Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Rodić će igrati na kraju, preživeo bi i nuklearnu probu u Nevadi i isto bi izgledao kao i na utakmici.

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, FPLS said:

Btw, deluje mi da se Seol polako opusta, znacio mu je onaj gol protiv Pazara. Posle dve stegnute partije, juce je na momente vrlo dobro izgledao, iako je i dalje u malom grcu i jos uvek upoznaje saigrace. Ima dobre fizikalije, ima smisla za kombinovanje, razume igru, ume da centrira, odgovoran je, takticki pismen... Mislim da tu nema dileme da se radi o kompletnom i kvalitetnom igracu.

 

Valjda i diletantima u klubu polako dolazi iz dupeta u glavu da to sto ponekad krpi levo u reprezentaciji ne znaci da je covek full-time levi bek. 

 

Kud ne ostavise onog Anana, momak je fin potencijal. Anan-Drkusic-Djiga-Seol bi potencijalno bila bas dobra defanzivna cetvorka. Ovako jbg, biraj manje zlo izmedju Rodica i Mimovica...

 

Rodic je jos uvek Roberto Karlos licno za Anana ali se slazem da je trebalo decka da ostave da igra domace utakmice i da polako stice takticko znanje koje mu nedostaje da bi zauzeo mesto u timu i na ozbiljnijim utakmicama. Anan ima sve osim toga ali takticka nepismenost je veliki nedostatak, jedan od najvecih koji mogu da zadese profesionalnog fudbalera.

 

Napisao sam jos posle Tekstilca da mi Seol deluje kao dobar igrac iako je na toj utakmici bio apsolutno grozan i napravio onu pocetnicku gresku iz koje samo srecom i zbog snalazljivosti golmana Ilica nismo primili gol. Posle te greske videlo se da je usao u lockdown mod i igrao samo da ne pogresi ali vidis odmah po kretnjama, nacinu trcanja, nacinu na koji obavlja osnovne fudbalske radnje da li se radi o pismenom i tehnicki doteranom igracu ili ne.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, sasha said:

Rodić će igrati na kraju, preživeo bi i nuklearnu probu u Nevadi i isto bi izgledao kao i na utakmici.

 

Meni je iz nekog ugla zao tog mucenog Rodica i lose reputacije koju je stekao najmanje svojom krivicom. Sedam godina mi nismo sposobni da nadjemo solidnog levog beka da ga pokrije a i kad smo jednog nasli prodali smo ga cim je stigla ponuda za njega. Bar pola od tih sedam godina Rodic se steka gde god uhvati prostora i zbog tog stekanja je navukao bes vecine navijaca. On je dugo imao neki ortopedski problem sa palcem koji je vukao godinama i skoro stalno je igrao u bolovima zbog kojih izgleda na terenu kao da je pojeo kilo musmula pred utakmicu, ne znam da li je to uspeo da sanira. Covek je inace najbolji levi bek u Srbiji u poslednjih 20 godina ako ne i duze, upravo njegovo izbacivanje Noja Andjelkovica iz tima izmedju dve utakmice protiv Krasnodara je bio najveci upgrade tima i jedan od krupnijih razloga zbog kojih smo se provukli kroz taj dvomec.

  • +1 5
Link to comment

Sve si u pravu, mene nekad baš iznervira ali bez obzira i na malo zezancije i pljuvanja opet imam neko poštovanje za njega.

  • +1 1
Link to comment

Protiv Norvezana verovatno idmo sa Seolom na desnom i Rodicem na levom boku.  Ne znam ko ce biti stoperski tandem.  Milojevic je juce zamenio Spajica i njegova kritika da nam se u svakoj utakmici desavaju kiksevi zbog kojih primamo gol je delom na Spajicev racun.  (Doduse Cukaricki je postigao gol kada je Melo driblingom izbacio Elsnika sto ovaj drugi nije smeo da dozvoli.)  Moguce je i da igramo sa stoperskim trilingom, a da Seol i Olajinka deluju po bokovima.

Link to comment

Kad smo kod prebrojavanja grešaka da notiramo i Điginu groznu grešku koja bi izvesno dovela do gola da Stojić nije izblokirao šut. Pa onda i Stojićevo potpuno odsustvo reakcije kod njihovog gola, Melo je prošao pored njega kao pored kamenog spomenika. Takođe, na prosloj utakmici Stojić nije dao nijedan tačan pas u prvom poluvremenu pa je zamenjen. 

 Spajić nam je, de facto, najbolji štoper, bio je to i proletos sa sve Dragovićem u timu. Takođe, Điga ima sve uslove da bude značajno bolji od njega, ali još nije i izvesno to neće postati u Zvezdi. O Drkušiću nemam stav, praktično ga nikad nisam gledao osim ove 3 utakmice na EP. 

Link to comment
6 minutes ago, sasha said:

Sve si u pravu, mene nekad baš iznervira ali bez obzira i na malo zezancije i pljuvanja opet imam neko poštovanje za njega.

 

Mi moramo da naucimo kako da zastitimo te momke kad pocnu da gube kvalitet ali jos uvek mogu stosta da doprinesu ako im se nadje prava uloga ali nisam optimista po tom pitanju. Kod nas su ljudi "objasnjavali" i jednom Novaku Djokovicu sta treba da jede, koga treba da slusa, kakvu zenu i roditelje treba da ima i kako treba da trenira kad je upadao u krize tokom karijere, u poredjenju s tim Rodic je za te licencirane kriticare laka meta.

 

Gledam komentare juce protiv Cukarickog na intenzitet, na disciplinu, na padove u igri, nevericu da tim ne moze da izdrzi 90 minuta "jebeni presing protiv mrtvog Cukarickog" pa se setim da sam u vreme dok su oni igrali ja sedeo kuci pod klimom jer je jos uvek bilo preko 30 stepeni a preko dana mi nije ni padalo na pamet da promolim nos iz kuce i ugrizem se za jezik. Koliko god da si utreniran, spreman i u najboljim godinama, fudbal na 30 stepeni u hladu nije bas toliki walk in a park da se igracima trazi dlaka u jajetu. Ljudi su poceli da dozivljavaju utakmice kao da su video igrice u pitanju i kao da igraju pikseli a ne zivi ljudi.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, fandorin said:

Kad smo kod prebrojavanja grešaka da notiramo i Điginu groznu grešku koja bi izvesno dovela do gola da Stojić nije izblokirao šut. Pa onda i Stojićevo potpuno odsustvo reakcije kod njihovog gola, Melo je prošao pored njega kao pored kamenog spomenika. Takođe, na prosloj utakmici Stojić nije dao nijedan tačan pas u prvom poluvremenu pa je zamenjen. 

 Spajić nam je, de facto, najbolji štoper, bio je to i proletos sa sve Dragovićem u timu. Takođe, Điga ima sve uslove da bude značajno bolji od njega, ali još nije i izvesno to neće postati u Zvezdi. O Drkušiću nemam stav, praktično ga nikad nisam gledao osim ove 3 utakmice na EP. 

 

Spajicu nije problem znanje vec koncentracija, morao bi o tome malo da razmisli. On sve zna o svojoj poziciji, odlican je skakac, snazan je i odlicno cita igru (nesto je slabiji na travi) ali ne moze sebi da dozvoli u pripremi za najvazniju utakmicu u sezoni da odigra preko kurca, iz cega je ta jedna greska i dosla. Pravi koncentrisani Spajic se mogao videti u prvih 25 minuta kad smo jedino igrali kako treba da igramo, izbrojao sam u tom periodu najmanje tri lopte koje je osvojio pravovremenim istrcavanjem iz zadnje linije i presretanjem pasova. On je dobar igrac ali ovakve utakmice u ligi igraci poput njega ne treba da igraju dok ne postanu dragovici, ivanici i hvangovi kojima je svejedno ko je protivnik, koja je faza sezone i koji je trenutno rezultat. Spajic pri tom nosi kapitensku traku i treba da vodi primerom. Dok to ne nauci neka igraju momci koji zele da se dokazuju.

Link to comment

Slažem se za koncentraciju. Međutim, meni, sa strane gledano i na osnovu ličnog utiska, Spajić ne deluje kao lelemud i neko ko otaljava posao, čak suprotno odaje utisak ozbiljnog čoveka i pravog profesionalca. Ne verujem da je dobio traku preko veze. Pre bih rekao da su u pitanju utakmice gde nije konstantno u igri jer protivnici napadaju našu zadnju liniju svakih 10 minuta. Ne sećam se njegovih ozbiljnih grešaka u derbijima i protiv Sitija, naprotiv te utakmice je odigrao odlično. Recimo, smeo bih da se kladim da se Stojić njegovom CV-ju neće nikad ni približiti. 

Link to comment
5 minutes ago, fandorin said:

Slažem se za koncentraciju. Međutim, meni, sa strane gledano i na osnovu ličnog utiska, Spajić ne deluje kao lelemud i neko ko otaljava posao, čak suprotno odaje utisak ozbiljnog čoveka i pravog profesionalca. Ne verujem da je dobio traku preko veze. Pre bih rekao da su u pitanju utakmice gde nije konstantno u igri jer protivnici napadaju našu zadnju liniju svakih 10 minuta. Ne sećam se njegovih ozbiljnih grešaka u derbijima i protiv Sitija, naprotiv te utakmice je odigrao odlično. Recimo, smeo bih da se kladim da se Stojić njegovom CV-ju neće nikad ni približiti. 

 

Sam si sebi odgovorio. Ne znam kakav je Spajic karakterno, mozda je tacno onakav kakvim si ga opisao, ali to  nije bitno, sporadicno ucesce u igri nije dovoljno dobar izgovor da se iskljucis iz utakmice.

 

Ne sumnjam da ce on protiv Bodoa biti u utakmici sve vreme ali vidjali smo vec da se igraci zajebu jer pomisle da mogu peske da odigraju deset utakmica pa ce na jedanaestoj kad bude trebalo da zapnu. To retko izadje na dobro jer su navike poznate po tome da se tesko sticu a jos teze gube.

Link to comment
15 minutes ago, MiddleClass said:

Ima li sanse da se Glazer vrati do revansa sa Bodom? U utorak ga ne ocekujem

 

Prosao je i drugi pregled, sve je u redu i poceo je da trenira. Sad treba da se uvede u takmicarski ritam.

 

Voleo bih i ja da ga vidim na golu sto pre, iako se ovaj Ilic sasvim dobro pokazao i branio je sve sto je moglo da se odbrani, jer Glazer ume da odbrani i ono sto se u teoriji ne moze odbraniti. Plus Glazer ima mnogo bolji status u timu od Ilica, taj je i Dragovicu umeo da podvikne, tako da ce odbrana s njim biti mnogo vise u utakmici.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Milošica said:

Još Arnautović ako uđemo u LŠ pa da zatvorimo radnju i krenemo da gazimo.

Taj je lud.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...