Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

28 minutes ago, uini said:

ma ocrnio sam čoveka a nije mi to bila namera.

već sam pisao ovde da je on očigledno napredovao u pnr/pnp proigravanjima, pogotovo sa bolomboyjem u paru.

napredovao u smislu da je u finišu sezone pravovremenije tj češće nego na početku, pravovremeno prepoznavao situacije u kojima treba da udeli loptu.

 

uz solidan range/preciznost feat borbenost, to je zaista okej i malo više od toga.

 

međutim, neke stvari su za evroligaški nivo baš teško popravljive. baš mi je bilo teško kada trči kontru, koš je otvoren ali ga uvek prate k'o ludaci jedan ili dva protivnika, jer su svesni da ne može tek tako da poentira, he too little, što bi rek'o kevin durant. onda se tu nahvata zenta, pa bude baš nemilih scena.

 

kada bi postao majstor floatera, to bi bilo rešeno ali lako je to napisati a jako teško praktikovati uspešno u kontinuitetu.

 

druga stavka je ovo što sam pominajo - najviše ispizdim kada prevede loptu preko pola i onda prilično neaktivno tapka loptu i traži neko rešenje koje u toj statičnosti nikada ne dođe.

taj aspekt problema je verovatno najlakše opraviti ali me obeshrabruje da tu nisam video naročiti pomak, često se dešavalo da protraćimo brdašce napada na takvu besmislicu a mogla je samo da se pusti lopta u protok ili da se odigra neki visoki pik, čisto da se poremeti malo odbrana.

 

treća stavka je da njegova visina ne pravi problem samo defanzivno, već da on u napadu vrlo često nema dovoljno dobar pregled igre jer, too little, pa mu od asistencija preostaje taj pnr/pnp, u kojem je fakat napredovao.

 

daklem, nije beznadežno ali ako ima ambicija da igra na EL nivou duže od par sezona i da ne bude na kraju klupe, mislim da će morati da adresira navedene nedostatke na neki način, pošto ima kvaliteta koji nisu za bacanje ali ga ove stvari baš limitiraju.

 

@harper lee

Samo da dodam na napisano, da je to tapkanje lopte na 9 metara od koša rezultat fizičke inferiornosti, naročito kad sudije puste kontakt igru. Onda Žoel mora da izlazi jako visoko u pik, a Jaga odmah udvoje i on po inerciji da pas Žoelu na odmotavanje. I imamo situaciju da nam je centar sam sa loptom na 6-7 metara od koša, a tu baš i nije upotrebljiv, a mi potrošili 15 sekundi napada za prevođenje lopte i takvu postavku napada. Sa Petruševim to možda donekle ishendlujemo obzirom da je opasniji sa loptom u rukama, ali me jeza hvata od pomisli na našu defanzivu kad su Fića i Jago zajedno u petorci, krateri u rangu Panter-Kaminski.

Edited by Jesper23
  • Hvala 1
Link to comment

Pesic izjavio da Davidovca ne bismo prepoznali kako kida u odbrani i leti po terenu i... paf... covek pade na kuk i povredi se. Sad znamo zasto nece da gine u odbrani, cim se aktivira telo mu kaze - dobro, bre, gazda, jesmo li se mi ovako dogovorili.:D

Link to comment
7 minutes ago, uini said:

^otpao davidovac ili je samo ranjen?

ukljucio sam konferenciju ali me je posao demantovao.

 

Trebalo bi da bude sve OK za nedelju dana.

  • Hvala 1
Link to comment

 

 

Screenshot-20240711-092828-edit-22130508

 

Through ALL THE FAILURE, I never lost faith :fantom:

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
23 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

 

Screenshot-20240711-092828-edit-22130508

 

Through ALL THE FAILURE, I never lost faith :fantom:

Kad završi košarkašku karijeru life couch da bude 

  • Tužno 1
Link to comment
16 minutes ago, kralj said:

Dauminatora je već motivisao da razvali sezonu sa 2.4 skoka.

Za10 min/utakmici ne bi bilo loše.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...