Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

Nisu ovi igrači od juče u ovom ritmu, naprotiv, kroz karijeru su dokazivali da ne biraju utakmice, ima naravno (previše) igrača u godinama, koji imaju autocenzuru da izginu u svakoj utakmici i ukalkulišu manji broj obrtaja u nekim utakmicama, ali očekujem skori izlazak iz ove krize.

Zapravo nam je CMM ključni issue, ostalo će se podesiti. Kod njega je voljni momenat skroz na mestu, ali se doslovno raspada. Sve mislim da će kroz odbranu da se vrati, ali on i tu sve gori. Onaj Kapusta ili kako već se igrao sa njim.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, goofs said:


Tako smo i mi prošle godine razglabali kako je gust raspored, zajebana Igokea, Tristan-dileja itd…a činjenica je jednostavno da se ljudima nije igrala ABA liga i da druga petorka nije bila dovoljno kvalitetna da rutinira te utakmice, plus su verovatno bili mentalno bili u zabludi. Svi misle da dolaze u Beograd da igraju 20 minuta Evrolige, puna Arena, šou, a u realnosti neko mora da guli i male utakmice da bi se najbitniji igrači odmorili. Đuša za sebe verovatno misli da mu stiže poziv za NBA koliko još ovih dana, samo što nije.

 

ok, kombinacija faktora, ali jedan je svakako i raspored koji, po mom skormnom mišljenju, nije baš normalan

 

ja mislim da je nemoguće, pod ovim uslovima, da igraš abu i EL istim intenzitetom, odnosno da moraš da praviš kompromise, ne zato što kalkulišeš, već zato što naprosto moraš. jedino da imaš 12 igrača za EL i drugih 12 za abu, što niko nema niti će imati. i onda imaš situacjiu da će večiti više da se trkaju ko će da bude manje loš, a ne ko će da bude bolji, te koga će Bog da pogleda i podari mu manje povreda i premora

 

postoji taj problem i u fudbalu, skoro je aktuelizovan.....previše utakmica, a premalo vremena za odmor, oporavak i trening. pa još dodaš prozore za reprezentacije

 

ne kažem da je poraz Zvezde bio nužan, ali je razumljiv. bojim se da i nas čekaju neki slični porazi, kada nam raspored to namesti

Link to comment

Ja se CMM iz perioda KKP ne sećam kao nekog defanzivca uprkos fizikalijama. Kasnije sam ga malo gledao pa ne mogu da procenim kakav je bio, al ovo što igra na početku ne obećava da je postao bolji igrač nego kada je bio u KKP, generalno pa tako i u defanzivi. Imao je sreće da mu Baskonija skroz legne kao ekipa pa nas je opljačkao na konto te 1 sezone. Daj bože da je ovo samo prvi i pogrešan utisak.

Edited by Nikodije
Link to comment

S obzirom da idu sve čarterima, mislim da je tema prevelikog broja utakmica predimenzionirana. Igrači igraju po 15ak minuta u proseku u dva-tri stinta (prilično podjednako raspoređeno), i da igraju svaki dan, pa kakav je to oporavak potreban posle takvog napora?

 

Drugo je bilo onda kada su spavali po aerodromskim štekovima i grčili se u airbus sedištima kreiranim po meri jedva prosečnog Japanca.

Link to comment

CMM je igrač kome je potrebno da se razmaše i dozvole mu se greške da bi ušao u ritam, kao i svi u ekipi na bekovskim pozicijama.

 

Prema mom mišljenju, Sfero bi trebalo da od utakmice do utakmice odluči kome će to dati, a ne dozirati minutažu da svi budu zadovoljni.

 

Možda je najbolje u ovom trenutku to dati baš tim projketovanim nosiocima, da se uigraju.

 

 

Edited by Milošica
  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Nikodije said:

Ja se CMM iz perioda KKP ne sećam kao nekog defanzivca uprkos fizikalijama. Kasnije sam ga malo gledao pa ne mogu da procenim kakav je bio, al ovo što igra na početku ne obećava da je postao bolji igrač nego kada je bio u KKP, generalno pa tako i u defanzivi. Imao je sreće da mu Baskonija skroz legne kao ekipa pa nas je opljačkao na konto te 1 sezone. Daj bože da je ovo samo prvi i pogrešan utisak.

 

Nisam ga ni ja mnogo gledao, ali karijera mu ide nekom konstantnom uzlaznom linijom. I tu Baskoniju je trebalo zaslužiti.

 

U odbrani je svakako korektan, a u ABA bi trebalo da dominira.

  • +1 1
Link to comment

Fun fact, proslosezonska ekipa koja je bila neposlozena i nekonkurentna u EL je imala 22-4 u Aba. 

Mozda razloge sporog starta treba traziti u zavrsnici prosle sezone, osvajanju 2 titule bez poraza, euforiji nakon neocekivane metle... Hoce te stvari da uzmu energiju i traze vreme da se opet ogladni.

Osim toga nismo jedini koji se muce, Real se raspada, Zalgiris je posle pobede nad Barselonom izgubio od Ritasa, Baskonija je izgubila... 

Poraz od pomenute Baskonije bi bojim se znacio pocetak kraja za Sferopulosa mada imajuci u vidu njegovu doselekciju prosle sezone i selekciju ove nisam siguran da zna sta radi. 

Link to comment
8 minutes ago, Milošica said:

CMM je igrač kome je potrebno da se razmaše i dozvole mu se greške da bi ušao u ritam, kao i svi u ekipi na bekovskim pozicijama.

 

Prema mom mišljenju, Sfero bi trebalo da od utakmice do utakmice odluči kome će to dati, a ne dozirati minutažu da svi budu zadovoljni.

 

Možda je najbolje u ovom trenutku to dati baš tim projketovanim nosiocima, da se uigraju.

 

 

 

Pa da, dao mu je u Parizu svu slobodu i minutažu, daće mu i protiv Baskonije. Odigrao je to drugo poluvreme dobro, ušao u ritam, mada je i tokom tog perioda bilo očajno organizovanih napada, sa improvizovanim rešenjima na isteku (tu mi deluje da je najtanji - kad ne prođe akcija koju je pozvao). Dosta vremena će provoditi sa Teom na terenu, a ne pomaže ni to što ovome 4 meseca nije puls prebacio 75.

Link to comment
35 minutes ago, Nikodije said:

Ja se CMM iz perioda KKP ne sećam kao nekog defanzivca uprkos fizikalijama. Kasnije sam ga malo gledao pa ne mogu da procenim kakav je bio, al ovo što igra na početku ne obećava da je postao bolji igrač nego kada je bio u KKP, generalno pa tako i u defanzivi. Imao je sreće da mu Baskonija skroz legne kao ekipa pa nas je opljačkao na konto te 1 sezone. Daj bože da je ovo samo prvi i pogrešan utisak.

 

ako nešto valjano radi od kada je došao, to je odbrana. pariz ne bismo dobili da, između ostalog, on nije cepao difens na perimetru, kakav jeste u drugom.

Link to comment
26 minutes ago, kralj said:

 

Nisam ga ni ja mnogo gledao, ali karijera mu ide nekom konstantnom uzlaznom linijom. I tu Baskoniju je trebalo zaslužiti.

 

U odbrani je svakako korektan, a u ABA bi trebalo da dominira.

 

Baskonija ima ozbiljan sportski sektor i umeju da dovedu igrača ispod radara jer prepoznaju šta može da im donese. Tako su i Kodija doveli jer su videli da bi se uklopio u ono što igraju. Mi se time ne opterećujemo, već nabacujemo random skupe igrače koji su nam dostupni, uz nadu da će kod nas da pruže isto ono što su pružali u ozbiljnom sistemu.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

Baskonija ima ozbiljan sportski sektor i umeju da dovedu igrača ispod radara jer prepozna šta može da im donese. Tako su i Kodija doveli jer su videli da bi se uklopio u ono što igraju. Mi se time ne opterećujemo, već nabacujemo random skupe igrače koji su nam dostupni, uz nadu da će kod nas da pruže isto ono što su pružali u ozbiljnom sistemu.

 

ispade sad da sam te nešto reply-napao ali i CMM akvizicija se ne uklapa do kraja u naš klasičan modus operandi; tj jeste deo gde platimo nekoga masno, verovatno i malo iznad realne cene ali čisto gledano po dklopljenom rosteru, CMM bi trebalo da je logičan izbor i po stilu igre i po fizikalijama u odnosu na ostatak rostera, bilo na bekovskim pozicijama ili generalno.

 

svakako svi imamo tikove od kraha sa šabanom ali mislim da CMM i u ovom trešu od partija pokazuje da je bitna razlika to što on ne odustaje, igra čvrsto i ne pada u depru, makar za sada. valjda će da uđe u ritam brzo, tekma protiv bivšeg kluba je uvek dobra prilika.

  • +1 3
Link to comment

Pritom su nam trenutno 3 igrača u najgoroj formi 3 plejmejkera. Kenan i Nedović su u dobrim šuterskim formama (istina Neda ne da loptu nikom), Bolomboj se muči sa realizacijom, ali gazduje u reketu, zapravo meni je najveća misterija tretman Dauminatora - on mi igra najbolje u odnosu na očekivanja, a ovaj ga na svakoj klupira. Sad je napravio and1 zbog toga što je kasno izrotirao, ali brate mili, to mu je bila maltene jedina greška. On ako sebi dozvoli nešto slabiju utakmicu, ne bi me iznenadilo da ga se odmah pošilba.

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, Heaviside said:

ja jesam dve-tri i dobar je bio, plus dobra statistika, plus ga Kari vodio u Pariz, plus ga kaparisali na vreme…mislio sam da čovek može da rešava osnovne situacije protiv Splita i verovatno da i može. Kao što i Jago, Teo, Dobrić, Davidovac i Bolmboj mogu rutinski da reše split za četvrtinu a nisu. 

 

Gledao sam jedno 7-8 kpl Meginih mečeva gde je oni igrao. Sve se svodi na sledeće - NE RADI ONO ŠTO CENTAR TREBA DA RADI. Odnosno, NESPOSOBAN JE ZA BILO KAKVU ZAŠTITU REKETA. 

- sposobnost anticipacje u odbrani na nivou Petra Popovića

- razumevanje timske odbrane na nivou Petra Popovića

- individualna odbrana užasna, mašina za pravljenje glupih faulova

 

Dakle defanzivno krater veličine Teksasa

 

Ofanzivno:

- ne ispadaju mu prečeto lopte iz ruku

- brz za svoju visinu

- ne komplikuje mnogo, ide pravo na koš

- rudimentarna igra leđima

- poludistanca srednja žalost ka tuzi

 

Igrač definicija drugog centra FMP-a.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

Baskonija ima ozbiljan sportski sektor i umeju da dovedu igrača ispod radara jer prepoznaju šta može da im donese. Tako su i Kodija doveli jer su videli da bi se uklopio u ono što igraju. Mi se time ne opterećujemo, već nabacujemo random skupe igrače koji su nam dostupni, uz nadu da će kod nas da pruže isto ono što su pružali u ozbiljnom sistemu.

 

Tačno. Mi smo tražili malo fizikalnijeg pleja, jer smo prošle sezone imali dva midžeta koji ne igraju odbranu (zna se kako je završilo sa Nejpirom), a Jago je bio hodajući mismeč. Pa je matori Teo morao da nas vadi (nismo imali pobedu u EL bez njega). Ali nismo baš imali u vidu sistem igre, i to da je Kodi tip igrača koji traži minute, a i stil igre mora da mu legne... u pozicionom napadu on je suvi prosek, a bez lope u ruci beskoristan. Koja je poenta da on bude sa Teom u petorci ako će da prenese loptu, preda mu i skloni se? Juče smo videli na šta to liči. 

 

Bez obzira na umor, ono juče nije smelo da se desi. Škara, Ljubičić, Vuko i onaj plej su nam radili šta su hteli. Pa nisu oni baš taj kvalitet da mi ličimo na Mornar u odbrani. Posle srećno dobijenog Pariza, Sfero se malo zajebao juče. Prvo što je bzvz izostavio Rokasa, koji ne bira utakmice, i što je vadio igrače koji su bili razigrani i ubijao momentum. Dobrić bio odličan, pa i Daum, on ih izvadi i ubaci nezainteresovanog Kenana i Dedu... Jaga izvadio kad je taman vezao neke poene... mislio je da smo prelomili na +8, kad ono... samo nam je narušena ionako klimava atmosfera. Poraz od Baskonije nam je uvod u rasulo, jer idu utakmice koje je još teže dobiti... tako da se to mora dobiti makar 5 igrača gulilo po 40 minuta... pa da onda vidimo šta ćemo sa rupama, pre svega na centru, a i sa nepotrebnom domaćom osnovom... Deda i Mitar pre svega...

Edited by Michael Krueger
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, uini said:

@goofs, salzem se da putovanje nije faktor kada treba da igras protiv splita, samo, ja ne mislim ni da je ovde nesto problem zelja da se igra, vec da smo iz nekoliko razloga prosto neposlozeni. na sve to, igraci, makar vecina, nemaju potreban sense of urgency protiv dosta slabije ekipe i to je to.


Pa to, nemaju osećaj da moraju da se iscimaju. Niko normalan namerno ne ide da ladi jaja na utakmici i lezilebuje, ali jednostavno se dešava da nisu u fokusu, emotivno ispražnjeni ili da ih ne radi gostovanje u Štukelju kao što bi ih radila Arena.

U normalnim (bar za mene) okolnostima igrači koji manje igraju EL bi trebalo da iskoriste te minute da se nametnu, ali toga nije bilo kod nas prošle godine, a ne dešava se ni u Zvezdi za sada.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...