Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

ne mora da znači i verovatno i ne znači da su procenili da je dobro za njih da Filip ode. verovatnije je da je on to sam tražio jer mu zvezda daje dobre pare i ulogu vodećeg igrača, dok se Falu, Pitersu i Rajtu ostaje u Atini u sporednim ulogama.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

ne mora da znači i verovatno i ne znači da su procenili da je dobro za njih da Filip ode. verovatnije je da je on to sam tražio jer mu zvezda daje dobre pare i ulogu vodećeg igrača, dok se Falu, Pitersu i Rajtu ostaje u Atini u sporednim ulogama.

Da, da. Moze biti da se i Filipu nije svidela uloga i minutaza. A da je njima Filip znacio pobrinuli bi se da mu ispune nesto prema njegovim zeljama(to znaci da bi nasli resenje koje bi odgovaralo obema stranama). Ovako su trazili izlaz i otvorilo im se sa Sashom pa u fazonu mi dovedemo Sashu a ti Filipe idi gde oces.

Edited by Fanta
Link to comment

pozdrav svim navijačima zvezde :hi2: i želim nam puno uspeha sa zvezdom u narednom periodu.

 

što se tiče ekipe, treba sačekati određeni period da bi mogla da se da ocena da li smo oformili dobru ekipu. ja sam tokom prošle sezone bio ubeđen da smo mi upropastili i ovu sezonu, tj da je toliko loše odrađena prošlogodišnja selekcija da će i ovogodišnja ispaštati. pokušali smo ovo leto to da ispravimo, pa ćemo videti da li je to bilo ok. moje mišljenje je da smo pogrešili što nismo pustili jednog od dvojca jago teo. takođe, smatram da dobrić nema smisla ako na poziciji 3 imamo kalinu i gidru, a na 2 nedu i konana. znak pitanja mi je i petrušev na poziciji 4, ali videćemo.

 

da nas zdravlje posluži, mi navijači po sezonske, a čovića neka nešto onesposobi ili neka se opameti (desiće se nikad) da ne može sezonce da nabije u pionir za plejof aba lige.

 

 

  • +1 3
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Kako se ne pitaju samo oni? Ako ima ugovor sa njima, oni se pitaju, nema sta agent da ih pritiska. Ako oni odluce da im je visak, njihova losa procena.

 

Ovo je misljenje ostalo nedje u devedesetim godinama :D

 

Naravno da se pitaju i igrac i agent jednako kao i klub. Niko se nece pozivati na ugovor i drzati nezadovoljnog igraca u timu

  • Haha 1
Link to comment
13 minutes ago, MiddleClass said:

 

Ovo je misljenje ostalo nedje u devedesetim godinama :D

 

Naravno da se pitaju i igrac i agent jednako kao i klub. Niko se nece pozivati na ugovor i drzati nezadovoljnog igraca u timu

 

Naravno da nece. Ako na nekog igraca ne racunas ozbiljno, a taj neko moze da bude nosilac u drugom EL timu, logicno da ce biti nezadovoljan. Ali to je sve do procene samog kluba..

  • +1 1
Link to comment
50 minutes ago, Heaviside said:

ne mora da znači i verovatno i ne znači da su procenili da je dobro za njih da Filip ode. verovatnije je da je on to sam tražio jer mu zvezda daje dobre pare i ulogu vodećeg igrača, dok se Falu, Pitersu i Rajtu ostaje u Atini u sporednim ulogama.

 

Upravo se o tome radi. Ko prati Petruseva zna veoma dobro da on uopste ne krije da mu je razvoj njegove karijere primarni cilj, zbog slicnih izjava je svojevremeno bio kritikovan od strane ovih "niko nije veci od kluba" navijaca. Od Sferopulosa je dobio garancije da ce biti jedna od udarnih pesnica tima koji se sklapa, bice jedan od glavnih igraca i plus ce dobiti ozbiljne pare. S druge strane ima Barcokasa koji je prilicno konzervativan trener, preferira igrace sa kojima je duze radio i ima sistem igre baziran na jakoj odbrani od kojeg ne odstupa, mogu sasvim lepo da zamislim da se njemu bolje uklapaju ovi igraci koji su Filipu konkurencija i na petici i na cetvorci. Barcokas je Petruseva imao mesecima u timu i zna tacno sta od njega dobija, nisam siguran da ce par pripremnih utakmica reprezentacije previse da promeni misljenje koje ima o njemu.

 

Neko obestecenje cemo platiti ali sumnjam da ce biti preveliko posto kako sada stvari stoje svi su manje-vise zainteresovani da se napravi taj transfer.

 

A mozda i ja samo hrabrim sebe jer bih bas voleo da vidim Petruseva na ovaj roster Zvezde, pogotovo ovakvog kakvim se prikazuje u reprezentaciji. On i Bolomboj zajedno na parketu mogu da svicuju zaduzenja u odbrani i napadu sa pozicije cetiri na pet i obrnuto. Bolomboj bez problema moze da drzi brze i nize igrace a Petrusev ima i visinu i masu da brani vecinu petica, dok bi u napadu Bolomboj bio prva meta iz pika i na obrucu a Petrusev bi mogao da igra dalje od kosa. Uz Kalinica i Mekintajera koji su dobri defanzivci i mnogo toga mogu da odbrane i preuzimanjem to bi bas moglo fino da se izbalansira.

Link to comment

Ljudi, kako ste sad svi odjednom oduševljeni Petruševom? :laugh:

 

Ja pisao pre metar dana  (i pre godinu i po dana) da je mnogo dobar igrač, da je njegova lošost u odbrani precenjena. Isto je ovako igrao u onom periodu u Zvezdi, kad se Martin povredio (doduše, na poziciji 5 uglavnom), surova dominacija, i to protiv Barse, Olija, Valensije...Video se kvalitet iz aviona.

 

Najveći problem Petruševa je nedefinisanost pozicija  - recimo Nikola Jović ima tu prednost što se školovao kao spoljni igrač, ima dribling, napad licem, odlično kontroliše loptu i sve, a Petrušev to nema - to ga ograničava na 4 + malo slabija lateralna pokretljivost. Na 5 je bolji, pogotovo kao stretch 5, jedino što je malo slabiji u ramenima. 

 

Za ovaj roster Zvezde idealka, zato što može da krpi i Bolomboja na 5 u jakim utakmicama, da ne moramo da gledamo u bob da li Luki ili Plavšiću odgovaraju matchupovi.

 

Kalina-Petrušev-Bolomboj - It's too sexy for -KK Ćoki's red and white- shirt :wub:

  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment

Teo

Nedovic

Dobric

Kalinic

Petrusev

 

Vrhunska prva petorka. Tu moze i Kalina na 3, a Petrusev na 4, pa Mitrovic na 5.

 

Ili Davidovac i Kalina na 3 i 4, a gore na 5 Plavsic/Petrusev/Mitrovic.

 

Bas puno opcija i sjajan tim.

 

Jago i CMM da dele tih nekih 10 minuta kad Teo izadje, Kenan i Lazic da igraju kad se Nedovic odmara, Bolomboj, Daum i Giedratis isto da traze svoju sansu u nekim minutima odmora za najbolje Zvezdine igrace na poziciji 3, 4 i 5.

 

Teo-CMM-Jago

Nedovic-Lazic-Kenan

Kalinic-Dobric-Giedratis

Petrusev-Davidovac-Daum

Mitrovic-Plavsic-Bolomboj

 

Odlican tim!

  • Tužno 1
Link to comment
10 minutes ago, Hele said:

Teo

Nedovic

Dobric

Kalinic

Petrusev

 

Vrhunska prva petorka.

 

To ce biti prva petorka samo u ovom postu i nigde vise.:D

 

edit: Sad sam video da si svesno pogurao sve strance na poslednje opcije pa mi je postalo jasnije zasto ova "prva petorka". Zaboravi da sam ista komentarisao.

Edited by harper lee
  • +1 2
Link to comment

Ako potpiše Petrušev biće to nominalno najbolji roster Zvezde u novijoj istoriji, a i trener mi je gotivan. Kažem namerno roster jer još ne znamo kakav će se tim iz toga izroditi. Ima tu izazova, a KKCZ Beograd Diva je do sada skoro uvek nalazila načina da već do nove godine usere evroligašku sezonu. Tačno ću da se samopovredim ako opet u januaru krenem da računam koliko pobeda moramo da vežemo da bi se izjednačili sa desetim na tabeli.

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
40 minutes ago, harper lee said:

 

To ce biti prva petorka samo u ovom postu i nigde vise.:D

 

edit: Sad sam video da si svesno pogurao sve strance na poslednje opcije pa mi je postalo jasnije zasto ova "prva petorka". Zaboravi da sam ista komentarisao.

A uvek se osecam neugodno malo kad pisem ovakve stvari jer se citav zivot borim protiv nacionalizma, rasizma... pa se plasim da neko nesto pogresno ne protumaci, a ja pod brojem jedan pisem sve to malo saljivo, a pod brojem dva stvarno verujem da:

 

- imamo manje para od drugih i ne mozemo se protiv njih takmiciti tako sto oni kupe 5 stranaca za vise para, a mi kupimo 5 stranaca za manje para i onda ocekujemo da ce ovi nasi jeftiniji da pobede skuplje

 

- verujem u kontinuitet, zao mi je sto pustamo lako Dobrica, Mitrovica, Davidovca... nije njih zvao Real ili neki NBA tim. Drugacije je kad se igra zajedno godinama i svi se poznaju do najsitnijih detalja. Mislim da nije bilo potrebe ni Kalina da ide ovaj drugi put, pre bih na njega usmerio pare nego na nekog Nejpira

 

- ubedjen sam da momci pruzaju vise kada znaju za sta se bore, kada su u svom klubu, gradu, drzavi... Nema se tu sta ni zameriti strancima, to je sve normalno, dodju da odrade ugovor. Nasi stranci se cak i korektno ponasaju vecinom, treba slusati price nasih nekih kosarkasa koji trbuhom za kruhom odu negde u Kazahstan da igraju i koliko ih zabole i za klub i da se cimaju nesto preterano i za sve

 

- volim nasu jugoslovensku/srpsku skolu kosarke i nas stil i sistem igre. Ne volim indijanstinu, pa tako npr. da ne bude podela na domace i strance, vise cenim Dzenkinsa nego Nedovica koga nikad nisam voleo. Ali ok, decko je ispao korektan i dokazao se u nekim stvarima i nemam nameru da ga pljujem

 

- lepsa mi je takva ekipa. I da je neki strani tim, navijao bih uvek za takvu ekipu, gde svi ginu za dres, gde su skolovani igraci koji znaju svoje mesto u sistemu, gde su igraci verni klubu duzi niz godina i ekipa je na okupu tu vec dugo vremena, a ne svake godine novi roster. A pre ces naseg da zadrzis pa potencijalno i celu karijeru nego stranca. Takvi timovi su uzivanje za gledanje, a i nekako si ponosniji i lepsi je osecaj kad se nesto osvoji nego kad dva, tri stranca od par miliona evra nesto osvoje, a ne znaju ni kako se zove liga koju igraju i cekaju kraj sezone da zapale negde drugde i vise se nikad ne vrate. Neces ih vise ni kad zavrse karijeru videti na nekoj utakmici ili bilo sta.

 

 

 

Tako da, eto, to je moj neki stav i vidjenje sporta, nije sve u rezultatima, iako verujem da ce se kroz ovo sto sam napisao pre postici rezultati.

 

Naravno da je onaj prethodni post sala i preterivanje, na primer Bolomboj je ozbiljan car i naravno da je on prvi centar itd.

Edited by Hele
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, Hele said:

Naravno da je onaj prethodni post sala i preterivanje, na primer Bolomboj je ozbiljan car i naravno da je on prvi centar itd.

 

Realno je bilo sumnjivo jer post u kojem pise da ce Teo igrati 30 minuta po utakmici je veca naucna fantastika od Roberta Hajlajna. Posle tri takve utakmice morali bi da ga nose na reanimaciju u najblizu kafanu.

  • Haha 2
  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

Ljudi, kako ste sad svi odjednom oduševljeni Petruševom? :laugh:

 

Vidio sam kako unosi Lebrona u kos :fantom:

  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, Ivo Petović said:

Ljudi, kako ste sad svi odjednom oduševljeni Petruševom? :laugh:

 

Ja pisao pre metar dana  (i pre godinu i po dana) da je mnogo dobar igrač, da je njegova lošost u odbrani precenjena. Isto je ovako igrao u onom periodu u Zvezdi, kad se Martin povredio (doduše, na poziciji 5 uglavnom), surova dominacija, i to protiv Barse, Olija, Valensije...Video se kvalitet iz aviona.

 

Najveći problem Petruševa je nedefinisanost pozicija  - recimo Nikola Jović ima tu prednost što se školovao kao spoljni igrač, ima dribling, napad licem, odlično kontroliše loptu i sve, a Petrušev to nema - to ga ograničava na 4 + malo slabija lateralna pokretljivost. Na 5 je bolji, pogotovo kao stretch 5, jedino što je malo slabiji u ramenima. 

 

Za ovaj roster Zvezde idealka, zato što može da krpi i Bolomboja na 5 u jakim utakmicama, da ne moramo da gledamo u bob da li Luki ili Plavšiću odgovaraju matchupovi.

 

Kalina-Petrušev-Bolomboj - It's too sexy for -KK Ćoki's red and white- shirt :wub:

 

Meni je kod njega najveci problem gubljenje fokusa u odbrani kod preuzimanja na piku tacnije ispadanja i cesto ne zatvaranje close out-a, nekad se ni ne pojavi na skoku ali to je stvar angazovanja i koncentracije, nije neispravljivo, od njega zavisi.

 

Dobar je ofanzivac, visoki igrac sa solidnim arsenalom kako moze da poentira i sasvim korektnim sutom spolja.

 

Sa obzirom da nam fali visoki odmah bih ga potpisao jer znam da ako on ne dodje uprava ce napraviti jos neku glupost.

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Meni kod Filipa jedino smeta što u prva dva minuta vidiš na koju je nogu ustao. Mada imam utisak da je overall performans generalno vozdigao. 

Čak sumnjam da u njemu parazitira izvesni Dr. Džekil i čeka da Filip prezupči samopouzdanje u treću brzinu i da se potom raspištolji.

 

Sad kad se setim još od koledža i onog Pecarski MVP prvenstva, totalni rolerkoster od očekivanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...