Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

18 minutes ago, kralj said:

Da su uobičajene, i nisu. Nije ovaj klinac od 17 leta iz Palmeirasa pa ga kupi Real i ostavi ga da se kali dok ne skine mrak. Ovde se radi o skupo plaćenom igraču u naponu snage (sumnjam da Zenit više plaća štopere). Takvi se jako retko pozajmljuju netom pošto bi se zviznula ozbiljna lova. Uostalom, voleo bih da čujem primer.

 

Ali koga briga za Zenit, verujem da je ovo opet neka kombina.

 

Mi u ovom trenutku na pozajmicama imamo nekoliko igraca koji kod nas zaradjuju vise nego sto klubovi koji su ih pozajmili mogu da ih plate. Od nas je kupljeno nekoliko igraca (braca Ilic, Mijatovic) koje su klubovi slali ili su trenutno na pozajmicama. Nekoliko klubova Premijer lige ima svoje filijale po Holandiji, Belgiji, SAD, gde salju svoje igrace na koje trenutno ne racunaju. Neki klubovi sa razlicitih nivoa takmicenja imaju ili su imali istog generalnog sponzora/vlasnika, Red Bull, ranije Gazprom, na primer. U kosarci takodje, koliko prosle godine smo mi podelili Nejpierovu platu sa Milanom da bismo smanjili troskove.

 

Jebo te, voleo bi da cujes primer. Je l' bi voleo da cujes primer da je voda mokra a nebo plavo?:D Izguglaj bilo koju vecu ligu i pogledaj pod "loan". Naravno da su retki slucajevi da top igraci u najboljim godinama idu na pozajmice jer top igraci inace retko igraju u klubovima koji nisu adekvatni njihovom kvalitetu pa ako su slabijeg kvaliteta klubovi ih prodaju a ako su boljeg prelaze u vece klubove, ali to su notorni slucajevi i notorne stvari u poslovanju. Ako Semak racuna na Drkusica na duze staze a trenutno ima poslozenu stopersku liniju koju ne bi da menja naravno da ce ga poslati na pozajmicu i platiti deo njegove plate jer bi punu platu morao da mu daje ionako a vise mu se isplati da mu igrac igra nego da nosi stative na treningu a prima pun iznos. Covek je pod ugovorom i prima platu od trenutka kad je potpisao taj ugovor.

 

Drugi par cipela sto je sve ovo stvar spekulacija jer mi ne znamo da li oni uopste planiraju da ga salju na pozajmice, to sam napisao jos u prvom postu. Ali ako ga budu slali klubu koji ima interesa da ga uzme ali ne moze toliko da ga placa a oni procene da je taj klub dobar za njega, sto bi ovde hipoteticki bio slucaj, naravno da ce preuzeti na sebe deo plate.

Link to comment
4 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 

Marko Elsner :heart:

 

Nisam znao da je umro, sad sam video. Promaklo mi je. :isuse:

  • Tužno 2
Link to comment
18 hours ago, harper lee said:

 

Da Glazer brani i da Dragovic nije otisao potpisao bih da prolazimo, ovako ce dosta zavisiti od toga kako budemo odigrali pozadi.

Mene brine njihova lijeva strana, a naša desna. Tamo su im Hauge i Bjorkan, odlični igrači i mogu napraviti tonu problema, vjerujem da će Piter tu od starta, barem u prvoj utakmici. Nisu baš njihovi štoperi dominantni u duelima na duge lopte, moglo bi se iz klasične kontrice napraviti tona problema. Ako bude vezni red na nivou i trkački pokrijemo prostor ispred štopera pokupiće i oni dosta tih lakših lopti, ali ako vezni red ne isprati svoje igrače kod utrčavanja eto vjetrometine. Mislim da ćemo krenuti zatvorenije sa triom Dalsio-Hvang-Elsnik a na krilima sa Mirkom i Olajinkom, te Nedajeom napred (ili će gurnuti tri štopera sa Piterom/Seulom/Rodićem kao vingovima)

Link to comment
13 hours ago, harper lee said:

 

Laki, brate mili, toliko se bavis sportom a promicu ti neke uobicajene i svakodnevne stvari.

 

Drkušić je igrač za prvu postavu većine timova lige petice, pa svakako i za jedan Zenit.

 

Dakle, radi se o igraču koji ima kvalitet da ODMAH zauzme mesto u postavi ("odmah" ne znači na prvoj utakmici već nakon par nedelja prilagođavanja), pa deluje potpumno nelogično i nerezonski da ga em odriču em plaćaju nekome za to što ga se odriču.

  • Haha 1
Link to comment

Ne znam na osnovu cega se toliko velica pomenuti igrac koji je proslu sezonu igrao u Sociju, ekipi koja je kao poslednja ispala iz ruske lige. Potpuno nedokazan igrac. 

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, samo_opusteno said:

Ne znam na osnovu cega se toliko velica pomenuti igrac koji je proslu sezonu igrao u Sociju, ekipi koja je kao poslednja ispala iz ruske lige. Potpuno nedokazan igrac. 

:hail:

Link to comment
25 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Jesi gledao Sloveniju ne EP?

Ni ti ni ja ga nismo gledali u Sociju sa kojim je ispao iz lige a 4 utakmice za Sloveniju nisu veliki uzorak. Odgovaram ti jer se cudis kako ga je Zenit pustio nama. 

Link to comment
52 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Drkušić je igrač za prvu postavu većine timova lige petice, pa svakako i za jedan Zenit.

 

Dakle, radi se o igraču koji ima kvalitet da ODMAH zauzme mesto u postavi ("odmah" ne znači na prvoj utakmici već nakon par nedelja prilagođavanja), pa deluje potpumno nelogično i nerezonski da ga em odriču em plaćaju nekome za to što ga se odriču.

 

Laki, gledao si coveka na cetiri utakmice u dobro poznatom sistemu u kojem igra godinama i to na turnirskom takmicenju. Na stranu tvoja legendarna promucurnost i dalekovidost, to nije dovoljno da proglasis Drkusica primarnom opcijom timova iz najjacih evropskih liga. Vanja je na EP svima pokazao da je veoma dobar igrac, okretan, jak, dobar i u duelu i u prostoru, uporan, disciplinovan i fokusiran ali u ekipi koja je igrala counterpunch fudbal iz tranzicije, sa minimumom poseda i velikom koncentracijom igraca na svojoj polovini. U Zvezdi ce igrati ono sto nikada u zivotu nije igrao, u prostoru u kojem ce megafonom morati da se doziva sa saigracima jer su i oni i protivnik zaglavljeni na drugoj strani terena, prostoru koji ce uglavnom morati da brani anticipacijom i igrom jedan na jedan. Igrati stopera u Zvezdi je velika zajebancija i bice zanimljivo videti kako ce se snaci.

 

Vidim da nasi ubrzano rade da ga registruju za plej-of, sto znaci da racunaju s njim i za dvomec protiv Boda. S obzirom da je Drkusic u Sloveniji igrao u formaciji sa tri stopera ne bi me uopste zacudilo da u Norveskoj istrcimo u formaciji 3-5-2 sa Olajinkom i jednim od bekova (Seol ili Rodic) na pozicijama wing back-a Elsnikom, Hvangom i Ivanicem u sredini i Duarteom/Serifom i Milsonom napred.

Link to comment

Cudne su ove kombinacije i price koje dolaze iz Rusije o tome pod kakvim uslovima dolazi Drkusic. Nimalo me ne bi zacudilo da smo mi zapravo kupili Drkusica preko Zenita i da je tu radila neka kombinacija da se internim ruskim transferom zaobidju neke takse i porezi ili da je sve u sklopu Gazpromovog sponzorstva da ne bi kes od njih dolazio direktno u Zvezdu vec preko tih zatvorenih unutrasnjih transfera dva kluba kojima je ta kompanija generalni sponzor. Ono sto je cudno jer je nelogicno a nelogicno mi uvek upali lampicu je sto mi imamo mogucnost da vec u maju sledece godine otkupimo Drkusica za 4 miliona, sto je za mene prilicno iznenadjenje. Zasto bi Zenit platio igraca 4 miliona, poslao ga odmah na pozajmicu a onda omogucio klubu kojeg je poslao na pozajmicu da ga plati za isti iznos? To je potpuno besmisleno.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Dankan Ajdaho said:

Pa sve je nelogično od samog početka.

 

Ako je ovaj moj scenario tacan onda je sve savrseno logicno. Mi ne dobijamo direktno sponzorstvo ove godine vec te pare, ili makar najveci deo tih para, ide Zenitu koji je i inace u vlasnistvu Gazproma, samim tim ne placamo porez koji bismo morali da platimo. Umesto toga dobijamo igraca kojeg mozda nismo hteli toliko da platimo ali kad se oduzme porez na godisnju transu Gazproma koju bismo dobili u kesu umesto Drkusica, tu smo otprilike negde na nuli. Kako su Zenit i Soci provukli te pare medju sobom ko bi ga znao, Rusi su trenutno van UEFA i imaju hiljadu opcija za prebijanje po rastegljivim ruskim zakonima koji za njihove tajkune i velike drzavne kompanije ionako ne vaze.

 

Krace receno, Gazprom nam je kupio igraca u Rusiji umesto da nam uplati godisnju transu sponzorstva. Ne znam da li se sve tako desilo, ovo su samo nagadjanja, ali nema tu niceg nelogicnog, samo dosta toga zakonski granicnog i akrobatskog.

  • +1 1
Link to comment

Imamo problem i sa FFP, pa je ovo jedna šema da se to zaobidje, što mi deluje verovatnije nego porez.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...