Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

15 hours ago, harper lee said:

 

Nema sta posebno da se kalkulise, ima tu igraca od preko 35 godina za koje bi bilo cudo ravno Lazarevom ustajanju iz groba da se provuku kroz sezonu bez pauza. Teo, na primer, sve sto odigra preko 30 utakmica i to u ogranicenoj minutazi je bolji bet za povredu nego da ce Mancester Siti kuci da pobedi Tekstilac iz Odzaka u takmicarskoj utakmici. Verujem da ce i Lazic dosta utakmica provesti pored teta-Vesne u civilu i da ce mu glavna uloga ove sezone biti da animira "porodicnu atmosferu" u svlacionici, Sferopulos ga je i prosle godine koristio samo kad je morao. Dosta igraca (najmanje cetvorica, ako dodje Petrusev petorica) ce nam igrati na Olimpijadi i trebace im vremena da ponovo upale motore kad se vrate sa takmicenja.

 

Izraz "nagomilani roster" nije konstanta, ono sto je za kosarku od pre 10 godina bilo gomilanje danas je zdrav razum. Najbogatiji klubovi vec godinama vrse pritisak da se dozvoli 15 igraca u rosteru za utakmicu umesto standardnih 12. Sad, da li su te pozicije od 13. do 15. igraca u Zvezdi iskoriscene na najbolji moguci nacin, o tome moze da se razgovara ali 15 igraca u kombinaciji za sezonu uopste nije preveliki broj imajuci u vidu koliko utakmica se igra. Bice tu minuta za sve cak i u neverovatnom slucaju da izguramo sezonu bez ijedne jedine povrede.

 

Teško da će biti minuta za svakoga ako 3 afirmisana igrača neće biti u opremi.

Ostaje nada da će Lazić/Dobrić/Mitrović/Teo (o Kostiću da ne govorim) sa filozofskim mirom prihvatati odluku da se ne skidaju za većinu utakmica. Lično mislim da su toga već na današnji dan svesni i da neće biti problema oko toga.

 

Možda i Plavšić odmori koju, ako Petrušev dođe.

 

Što kaže jedna od najjačih forumaških duhovitosti, ne znam da je iko ikad imao 15 afirmisanih igrača u timu. Realu je F4 finale počinjao klinac od 19 godina. Na današnji dan na sajtu EL imaju 12 igrača.

 

U Olimijakosu je doduše totalni haos ako sam dobro ispratio. Ono ne može na dobro da izađe. 

Link to comment

Nadam se da Sfero ima jasnu ideju šta hoće i da neće tumbati tim iz utakmice u utakmicu ne bi li zadovoljio svakog pojedinca i svima dao minutažu. To tako ne može da funkcioniše i u to su se uverili neki prethodni treneri Zvezde.

Link to comment
29 minutes ago, uini said:

zasto ti je to vazno?

 

Ne pominjem to kao nekakav ultimativni adut koji okončava raspravu, ali ako broj igrača i popunjenost rostera timova na čiji rang pretendujemo ne ide ispod 15, možda 15 igrača nije granica na kojoj tim implodira a igrači se u borbi za minute počinju međusobno bosti noževima u svlačionici. Možda je to novi minimum za sezonu u kojoj igramo 70-80+ utakmica, dupla kola i slično. Zato pitam ima li EL timova koji odudaraju od tog broja seniorskih igrača u prvom timu.

 

Vidim i ja igrače bez kojih bismo mogli, ne bavim se sad time, nego mi insistiranje na pretrpanosti deluje neutemeljeno ako u takmičenju koje nam je važno nema više od jednog ili dva izuzetka, ako i toliko.

Link to comment

Nije stvar u 15 igrača, nego što su nam 5. 6. i 7. bek u rotaciji jedan najbolji igrač u istoriji kluba, drugi kapiten i treći starter u jednoj od najjačih reprezentacija sveta u piku karijere.

Edited by kralj
Link to comment

Nije problem 15 igraca da imas. Problem je kada na nekoj poziciji imas previse a nadrugoj premalo.Recimo Dobric bi u svakoj drugoj kombinaciji sem Kalina/Gidra bio dobrodosao u klub. Ovako je previse.

 

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Nije stvar u 15 igrača, nego što su nam 5. 6. i 7. bek u rotaciji jedan najbolji igrač u istoriji kluba, drugi kapiten i treći starter u jednoj od najjačih reprezentacija sveta u piku karijere.

 

Od kojih su dvojica debelo pregurali preko 35. godine zivota a treci ako je vec toliko dobar lako ce da postane prvi ili drugi bek. Ne vidim ja tu neki veliki problem osim finansijski, sto je stvar na koju niko od nas ne moze da utice. Teo ni sam verovatno vise nije toliko voljan da igra previse a Lazic je ionako vec godinama vise sluzbenik kluba nego aktivan igrac, nece se oni nimalo buniti ako ostanu pored klupe da grickaju semenke i gledaju utakmice sa najboljih sedista u hali. Naprotiv.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, harper lee said:

 

Od kojih su dvojica debelo pregurali preko 35. godine zivota a treci ako je vec toliko dobar lako ce da postane prvi ili drugi bek. Ne vidim ja tu neki veliki problem osim finansijski, sto je stvar na koju niko od nas ne moze da utice. Teo ni sam verovatno vise nije toliko voljan da igra previse a Lazic je ionako vec godinama vise sluzbenik kluba nego aktivan igrac, nece se oni nimalo buniti ako ostanu pored klupe da grickaju semenke i gledaju utakmice sa najboljih sedista u hali. Naprotiv.

 

Lazić je '89 :D

 

Ne tvrdim ja da će biti problem, ali ni Real nije 2/3 sezone držao Rudija, Ćaća i Ljulja u civilu. Reagujem samo na to da se predstavlja kao široko rasprostranjen princip, jer to nije. Zapravo je kuriozitet.

 

Za Tea sam siguran da će biti u timu gotovo uvek kad je zdrav. Možda oko duplih kola pauzira. Verovatno će Jago nešto da ispreskače, pa i Deda i Baba ako dođe četvorka.

 

 

Link to comment

Previše kukanja oko broja igrača za navijače kluba koji u januaru nije imao zdravog beka pa je morao da dovede mučenog Smarta.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, kralj said:

Ma evo naričemo.

Naricanje je nešto drugo.

Ovo be klasično kukanje. Kuku lele.

Edited by sigurnost
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...