Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

32 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Mekintajer je uz Nedovića bio najsramniji na parketu.

U drugom je imao makar pet situacija gde je bio sam kao duh na tri i umesto da šutira uvali kitu saigraču.

 

Da sam trener ne bi mi video terena sledećih deset tekmi.

 

Idi gledaj FMP.

Danas je bio loš, ali prosto ne delim mišljenje da je generalno loš igrač. 

  • +1 3
Link to comment

Preskupi su minuti bez Bolomboja, Mitrovica je sve teze gledati. Lakse bih svario i nekog Gilespija koji grama napadackog talenta nema, ali je u stanju da zasmeta, iskontrolise skok, oteza sut, izbaci protivnika iz zone komfora... Nece mnogo mleka doneti, ali nece ga ni prosuti.

 

Luka je ofanzivno legitiman evroligaski igrac, dovoljno pametan i talentovan da resi mismec, podeli pravovremen pas, pa i da svakome ubaci 7-12p. Ali zato ce da izgubi par lopti svojim overthinkovanjem, da promasi neka bacanja, da olaksa defanzivni posao protivniku jer nije pretnja u sutu, a najblaze receno je inferioran na skoku, preuzimanjima, u zastiti obruca... Kad se sve sabere i oduzme, gotovo uvek ce napraviti vise stete nego koristi. Moze on da igra el, ali u nekoj Albi, nikako u timu koji napada plejof.

  • Hvala 1
Link to comment

Luka je prethodne dve godine bio u skakačkim hajpu, ove je nanovo u babex modu.

 

Mi imamo 2 elitna EL igrača - Bolomboja i Kalinu.

Link to comment

Da mi daju da biram koju god hoću EL peticu, uzeo bih Bolomboja.

Ne znam samo zašto su odustali od dve atletske petice. Ok, promašili su Gilespija, ali ima takvih igrača još.

Link to comment

Samo sam odgledao highlightse, ne znam da li ste pisali o tome, ali meni se cini da je Bolomboj uzasno reagovao kad je uhvatio loptu na kraju produzetka, i prodao je Panteru. Bukvalno je bio faul na njemu, samo da je zadrzao loptu a ne ishitreno da je bacio, jer je imao sa obe ruke. Sudije bi morale da sviraju faul, bila bi to jos dva slobodna za Zvezdu. Cini mi se da je svakako bio faul na njemu ali sudije nisu odmah svirale i onda je on bacio jedino tamo gde nikog nije bilo, a imao je i Jaga do sebe.

 

kraj.png

Link to comment

Rekao bih da su polagali u Plavšića koji je atletska petica. Sfero je danas bio pogubljen, Dauma je u sred momentuma izbacio i to ne da bi ovaj odmorio, nego iz rđavih koncepcijskih pobuda.

 

Misterija je kako smo uprkos svemu bili u igri i imali utakmicu na izvolte.

 

Link to comment

Lazić npr. Kakav generator kontra-ritma.

Bilo je jezivo impotentnih defanzivnih kastinga. Bukvalno je jedina nada bila da se Barsa zbuni kao Buridanov magarac i spotakne se prilikom širine izbora koji će krater pre da napadne.

Link to comment

I pored očajnih Kodija, Kenana i Nedovića, mnogo minuta nedoraslog Mitra i loše večeri Sfera je Panter morao da pruži majstorsku partiju da nas dobiju u produžetku. Fali jedan dobar fizikalac da se dobra barsa dobije rutinski kući na naš poprilično loš dan. 

  • +1 1
Link to comment

Čini mi se da se Sfero uplašio Barse, pa je pokušao da im se prilagodi i kao nešto posebno taktički smisli da im doaka i tu se pogubio. To sa Lazićem više nema smisla, od defanzivnog specijalca ostalo je samo kumstvo sa Čovićem.

Link to comment
16 minutes ago, JohnnyD said:

Samo sam odgledao highlightse, ne znam da li ste pisali o tome, ali meni se cini da je Bolomboj uzasno reagovao kad je uhvatio loptu na kraju produzetka, i prodao je Panteru. Bukvalno je bio faul na njemu, samo da je zadrzao loptu a ne ishitreno da je bacio, jer je imao sa obe ruke. Sudije bi morale da sviraju faul, bila bi to jos dva slobodna za Zvezdu. Cini mi se da je svakako bio faul na njemu ali sudije nisu odmah svirale i onda je on bacio jedino tamo gde nikog nije bilo, a imao je i Jaga do sebe.

 

kraj.png

 

Jbg, uhvatio je ofanzivni skok na 5 sekundi do kraja, mora brzo da se odigra da bi se pronašla korektna pozicija i koliko toliko otvoren šut.

Edited by kralj
Link to comment

Odlicno sve, mnogo gresaka, mnogo igraca van forme i produzeci sa jednom od najjacih ekipa. Mozemo sa svima, to je bitno, nekad kad nas malo bude sralo, bice tu i ozbiljnih skalpova. Nekog ce i CMM da ubije, verovatno i vise njih.

 

Velika je zaliha 3:0 na pocetku, sad navikavanje na to da cemo da gubimo svaku drugu otprilike, nekad par zaredom, nekad cemo i vezati neke pobede.

 

Nema svakako razloga u sumnju da je ovo dobar tim i da moze najmanje na to neko deseto mesto, a realno ce biti tu izmedju sestog i desetog.

 

Klasicna EL tekma, nisam za neke sire analize, puno je utakmica i ovoga ce svega biti, sve je to normalno. Jednom ce jedan osuriti igrac, drugi put drugi, jednom ce trener sve pogoditi, drugi put (skoro) sve promasiti... Bitno je da imamo nekako glavu i rep, ideju, neku hijerarhiju i dobar tim i solidnu sirinu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...