Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

26 minutes ago, dragance said:

To su lepe želje. Zašto bi oni to zbog nas radili, osim ako nije neka Gazprom kombina sa Terzom?

Slovenački mediji javljaju da če najverovatnije kod vas na pozajmicu na godinu dana. 

Link to comment
21 minutes ago, Cash said:

Slovenački mediji javljaju da če najverovatnije kod vas na pozajmicu na godinu dana. 

 

Ako ga u Zenitu ne vide kao startera to je plan, zainteresovani su i Drkusic i Zvezda. On sam sigurno nije dosao u Zenit da bi u najboljem delu svoje karijere sedeo na klupi i trenirao.

Link to comment

Gledao sam sinoc Bodo, u suštini fizički spremni, uigrani, igraju opasan presing, ranjivi pozada kada izađu visoko. Djeluje da smo mi bolja ekipa individualno, ali mi smo sami sebi velika nepoznanica. Trenutno mi djeluju ozbiljnije od nas, ali daleko od toga da su bauk, oslabljeni su dosta ovog ljeta.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Jesper23 said:

Gledao sam sinoc Bodo, u suštini fizički spremni, uigrani, igraju opasan presing, ranjivi pozada kada izađu visoko. Djeluje da smo mi bolja ekipa individualno, ali mi smo sami sebi velika nepoznanica. Trenutno mi djeluju ozbiljnije od nas, ali daleko od toga da su bauk, oslabljeni su dosta ovog ljeta.

 

Da Glazer brani i da Dragovic nije otisao potpisao bih da prolazimo, ovako ce dosta zavisiti od toga kako budemo odigrali pozadi.

Link to comment

A zašto bi i mi uzeli? Kupi i razvijaj da zaradiš. Ako je već taj notni sistem sa Zenitom na snazi, neka nam daju Erakovića da bar reprezentacija ima neke vajde.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, kralj said:

A zašto bi i mi uzeli? Kupi i razvijaj da zaradiš. Ako je već taj notni sistem sa Zenitom na snazi, neka nam daju Erakovića da bar reprezentacija ima neke vajde.

 

Zato sto je Drkusic bolji stoper od bilo cega sto mi imamo u rosteru, vrlo je jednostavno.

Link to comment

Zato što je to kratkovido i kratkoročno gledanje stvari. Umesto da razviju Djigu, koji je em mlad, em sasvim odličan štoper na kome mogu da zarade potencijalno mnogo više nego što mogu sada, oni biraju instant kintu i nekog ko je možda odličan igrač (u stvari jeste odličan), ali ko se možda neće uklopiti na vreme ili u hijerarhiju za tih 12 meseci pozajmice. Šta sledeće sezone?

Link to comment
22 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Šta se u stvari dešava sa Glazerom?

Primicac, dobio dozvolu da trenira individualno.

Link to comment
3 hours ago, harper lee said:

 

Zato sto je Drkusic bolji stoper od bilo cega sto mi imamo u rosteru, vrlo je jednostavno.

 

Ne radi se to tako ukoliko nemas ambiciju da budeš razvojni klub. 

 

Link to comment
12 minutes ago, kralj said:

 

Ne radi se to tako ukoliko nemas ambiciju da budeš razvojni klub. 

 

 

Ma, kakav razvojni klub, jebes to, Zvezda je takmicarski klub. To sto da bi se klub odavde uopste takmicio na nekom vecem nivou mora da razvija i prodaje mlade igrace kako bi imao pristojan budzet ne znaci da treba da izlazimo u Evropu sa nedoraslim igracima i gubimo utakmice da bi neka Aston Vila ili Mancester Siti imali takmicarski benefit od toga. Meni se ne svidja ta kombinacija sa Drkusicem jer ne volim da dovodimo igrace na pozajmicu bez mogucnosti otkupa ali zaliti se i kukati sto bi nam dosao bolji stoper od bilo cega sto imamo u rosteru je smesno. Uostalom, od nasa cetiri stopera na koje se racuna dvojica su stariji od Drkusica, jedan dosta stariji, ne mora nuzno da znaci da ce mesto u timu izgubiti Djiga ili Lekovic (ovaj drugi i moze da izgubi, nije prevelika steta).

 

edit: Da pojasnim na jednostavniji nacin, mi ne bismo doveli Drkusica da bismo ga razigravali za Zenit vec zato sto bi nam bio najkvalitetniji stoper.

Edited by harper lee
  • +1 3
Link to comment

Pa o tome ti i pričam, prošla su vremena kad su se ovakve pozajmice radile bez mogućnosti otkupa. To danas rade samo razvojni klubovi.

 

Druga rđava komponenta ovakvog dila je što se dovodi instant rešenje u neuigrani štoperski par/trojka, a to samo igrom slučaja daje rezultat. Po pravilu je fijasko. Nije to neki game-changer na sredini terena.

 

Kapiten, reprezentativac, najtalentovaniji stranac i jos jedan domaći klinac. 4 relevantna štopera si uigravao čitave pripreme i sad "juju ko nam to ide" momenti.

 

Link to comment
12 minutes ago, kralj said:

Pa o tome ti i pričam, prošla su vremena kad su se ovakve pozajmice radile bez mogućnosti otkupa. To danas rade samo razvojni klubovi.

 

Druga rđava komponenta ovakvog dila je što se dovodi instant rešenje u neuigrani štoperski par/trojka, a to samo igrom slučaja daje rezultat. Po pravilu je fijasko. Nije to neki game-changer na sredini terena.

 

Kapiten, reprezentativac, najtalentovaniji stranac i jos jedan domaći klinac. 4 relevantna štopera si uigravao čitave pripreme i sad "juju ko nam to ide" momenti.

 

 

Ma kakvi, rade svi klubovi koji zele da se instant pojacaju. A i to uigravanje je u nasem slucaju precenjeno, do sada nismo dve utakmice zaredom odigrali sa istom stoperskom postavom. Ako je pravi igrac uklopice se ocas posla. Hvangu je trebalo dve-tri utakmice da potpuno preuzme igru tima a on igra na mnogo osetljivijem mestu za organizaciju igre.

 

Drkusic za nas jeste game-changer. Lepo si ti nabrojao koga imamo pozadi i slazem se da oni sve to jesu ali objektivno mi imamo dva dovoljno kvalitetna stopera i to ne narocito kvalitetna, a to su Djiga i Stojic.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...