Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Koliko vidim u sportskoj stampi, Seol je gotova stvar.  Samo problem je kada bude dosao, sto ce ga ppp odmah prestrojiti u grupu igraca koji stvarno ne vrede.

  • -1 1
Link to comment

Sto se Cvetkovica tice, njegov dolazak zavisi od odluke porodice.  Zvezda i Cukaricki su se izgleda dogovorili, ali porodica pokusava da dobije vise i to verovatno iz inostranstva.

 

Uzgred, doveli su "malog" Lanetovog.  (Ali on verovatno ne vredi jer da vredi ne bi ga doveli.)

Link to comment
55 minutes ago, Dimitrije said:

Koliko vidim u sportskoj stampi, Seol je gotova stvar.  Samo problem je kada bude dosao, sto ce ga ppp odmah prestrojiti u grupu igraca koji stvarno ne vrede.

 

Nece. Nisam video da se neko tako ophodio prema Hvangu kojem je, iako je odmah pokazao da je klasa, ipak bilo potrebno neko vreme da pokaze koliko zapravo zna. Znaju ljudi ovde da prepoznaju prave igrace.

  • +1 3
Link to comment

Tačno, znaju naravno i da omanu, ali baš da redom lepe etikete dunstera, nisam primetio.

Recimo, životom sam ovde branio Šerifa dok je mašio prazne golove i nije ga išlo, ali bez obzira što je svakako dobar i koristan igrač, mislio sam da će biti dosta bolji kada ga krene.

Stameni mi je bio drugi favorit, žao mi je što je otišao, al sve mi više miriše na majndset koji teži proseku, nalik Marku Grujiću. Mora bezobrazluka, naročito za tu poziciju.

 

Naravno, Kraso je fudbalski Teo. Trpi i uživaj.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Koliko sam ja primjetio vrlo rijetko, je neko zapljunuo igraca za kog se vidi talenat i kvalitet. Autenticni dunsteri poput Gobeljica, Srnica, Orlandica, dana Rodic, etc, etc su  uredno kritikovani jer nisu zasluzili da budu tu gdje su bili i gdje jos uvijek jesu.

Cak i zajebancima.sa Konjevicem nine bila nesto pretjerano ostra iako su nas njegovi promasaji kostali mozda i boljeg plasmana u LS.

  • +1 1
Link to comment

Svakako. Meni su indikativniji promašaji koji su usledili kad je počeo da pogađa i stekao samopouzdanje. 

Ipak, veoma me pozitivno iznedadio Miloje ako Terzić ne laže da je on insistirao da ovaj po svaku cenu ostaje. 

Edited by kralj
Link to comment

Šta se dešava sa Radonjićem, jel se vraća ili ne? Ja bih lično voleo, jeste malo blesav lik ali mislim da bi nam koristio.

Link to comment
3 hours ago, Dimitrije said:

Koliko vidim u sportskoj stampi, Seol je gotova stvar.  Samo problem je kada bude dosao, sto ce ga ppp odmah prestrojiti u grupu igraca koji stvarno ne vrede.

Ja da se pitam doveo bi bilo kog od najboljih 30 igrača Južne Koreje, nije isto Koreja i Panama :coffee:

Link to comment
5 hours ago, harper said:

 

Nece. Nisam video da se neko tako ophodio prema Hvangu kojem je, iako je odmah pokazao da je klasa, ipak bilo potrebno neko vreme da pokaze koliko zapravo zna. Znaju ljudi ovde da prepoznaju prave igrace.

Valjda toliko znaju i ljudi u klubu koji prate i skautiraju potencijalna pojacanja.  Ili ne znaju jer nisu na PPP?

Link to comment

Ako se pogleda lista pojacanja iz prosle sezone: Glazer, Olajinka, Stamenic, Kraso, Djiga, Serif, Hvang, ja bih rekao da su svi bili pun pogodak.  Mislim da samo Glazer medju njima nije dobio kritiku PPP strucnjaka.  Ako nista nije moglo da se iskopa u vezi onoga sto pruzaju na terenu, uvek je postojala kritika "preplacen".

Link to comment
34 minutes ago, Dimitrije said:

Valjda toliko znaju i ljudi u klubu koji prate i skautiraju potencijalna pojacanja.  Ili ne znaju jer nisu na PPP?

 

Pa dobro Dimitrije, jel su i Gobeljić i Srnić dobro skautirani, da ne proveravam sad, ali sam siguran da si i ti bio oštar prema njima. ili Rodić, Pavkov, Simić.

 

Odgledala je nekolicina nas kompilaciju najboljih poteza pojačanja i nije impresionirano time što je videla. Ne mora to ništa nužno da znači, niko ovde nije zlonameran. Meni recimo na osnovu priloženog, apsolutno nije jasno da li je posprdno prozvan Pumom, jer je pretrčao na snimku od 8 minuta i 30ak situacija ukupno 2-3 igrača.

Link to comment

Nisam znao da je Marinov skautski tim selektirao Gobeljica i Srnica.  Ali dobro, u pitanju je "klub" koji je koliko razumem kroz istoriju pravio velike promasaje u skautiranju.  Dakle Klub je u vreme kada je skautirao Gobeljica i Srnica isto tako skautirao Bena, Kangu, Boacija, Borjana, LeTaleka, Donalda, Vladana Milojevica, Dejana Stankovica, Slavisu Stojanovica, Grofa Bozovica, Baraka Bahara,....  Uzgred, ja ne mislim da je Rodic bio promasaj.

 

Ljudi na ppp nisu zlonamerni ali vole da govore sa autoritetom a ne retko sa podrugljivom arogancijom o stvarima koje ne znaju tako dobro ili na osnovu pretpostavki stvaranih na prividima i predrasudama.  Znate da bi se povukla prava u odredjenom smeru potrebno je i dovoljno imati 2 tacke kroz koje ta prava prolazi.  Kod nas su ljudi spremini da kroz jednu tacku povuku pravu i da onda tvrde da je smer te prave jedini ispravan.

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Ako se pogleda lista pojacanja iz prosle sezone: Glazer, Olajinka, Stamenic, Kraso, Djiga, Serif, Hvang, ja bih rekao da su svi bili pun pogodak.  Mislim da samo Glazer medju njima nije dobio kritiku PPP strucnjaka.  Ako nista nije moglo da se iskopa u vezi onoga sto pruzaju na terenu, uvek je postojala kritika "preplacen".

 

Mnogo se stvari promenilo otkako je Marin preuzeo skauting, pisao sam vec o tome dosta opsirno. Doduse, u klubu sada ima mnogo para pa je i skauting laksi ali Marin to zaista radi vrlo profesionalno, posveceno i detaljno. Nama skauting vise nije problem uopste, mnogo veci je problem reputacija kluba i pogotovo lige zbog koje su nam propali neki vrlo zanimljivi transferi koji bi vec znacajno unapredili kvalitet ali i zbog kojeg placamo vise nego sto igraci realno vrede jer nemamo izbora. Mi sada gledamo igrace cija otkupna cena je izmedju 2 i 4 miliona dolara a to je vec trziste na kojem se pojavljuju ozbiljni klubovi, iz ozbiljnih liga, sa ozbiljnim ponudama.

 

Istini za volju, dva nasa najbolja transfera u poslednje vreme nisu dosla iz tog segmenta kluba, Glazer je dosao na izricit zahtev Bahara (na cemu mu hvala do neba) a Hvang je dosao jer je bio u sporu sa Olimpijakosom i nije imao izbora jer bi ga Olimpijakos drzao u sporu da se mi nismo pojavili sa ponudom, pa mu se vise isplatilo da negde igra. Imali su Grci ponude za njega i od drugih klubova ali su ih ti klubovi ucenjivali posto su racunali s tim da ce Hvang dobiti spor pa da Olimpijakos nema izbora, mi smo se pojavili sa cifrom koja im je spasavala promasenu investiciju a Hvanga smo obrlatili em masnom ponudom, em dogovorom da ako nadje klub iz najjacih liga na leto klub mu nece praviti problem da ode.

 

Poseban napredak je napravljen u izlaznim transferima od kojih smo da smo hteli mogli da prihodujemo preko 40 miliona u ovom prelaznom roku jer smo imali i imamo tolike ponude. Koliko je stvar napredovala u tom delu dovoljno govori da smo vratili ovog malog iz Viljareala jer su Spanci zatezali i pokusavali da smanje otkup sa 4 na nesto manje od 3 miliona. Terzic je neverovatno agresivan u dovodjenju svih mladih talenata iz Srbije do kojih moze da se dodje, cak smo i neke igrace Partizana uspeli da dovedemo. Vecina tih mladih igraca sada i zeli da dodje jer su svi videli, na primer, transfer Koste Nedeljkovica posle maltene sest meseci igranja u Zvezdi ali i zbog toga sto Zvezda sada ima verovatno najbolje uslove za razvoj mladih igraca, nakon sto je Partizan godinama dominirao u tome zahvaljujuci Teleoptiku. Takodje uspevamo da preprodamo i starije igrace za lepu cenu, Bukarija smo, na primer, prodali za duplo vise nego sto smo ga kupili. Jednostavno vise ne moramo da prodajemo da bismo preziveli pa smo, na primer, stavili otkupnu klauzulu za Olajinku ako se ne varam na cetiri miliona a coveka smo doveli bez obestecenja.

 

Jebi ga, nas je problem to sto je Terzic takav kakav je, da je neki posteniji covek na njegovom mestu vec bismo izasli na zelenu granu ali on igra na duge staze i za sada ne uzima toliko da bi ugrozio poslovanje kluba. I neke okolnosti nam idu na ruku, sacuvali smo brend Gazproma iako nam je "prijateljski savetovano" da ga ne promovisemo na evropskim utakmicama pa je sva prilika da ce Rusi ozbiljno pojacati svoje sponzorstvo jer su im sva druga vrata zatvorena.

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, Dimitrije said:

Nisam znao da je Marinov skautski tim selektirao Gobeljica i Srnica.  Ali dobro, u pitanju je "klub" koji je koliko razumem kroz istoriju pravio velike promasaje u skautiranju.  Dakle Klub je u vreme kada je skautirao Gobeljica i Srnica isto tako skautirao Bena, Kangu, Boacija, Borjana, LeTaleka, Donalda, Vladana Milojevica, Dejana Stankovica, Slavisu Stojanovica, Grofa Bozovica, Baraka Bahara,....  Uzgred, ja ne mislim da je Rodic bio promasaj.

 

Ljudi na ppp nisu zlonamerni ali vole da govore sa autoritetom a ne retko sa podrugljivom arogancijom o stvarima koje ne znaju tako dobro ili na osnovu pretpostavki stvaranih na prividima i predrasudama.  Znate da bi se povukla prava u odredjenom smeru potrebno je i dovoljno imati 2 tacke kroz koje ta prava prolazi.  Kod nas su ljudi spremini da kroz jednu tacku povuku pravu i da onda tvrde da je smer te prave jedini ispravan.

 

Ok, meni današnje rukovodstvo, na čelu sa sportskim sektorom i skauting službom ne pretstavlja autoritet u meri da bih suspendovao banalnu naviku da odgledam klipove pojačanja i iznesem utisak na osnovu toga. Neće propasti klub zbog moje, a čak i Marinove loše procene. 

 

Slažem se sa Harperom, klub je očito pronašao nekakav održiv mehanizam da na ovom nivou opstaje uprkos interesnim grupama, koje kao lešinari nadleću oko marakane. Zapravo, dok nas sporadično ne otrezni kakav iscureli nepovoljni kredit ili nedajbože pozajmica prijatelja kluba, našminkana Zvezda deluje kao perspektivan klub koji konstantno podiže kvalitet instant pojačanja, dobar deo transfer budžeta vizionarski ulaže u neafirmisane mlade igrače, konstantno igra Evropu do Nove godine, prodaje igrače u sve bolje klubove (mada je tu najmanji napredak) i za još veću cenu, a što kaže Harper i društveno-političke, ako hoćemo i geopolitičke prilike nam, eto bar u ovom, kolateralnom smislu odgovaraju (i ako ode jednom Gasprom, siguran sam da bi i Kinezi imali interes da preko Zvezde izdašno sponzorišu svoju kolonizaciju).

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...