Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

O bukvalnom svakom mladom igraču (zanimljivo samo Zvezdinom mladom igraču) u poslednjih 10 godina se pisale bajke kao o vanserijskom talentu, budućem Jokiću, Dončiću, Vembiju

Newsflash, takvi talenti se ne pojavljuju svake godine 

Druga stvar, ako su stvarno takvi talenti pokazaće se na drugom mestu 

Ali guess what, ništa od toga se nije desilo, imamo samo gomilu osrednjih košarkaša iz proteklog perioda

Edited by System
Link to comment

Interesantno da je najtalentovanije što imamo u perspektivi, a vala mimo veterana Bogdana i u reprezentaciji - Jokić, Micić, Topić, Đurišić, Petrušev, Jović izabralo Megu. Tek da ne bi postali osrednji košarkaši.

 

Inače, Harper, poznaješ sport, baš ti ne priliči da onakvu povredu Topića pripisuješ prelasku u Zvezdu.

Link to comment
7 minutes ago, System said:

O bukvalnom svakom mladom igraču (zanimljivo samo Zvezdinom mladom igraču) u poslednjih 10 godina se pisale bajke kao o vanserijskom talentu, budućem Jokiću, Dončiću, Vembiju

Newsflash, takvi talenti se ne pojavljuju svake godine 

Druga stvar, ako su stvarno takvi talenti pokazaće se na drugom mestu 

Ali guess what, ništa od toga se nije desilo, imamo samo gomilu osrednjih košarkaša iz proteklog perioda

 

Generalno je u nasoj kosarci dugo bio problem s mladjim kategorijama jer su zbog rezultata forsirani akceleranti poput Voje Stojanovica, Labovica, Muslija i slicnih igraca, ne znam kakav je sada slucaj. I oni kao i ovi drugi dostigli su tacno ono sto su po talentu i zasluzivali. Jedino odstupanje od toga je Nemanja Aleksandrov koji je bio nestvaran talenat i to se videlo odmah ali, na zalost, telo nije moglo da isprati taj talenat. I gle iznenadjenja, to se najvise desilo zbog toga sto je kao ekstra talenat guran da igra kao manijak.

Link to comment
1 minute ago, kralj said:

Interesantno da je najtalentovanije što imamo u perspektivi, a vala mimo veterana Bogdana i u reprezentaciji - Jokić, Micić, Topić, Đurišić, Petrušev, Jović izabralo Megu. Tek da ne bi postali osrednji košarkaši.

 

Inače, Harper, poznaješ sport, baš ti ne priliči da onakvu povredu Topića pripisuješ prelasku u Zvezdu.

 

Oni biraju Megu s razlogom i treba da je biraju, to je klub koji bukvalno postoji da bi uspesno obavio tranziciju iz juniorskog u seniorski pogon i uslovi da se tamo to desi su mnogo bolji nego u takmicarskim klubovima koji igraju po 85-90 utakmica u sezoni. Ne biraju samo nasi igraci Megu, tamo je, na primer, stasao Zubac koji sigurno nije imao problem sa evroligaskim ambicijama Cibone ili gde je vec igrao pre Mege. 

 

Ne pripisujem Topovu povredu prelasku u Zvezdu, samo konstatujem da se tako desilo. Mozda bi se on i u Megi povredio, mozda ne bi, to ne mozemo znati.

Link to comment

Inače glede Boriše, imao je jednu utakmicu u Madridu, razneli su nas sigurno preko 30, počeo je u petorci i igrao 20ak minuta. 17 godina. Imao je par elegantnih prodora, nekoliko trojki čini mi se, kucanje, spektakularnu blokadu... Sledećih 2 meseca nije ušao u igru.

 

A Gudurić je siromah jedno 5 utakmica rešavao tako što je ulazio krajem treće četvrtine i donosio preokret. Prvu da je omanuo, pitanje šta bi bilo. Mnogo potcenjujete taj inicijalni momentum početka seniorske karijere. 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, harper lee said:

 

Oni biraju Megu s razlogom i treba da je biraju, to je klub koji bukvalno postoji da bi uspesno obavio tranziciju iz juniorskog u seniorski pogon i uslovi da se tamo to desi su mnogo bolji nego u takmicarskim klubovima koji igraju po 85-90 utakmica u sezoni. Ne biraju samo nasi igraci Megu, tamo je, na primer, stasao Zubac koji sigurno nije imao problem sa evroligaskim ambicijama Cibone ili gde je vec igrao pre Mege. 

 

Ne pripisujem Topovu povredu prelasku u Zvezdu, samo konstatujem da se tako desilo. Mozda bi se on i u Megi povredio, mozda ne bi, to ne mozemo znati.

 

Ma Zubac je igrao u Megi par meseci, kad je Cibona bankrotirala, tu je samo završio sezonu i odmah otišao.

Jbg, nekada smo umeli da prepoznamo talente (naravno i da ih napravimo), a naročito da im damo priliku. Poslednje se to desilo sa Bjelicom, al tad nismo imali ziheraša na klupi, ili što biste vi ovde rekli, valjda nismo igrali takmičarsku košarku.

Link to comment
2 minutes ago, kralj said:

 

Ma Zubac je igrao u Megi par meseci, kad je Cibona bankrotirala, tu je samo završio sezonu i odmah otišao.

Jbg, nekada smo umeli da prepoznamo talente (naravno i da ih napravimo), a naročito da im damo priliku. Poslednje se to desilo sa Bjelicom, al tad nismo imali ziheraša na klupi, ili što biste vi ovde rekli, valjda nismo igrali takmičarsku košarku.

 

Koji mi? Govoris o Zvezdi ili srpskoj kosarci?

Link to comment

Gudura je u prvoj sezoni igrao duplo bolje nego u drugoj, on i Kvinsi su nam doneli onaj top 16, bez njih dvojice ta ekipa s jeseni nije bila ni za kurac

Posle se popriteglo sve dovodjenjem Kinsija i Vase 

Ali za Guduru se odma videlo da ce valjati, ista prica i s Dobricem i Dedom kasnije 

Nisu Pipeni i Stoktoni, ali su dobri/odlicni kosarkasi

Mi previse ocekujemo od Gudure oduvek, nekako smo svi oduvek ocekivali da ce biti novi Bogdanovic. I karijera mu je isla tim putem, sto reprezentativna, sto klupska

Nije novi Bogdanovic, jebiga, ne radja se to svaki dan

Edited by Ratamahatta
Link to comment
9 minutes ago, harper lee said:

 

Koji mi? Govoris o Zvezdi ili srpskoj kosarci?

 

O Zvezdi. Partizan je imao Vujoševića. Njemu je afirmacija svršenih juniora ubedljivo najveći trenerski forte. Ali ni oni od Bogdana, što će reći preko 10 godina - nula.

Edited by kralj
Link to comment
11 minutes ago, Ratamahatta said:

Gudura je u prvoj sezoni igrao duplo bolje nego u drugoj, on i Kvinsi su nam doneli onaj top 16, bez njih dvojice ta ekipa s jeseni nije bila ni za kurac

Posle se popriteglo sve dovodjenjem Kinsija i Vase 

Ali za Guduru se odma videlo da ce valjati, ista prica i s Dobricem i Dedom kasnije 

Nisu Pipeni i Stoktoni, ali su dobri/odlicni kosarkasi

Mi previse ocekujemo od Gudure oduvek, nekako smo svi oduvek ocekivali da ce biti novi Bogdanovic. I karijera mu je isla tim putem, sto reprezentativna, sto klupska

Nije novi Bogdanovic, jebiga, ne radja se to svaki dan

 

Uh, meni je Gudura baš onako bizarna priča. Kao defanzivni specijalista iz mlađih kategorija, ključni iskorak je napravio u toj sezoni sa Kvinsijem i Bobanom, pogađajući klač šuteve i generalno beskompromisnim pristupom. Posle je postao jedva prosečan defanzivac, kreativac, a beskompromisna crta mu je zakržljala poput repa.

 

Preokret protiv Himkija mi je jedna od omiljenih utakmica njega i Kvinsija. Kako smo preživeli onako brutalnog Šveda, do danas mi nije jasno.

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, kralj said:

 

O Zvezdi, Partizan je imao Vujoševića. Njemu je afirmacija svršenih juniora ubedljivo najveći trenerski forte. Ali ni oni od Bogdana, što će reći preko 10 godina - nula.

 

Moracu da te razocaram. I Bjelica i Vujosevicevi puleni bi formativne godine proveli u Megi da je Mega tada postojala. Partizan trenutno ima na klupi jednog od najboljih trenera u istoriji kosarke, svaki supertalentovani klinac bi trebalo da ode upravo kod njega jer se ni od koga zivog u Evropi ne moze vise nauciti ali ne ide. Zvezda i Partizan ce ove godine igrati skoro 90 utakmica za devet meseci, u proseku ce igrati svaka tri dana. Dodaj na to putovanja i vreme potrebno za skauting i pripremu utakmica i bice ti jasno zasto je Mega neuporedivo bolje okruzenje za razvoj klinaca od nasa dva najveca kluba. Kad sezona pocne ti igraci ce jedva naci vremena za poneki timski trening, sanse da ce se neko posvetiti nekom klincu da ispravlja nedostatke i napreduje su neuporedivo manje nego u klubu poput Mege. Pod pretpostavkom da takve sanse uopste postoje.

 

Uostalom, za nasu kosarku je nebitno da li se talenti razvijaju u Megi ili u Zvezdi i Partizanu, po mom misljenju je ova podela sa dva Evroligasa i klubom koji je specijalizovan za razvoj mladih igraca sasvim OK. Ali nemoj se zavaravati, ako se pojavi talenat nivoa Doncica taj ce sigurno igrati Evroligu u Zvezdi ili Partizanu osim ako ga ne pokupi NBA kao klinca. A oni ce ga pokupiti nevezano za to u kojem klubu igra.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, kralj said:

 

Uh, meni je Gudura baš onako bizarna priča. Kao defanzivni specijalista iz mlađih kategorija, ključni iskorak je napravio u toj sezoni sa Kvinsijem i Bobanom, pogađajući klač šuteve i generalno beskompromisnim pristupom. Posle je postao jedva prosečan defanzivac, kreativac, a beskompromisna crta mu je zakržljala poput repa.

 

Preokret protiv Himkija mi je jedna od omiljenih utakmica njega i Kvinsija. Kako smo preživeli onako brutalnog Šveda, do danas mi nije jasno.

 

Guduric je retko vidjen radnik, on bi prosao isto kao Simanic da nije takav.

Link to comment
16 minutes ago, kralj said:

 

Ali ni oni od Bogdana, što će reći preko 10 godina - nula.

 

zato sto otprilike i makar toliko dugo najtalentovaniji igraci nemaju racunicu da igraju u zvezdi ili partizanu

uvek mogu kao reclamation project da dodju ako im ne ispadne sa nba kako su zamislili

 

meni je na neki bizaran nacin drago sto je tako. to kako su zvezda i partizan stvarali igrace cca 50 godina, tako sto pokupe bilo koga da valja okolo, evo to moze i mishko sa megom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...