Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

zaista je toliko profi odigrana tekma da mi je teško da napišem nešto a da nije opšte mesto ili već rečeno.

zapamtio sam da smo negde na početku 4/4 imali 29% za tri i vodili 10ak razlike, to je stvarno melem svih melema u odnosu na prošlu sezonu, gde su otprilike bile 2% šanse da dobijemo tekmu sa lošim šutem. na kraju solidnih 35%, opustila se ruka a i fener se predao

 

mnogo bi bilo lepo da daum uđe u nekakav kontinuitet. sigurno je i on u frci i stegnut, prosto, ima verovatno najtanju reputaciju od svih stranaca a i generalno, izuzev plavšića

 

lik ima i fizikalije i skill i mozak, trudi se što je važno i deluje kao pozitiva

 

 

  • +1 7
Link to comment

A ne ide mu u prilog ni to što se Sfero sa posebnom strašću izdire na njega. Od početka on ima kontinuitet u igri. Problem je kontinuitet u tretmanu, mada mislim da je sad i što se toga tiče miran, bar dok cigani ludaci ne iskamče startnu četvorku.

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment

da, nisam se jasno izrazio. od prve tekme on kontroliše skok, igra korektnu odbranu u najmanju ruku, čeka svoje u napadu, ako uopšte dođe

na prvoj je upao rano u problem sa faulovima pa ga je i to iseklo

 

ali sinoć sam imao utisak i da traži loptu, plus se nije ustručavao da šutne, pa je nešto ulazilo a nešto jok

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Moglo bi i da se odigra nešto na njega što nije varijacija gde mu u jednom od scenarija ide ekstra pas u ćošak. Juče je sve u reketu dao na ofanzivni skok i hustle.

Mizeran procenat za tri mu je i zbog prirode vrućih krompira koje je dobijao. Bar dve parabole u svodove hale je izbacio u poslednjim sekundama napada (ono kad je Bolomboju poništilo i još jednom sa suprotne strane). Po sećanju, samo je jednu relativno otvorenu trojku promašio, a drugu je dao pošto je popravio poziciju fintom i step bekom. U odbrani nije spektakularan, ali što kažeš IQ i gabariti ga čine nadprosečnim defanzivcem za ovu konkurenciju.

 

Meni je najprijatnije iznenađenje kako završava u reketu i uopšte touch. Onaj dodatni effort, kad je pokupio loptu pošto je zalepio valjda Birča - kao najgori kleptoman. U istoj porodici razbojništva je i ona Gidraitisova krađa sa kraja tekme.

 

U pogrešio sam, dao je na početku trojku. step bek je promašio.

Edited by kralj
  • +1 4
Link to comment

Udjoh malopre na ticket.rs iz znatizelje da vidim kako ide prodaja karata za petak, ne moze da se udje na sajt, 6000 ljudi na cekanju.  Gloryhunteri u ekstazi, ovo su im poslastice. Steta sto protiv PAO-a moramo u Pionir. 

 

  • +1 1
Link to comment

Ma za Dauma se videlo i pre sinoćne utakmice da zna košarke. Biće tu i lošijih partija, ali po meni vrhunski potpis, za backup četvorku, kako ga tretiraju. Mada je legit prva četvorka po meni, ako se zna kako da se koristi, šta može a šta ne može. Ono juče neće ponavljati u kontinuitetu, skautiraće ga ostali malo bolje, ali po meni baš zahvalan igrač. A deluje i cool momak što je plus za atmosferu.

 

Imamo širinu rostera, znači mogućnost da uvek neko drugi iskoči. Juče Kenan nije bio raspoložen, pa je iskočio Daum. Sledeći put će Dobrić, Rokas ili Jago...

Fali igrač na 4/5, da budemo baš jaki. Ne može Bolomboj sam sa ovolikom potrošnjom. Ponovo se priča o Petruševu...

  • +1 5
Link to comment

Ovo do sad šta je Daum igrao i nije baš scoutable. Mogu da mu anticipiraju eventualno fade away i da ne pomažu sa njega. Manje više mu se igra u dosadašnjoj sezoni svodi na improvizaciju. Ali u suštini se slažem sve do dela "Ne može Bolomboj....", tu sam proverio par puta vidim li ja to dobro i onda odustao od daljeg čitanja. 

Link to comment
14 hours ago, Wilde said:

 

Nedari ne leži uloga nosioca, jednostavno nema to u sebi. S druge strane, pokazuje se da je sasvim dobar u ovim kraćim epizodama s klupe jer je manji pritisak na njemu i ne traži se od njega da bude gazda na terenu. Izgleda da je i Sfero uspeo da ga nagovori da manje šutira preko ruke i iz driblinga a više da koristi ulaz, spot up i šut iz izlazne kretnje.

 

A možda, samo možda je stvar u onome što sam govorio i ranije kada se spočitavala najgluplja teorija ikada da Neda kada igra dobro mi gubimo. što pre svega nije bilo tačno, bilo je brdo utakmica kada smo pobedili i on dao oko 20.

 

I nikad ga niko nije nametao za nosioca osim ljudi ovde. Nekad je imao loptu više nego ostali jer prosto svi ostali su bili kante ili manjih šansi da nešto sa loptom urade.

 

Možda, samo možda je razlika u igračima koji ga okružuju i koji svi umeju da doprinesu poenterski, i što umesto 2, 3 igrača u petorci koji očiglendo nisu EL nivo tipa Deda. Lazić, Stefanović i sl mi imamo Mekintajera, Kenena, Dauma, Kalinića, čitaj duplo jači tim i uvek u rotaciji imamo barem 4 kompetentna igrača. 

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment

Istina, ovo je najbolji pijevac u Nedovicevom bivanju u Zvezdi, otprilike ima ulogu kao kod picke celave pre 

To je druga uzastopna u Konstantinopolju, postaje tradicija. Prosle godine su kod kuce imali mislim 15-2, mi smo ih uzeli na zimu, i Efes tek u zadnjem kolu. Posle im je i Monako uzo jednu u plejofu. 

Ostaju Efes, Barselona, Monako i Kinder na bucket listi

Da bog se ugasila Darusafaka 

Edited by Ratamahatta
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Ovo do sad šta je Daum igrao i nije baš scoutable. Mogu da mu anticipiraju eventualno fade away i da ne pomažu sa njega. Manje više mu se igra u dosadašnjoj sezoni svodi na improvizaciju. Ali u suštini se slažem sve do dela "Ne može Bolomboj....", tu sam proverio par puta vidim li ja to dobro i onda odustao od daljeg čitanja. 

 

Svašta i ja pričam. Rekoh već da je Bolomboj mašina, može on i po 40 minuta svaku, ali ne sme Sfero da ga drži toliko, bilo bi providno... :rolleyes:

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Nema dvojbe da je to njegovo najjače oružje. Uvek bilo i uvek biće. Jer, kada su mu nišani podešeni kako treba, nikome nema spasa. 

 

ja sam vazda mislio da je nedovicevo najjace oruzje prodor ali covek se uci dok je ziv

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...