Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

20 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Što se Dauma tiče, još jedan promašaj i uludo bačene pare. Čak i ovakav Davidovac je bolji igrač od njega.

 

eh, kako je lako nekome zalepiti etiketu promasaj... ja nisam tako strucan kao ti da to vec sada procenim, na osnovu vidjenog o daumu on mi deluje kao gotivac i pozitivac, hoce da se baci za loptom, ima pozitivan stav, trudice se i kada mu ne ide... kada je ljudski faktor u pitanju, meni je najvaznije da je neko generalno gotivac, bilo na poslu, u komsiluku, igrac tima za koji navijam, kada je tako sve drugo se nekako lakse podnese. mi cemo ove ljude gledati dva puta nedeljno devet meseci, vazno je da su to ok likovi pre svega, da ti ne bude muka kada im vidis govor tela. a deluje da jesu. kodi je nalozen i spreman, ovaj kanan je tempirana bomba, imace i odlicne nastupe i veceri kaad nista nece moci da pogodi, ali i on deluje da nije kancer. za razliku od prosle godine kada su totalno promasili sa karakterom nekih igraca, sada deluje da nije tako. sto se tice kvaliteta videcemo.

Edited by Nikodije
  • +1 3
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

eh, kako je lako nekome zalepiti etiketu promasaj... ja nisam tako strucan kao ti da to vec sada procenim, na osnovu vidjenog o daumu on mi deluje kao gotivac i pozitivac, hoce da se baci za loptom, ima pozitivan stav, trudice se i kada mu ne ide... kada je ljudski faktor u pitanju, meni je najvaznije da je neko generalno gotivac, bilo na poslu, u komsiluku, igrac tima za koji navijam, kada je tako sve drugo se nekako lakse podnese. mi cemo ove ljude gledati dva puta nedeljno devet meseci, vazno je da su to ok likovi pre svega, da ti ne bude muka kada im vidis govor tela. a deluje da jesu. kodi je nalozen i spreman, ovaj kanan je tempirana bomba, imace i odlicne nastupe i veceri kaad nista nece moci da pogodi, ali i on deluje da nije kancer. za razliku od prosle godine kada su totalno promasili sa karakterom nekih igraca, sada deluje da nije tako. sto se tice kvaiteta videcemo.

 

Nikodije, tolike godine si imao da upoznas nasu omiljenu forumsku Zalosnu Sovu i jos uvek se iznenadjujes. U hipotetickoj situaciji da sve u klubu po Lakijevom ide savrseno, za sta su sanse manje od toga da mene upravo sada zvizne kometa, taj bi stavio kaktus preko tastature da ga bode dok kuca. Marvin android-paranoid (ne forumski nego onaj iz knjige) je za njega sinonim za optimizam.:D

  • +1 2
  • Haha 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
2 minutes ago, harper lee said:

 

Nikodije, tolike godine si imao da upoznas nasu omiljenu forumsku Zalosnu Sovu i jos uvek se iznenadjujes. U hipotetickoj situaciji da sve u klubu po Lakijevom ide savrseno, za sta su sanse manje od toga da mene upravo sada zvizne kometa, taj bi stavio kaktus preko tastature da ga bode dok kuca. Marvin android-paranoid (ne forumski nego onaj iz knjige) je za njega sinonim za optimizam.:D

 

ok, ali ovo je bas avangardno cak i za lakijeve standarde, reci za coveka da je promasaj posle nekoliko trening utakmica, pomeramo granice

  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, Nikodije said:

 

eh, kako je lako nekome zalepiti etiketu promasaj... ja nisam tako strucan kao ti da to vec sada procenim, na osnovu vidjenog o daumu on mi deluje kao gotivac i pozitivac, hoce da se baci za loptom, ima pozitivan stav, trudice se i kada mu ne ide... kada je ljudski faktor u pitanju, meni je najvaznije da je neko generalno gotivac, bilo na poslu, u komsiluku, igrac tima za koji navijam, kada je tako sve drugo se nekako lakse podnese. mi cemo ove ljude gledati dva puta nedeljno devet meseci, vazno je da su to ok likovi pre svega, da ti ne bude muka kada im vidis govor tela. a deluje da jesu. kodi je nalozen i spreman, ovaj kanan je tempirana bomba, imace i odlicne nastupe i veceri kaad nista nece moci da pogodi, ali i on deluje da nije kancer. za razliku od prosle godine kada su totalno promasili sa karakterom nekih igraca, sada deluje da nije tako. sto se tice kvaliteta videcemo.


Ako pričamo na individualnom nivou onda nema mnogo otvorenih pitanja ni što se kvaliteta tiče. Nemamo mi neke klince i igrače dovedene sa nižeg nivoa, nego su to sve iskusni igrači koji su već igrali Evroligu i zna se dobro šta mogu i šta ne mogu. Čak i ja za Dauma koji je najneiskusniji manje-više jasno šta može da isporuči ako ga dobro integrišeš u ekipu, a šta ne može nikako. 
 

Ima tu mesa da se igra dobra košarka i za oko i rezultatski, to po meni uopšte nije pitanje. Suvi kvalitet i dobar mentalitet su tu. Deda objektivno nije Evroligaški igrač i tu nam fali neko, ovo ostalo je sasvim dobro. Ono što jeste otvoreno je da li će Sfero uspeti da iz njih izvuče ono što su već iu drugim klubovima ili kod nas pokazali da mogu. 

Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:


Ako pričamo na individualnom nivou onda nema mnogo otvorenih pitanja ni što se kvaliteta tiče. Nemamo mi neke klince i igrače dovedene sa nižeg nivoa, nego su to sve iskusni igrači koji su već igrali Evroligu i zna se dobro šta mogu i šta ne mogu. Čak i ja za Dauma koji je najneiskusniji manje-više jasno šta može da isporuči ako ga dobro integrišeš u ekipu, a šta ne može nikako. 
 

Ima tu mesa da se igra dobra košarka i za oko i rezultatski, to po meni uopšte nije pitanje. Suvi kvalitet i dobar mentalitet su tu. Deda objektivno nije Evroligaški igrač i tu nam fali neko, ovo ostalo je sasvim dobro. Ono što jeste otvoreno je da li će Sfero uspeti da iz njih izvuče ono što su već iu drugim klubovima ili kod nas pokazali da mogu. 

 

pa ima otvorenih pitanja, da li ce cmm moci da odigra nesto slicno kao prosle godine ili mu je baskonija legla zbog stila igre koji nece moci da ponovi kod nas jer cemo mi igrati sporije nego baskonija, videcemo kakav ce sut imati kanan, iskreno ne znam sta vise nedovic moze da ponudi ovom timu, ja mislim ne mnogo, a bojim se njegovog uticaja i ponasanja, jer je vec u reprezentaciji pokazao da ne moze da se uklopi ako ne ide onako kako je on zamislio, plavsic je nepoznanica, videcemo da li kalina moze da bude ono sto se od njega ocekuje, da li bolomboj moze da ponovi sezonu, sta ce ova domaca radna snaga zaposlena za stalno da izvuce... ima tu dosta otvorenih pitanja, ali zato je sport zanimljiv jer ne znas sve unapred. ja nisam preveliki optimista da cemo igrati neki space jam, ovo je relativno veteranski tim i meni se to ne dopada, ali kod covica ne moze drugacije.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

daum je imao jednu sekvencu na pretposlednjoj tekmi u moskvi (tada sam se ukljucio i gledao 10ak mins, nije cherry-picking) - gde je najpre sprecio kontru lika koji je isao na kucanje, 1na1 a zatim u nekom od sledecih napada, okrenuo lika ledjima pored ceone linije ali nije uspeo da zavrsi ispod obruca, lopta izasla.

 

izolovano gledano, dva poteza u kojem na prvom pokazuje da mu je stalo i ne odustaje, na drugom da ima 1na1 napadackog skilla da resi napad koji nije otvoren sut, naprotiv.

 

siguran sam da ima i mnogo losih stvari koje je napravio. svakako treba imati neki veci uzorak da se sudi, sigurno nije lik koji nosi ekipu nije zato ni doveden ali sve ostalo tek treba da se vidi.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

pa ima otvorenih pitanja, da li ce cmm moci da odigra nesto slicno kao prosle godine ili mu je baskonija legla zbog stila igre koji nece moci da ponovi kod nas jer cemo mi igrati sporije nego baskonija, videcemo kakav ce sut imati kanan, iskreno ne znam sta vise nedovic moze da ponudi ovom timu, ja mislim ne mnogo, a bojim se njegovog uticaja i ponasanja, jer je vec u reprezentaciji pokazao da ne moze da se uklopi ako ne ide onako kako je on zamislio, plavsic je nepoznanica, videcemo da li kalina moze da bude ono sto se od njega ocekuje, da li bolomboj moze da ponovi sezonu, sta ce ova domaca radna snaga zaposlena za stalno da izvuce... ima tu dosta otvorenih pitanja, ali zato je sport zanimljiv jer ne znas sve unapred. ja nisam preveliki optimista da cemo igrati neki space jam, ovo je relativno veteranski tim i meni se to ne dopada, ali kod covica ne moze drugacije.

Da, ali to nisu pitanja o kvalitetu nego o formi i integraciji u tim. Kvalitet je poznat i to je prednost ovog pristupa, a mana je to što je i plafon poznat i u skladu sa budžetom koji je prosečan. Takvu sezonu i očekujem, neka sredina tabela sa pametnom igrom često lepom sa gledanje.

  • +1 2
Link to comment

Meni je CMM poprilično stabilan što se tiče očekivanja. Sasvim sigurno je odigrao prošlu sezonu preko očekivanja, ali njegova karijera, uprkos tome što je išla zaobilaznim putem, dugo beleži konstantan progres.

 

Mnogo veći upitnik mi je kod ludog Kenana, ali i tu sam optimista makar što se tiče odbrane. Radi njega ludilo na tribini.

 

A u napadu klasika. Malo će da sahrani njih, malo nas, al kad se bude upalio, pa Teo to prepozna i nagradi, biće to jebačke serije.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, uini said:

nekom od sledecih napada, okrenuo lika ledjima pored ceone linije ali nije uspeo da zavrsi ispod obruca, lopta izasla.

Jeste, bas lepo ga je okrenuo i ono lepo nabacio na obruc(9 od 10 takvih udje) samo jbg izasla.

Bice Daum ok.

Link to comment

Neće biti, jer deli iste mane sa Davidovcem i Lukom - spore noge. A od sve trojice, ima najviše težište i najveći je mismeč kada ga uvuku u pik sa bekom. Ofanzivno to ne potire, tako da će i Luka i Deda biti pre njega u rotiacji.

Link to comment
14 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Neće biti, jer deli iste mane sa Davidovcem i Lukom - spore noge. A od sve trojice, ima najviše težište i najveći je mismeč kada ga uvuku u pik sa bekom. Ofanzivno to ne potire, tako da će i Luka i Deda biti pre njega u rotiacji.

 

Daum nije neki defanzivac u preuzimanju ali je deset puta bolji i od Luke i od Dede jer je brzi od obojice i ima mnogo veci raspon ruku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...