar nije uleteo telom u neki dvokorak jer nije mogao da se zaustavi?

 

Krenuo je na rampu kod nekog polaganja i odustao kad je video da ne moze da stigne ali mu je dosudila faul zbog tog pokreta telom jer nije videla da gore nije bilo kontakta. S obzirom na to kakvu su tucu pustili to je bio bas bizarno dosudjen faul. Da su te kontakte sudili Veselom izasao bi iz igre jos u prvom poluvremenu zbog 37 faulova.

Link to comment

Imajući u vidu protiv koga ste igrali imali ste fenomenalno suđenje, puštena je tuča u odbani koja mnogo više vama odgovara, samo poslednji napad na 4,5 do kraja su mogli Laziću da sviraju 3 faula dok nije izvedena lopta na Panteru recimo. 

  • +1 5
  • Haha 3
  • -1 5
Link to comment
1 hour ago, Djolle said:

Sori, nisam gledao, ne znam šta se desilo... 

 

Nije nužno potrebno odgledati. Desilo se da su sudije pregledavale da li je Jago preveo loptu za 8 sekundi. Prošle sezone na utakmici Partizan-Monako, gostima nije bilo dozvoljeno da pregledaju isto to. Koliko vidim, u pravilniku od ove godine nije uvršteno da je 8 second violation podložan čelendžu.

 

Spoiler

 

 

Edited by Mindaugas Žukauskas
Link to comment
15 minutes ago, uini said:

 

 

naravno da moze; teokratija ne moze 30mins u kontinuitetu ali nikakav problem za 15-20mins, pogotovo kada za 11mins ima 5 asistencija [0 prodatih] od ukupnih 14 celog tima & kada yaga ocekivano buse gde stignu.

 

sferopulos je resio da zivi i umre sa yagom; sto bi mu i proslo, da mu je samo rekao da prevede odma loptu na drugu polovinu.

 

uvek se kladimo na nesto, kolektivno & pojedinacno ali smo u tim izborima [profano receno, kladjenju], napravili puno propusta, koji su onda doveli barcu [puntera] u priliku da nas kazni.

 

ciao & arrivederci.

 

Preko Jaga u produzecima su dali doslovno 0 koseva. Dali su cetiri trojke od kojih su Panterove sve bile iz igre jedan na jedan i Panter dva poena na kraju kad je bilo gotovo. Sferopulos je napravio nekoliko losih procena u tim momentima, Dobric na Panteru umesto Lazica, Kenan sa klupe bacanje za tehnicku, Nedovic takodje sa klupe da resava jedan na pet kljucni napad, propust da se Jagu ne skrene paznja na gresku zapisnickog stola kod prevodjenja, klupiranje Tea u zavrsnici. Bilo je rezona da ispostuje Jaga jer je ovaj jedini uspevao brzinom da resava krupne Barsine bekove, za razliku od Nedovica i Kenana.

 

Nama su jedini sistemski problem bili minuti Mitrovica jer nismo uspevali da odbranimo nista s njim na parketu, ovo ostalo spada u rok sluzbe. Gidraitis dve promasene otvorene trojke, Nedovic jednu koja je upucala zadnji deo obruca, Kalina je lipsao pred kraj pa je promasio neka bacanja, sve se to desavalo na kraju utakmice. Uvek se ocekivano prica o tim poslednjim sekundama jer greske u tim trenucima direktno odlucuju utakmicu ali sustina je da su oni ubacili sve osim jedne kad je trebalo a mi smo spolja sve promasili, iako smo imali dobro "sutersko raspolozenje" od pocetka utakmice. Njihov prvi bek je u produzecima dao dve ili tri trojke preko ruke, nas prvi bek koji je imao jedno pogodjeno bacanje na celoj utakmici je silovao prodor i na kraju napravio faul u napadu. Jebi ga, na ovakvim utakmicama ili jesi ili nisi. Panter jeste, Nedovic nije i to je to.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...