Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

Sjebalo bi mi sezonu da su nas trsnuli.

Svejedno, nisam optimista, al mora se bar mali Armando Romario mora da otputuje. 

Link to comment
32 minutes ago, Milosh76 said:

Odbrana Dobrica na Hauardu :hail:

 

da si me pitao pre meča, ko bi trebalo da primarno čuva howarda (jasno je da je kod njega u pitanju ozbiljan timski rad, pošto jedno kašnjenje na preuzimanju ili pogrešno udvajanje, dovodi do haosa) - dobrić bi bio poslednji kojeg bih naveo, ako ne računamo nedovića. stvarno je vrhunski posao obavio, nadam se da nije to one-hit wonder i da ćemo moći da se pouzdamo u neke njegove minute u defanzivi a da nisu oni matador principi. ako je krenuo da spušta loptu na parket, možda sad zna i da brani, definitivno ima fizike za to.

 

par crtica koje nisu naročito bitne ali su zabavne:

- kalinari & canaan su ide gas duo, tj donose najviše gasova koji onda idu, svojim two-way effortom u jednom napadu. defanziva, pa kontra, onda i trice u clutchu, gde je kalinari naravno 'ladniji od leda.

 

druga gasna posada, bolomboy i ko se već pridruži, jal' CMM ili giedraitis. uz ovog microwave nedovića, koji preti da odigra mesec karijere, u ulozi koju je najteže izvesti po meni (limitirani minuti, doneseš berićet i vratiš se na klupu), to je već fina osovina (rima!), da se igra sa svima. nemamo lud talenat na PF (biće daum dobar, tj bolji) i na backup C (mitrović vrlo dobar sinoć, odgovarao mu je matchup ali svejedno) ali mislim da će prisustvo teokratije na 10ak mins doneti još jednu dimenzijicu ekipi.

 

CMM sinoć vrlo dobar. to je manje-više ono što od njega očekujem. profi odbrana na perimetru, korektne asistencije koje prate ritam igre (za magiju ionako imamo čoveka) a kada mu na nekim tekmama i šut bude išao, možemo da dobijemo baš svakoga.

 

sve u svemu, vrlo sam zadovoljan, pogotovo timskim šutem za tri i defanzivom, dve teme koje su nam pravile najviše govana prošle sezone.

 

sada slede tekme koje možemo da igramo rasterećeno, tj bez moranja pobede a onda može da se dogodi neka lakše nego kad je stani-pani.

  • +1 5
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
Just now, Hele said:

Dobric odbrambeni one hit wonder? Okk.

 

celu karijeru je furao taj pretend-defense, popularni matador. 

stane u opasan stav,namršti se, mlatara rukama ali ga na prvom koraku ostave da pozira za instagram.

 

ono sinoć je zaista bilo profi i potpuno drugačije od regularnog defanzivnog ognjena. 

opet napominjem, odbrana na hauardu je baš primer timske odbrane ali naravno da ona ne može da se izvede ako primarni defanzivac ne radi pos'o.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Hele said:

A EL igrac i bitan sraf repstacije je zbog svog napadackog arsenala?

 

jel' baš moramo sad da se natkurnjavamo na temi oko koje nema nepoznatih?

hustler i spotup šuter za tri, to su ognjenovi regularni kvaliteti. naravno i istrčavanje kontre k'o iz praćke

 

ja bih u neku pozitivu, nemam živaca za sukobe ( :

  • +1 1
Link to comment

Dobrić je sinoć preuzeo poziciju Branka Lazića faktički, bukvalno je bio igrač sa zadatkom u odbrani i ispunio ga je bez greške (pri tom bez glupih faulova prilikom neke neartikulisane agresivnosti ili probijanja blokova). Čak i ako mu uloga u timu ostane takva tokom sezone, a verujem da će imati i doprinosa u napadu kad podigne formu koja očigledno kaska od OI, to je svakako upgrade u odnosu na prethodne sezone, uz svo dužno poštovanje prema Branku i njegovoj srčanosti tokom svih ovih godina.

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
1 hour ago, uini said:

 

celu karijeru je furao taj pretend-defense, popularni matador. 

stane u opasan stav,namršti se, mlatara rukama ali ga na prvom koraku ostave da pozira za instagram.

 

ono sinoć je zaista bilo profi i potpuno drugačije od regularnog defanzivnog ognjena. 

opet napominjem, odbrana na hauardu je baš primer timske odbrane ali naravno da ona ne može da se izvede ako primarni defanzivac ne radi pos'o.

 

Dobrić je uvek bio tip koji u odbrani šta uradi na off ball igraču, uradio je. Igrači sa loptom će ga navek obožavati. Zapravo, meni je potpuno bizarno kako takav igrač sa amputiranim elementarnim košarkaškim skilovima, uopšte živi od košarke, a ovaj maltene 10 godina EL i još jače, u skraćenoj je rotaciji reprezentacije.

 

Sviđa mi se to matador, prvi put čujem. Imamo čitavu tradiciju takvih defanzivaca, na čelu sa Jakom Blažičem i pre svega Simonovićem.

 

Slažem se da je Kobra odigrao savršenu utakmicu, ništa više nam od njega ne treba. Ruku na srce, Hauardov voljni momenat sinoć je bio za šamar.

 

  • +1 6
  • Haha 1
Link to comment

Ja sam se još pre par godina glasno pitao zašto svi, da podvučem svi, treneri, a to su Radonjić, Ivanović i Pešić stavljaju matadora da čuva najopasnijeg protivničkog igrača. Budale. 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

da li si se zapitao zasto u vecini tih tekmi odustanu od toga da dobric cuva najboljeg igraca posle 5mins?

 

ognjen ima dobre fizicke predispozicije, uporan je i ima solidne lateralne kretnje, pa u nedostatku ocigledne opcije, trener posegne za nekim kao sto je on, jer nije fizicki inferioran u bilo kom smislu.

 

medjutim, njegova anticipacija onoga sto treba da se desi, bude uglavnom uzasna ili losa.

 

btw, svi mu bacaju 5aka na defanzivno vrhunskoj partiji sinoc, bez koje verovatno ne bismo pobedili, nema potrebe da se sada preganjamo oko ovoga.

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, fandorin said:

Ja sam se još pre par godina glasno pitao zašto svi, da podvučem svi, treneri, a to su Radonjić, Ivanović i Pešić stavljaju matadora da čuva najopasnijeg protivničkog igrača. Budale. 

 

Radonja je stavljao i Simonovića na protivničkog pleja, ono je bilo smešnije od radonjizma pored klupe.

Edited by kralj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...