Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

1 minute ago, Jesper23 said:

Ja sam jedan od tih neimača pojma, samo mi odgovori koliko smo to utakmica dobili kada je Jago vodio glavnu riječ. Problem je očigledan na obe strane terena, on je koristan da uđe i pokuša promjeniti ritam sa par ludih trojki u par minuta i to je to. Kad god je on igrao 25-30 minuta i imao (po brojkama) dobar učinak mi smo izgubili, postoji razlog za to i to debeo razlog.

 

Ja sam košarku igrao dugo, i dalje to radim amaterski. Sigurno nisam stručnjak, ali neke stvari su očigledne na prvu. Pogledaj kako juče Ver šutira pored njega, pa čim njega imaš u ekipi svako preuzimanje je loše u startu, curi na sve strane.

 

Nema šanse da ulazim u iste rasprave po milion puta jer faktora je mnogo da bi sudio o nekome tj koliko taj neko doprinosi ili ne.

 

Npr, čovek koji je doveden da bude treći plej a koji je morao većinu sezone da igra kao prvi i često bio jedan od najboljih ili najbolji u svojoj PRVOJ el sezoni, u najmanju ruku ispunio je očekivanja, a očigledno i više od toga.

Šta znači uopšte vodio glavnu reč? Jel to sprečava nekoga da uzme loptu i da 20 poena? Jel on sam igra? Pa onda kakav je to klub koji puca na top 8 a SVE mu zavisi od trećeg pleja? 

Izjava da nijednom nismo pobedili a da je on igrao ok je čista izmišljotina da ne kažem nešto gore. 

 

Čovek je šutirao 40% za tri.

 

Kakav to debeo razlog postoji da ga ti vidiš a ne vidi Sfero, pa on valjda voli da gubi?

 

A ako je bitno i ja sam košarku igrao 15 godina i trenirali su me treneri koje si mogao da gledaš na televiziji.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
31 minutes ago, Jesper23 said:

Ja sam košarku igrao dugo, i dalje to radim amaterski. Sigurno nisam stručnjak, ali neke stvari su očigledne na prvu. 

 

 

I Zelimir se vozio avionom iha-ha pa ne tvrdi da bi znao da pilotira :fantom:

  • Haha 5
Link to comment

Jago ima dobar šut iz driblinga za tri i veliki range, ume brzo i sigurno da prenese loptu pod pritiskom iz tačke A u tačku B i povuče kontru, ima kvačilo, borben je i pozitivan. To je manje-više to od kvaliteta na evroligaškom nivou. Odbrana 1 na 1 ispodprosečna, svič od trojke na gore vrlo neisplativ, close-out nepostojeći jer samo šutnu preko kao da ga nema, na strani pomoći pola ocene iznad nule jer može nekad da iščačka slab pas o pod na njegovu rotaciju i te fore, kontrola tempa utakmice slaba do očajna, pregled igre i pas iz prodora/pika bili tiha jeza a sad su samo slabi, završnica na obruču tiha jeza, flouter prosečan….

 

Mislim, ok, ispunio je očekivanja. Može da bude treći plej dobre evroligaške ekipe. Verovatno bi se u najslabijim ekipama izborio i za mesto drugog pleja i to je on, jedan od najlošijih drugih plejmejkera Evrolige ili dobar treći plej.

  • +1 4
Link to comment

Milančetovi stavovi se u toj meri poklapaju sa Kuzminim, da to egipatska geometrija nije videla.

 

Ali delivery je niđe veze, tako da Luka.

 

I ostavite Jaga na miru. Nije on sprečio Tobija da prenese loptu i zvizne 20p.

Link to comment
16 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Milanče, od kog si trenera najviše naučio?

 

:yaomile off:

 

Predrag Krunić. :heart: 

 

2 minutes ago, kralj said:

Milančetovi stavovi se u toj meri poklapaju sa Kuzminim, da to egipatska geometrija nije videla.

 

Biće da si se zajebao, ja tog čoveka organski ne podnosim, a podkast im ne gledam baš zbog njegovih površnih izjava i stavova na nivou prosečnog ppp nemača pojma. Da je čovek onoliko igrao basket i na onom nivou i da nema ništa više da kaže od nekoga ko pogleda 2 utakmice nedeljno mi je nepojmljivo. 

  • Hvala 1
Link to comment

Isti pank guslate - Soft spot za Jaga, Nedaru i DaviDovca, a drvlje&kamenje za ljubimce nas laika kakvi su Kvinsi Miler ili Lorenco Braun.

Link to comment
46 minutes ago, Fanta said:

Pa moguce da je Yago jedini uz Nedu mogao da spusti loptu o parket a da je ne ukradu?Jebiga nije bas da su i okolnosti mu pomagale...

Svakako Yago nije za prvog pleja ali postavi mu uslove da ima tih svojih 5-10 minuta koji ce da izluduje pa zavisnosti od uspesnosti dobije cirka 5 minuta vise ili manje.

Sad cemo imati CMM-a da drzi uzde za razliku od Nejpijera prosle sezone. 

A Milos je tu da da smek.

Ove sezone će njegova uloga biti korigovana, ja se bar nadam u to. 

45 minutes ago, Mil@n said:

 

Nema šanse da ulazim u iste rasprave po milion puta jer faktora je mnogo da bi sudio o nekome tj koliko taj neko doprinosi ili ne.

 

Npr, čovek koji je doveden da bude treći plej a koji je morao većinu sezone da igra kao prvi i često bio jedan od najboljih ili najbolji u svojoj PRVOJ el sezoni, u najmanju ruku ispunio je očekivanja, a očigledno i više od toga.

Šta znači uopšte vodio glavnu reč? Jel to sprečava nekoga da uzme loptu i da 20 poena? Jel on sam igra? Pa onda kakav je to klub koji puca na top 8 a SVE mu zavisi od trećeg pleja? 

Izjava da nijednom nismo pobedili a da je on igrao ok je čista izmišljotina da ne kažem nešto gore. 

 

Čovek je šutirao 40% za tri.

 

Kakav to debeo razlog postoji da ga ti vidiš a ne vidi Sfero, pa on valjda voli da gubi?

 

A ako je bitno i ja sam košarku igrao 15 godina i trenirali su me treneri koje si mogao da gledaš na televiziji.

 

Prije svega posmatraćemo EL nivo, pošto ka tome težimo.

 

Za defanzivu nema spora, čovjek je ispodprosječan defanzivac po svim parametrima. Liability je kad čuva svog čovjeka, a kamo li da bude bitan faktor kod preuzimanja ili korekcije.

 

Ofanzivno treba analizirati poziciju koju on igra a to je organizator igre. U njegovim rukama je mnooogo toga, počevši od kontrole ritma utakmice i organizacije napada. Kontrola ritma utakmice mu je podnošljiva, jasno je da je CMM majstor u tom aspektu i da će tu biti veliki apgrejd, organizacija napada mu je isto tako podnošljiva, a od napadačkog arsenala možemo dodati solidan range i dobar procenat šuta za 3. Sad kad se sve to izanalizira da li se može doći do zaključka da je on koristan igrač, može ali pod određenim uslovima, a to je da ga krene šut i da se uvede u dobar ritam, ali to je ograničeno na 5-10 minuta po utakmici. Napad nam izgleda komično sa tapkanjem lopte na 8 metara od koša, bez bloka nije u stanju da nas uvede u ofanzivni posjed, tako da nam se centar mora podizati na 8 metara od koša da bi postavljali pik, a to je apsolutno beskorisno. Koliko puta smo gledali traljave napade koji se završavaju u zadnjim sekundama zato što nije u stanju da probije svog igrača koji ga bukvalno uhapsi, pa onda zove centra u pomoć, biva udvojen i istovari loptu centru na 8 metara sa 7-8 sekundi do kraja napada.

 

Momak nema fizičke atribute da igra ozbiljnu košarku, da ima brzinu to bi već bio drugi par opanaka.

 

Inače brat Keno ima dobar tač i u lijevoj ruci 2-3 odlične završnice na obruču iz teške situacije sa lijevom rukom. Šteta za onaj napad na 30 sekundi od koša, svi su znali da tražimo Kenu, na kraju CMM šutnuo iz mismeča, možda smo mogli napasti pikom, bilo je još vremena.

Edited by Jesper23
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Jesper23 said:

Ofanzivno treba analizirati poziciju koju on igra a to je organizator igre. U njegovim rukama je mnooogo toga, počevši od kontrole ritma utakmice i organizacije napada. Kontrola ritma utakmice mu je podnošljiva, jasno je da je CMM majstor u tom aspektu i da će tu biti veliki apgrejd, organizacija napada mu je isto tako podnošljiva, a od napadačkog arsenala možemo dodati solidan range i dobar procenat šuta za 3. Sad kad se sve to izanalizira da li se može doći do zaključka da je on koristan igrač, može ali pod određenim uslovima, a to je da ga krene šut i da se uvede u dobar ritam, ali to je ograničeno na 5-10 minuta po utakmici. Napad nam izgleda komično sa tapkanjem lopte na 8 metara od koša, bez bloka nije u stanju da nas uvede u ofanzivni posjed, tako da nam se centar mora podizati na 8 metara od koša da bi postavljali pik, a to je apsolutno beskorisno. Koliko puta smo gledali traljave napade koji se završavaju u zadnjim sekundama zato što nije u stanju da probije svog igrača koji ga bukvalno uhapsi, pa onda zove centra u pomoć, biva udvojen i istovari loptu centru na 8 metara sa 7-8 sekundi do kraja napada.

 

Ova dva bolda su kao rogovi u vreći.

 

Jago veze nema sa organizacijom napada. Niti je podnošljivo ni nepodnošljivo. Nema je. Sfero je to brzo shvatio i primarna ideja u napadu sa njim na terenu je vremenom postala da Teo, Nedara ili Hanga prime loptu u prvih 10ak sekundi i onda postave napad.

 

Link to comment
1 minute ago, kralj said:

 

Ova dva bolda su kao rogovi u vreći.

 

Jago veze nema sa organizacijom napada. Niti je podnošljivo ni nepodnošljivo. Nema je. Sfero je to brzo shvatio i primarna ideja u napadu sa njim na terenu je vremenom postala da Teo, Nedara ili Hanga prime loptu u prvih 10ak sekundi i onda postave napad.

 

Napisao sam podnošljiva u kontektu činjenice da ga je teže čuvati kad se uvede u dobar šuterski ritam i dobro uđe u meč.. Organizacija pozicionog napada mu je katastrofalna, ja pričam isključivo o segmentu od 5-10 minuta koliko bi on trebalo da igra i iz tog ugla. Imao je on organizaciono solidnih utakmica, nije toliki šeprtlja, ali protiv dobre odbrane nema šta da traži. Nije klasičan carinik ili divljak, ne gubi lopte na prenosu.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
3 minutes ago, Jesper23 said:

Momak nema fizičke atribute da igra ozbiljnu košarku, da ima brzinu to bi već bio drugi par opanaka.

 

Ne znam šta je ozbiljna košarka, mislim da EL jeste, a on je pokazao da to može da igra. Garantujem ti da će igrati EL do kraja karijere. 


Imaj na umu da mu je prva sezona u EL. Imaj na umu da jedan Dončić kao i mnogo drugih govore kako je EL teža za igru od NBA. To je naravno slojevita izjava, ali poenta je u težini takmičenja i izuzetnoj konkurenciji pogotovu na bekovskim pozicijama, dok on igra prvu sezonu sa očiglednim hendikepom visine. Imajući sve u vidu, snašao se sasvim solidno i isto tako i igrao. 

 

Imaj na umu da je gurnut u mnogo veću vatru nego što je to planirano i da eto možda i u tome leži problem organizacije napada koji je često bio evidentan. Možda je morao mnogo više da drnda tu loptu jer smo imali perioda u sezoni u kojoj smo imali jako malo produktivnih i raspoloženih igrača. Možda i to što je on imao takvu ulogu govori o kvalitetu ostalih igrača i koliko su i oni doprineli svojim igrama u tom nekom periodu. 

Sve su to stvari koje treba imati u vidu.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, elementary said:

Da li je do toga sto smo još u pripremnom periodu ali meni se ne svidja sto smo spori u tranziciji . Mislim da ova ekipa treba da igra mnogo brze . Kodi i Jago nisu plejevi za pozicioni napad. Za to će se koristiti Teo u El nekih 10 minuta na postavljene odbrane . Plavsic je za centra dosta brz lepo istrčava kontre ,Daum je krakat može i on da igra tranziciju ,uz to dodaš Gidru ,Dobrica ,Kalinu ,Kenana… 

Zašto smo dovodili Kodija ako ga ne koristimo kako treba . Naravno za ovo ti je potreban i dobar skok u odbrani .

Steta sto je falilo ovoliko bitnih igrača ,mi se moramo kroz aba ligu uigravati . Pariz dobiti nekako na guzove pa polako.

Raduje sto i u ovim sastavu uz neku ne bas kvalitetnu igru možemo ubaciti 90 poena ,bar nešto pohvalno .

 

Kako si zakljucio da smo spori u tranziciji, majke ti?:D Samo Plavsic je imao pet kucanja iz tranzicije.

Link to comment

Kod Jaga je ključno može li na nivou EL sezone izneti odlične statse, a da ekipa u isto vreme pobeđuje. 

 

On individualni kvalitet poseduje, muda takođe, mada to će i biti dovoljno ako CMM odigra dobru sezonu i Teo povremeno pruži svoje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...