Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

Ne vidim ama baš nijedan razlog da se potcenjuje 1 Baskonija. Jesu malo više domaćinski klub, ali trenutno izgledaju bolje nego Real i Barca.

  • +1 2
Link to comment

ja npr ih ne potcenjujem, samo imajući u vidu zvezda-srbija-nekad-jugoslavija kontekst, smatram da moramo pobediti ovo po svaku cenu.

  • +1 1
Link to comment

traže visokog 100%, očigledno je da nam treba, a očigledno je i da ima para jer su hteli Filipa

 

Sfero ne veruje Daumu, a Deda je kesa i zasluženo neće igrati Evroligu više od 5 minuta. Kalina/Gidra su previše kratki i slabi da iznesu sezonu na 4. 

Link to comment
1 minute ago, uini said:

 

ma nemam pojma, stalno nešto očekujemo savršenu oluju roster, daj da cepamo i da vidimo kako se razvijaju stvari.

tri lopte na dve tekme mogu da ti pošalju sezonu levo ili desno.

Slažem se.

Ali, stvarno smo tanki pod košem.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

traže visokog 100%, očigledno je da nam treba, a očigledno je i da ima para jer su hteli Filipa

 

Sfero ne veruje Daumu, a Deda je kesa i zasluženo neće igrati Evroligu više od 5 minuta. Kalina/Gidra su previše kratki i slabi da iznesu sezonu na 4. 

 

ako je već takva situacija, onda će se to rešiti do famoznog last cuta, tj do 20og oktobra, kada krene nba liga. 

jedini problemčić je što ni tamo nemaš prave PFs, već likove koji su SF a igraju PF ili neki skraćeni centri bez šuta.

  • +1 3
Link to comment

..u tom smislu a u svetlu odgledane tekme protiv pariza, zaista ne kapiram potencijalno sferovo nepoverenje prema daumu. lik bre ima sve, nije idealan ali treba mu prostora i usagea.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, uini said:

 

ako je uprava [cuj, uprava] ista naucila iz skorije istorije [cuj, naucila], to je valjda da kontinuitet donosi bericjet.

 

za sada smo napravili kontinuitet u igrackom kadru ali je to beznacajno bez trenerskog kontinuiteta.

 

sferopulos je retki stranac koji ima atribute da ostane duze trener.

 

naravno, dzaba sve ove price ako ne dobijemo baskoniju; ja svaku evroligasku tekmu sada posmatram kao mini-plejof-seriju, gde ne smes da vezes tri poraza a shodno rasporedu je vrlo pozeljno vezivati po dve pobede.

 

vamos pobede, vamos sfero :/

 

Sličan cunning plan je izložio Kuzma: Da od ove sezone moramo da pronađemo utakmice koje ćemo sigurno dobiti. Kod kuće reče ne možemo da računamo na 17 pobeda, svako kisne, a od gostovanja treba već sad odrediti koja ćemo da pokorimo :D (Pariz, Alba, Asval i onda treba tražiti još 2-3 ekipe od ostalih)

 

Nego, odakle ti ideja da smo iz ranijih smena nešto naučili u smislu kontinuiteta? Šok terapije su uvek Čoviću davale kratkoročni rezultat i zadovoljavale nasušnu potrebu da poliva po komšiluku. Poslušaj ga kako govori o smenama, sve je on to kao mastermajnd besprekorno sekao. Zapravo mu je strpljenje i naznake vizije sa Alimpijem donelo jedinu netitulu u poslednjih 100 godina.

 

Ja sam inače protiv smena trenera (u Evropi barem) tokom sezone, bez obzira na sve, pod uslovom da razlozi za smenu ne prevazilaze teren. Naročito sam protiv sada, kada su pripreme ovoliko redukovane i glupo je i pomisliti da će trenerov rad da se značajno manifestuje u prvim kolima.

Link to comment
41 minutes ago, Heaviside said:

Ja hocu da kidaju i sada i sigaran da to hoce i njihovi poslodavac i sef. Zato i imamo roster od 15 igraca.

 

Pa sad, sigurran sam da njihovi poslodavci i šef žele da kidaju kad to bude najbitnije. Opuštanje, povremeni manjak zalaganja nisu ništa čudno niti previše zabrinjavajuće dok ne postane hronično a nije još, pri tom, protiv Parisa se kada je bilo bitno pokazalo da je zalaganje tu, pre svega u odbrani što je bilo dovoljno za pobedu, jel tako?

 

Dosadašnje utakmice nisu reper za bilo šta, pogledajmo samo šta se kenjalo o Teodosiću na početku prošle sezone od raznih nemača pojma da bi nam na kraju lično on sa svojim enormnim talentom spasio sezonu a sada je Mekintajer na sličnom putu, a čovek je realno ubica. 

 

Poenta je da je ovo do sada prikazano premalo za bilo kakve konkretne stavove a kamoli teranja trenera i najjačih pojačanja. 

Mene jedino brine što mi Plavšić ne uliva poverenje, skok protiv Parisa je bio tragikomičan, Mitrović je užasno loš a u par momenata prošle sezone tj većim delom je bio verovatno bolji nego bilo kad u karijeri. Tu će biti problema, ne na bekovskim linijama, milion posto. 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, uini said:

..u tom smislu a u svetlu odgledane tekme protiv pariza, zaista ne kapiram potencijalno sferovo nepoverenje prema daumu. lik bre ima sve, nije idealan ali treba mu prostora i usagea.

 

+1

 

Protiv Splita je verovatno bio najbolji, ali onda je pukla jednom odbrana, on nije stigao da zatvori, ovaj se drao - čuo sam ga direktno iz Splita, jer sam gledao na mjut. 

Edited by kralj
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Inače, oko ABA, jasno je da se kalkuliše (sumnjam da se sabotira, mada me ne bi iznenadilo).  Dovoljno je videti da je Gidra odmarao, a da su Nedi, Kalini, CMM-u, a verovatno i još nekome ko je igrao više jer je pobeda uzela da visi, namenjne minutaže u vremenu trajanja semafora.

Link to comment

Mogao je baš i na nekom mučeniku sa bilo koje druge pozicije da šilji kurac. I meni je Daum uglavnom bio dobar kad god je igrao. 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, kralj said:

 

 

Nego, odakle ti ideja da smo iz ranijih smena nešto naučili u smislu kontinuiteta? Šok terapije su uvek Čoviću davale kratkoročni rezultat i zadovoljavale nasušnu potrebu da poliva po komšiluku. Poslušaj ga kako govori o smenama, sve je on to kao mastermajnd besprekorno sekao. Zapravo mu je strpljenje i naznake vizije sa Alimpijem donelo jedinu netitulu u poslednjih 100 godina.

 

nemam pojma, ja se trudim da osluškujem poruke koje idu i mislim da je čovke uprava sada spreman za taj princip, ukoliko mu se ne digne tviter-navijaštvo da smenjuje

 

jeste zajebano kada treniraš stoku plebs 10+ godina da traže krivca u treneru ali to je valjda njegovo parče iskoraka.

Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

Mogao je baš i na nekom mučeniku sa bilo koje druge pozicije da šilji kurac. I meni je Daum uglavnom bio dobar kad god je igrao. 

 

Potpuno bizarno. Što je najgore, svi oni svičevi od prošle godine i neki napadački afiniteti preporučuju Dauma kao sasvim odgovarajući profil za Sferoa.

 

Ne tvrdim da bih morao da prepoznam, ali mi nikako ne uspeva da mu uđem u smisao rotacija. Nekad pomislim da ima isprogramirane minijature bazirane na 2-3 igrača koji to treba da iznesu (primer: Kodi i Nedara koji uzme da igra ISO kad se ne pronađe dobra pozicija u prvih 17-18 sekundi), ali i to se brzo ispostavi da veze nema. Bukvalno nikakvu zakonitost numem da iznađem.

Link to comment
4 minutes ago, uini said:

 

nemam pojma, ja se trudim da osluškujem poruke koje idu i mislim da je čovke uprava sada spreman za taj princip, ukoliko mu se ne digne tviter-navijaštvo da smenjuje

 

jeste zajebano kada treniraš stoku plebs 10+ godina da traže krivca u treneru ali to je valjda njegovo parče iskoraka.

 

:D

 

Puna podrška treneru, i onda mu ispadne kotur svilenog gajtana baš kod Sfera u kancu.

 

Ako puknemo Baskoniju, moraće da dobije nekog od ovih gostovanja. Šanse nema da preživi 1:5.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...