Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

Sve mogu nekako svariti, ali brata Jaga nikako. Ajde da čovjek visinu i zanemari ima dosta niskih igrača, ali on je ubjedljivo najsporiji od svih njih, jak gornji dio tijela i tanke noge, izgleda skroz neatletično. Jbt on ne može nikoga pretrčati, defanzivno skroz inferioran, organizacija napada na 8 metara od koša je posebna tema. Jbt volio bih vidjeti da neko TJ Shortsu izađe na 8 metara, pa ostoa bi u prašiuni, a naš Jago ne može centra da pretrči.

Edited by Jesper23
Link to comment

Da li je do toga sto smo još u pripremnom periodu ali meni se ne svidja sto smo spori u tranziciji . Mislim da ova ekipa treba da igra mnogo brze . Kodi i Jago nisu plejevi za pozicioni napad. Za to će se koristiti Teo u El nekih 10 minuta na postavljene odbrane . Plavsic je za centra dosta brz lepo istrčava kontre ,Daum je krakat može i on da igra tranziciju ,uz to dodaš Gidru ,Dobrica ,Kalinu ,Kenana… 

Zašto smo dovodili Kodija ako ga ne koristimo kako treba . Naravno za ovo ti je potreban i dobar skok u odbrani .

Steta sto je falilo ovoliko bitnih igrača ,mi se moramo kroz aba ligu uigravati . Pariz dobiti nekako na guzove pa polako.

Raduje sto i u ovim sastavu uz neku ne bas kvalitetnu igru možemo ubaciti 90 poena ,bar nešto pohvalno .

Edited by elementary
Link to comment

U principu pocetak je bio tragican za gledanje, posle mnogo bolje. Svakako je Plavsa najpozitivniji utisak i deluje da mu je ovo bas bilo potrebno, da oseti da moze da igra na ovom nivou i da ne moasi zicere i da mu ne ispadaju lopte iz ruku. 

 

Kao sto i indeksi pokazuju on i Kenan su bili najbolji. Ali ovo je samo pripremna utakmica i rezultat pa ni igra u kompletu nisu toliko bitni za sada, jer na stranu sto nam nisu bila tu 4 igraca koji ce imati znacajnu minutazu, vec su bitni detalji i upeglavanje ekipe. Ne svidja mi se sto smo u napadu za izednacenje odigrali jedno veliko nista pa je CMM pripalio neku trojku iz ocaja u poslednjoj sekundi, a takvih situacija ce biti, pa je bitno i videti kako se ekipa ponasa u tim situacijama. 

 

Sto se Dauma, ili bilo kog novog igraca tice, ne treba trcati pred rudu. Prosle godine je Sabaz ubacio 30 poena Sasariju na priprema, pa tipa 25p+ Asvelu u prvom kolu. I posle toga nas unistio bukvlano. 

 

Jago juce jeste bio los vecim delom meca, ali su bas on i CMM bili najbolji protiv Olija. Razumem da on mnogima nije simpatican, ali pitati se kako on moze da igra EL, posle prosle sezone gde nam je uz Boloa i Tea cesto bio najbolji igrac mi nije jasno. Nece on biti MVP EL, ili igrac za Real i Barsu, ali sasvim legitimna opcija, kao igrac koji udje i menja ritam meca. Jasne su njegove mane, ali ima i kvaliteta na koje svi ocito zmure. 

 

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, Valk said:

Išao je i Plavšić na OI

Eto znao sam da sam zaboravio nekoga ali ne menja poentu.Iako je nas Plavsa izdominirao. :))

Link to comment

Well, Jago je bio treći plejmejker 16. EL tima. Pritom kad god bi Teo ustuknuo, a on preuzeo, tim nije nijednom pobedio.

 

Pritom, Adaše, ja ne znam nikoga kome Jago nije presimpatičan. Uglavnom smo svi pristrasni kad o njemu govorimo i pišemo.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, adasevic said:

ali pitati se kako on moze da igra EL, posle prosle sezone gde nam je uz Boloa i Tea cesto bio najbolji igrac mi nije jasno. 

 

Prosto, neki ljudi nemaju veze sa košarkom. Ne može da se odvoji lični utisak ili animozitet od očiglednog i objektivnog.

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
2 minutes ago, Mil@n said:

 

Prosto, neki ljudi nemaju veze sa košarkom. Ne može da se odvoji lični utisak ili animozitet od očiglednog i objektivnog.

 

Ja sam jedan od tih neimača pojma, samo mi odgovori koliko smo to utakmica dobili kada je Jago vodio glavnu riječ. Problem je očigledan na obe strane terena, on je koristan da uđe i pokuša promjeniti ritam sa par ludih trojki u par minuta i to je to. Kad god je on igrao 25-30 minuta i imao (po brojkama) dobar učinak mi smo izgubili, postoji razlog za to i to debeo razlog.

 

Ja sam košarku igrao dugo, i dalje to radim amaterski. Sigurno nisam stručnjak, ali neke stvari su očigledne na prvu. Pogledaj kako juče Ver šutira pored njega, pa čim njega imaš u ekipi svako preuzimanje je loše u startu, curi na sve strane.

Link to comment
7 minutes ago, Jesper23 said:

Ja sam jedan od tih neimača pojma, samo mi odgovori koliko smo to utakmica dobili kada je Jago vodio glavnu riječ. Problem je očigledan na obe strane terena, on je koristan da uđe i pokuša promjeniti ritam sa par ludih trojki u par minuta i to je to. Kad god je on igrao 25-30 minuta i imao (po brojkama) dobar učinak mi smo izgubili, postoji razlog za to i to debeo razlog.

 

Ja sam košarku igrao dugo, i dalje to radim amaterski. Sigurno nisam stručnjak, ali neke stvari su očigledne na prvu. Pogledaj kako juče Ver šutira pored njega, pa čim njega imaš u ekipi svako preuzimanje je loše u startu, curi na sve strane.

Pa moguce da je Yago jedini uz Nedu mogao da spusti loptu o parket a da je ne ukradu?Jebiga nije bas da su i okolnosti mu pomagale...

Svakako Yago nije za prvog pleja ali postavi mu uslove da ima tih svojih 5-10 minuta koji ce da izluduje pa zavisnosti od uspesnosti dobije cirka 5 minuta vise ili manje.

Sad cemo imati CMM-a da drzi uzde za razliku od Nejpijera prosle sezone. 

A Milos je tu da da smek.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...