Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

3 minutes ago, harper lee said:

 

Zvezda nema neogranicen budzet. Ne kazem da se uvek trosi pametno, mislim da su domaci igraci precenjeni s platom, ali za bolje igrace treba vise para. Fucking Jago Dos Santos je imao ponudu od 800-900 hiljada po sezoni iz Rusije, toliko su cene otisle. Laki kuka kako nas je natrpao Vezenkov jer imamo kilavce u reketu, covek ima 3.7 miliona po sezoni. Zamisli cuda da nas je natrpao.

Slažem se samo očigledna je disproporcija u kvalitetu spoljne i unutrašnje linije. Spolja su mnogi igrali znacajne uloge u vrhunskim ekipama, unutra je samo Bolomboj imao 10-15 minuta u Cska i Olimpijakosu. 

Link to comment
1 minute ago, samo_opusteno said:

Slažem se samo očigledna je disproporcija u kvalitetu spoljne i unutrašnje linije. Spolja su mnogi igrali znacajne uloge u vrhunskim ekipama, unutra je samo Bolomboj imao 10-15 minuta u Cska i Olimpijakosu. 

 

U kvalitetu na papiru, videcemo kad pocnu takmicarske utakmice. Izgubili smo pripremnu utakmicu protiv tima koji je pravljen za osvajanje Evrolige, cetiri razlike, na njihovom terenu, nakon sto smo vodili veci deo utakmice a na forumima i drustvenim mrezama su nas vec sahranili i zakljucili kako cemo da sluzimo kao dzak za boksovanje.

 

Zajebao nas je Barcokas sa Petrusevim, nema tu spora, ali sad je pitanje da li cekati i dalje ili dovesti nekog novog igraca sa trzista na kojem ozbiljnih igraca prakticno i nema (ne, nemoj da mi neko pominje Dzordana Mikija, taj je zavrsio s ozbiljnom kosarkom jos pre par godina). Imao sam informacije iz bar desetak ozbiljnih izvora da je i sa Olimpijakosom i sa Petrusevim sve zavrseno ali Barcokasu su doveli sve sto je trazio i sad se usrao da mora da isporuci a Fal i Milutinov su se povredili pa je promenio misljenje i sad hoce da ima Filipa kao osigurac. To su stvari na koje se ne moze uticati iz kluba, decko je pod ugovorom s njima i tako je kako je.

Link to comment
8 minutes ago, uini said:

 

nisu kari i dule imuni na pobede, nego su imali tanji budzet pa je bilo mesta za talente i one druge

 

nebitno, nista ja ne zalim za tim janjicarskim principom, jer to je sve sto je postojalo od skole zvezde/partizana

 

nek idu lepo kod miska, pa ko bas mora ili jako zeli, nek ide ovamo

 

Naravno, to je jedna linije diskusije. Meni je draže da gledam Topića i Đurišića u timu za koji navijam nego Kenana i Jaga, pa makar to značilo da ćemo završiti 17. umesto 16. Nebitno ako su došli sa 14, ili 20 godina. Meni je i Kalina naš. 

 

Druga linija rasprave je oko ovih tankih 15 igrača plus Dalibor i Kostić koji listom računaju da će biti deo rotacije i imati bitnu ulogu. Narečeni Olimpijakos je još veći cirkus napravio i slutim da se neće veselo završiti.

 

Inače, zanimljivo je videti sa kakvim je Zvezda timom, kojom dužinom rostera, sa koliko domaćih i mladih igrača, uspela da uđe u famoznih top 8. Ima tome već skoro decenija, od tad su janjičari išli u Megu pa u NBA jer su naši davali lovu strancima koji donose instant kvalitet i ne moraju da se dokazuju prosečnom Deliji iz grotla Pionira. Al igrom slučaja nisu uspeli da urade ono što su golobradi Reba Beba, i Gudura, Simon, Vasa i Štime kao deo rotacije, te Dangubić i Jović kao starteri u rosteru od 9.5 igrača.

Link to comment

@kralj, totalno legit ti je stav; ja iskljucivo imam problem sa tim rezonom jer srpski/sfrj mega-klubovi (hue hue) nisu nikada stvarali, nego brali talente, kao sto to rade ovi glavni bajonei po evropi, samo u regionu.

Link to comment
25 minutes ago, uini said:

@kralj, totalno legit ti je stav; ja iskljucivo imam problem sa tim rezonom jer srpski/sfrj mega-klubovi (hue hue) nisu nikada stvarali, nego brali talente, kao sto to rade ovi glavni bajonei po evropi, samo u regionu.

 

A i stvarali su, nije da nisu. Meni to ne smeta iz prostog razloga što su svi ti manji klubovi deo istog košarkaškog organizma. Ti igrači su počeli da igraju košarku gledajući reprezentaciju i utakmice u Pioniru, Hali sportova i Areni, sanjajući da će jednog dana da igraju za Zvezdu/Partizan, kad prerastu njihove matične klubove.

 

Skroz sam ok i sa tim da posle toga i nas prevaziđu pa odu u Real ili Fenerbahče, a još bolje NBA. To mi je mnogo prirodniji i podnošljiviji smer od onog da mi uzimamo igrače od Reala i Fenera. Sada još uvek imamo kakvu takvu autentičnost, ima je i Partizan, mada njemu je maltene cela spala na Žoca.

Link to comment
58 minutes ago, System said:

Pre početka prošle sezone se tako predviđao brodolom PAO-u pa videsmo kako se završilo

I tako bi i bilo da nisu doveli u decembru Kendrika Nana.

  • Hvala 1
Link to comment

I taj period između vrhunskog juniora i igrača za najbolje evropske klubove ili NBA je deo stvaranja igrača i to bitan deo. Ne može se reći da Partizan nije učestvovao u stvaranju Bogdana ili Danilovića.

  • +1 2
Link to comment

@Heaviside, ne da je ucestvovao, nego presudno, kao sto su i nba timovi kod xy najvecih igraca

 

ali nije to "skola kosarke", nego ubiranje svega sto je talentovano, pa onda radis sa najboljima

 

tako je i mishko stvorio mnoge, samo ne igra kup sampiona / evroligu, nema huka sa tribina, pritiska i titula, pa je onda on manji "stvaralac"

 

a zapravo isti pimpek.

Link to comment
3 hours ago, kralj said:

Interesantno da je najtalentovanije što imamo u perspektivi, a vala mimo veterana Bogdana i u reprezentaciji - Jokić, Micić, Topić, Đurišić, Petrušev, Jović izabralo Megu. Tek da ne bi postali osrednji košarkaši.

 

Inače, Harper, poznaješ sport, baš ti ne priliči da onakvu povredu Topića pripisuješ prelasku u Zvezdu.

Nisu izabrali Megu nego su ih skauti vecitih ispustili ili nisu zeleli da ih razvijaju . Topic je svoj kadetsko-juniorski staz proveo u CZ a odigrao je samo plusezonu u Megi. Petrusev je bio i u CZ i u Partizanu kao igrac mladjih kategorija i on je takodje pusten, niko od njih nije zelo da ulaze u njegov razvoj. 

Edited by Micko8
Link to comment

@uini

 

Pa nije škola košarke jer klinci počinju tamo gde im je najbliža hala, ali ako dođe u klub u kadetima kao Vanja Marinković, Nedović, Veličković, Topić i sl. to je to. 

Da ne idemo u prošlost, tada je bilo sigurno još više primera (Rakočević, Radmanović, Berić...). 

Edited by kralj
Link to comment
2 hours ago, System said:

Jesu li Balcerowski, Moraitis, Samodurov i Mantzoukas igrači za šampiona Evrope?

Samodurov je dobar potencijal za Grcku kosarku na poziciji 4 i 5. Samo sto i on dosta stangira u poslednjih godinu dana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...