Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

1 hour ago, Ivo Petović said:

Ma ko zna kako će to da izgleda. Ko može da hendluje 15 igrača koji očekuju minute, to je potpuno suludo, neko sranje samo čeka da se desi (možda igrača ima i više, prestao sam da brojim).

 

Ali, džaba se nervirati. Tu su Teo, Kalina, Bolomboj i, nadam se, Petrušev - svakog od njih mnogo volim da gledam iz različitih razloga. Možda me i neko od novih kupi. Neka velika rezultatska očekivanja u svakom slučaju nemam. 

 

Ne sekiraj se. Dobric, Davidovac i Lazic ne prave probleme kad ne igraju. Nazalost i povrede tako da je 15-16 igraca optimalan broj za borbu na 3 ipo fronta.

Link to comment
2 minutes ago, Ivo Petović said:

Neće te demantovati, nije EL igrač ekipe koja juri plejof.

 

ali bicu srecan. ako me demantuje n shit

  • +1 1
  • Haha 3
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, MiddleClass said:

 

Ne sekiraj se. Dobric, Davidovac i Lazic ne prave probleme kad ne igraju. Nazalost i povrede tako da je 15-16 igraca optimalan broj za borbu na 3 ipo fronta.

 

Tu informaciju treba dostaviti i ostalim evroligašima, onima što zapravo imaju običaj da udju u top 8.

Link to comment
Posted (edited)
5 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Tu informaciju treba dostaviti i ostalim evroligašima, onima što zapravo imaju običaj da udju u top 8.

 

Top 10 je cilj, ali bice tesko jbg. Osim Albe, Pariza i Asvela ostali su u igri :)

Edited by MiddleClass
  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)

potpuno je okej imati 15 igraca za 12, druga je tema koji igraci su okej da zive na 13-15 listi.

 

dobric ako se uhvatio u tu igranku, nek ponsvlja sebi svako jutro "niko nije iznad kluba, ognjene"

Edited by uini
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
24 minutes ago, uini said:

yago po meni nije evroligaski igrac ekipe koja juri plejof ali naravno da cu biti uber srecan ako me demantuje

Pisao sam više puta da jago za mene nije uopšte za Evroligu, o ambicioznijim klubovima da ne pričamo i to mislim i dalje iako jeste napredovao, ali ne verujem da bi Ćoki odbio obeštećenje i utrostručio mu platu da Sfero ne računa ozbiljno na njega. Teo ni u mladim danima nije bio preterano dobar u prenošenju lopte i postavljanju napada na 20 metara od koša pod pritiskom dok Jago rutinski rešava presing i efikasno donosi loptu Teodosiću na 7-8 metara da rešava. Plus treba računati i sa Teodosićevim povredama. Taj kombo je defanzivno kritičan, videćemo da li će biti korišćen i ove godine, ali svakako očekujem da Teo većinu vremena provodi sa jednim igračem koji će da mu donosi loptu.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

@Heaviside, sve se manje-vise slazem;

mene jako nervira kod yaga sto ume da potrosi 10-15 sekundi napada [ne karikiram] a da je lopta i dalje u njegovom posedu.

 

prosledi je negde rodjace, revitalizuj napad pukim dodavanjem kao frank ntilikina.

 

videcemo, nisam ocajan, samo sam se nadao nekom 3&D liku umesto njega. ali ima yago svoje kvalitete, nema sumnje.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)

sa teom na terenu je bio bolji u tom segmentu jer ima jasnu instrukciju da brzo otvori prvi pas na tatu. Ali da, užasan je u tom segmentu, a Nejpir je bio još gori.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

Ja mislim da će Teo skoro sve minute imati sa CMMom. Jago i Nedara ulaze skupa pod geslom: Da smo živi i zdravi.

  • Haha 5
Link to comment
54 minutes ago, MiddleClass said:

 

Top 10 je cilj, ali bice tesko jbg. Osim Albe, Pariza i Asvela ostali su u igri :)

 

I Bajern je krš krševa.

  • +1 1
Link to comment

Ljudi košarku posmatraju samo kroz prizmu poena, nikako da shvate da postoje dva kraja terena, još statističkih kategorija uz tonu stvari koje se ne iskazuju u statistici. Nedović i Dobrić imaju svoju upotrebnu vrijednost, na sve to se zaboravlja kako nam je taj Dobrić donedavno bio starter i jedan od glavnih igrača, a sad ga dovodimo kao rezervu. Jbt za našu reprezentaciju je Dobrić dobra i jaka zamjena koja će odraditi veći dio prljavog posla i neće toliko pustiti vodu da bi skroz potonuli, čak ni protiv najjačih protivnika. Na sve to igrač je koji neće poremetiti atmosferu u timu i koji će nivo zalaganja podići na max. Kurcobolja je jako zarazna bolest gospodo (to čak ni "najveći svih vremena" nije uspio da ishendluje).

 

I ja bih volio da imamo neku poenterski potentniju bekovsku opciju umjesto neke od domaćih opcija, ali očiglednu se vjeruje da će Keno i Neda biti dovoljna injekcija poena sa vanjskih pozicija uz dobru i sigurnu organizaciju napada, te kontrolu ritma. Zanemarije se da imamo defanzivno jako potentnu ekipu, tonu igrača koji vole da trče, šuterski smo solidno popunjeni, možda (naglašavam možda) nedostaje mesa pod košem, ali vjerujem da će Plavšić iznenaditi mnoge i da ćemo skakački bit jako kompetentni.

Edited by Jesper23
Link to comment

I bez Dobrića i potencijalno Petruševa, ovaj sastav KKCZ već ima opciju da u tri takmičenja na terenu ima adekvatne petorke.

U EL straNJci: CMM, Kenan, Gidra, Daum i Džoel;

U ABA domaće vedete: Čika Miša, Kumara, Onan, Deda&Baba;

Za KLS ono meni najdraže: Romario, Ljudina, Despot, Nježni i Biljana.

:hug2:

Link to comment
12 hours ago, uini said:

yago po meni nije evroligaski igrac ekipe koja juri plejof ali naravno da cu biti uber srecan ako me demantuje

 

Pola igraca Evrolige "nisu evroligaski igraci" i jedno dve trecine NBA "nisu NBA igraci" a svi oni igraju i Evroligu i NBA. Mi te kategorije dozivljavamo kao rezultat nekih objektivnih parametara kojih se pridrzavamo a u stvari su licna misljenja i samim tim neutemeljena subjektivna nagadjanja. To radim i ja, svi radimo, jer je lakse objasniti realnost ako se isparcelise sopstvenim kriterijumima ali to realno nije ozbiljan argument. Prvo, svaki igrac koji je pod ugovorom sa klubom koji igra Evroligu i koji na tim utakmicama ima minutazu je evroligaski igrac, prosto zato sto igra Evroligu. Drugo, ako klub ima ambiciju da udje u plej-of i to ostvari onda igraci koje je klub selektirao jesu "evroligaski igraci ekipe koja juri plej-of". Sve drugo je prica radi zabave.

 

Sto ce reci, nije mi tesko da se slozim s tobom da Jago nije evroligaski igrac ekipe koja juri plej-of ali su podjednake sanse da obojica gresimo ili budemo u pravu.:nobles:

  • +1 1
Link to comment

ma ocrnio sam čoveka a nije mi to bila namera.

već sam pisao ovde da je on očigledno napredovao u pnr/pnp proigravanjima, pogotovo sa bolomboyjem u paru.

napredovao u smislu da je u finišu sezone pravovremenije tj češće nego na početku, pravovremeno prepoznavao situacije u kojima treba da udeli loptu.

 

uz solidan range/preciznost feat borbenost, to je zaista okej i malo više od toga.

 

međutim, neke stvari su za evroligaški nivo baš teško popravljive. baš mi je bilo teško kada trči kontru, koš je otvoren ali ga uvek prate k'o ludaci jedan ili dva protivnika, jer su svesni da ne može tek tako da poentira, he too little, što bi rek'o kevin durant. onda se tu nahvata zenta, pa bude baš nemilih scena.

 

kada bi postao majstor floatera, to bi bilo rešeno ali lako je to napisati a jako teško praktikovati uspešno u kontinuitetu.

 

druga stavka je ovo što sam pominajo - najviše ispizdim kada prevede loptu preko pola i onda prilično neaktivno tapka loptu i traži neko rešenje koje u toj statičnosti nikada ne dođe.

taj aspekt problema je verovatno najlakše opraviti ali me obeshrabruje da tu nisam video naročiti pomak, često se dešavalo da protraćimo brdašce napada na takvu besmislicu a mogla je samo da se pusti lopta u protok ili da se odigra neki visoki pik, čisto da se poremeti malo odbrana.

 

treća stavka je da njegova visina ne pravi problem samo defanzivno, već da on u napadu vrlo često nema dovoljno dobar pregled igre jer, too little, pa mu od asistencija preostaje taj pnr/pnp, u kojem je fakat napredovao.

 

daklem, nije beznadežno ali ako ima ambicija da igra na EL nivou duže od par sezona i da ne bude na kraju klupe, mislim da će morati da adresira navedene nedostatke na neki način, pošto ima kvaliteta koji nisu za bacanje ali ga ove stvari baš limitiraju.

 

@harper lee

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, uini said:

ma ocrnio sam čoveka a nije mi to bila namera.

već sam pisao ovde da je on očigledno napredovao u pnr/pnp proigravanjima, pogotovo sa bolomboyjem u paru.

napredovao u smislu da je u finišu sezone pravovremenije tj češće nego na početku, pravovremeno prepoznavao situacije u kojima treba da udeli loptu.

 

uz solidan range/preciznost feat borbenost, to je zaista okej i malo više od toga.

 

međutim, neke stvari su za evroligaški nivo baš teško popravljive. baš mi je bilo teško kada trči kontru, koš je otvoren ali ga uvek prate k'o ludaci jedan ili dva protivnika, jer su svesni da ne može tek tako da poentira, he too little, što bi rek'o kevin durant. onda se tu nahvata zenta, pa bude baš nemilih scena.

 

kada bi postao majstor floatera, to bi bilo rešeno ali lako je to napisati a jako teško praktikovati uspešno u kontinuitetu.

 

druga stavka je ovo što sam pominajo - najviše ispizdim kada prevede loptu preko pola i onda prilično neaktivno tapka loptu i traži neko rešenje koje u toj statičnosti nikada ne dođe.

taj aspekt problema je verovatno najlakše opraviti ali me obeshrabruje da tu nisam video naročiti pomak, često se dešavalo da protraćimo brdašce napada na takvu besmislicu a mogla je samo da se pusti lopta u protok ili da se odigra neki visoki pik, čisto da se poremeti malo odbrana.

 

treća stavka je da njegova visina ne pravi problem samo defanzivno, već da on u napadu vrlo često nema dovoljno dobar pregled igre jer, too little, pa mu od asistencija preostaje taj pnr/pnp, u kojem je fakat napredovao.

 

daklem, nije beznadežno ali ako ima ambicija da igra na EL nivou duže od par sezona i da ne bude na kraju klupe, mislim da će morati da adresira navedene nedostatke na neki način, pošto ima kvaliteta koji nisu za bacanje ali ga ove stvari baš limitiraju.

 

@harper lee

 

Slazem se bukvalno sa svim sto si napisao, moja poenta je da postoji gomila igraca u Evroligi koji imaju neke svoje nedostatke ali se oni tolerisu jer je procena da igrac na nekoj drugoj strani doprinese vise kvalitetima koje ima. Lekavicius godinama igra Evroligu i pored inferiorne visine, on je recimo taj kepec koji ima vrhunski flouter ali nije ni blizu Jagovoj preciznosti i range-u u sutu za tri poena, plus je Brazilac mnogo cvrsci u duelu.

 

Jago je jos uvek veoma mlad za poziciju na kojoj igra, a i evroligasko iskustvo mu se sastoji iz te jedne sezone kod nas koja je iz mnogo razloga bila preterano turbulentna. Niko od njega nije ocekivao ni da ce ovoliko da napreduje ni da ce da ima ovoliku ulogu ali kombinacija sticaja okolnosti, povreda i cinjenice da igra i trenira sa jednim od najboljih plejmejkera na svetu u poslednjih 15 godina ucinila je da se o njemu prica kao legitimnom clanu rotacije. Njemu ce visina uvek ostati ogranicavajuci faktor ali ove finese o kojima govoris, tipa da ne tapka nervozno loptu jer nije prosla primarna akcija koju je pozvao, pretpostavljam da ce nauciti brzo. Lik napreduje neverovatnom brzinom, ocigledno je da ne bezi od toga da uci i usvaja.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...