Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

3 hours ago, MiddleClass said:

Dalsio klupiran zbog Elsnika. Moze da pakuje kofere ako Hvang ostane

 

Dalsio je dobar igrač

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, kralj said:

 

Dalsio je dobar igrač

 

I igrace sigurno, isto kao i Luka Ilic koji je takodje izgubio mesto u timu. Hvang i Elsnik u ovom trenutku moraju da imaju prednost jer su prosto bolji igraci a i Elsniku treba sto je moguce vise minuta na terenu da se upari sa Korejcem pred dvomec sa Bodom.

  • +1 2
Link to comment

Ćao,

 

Znam da nije pravi topic,ali ne znam kako da se obratim moderaciji.Nisam mogao u avgustu da se ulogujem u svoj originalni account (Zavrzan),pojma nemam koji sam mail tada koristio pri registraciji,pa sam napravio novi koga bi da izbrišem i da povratim stari ako je moguće???

Link to comment
2 hours ago, Zavrzan2 said:

Ćao,

 

Znam da nije pravi topic,ali ne znam kako da se obratim moderaciji.Nisam mogao u avgustu da se ulogujem u svoj originalni account (Zavrzan),pojma nemam koji sam mail tada koristio pri registraciji,pa sam napravio novi koga bi da izbrišem i da povratim stari ako je moguće???

@bags @Shan Jan

  • +1 1
Link to comment

Sa drugog foruma, čovek je doslovno napisao sve što mislim, pa da ne ispadne da plagiram.

 

Quote

Milojevic ne zna gde udara. On kao da za utakmicu pravi postave tako da ispostuje sve igrace. Konstantno menja, i to potpuno besmisleno. Lekovic i Prucev odjednom starteri, Spajic bez dana priprema upada u 11, i biva najgori defanzivac nas, Seol mu igra levo, iako je jasno da je decko desni bek i da mu leva ne sluzi nicemu, Stojic igra desno iako nije bek. Dalsio igrao dobro cele pripreme, usao dobro u prvenstvo, sad klupa, isto vazi i za Ilica. Olanjinku odjednom vraca u tim, iako je ovaj odbijao da trenira. Jovanovic koji nam je najveci talenat u klubu sad i ne igra, i pitanje je kada ce, jer ispred sebe ima jedno 5 krila iskusnih i dobro placenih.

 

Bukvalno, ovo sve deluje toliko haoticno da ja ne znam kako cemo mi protiv bilo koga ozbiljnog da odigramo bilo sta. Ne znam ni sta bi Milojevic sutra izveo protiv Bodo Glimta da treba, a verovatno ne zna ni on. 

 

  • +1 1
Link to comment
On 7. 8. 2024. at 15:37, harper lee said:

 

U koliko je sansi mocni Rikardo usao u derbijima i koliko je golova dao?

 

Skokni malo do komsijskog topika i pitaj njih koliko su zadovoljni skautingom.

Pa on je komsija, valjda ne bitise samo na nasem topiku

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

Sa drugog foruma, čovek je doslovno napisao sve što mislim, pa da ne ispadne da plagiram.

 

 

 

Covek je doslovno izmislioc tople vode. Milojevic je sam rekao posle Pazara da i oni u strucnom stabu imaju utisak da jos uvek igraju pripremne utakmice a ne takmicarske, da se igraci iz raznih razloga sporo prikljucuju i jos sporije ulaze u takmicarski ritam i da se jos uvek pojedini igraci isprobavaju na raznim pozicijama da bi se videlo koliko mogu na tim pozicijama. Dakle, nije da on ne zna gde udara, za razliku od virtuoznih fudbalskih trenera po forumima, vec je prinudjen da kroz takmicarske utakmice u nasoj ligi uvodi pojacanja u sistem. Nije to do Milojevica vec do nase transfer politike zbog koje nam kljucni igraci svakog leta dolaze i odlaze kao na traci.

 

Svi smo znali da ce prioritet imati poslednja pojacanja jer su ona i najskuplja. Nadam se da niko ne ocekuje da Elsnik ili Milson treba da sede na klupi pola sezone da bi igrali Jovanovic, Ilic ili Dalsio. Jos smo ove godine imali neverovatnu srecu da prakticno sva pojacanja imaju ucinak prakticno od debija, to se ne desava cesto.

Link to comment

Mi u Evropi igramo za nedelju dana, cenim da nema nikakve potrebe da tim koji će tamo izaći na teren odigra makar par utakmica zajedno. Predlažem da sledeću protiv Čuke odigramo u sastavu Ilić- Milosavljević - Degenek - Leković - Spajić - Maksimović - Knežević - Šljivić - Dalcio - Sremčević - Katai. 

 

S tim da recimo Degenek ide na levo krilo, Šljivić na desnog beka, Katai nek igra zadnjeg veznog, a Leković centarfora.

 

Tako će Miloje moći da odigra još jednu pripremnu utakmicu, nastavi sa eksperimentima kako bi protiv Bodoa imao krajnje uigranu jedanestricu :)

Link to comment
55 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Mi u Evropi igramo za nedelju dana, cenim da nema nikakve potrebe da tim koji će tamo izaći na teren odigra makar par utakmica zajedno. Predlažem da sledeću protiv Čuke odigramo u sastavu Ilić- Milosavljević - Degenek - Leković - Spajić - Maksimović - Knežević - Šljivić - Dalcio - Sremčević - Katai. 

 

S tim da recimo Degenek ide na levo krilo, Šljivić na desnog beka, Katai nek igra zadnjeg veznog, a Leković centarfora.

 

Tako će Miloje moći da odigra još jednu pripremnu utakmicu, nastavi sa eksperimentima kako bi protiv Bodoa imao krajnje uigranu jedanestricu :)

 

Vecina prednjih igraca koji su poceli protiv Pazara najverovatnije ce poceti i protiv Norvezana, s tim sto u tom dvomecu nece biti bonusa pa ce na krilnim pozicijama biti dvojica iz trojke, Olajinka, Milson i Puma. Vezni red ce biti isti. Najvecu dilemu ce Milojevic imati u zadnjoj liniji ali za taj deo tima je vec prosao zadnji voz uigravanja i mozemo samo da se nadamo da ce biti izabrani pravi igraci i da ce Seol nastaviti da igra sve bolje i bolje. Da li ce u spicu biti Serif ili Duarte ne menja mnogo, ionako ce verovatno podeliti poluvreme s obzirom na to koliko ce imati obaveza u markaciji i pritisku na zadnju liniju.

 

Za nas je najvaznije da se uigra ova centralna trojka jer ce na njihovim ledjima biti ceo taj dvomec. Ono sto sam video od Boda u manevru nije me previse impresioniralo, ako Hvang, Elsnik i Ivanic budu odigrali kako valja tu cemo imati solidnu prednost u brzini i kreaciji. Norvezani nemaju igrace u tom delu koji su posebno kreativni i mocni s loptom, u pitanju su klasicni skandinavski vezni jednodimenzionalni igraci koji su takticki dobro obuceni, dosta trce i fizicki su jaki ali nisu brzi, kreativni i posebno dobri s loptom. Hvang i Ivanic bi trebalo da tu naprave razliku jer su klasa vise, s tim sto Ivanic tradicionalno sporo ulazi u sezonu i pitanje je koliko dobro ce moci da odigra.

 

Znam da ti je krivo sto sam se posrao po onoj gomili gluposti koju si preneo sa VOX-a i od nje mnogo ocekivao ali gledali smo svi utakmice i imamo izjave trenera koji prilicno otvoreno govori o tome sta su nam trenutno problemi i to sto govori korespondira s onim sto vidimo na terenu. Jasno je njima mnogo vise nego tebi i meni koliki ulog nosi taj dvomec i sta treba da urade da se maksimalno pripreme za njega. Osim toga, mi ne igramo samo utakmice vec i nesto treniramo, pa to sto treniramo probamo, pa ono sto ne ide menjamo u hodu, uglavnom na poluvremenu. Mora tako jer za nesto drugo nema vremena, neke stvari mozes da vidis samo na takmicarskoj utakmici jer i protivnik ima neku taktiku, ideju kako da dobije ili odbrani utakmicu. U tim fazama kad isprobavamo nove stvari ide najcesce traljavo, niko nije slep da to ne vidi, ali to nije nesto sto se ne moze ocekivati.

 

Problem je sistemske prirode, prekasno dovodimo bas one igrace od kojih se najvise ocekuje. Prosle godine to su bili Hvang i Ndiaje, ove godine Milson i Elsnik, plus smo imali ovaj problem sa Olajinkom. Svakom igracu treba izmedju 1 i 3 meseca, u zavisnosti od pozicije u timu, kvaliteta i psihologije igraca i sposobnosti predvidjanja strucnog staba, da se adaptira na novu sredinu a i to je optimisticni vremenski raspon. Cak je i Hvang, kod kojeg se odmah videlo po tim osnovnim elementima u igri da je klasa iznad ostalih, u prvih par utakmica izgledao kao da je zalutao na teren. To su neminovne stvari i one predstavljaju problem kad pokusavas da uklopis jednog igraca, kamoli po 5-6 istovremeno, sto mi radimo svake godine. Svi ti igraci, Elsnik, Seol, Puma i Milson koji su kasnije dosli i iz tih ili nekih drugih razloga propustili veci deo priprema za par meseci ce izgledati mnogo bolje nego sto izgledaju danas ali nama kvalifikacije pocinju za desetak dana a ne za par meseci. Nije to greska Milojevica vec poslovne politike kluba. Zamisli kako bi izgledalo da, recimo, iz ovog tima sledece godine ne prodamo nikog od vaznih igraca i da s istim timom koji je zavrsio sezonu, uz mozda jednu ili maksimum dve zamene ali da dodju na vreme, odemo na pripreme za sledecu.

 

Pisao sam o tome vise puta, mi cemo se pomeriti sa mrtve tacke onog trenutka kad nam glavna meta bude zimski prelazni rok a ne letnji. Do zime uglavnom ispadamo iz Evrope i ostaje nam citava polusezona da pripremimo tim za letnje kvalifikacije sledece godine. Kad/ako nam to uspe bicemo spremniji za kvalifikacije. Ovako mozemo samo da cekamo da li ce da nas usere zreb i da strahujemo od timova koji su nominalno slabijeg igrackog kvaliteta ali imaju kontinuitet.

Link to comment

Mimović od sjaja do očaja, sad je odigrao odlično, konstantno rpavi višak. Protiv Lučana se nije mogao sastaviti sa loptom, sve je to razumljivo za mladost i neiskustvo. Za Milsona ne znam, da li je kurcobolja, ali je djelovao skroz demotivisano, a igraš kući na dobrom terenu. Sa druge strane Puma razvalio, jako je zajeban onaj ulazak u sredinu i kifla u kombinaciji sa ofanzivnim bekom, nema teoretske šanse da defanzivac zaustavi prodor i centaršut. Duarte odličan u igri glavom, odlaže lopte na stranu fantastično, tri puta ju je odložio direktno u for našem igraču što je ključno za brzu tranziciju, za neke je to misaona imenica. Dečko od kad je došao na svakoj utakmici konkretan učinak, to je napadač, a ne neka priča o nekim stvarima koje se ne vide u statistici. I statistički i vizuelno izgleda bolje od Nedajea, jedini razlog za izbor Nedajea ispred njega je protivnik koji će nas sabiti u krilo golmanu, ali i tad nesretnik ne zna šta će sa njom, ali pravi dobar presing i razvlači linije, pa da ga čovjek i toleriše. Najveća briga su ovolike rotacije u odbrani, mislim da je u ovom trenutku bitnije uigravanje zadnje linije i da se tu ne treba mnogo fokusirati na bonuse, bolje je da ubaci Jovanovića napred u kombinaciji sa Đigom, da se ovi pozadi uigraju.

Link to comment
Quote

Miloš Milojević dobio nagradu u Emiratima

 

link

 

šteta što smo ga se lako odrekli. prilično lagano je uzeo titulu iako nije bio među favoritima, a i sprdao se sa markom nikolićem koji važi za ozbiljnijeg trenera.

 

i još jedan kog smo se lako odrekli

 

Quote

Leče za Krstovića traži 13.000.000 evra

link

Edited by Karelia slims
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...