Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

1 minute ago, Ted said:

da malo upadnem ovde.....ja bi iz Zvezde u Partizan doneo budžet.....igrače bi vam ostavio :D

 

Uz budzet ide i Terzic... jel moze? :D

 

 

  • Haha 3
Link to comment
31 minutes ago, samo_opusteno said:

Nebitno pitanje, ne bih bacao pare na Sremcevica i Kabica. Iz nekog razloga ne gotivim Marina i to je to, nisam uopste od onih koji su po defaultu nezadovoljni, branio sam i trenere i igrace koji su pravili rezultate. Moguce da sam u glavi stvorio sliku da je Marin dosao na nesto sto fercera i poceo da mudruje sto je dovelo do toga da stvar prestane da fercera ali je moguce i da je sve stvar spleta okolnosti, odlaska Stankovica, promasaja sa Baharom. Ovo mu je treca jesen pa cemo videti da li je u stanju da sklopi dobru ekipu. 

 

 

To je jedino bitno kontrapitanje na kuknjavu da kupujemo previse stranaca. Svesni su i oni u klubu da nam treba vise domacih zbog ogranicenja u prvenstvu ali igraca koji mogu da igraju u Zvezdi jednostavno nema. Bukvalno ne postoji jedan jedini domaci igrac u prvenstvu kojeg bih doveo u Zvezdu osim Adema Ljajica, koji da hoce iz Pazara vratio bi se u Partizan, i eeeeeventualno Djakovca za rotaciju.

 

U Zvezdi rezultatski nista ne "fercera" slabije od toga kako je ferceralo u prvom Milojevicevom mandatu. Oba puta kad smo preko kvalifikacija usli u LS usli smo na neresen rezultat i gol vise u gostima, protiv Salcburga i Jang Bojsa, sto sada vise nije moguce. U Ligi Evrope smo pod Stankovicem dva puta izasli iz grupe, jednom kao prvi u grupi sa 11 bodova, ispadali od Milana bez poraza u dve utakmice i od Rendzersa zbog one neverovatne utakmice koju smo izgubili 3:0 a bili smo najmanje egal. U Ligi Sampiona koju smo igrali pod Baharom izgledali smo sto puta kompetitivnije nego sa Milojevicem iako nismo imali nista slabiju grupu od tih ranijih. Svi se secaju one fluke pobede protiv Liverpula a zaboravili su epska blamiranja protiv Totenhema, PSG-a i Bajerna, totalnu nemoc protiv Napolija i slicno.

 

Razlika u odnosu na te ekipe gde je bilo dosta krsa i pomocnog osoblja a postojao je utisak da smo imali vise domacih igraca je sto smo imali nekoliko tih domacih igraca koji su bili u prajmu, kao sto su u raznim fazama bili Rodic, Borjan, Degenek, Katai, Ivanic i Radonjic. Osim Ivanica niko od tih igraca koji su ostali u Zvezdi vise nije nivo za jake utakmice jer su ih stigle godine. To su sve bili top igraci u svoje vreme. Naravno, da je drugo vreme i da smo mi bogatiji klub koji uzima 30-40 miliona samo od TV prava popunili bismo ta mesta talentovanim klincima kao sto su Mijatovic ili Nedeljkovic ali nismo, mi uglavnom zivimo od prodaje a klinci imaju najvecu cenu na trzistu. Zato dovodimo igrace koje mozemo da dovedemo, kao sto su Ivan Ilic ili Stojic, cekamo nekoliko meseci Spajica da se vrati u fudbal, iscedili smo Dragovica koliko god smo mogli da bismo na kraju morali da ga pustimo jer je covek jednostavno hteo da ode. Zato i sada Radonjic ima otvorenu ponudu da se vrati, iako on to nece sve dok postoji jedan jedini klub van Srbije koji bi ga potpisao.

 

Van rezultatskog aspekta, poredjenja izmedju Zvezde 2017. godine i danas necu ni da komentarisem.

Link to comment

Sta znaci "ferecerati" i koji su koreni tog glagola?  Cak ni u kontekstu recenice ne mogu potpuno da razumem znacenje.

Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Sta znaci "ferecerati" i koji su koreni tog glagola?  Cak ni u kontekstu recenice ne mogu potpuno da razumem znacenje.

 

Fercera = radi kako treba.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, samo_opusteno said:

Nebitno pitanje, ne bih bacao pare na Sremcevica i Kabica. Iz nekog razloga ne gotivim Marina i to je to, nisam uopste od onih koji su po defaultu nezadovoljni, branio sam i trenere i igrace koji su pravili rezultate. Moguce da sam u glavi stvorio sliku da je Marin dosao na nesto sto fercera i poceo da mudruje sto je dovelo do toga da stvar prestane da fercera ali je moguce i da je sve stvar spleta okolnosti, odlaska Stankovica, promasaja sa Baharom. Ovo mu je treca jesen pa cemo videti da li je u stanju da sklopi dobru ekipu. 

 

Pa treba da iznesete taj "neki razlog" da bi se razumelo zasto ne "gotivite" Marina.  Nije valjda da je razlog "to je to" jer zvuci kao inacenje.  Drugo, Marin ne sklapa tim, on je na celu sekcije za skautiranje i on preporucuje igrace koji mogu da budu od koristi.  Tim, valjda, sklapa trener.

Link to comment
4 minutes ago, Dimitrije said:

Pa treba da iznesete taj "neki razlog" da bi se razumelo zasto ne "gotivite" Marina.  Nije valjda da je razlog "to je to" jer zvuci kao inacenje.  Drugo, Marin ne sklapa tim, on je na celu sekcije za skautiranje i on preporucuje igrace koji mogu da budu od koristi.  Tim, valjda, sklapa trener.

Izneo sam u narednoj recenici od prve boldovane. 

Link to comment

Ah da.  Sada razumem.  Nego ko je pre Marina vodio skautsku sluzbu?  Secam se da je kod Bozovica bio neki zanimljiv, boemski tip koji je, cini mi se, dovodio neke dobre igrace (LeTalek, Donald, Boaci, Kanga) ili mozda gresim?  Ali, taj covek je napustio Zvezdu kada i Bozovic.  Ko je dosao posle njega?

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

Vidi malog sta mu Englezi uradise za ovo malo treninga...

 

 

Opa bato!  Momak mi je od prvog dana kada je zaigrao za Zvezdine seniore (na pripremnoj utakmici u Uzicu) upao u oci duzinom svog koraka.

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, Dimitrije said:

Ah da.  Sada razumem.  Nego ko je pre Marina vodio skautsku sluzbu?  Secam se da je kod Bozovica bio neki zanimljiv, boemski tip koji je, cini mi se, dovodio neke dobre igrace (LeTalek, Donald, Boaci, Kanga) ili mozda gresim?  Ali, taj covek je napustio Zvezdu kada i Bozovic.  Ko je dosao posle njega?

 

Mislim da su svi bili Božovićeva kombinacija, tj. želja. Možda sa izuzetkom Boaćija, čini mi se da je došao iz Ternane ili tako nešto. Piišem po sećanju, možda i grešim. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...