Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

One prve sezone kad su tu bili argentinski splash brothersi Nedara je pucao trojke jedno 20%

Da je te sezone imao 35% bio bi MVP EL, to je bio poslednji put da je bio brz

Nisam nikad u zivotu mislio da ce on postati korisniji kad ostari, ali you live you learn 

Svidja mi se CMM, my kind of playa. Praaaaaaavi kec, sve radi skolski, timovi cije volane drze takvi su blagosloveni, jos pogotovo kad vidis ko mu je podrska

Edited by Ratamahatta
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Ratamahatta said:

One prve sezone kad su tu bili argentinski splash brothersi Nedara je pucao trojke jedno 20%

Da je te sezone imao 35% bio bi MVP EL, to je bio poslednji put da je bio brz

Nisam nikad u zivotu mislio da ce on postati korisniji kad ostari, ali you live you learn 

 

Gledati podcast kod Luke i Smarača, dobije se dobar insight kad je, kako i zašto igrao, dobro ili loše.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, uini said:

Nema dvojbe da je to njegovo najjače oružje. Uvek bilo i uvek biće. Jer, kada su mu nišani podešeni kako treba, nikome nema spasa. 

 

ja sam vazda mislio da je nedovicevo najjace oruzje prodor ali covek se uci dok je ziv

 

Naravno da je prodor. Zapravo i bolje šutira kada odbrana mora da se fokusira na to da mu oduzme ulaz, pa mu dozvoli mrvu prostora više. Najgori je kad se s tribina vidi da će da opali trojku preko ruke izbacujući loptu kao da je vrela, da ga slučajno protivnički igrač ne dodirne i onečisti ga faulom za tri slobodna bacanja. Korigovao je to donekle i prošle sezone u odnosu na pretprošlu, samo neka nastavi.

 

Sledeći Sferov zadatak je da ga natera da prestane da pokušava da doda loptu kad se već digne na šut.

  • +1 1
Link to comment

Nedovic nikad nije bio sporan, uvek 1 od 2 najbolja igraca ekipe. Vukao je sam sa Vildozom prosecan tim do 17-17, problem je sto se malo manekenise pa ga ljudi lako uzmu na zub kad mu ne ide. 

Kad je razigran nema lepsih i cistijih driblinga belih igraca u EL. 

  • +1 3
Link to comment

...doduše ove godine mu je malo lakše jer je potpuno nebitan i niko ništa ne očekuje od njega, pa možda iz te pozicije pruži malo više. Da li to vredi milku i po? Ne.

  • -1 3
Link to comment

Nedara je zapravo retko i igrao bitne utakmice. Njegovo sportsko prokletstvo krije se u ranoj mladosti, kada je bio atraktivan i imao sporadične napade nepromašaja kad utrpa 30+, što je u Evropi retko i dosta se plaća. Kao najplaćeniji igrač, po prirodi stvari je nosio najveću odgovronost i ključeve tima, a za to nema ni kvalitet ni karakter, pa je tako izgradio imidž luzera. 

 

Sada je veteran, njegova plata u Zvezdi više ne podrazumeva ključnu ulogu, pa možda budemo videli da je u specifičnim okolnostima koristan, mada se niko naravno ne bi iznenadio da prospe gomilu utakmica. Trenutno ganja kontinuitet kakav nije nikada u karijeri.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, samo_opusteno said:

Steta sto protiv PAO-a moramo u Pionir. 

 

 

 

E sranje... Tad sam u Bg i mislio sam pogledati nas u Evroligi. Sad znam da nema sanse 😁

Edited by MiddleClass
  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, MiddleClass said:

 

 

E sranje... Tad sam u Bg i mislio sam pogledati Evroligu. Sad znam da nema sanse 😁

 

Ako će mađioničari sa Malog Kalemegdana opet 12k sezonaca da smeste u Pionir, staćeš i ti.

Edited by Nikodije
  • Haha 1
Link to comment
8 hours ago, Mil@n said:

 

A možda, samo možda je stvar u onome što sam govorio i ranije kada se spočitavala najgluplja teorija ikada da Neda kada igra dobro mi gubimo. što pre svega nije bilo tačno, bilo je brdo utakmica kada smo pobedili i on dao oko 20.

 

I nikad ga niko nije nametao za nosioca osim ljudi ovde. Nekad je imao loptu više nego ostali jer prosto svi ostali su bili kante ili manjih šansi da nešto sa loptom urade.

 

Možda, samo možda je razlika u igračima koji ga okružuju i koji svi umeju da doprinesu poenterski, i što umesto 2, 3 igrača u petorci koji očiglendo nisu EL nivo tipa Deda. Lazić, Stefanović i sl mi imamo Mekintajera, Kenena, Dauma, Kalinića, čitaj duplo jači tim i uvek u rotaciji imamo barem 4 kompetentna igrača. 

 

Nije ga niko nametao, za to je doveden i takvu ulogu je imao: prva ili druga opcija u napadu, na terenu kad se lomi, često 1 na 1 pa šta iskreira za sebe ili za druge. To je u EL nekad prolazilo, ali češće nije. Dokaz su rezultati. To nije Nedovićeva krivica, nego nesposobnost kluba da sastavi kompetitivniji tim i uvaljevanje njemu da radi nešto što ne bi trebalo da pokušava. Uradio je koliko je mogao.

 

Ove sezone nije prva opcija na 2, ima manje minuta, ali bez obzira na to ima i bolje procente i bolji PIR, a i mimo statistike to mnogo bolje izgleda naoko. Sad može da nas pogura napred, a loša partija ne znači da imamo 95% šanse da izgubimo. I eno ga, igra odlično.

 

Ovo što ti i ja pričamo ne potire jedno drugo, naprotiv. Kažeš da razliku prave bolji saigrači, i slažem se: njegovih 20 poena više nije neophodno da bi se dobila utakmica, jer ima ko da ubaci kad njega ne ide, a odbrane više ne mogu da se fokusiraju samo na jednog ili dva igrača. Samim tim je i njemu lakše da poentira, što mu je i primarna svrha kad je na terenu. 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...