Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Drugo poluvreme je vec bilo ono sto sam ocekivao od starta, za domacu varijantu. Videcemo u Evropi, kako ce to sve izgledati (no ja tu i ne ocekujem neko cudo).

Link to comment
2 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Drugo poluvrijeme dsleko bokje od onog retardizma u prvom. Prucev be trebao da dobija sansu u kontinuitetu, vidi se da decko zna, fino je sto su novajlije debitovale pogotcima, mada nas je i gosa spasava u 2 navrata zbog kiksevava odbrane.

 

Ova rotiranja u odbrani moraju da prestanu sto je moguce pre, nismo odigrali 90 minuta ukupno s jednom istom postavom pozadi. Danas smo prakticno igrali bez desnog beka, Stojic je toliko crk'o jureci izmedju te pozicije i sredine da oko 80. minuta vise nije mogao da stoji na terenu. Dobro u losem je sto ce ove dve odbrane da podignu samopouzdanje novom golmanu jer Glazer verovatno nece uskoro na gol.

 

Prucev je bio odlican veceras ali kod njega ostaje ista boljka koju je imao i ranije, premekan je u duelu. Protiv jacih ekipa ako igras krilo a ne mozes da dobijes duel rame uz rame nece moci da prodje.

  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, elementary said:

Duarte ako nastavi da daje golove biće startni špic .

 

Ne može, uvrediće se Nedaje.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Dankan Ajdaho said:

 

Ne može, uvrediće se Nedaje.

 

Ti bas ne mozes da pohvalis nekog igraca a da se ne poseres po drugom.

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Serif nije tip koji se lako vredja.  Dobar je momak, na ‘leb da ga mazes.

 

Ovde je super kakav vitriol se prosipa po drustvenim mrezama. Posto je nemoguce zahtevati da ljudi koji nisu sutnuli loptu ne komentarisu fudbal trudim se da ignorisem takve postove koliko god mogu. Mi imamo igrace prosecnog kvaliteta ili igrace iznadprosecnog kvaliteta u nekim segmentima ali kljakave u nekim drugim, to je otprilike ono sto mozemo da dovedemo i sto hoce da igra odbojku na plazi... cuj mene, odbojku na plazi... fudbal u Srbiji. Ko hoce da gleda 11 vrhunskih fudbalera u timu moze slobodno da prebaci na kanale na kojima igraju ekipe od 800 miliona dolara pa navise, u Zvezdi moramo da budemo srecni sto vise nema mesta za tipove poput Gobeljica, Srnica, Simica i slicne koji su nas uveseljavali do pre par sezona.

 

Ndiaje je igrac za vece lige od nase po vecini karakteristika, jebe ga to sto mu je tehnika skromna pa na ovakvim terenima igra kao na ledu i svadja se pre svega sa sopstvenim telom a onda s loptom, terenom, protivnicima i svim ostalim. Zato igra u Zvezdi a ne u nekom boljem klubu, u nekoj boljoj ligi. On je na Marakani vec davao golove i petom, i dropkom, i poluvolejem i kako god hoces, ali kad izadje na ovakve terene gde moras da imas vrhunsku tehniku da bi koliko-toliko iskontrolisao loptu covek izgleda kao amater i kod najobicnijeg pasa. Ndiaje je jednostavno igrac sa falinkom kakvih je i svih ostalih 35 igraca u rosteru Zvezde, ukljucujuci i Hvanga koji je nas daleko najbolji igrac. Sto pre se ljudi naviknu na to lakse ce im biti da gledaju utakmice i da se nerviraju bezveze.

 

I posto sam siguran da ce biti komentara tipa "a vidi kako moze Duarte", da ljudi ne bi trosili vreme na pisanje takvih komentara odmah cu da kazem da je Duarte do sada ulazio na umorne odbrane kao drugi spic i da poredjenje njega sa Ndiajeom mozemo da utvrdimo samo kad ga budemo videli od pocetka utakmice kao jedinog spica u napadu. Bojim se da bi bilo dosta razocaranih koji ga sada kuju u zvezde kad bi se od njega ocekivalo da na ledjima nosi pola odbrane, rilja presing 90 minuta i daje golove kao na traci. Ja se iskreno nadam da je Bruno duplo bolji igrac od Serifa, samo savetujem da se sacekaju jace utakmice pa da onda sudimo. Ndiaje je jedan od retkih nasih igraca koji imaju telo za najjace lige, kad bude krenulo da prsti po Evropi videcemo ko je igrac a ko nije.

 

Navijacko strpljenje je oksimoron, to mi je jasno, ali iz tog nestrpljenja ne valja izvoditi konacne zakljucke. Seol je danas izgledao grozno ali kad uzmemo u obzir da nije igrao cetiri meseca zbog povrede, da je tek poceo da uci jezik kako bi mogao da se sporazume sa saigracima i da mu je ocigledno bilo stalo da na debiju dalje ne gresi posle one grozne greske kad je dodao loptu napadacu Tekstilca pa je igrao siguricu, stvari pocnu da izgledaju malo drugacije. Covek je standardni reprezentativac Juzne Koreje, nece biti da je bas toliko los.

  • Hvala 1
Link to comment

Ja iskreno ne uspevam da pohvatam gde pronalazis toliku inspiraciju da glorifijujes Serifa kao legitimnu prvu opciju za nas napad. Nit sam impresioniran sto je dao 4 gola na 3 utakmice, niti me brojka od 3 gola impresionira kod Bruna. To su samo lepe statisticke brojke koje su se pojavile u utakmicama sa dva nova prvoligasa i verovatno najslabije ekipe u ligi i sa Mladosti na Marakani. 

 

I bas u te 3 utakmice smo mogli da vidimo sve ono sta Serifu fali. I ne, nije to samo tehnika... 

 

On ima izuzetnu fudbalsku gradju, ima nadprosecnu motivaciju i borbenost, i fizicki je dovoljno spreman da moze da trci od jutra do sutra. To su neki plusevi.. Mane? Toga na zalost ima mnogo vise. Prva jeste tehnicka nepismenost pa vrlo cesto ima problem da iskontrolise loptu. Druga je poprilicno lose prepoznavanje situacija i biranje pogresnih resenja kada dodati a kada sutnuti. Igra glavom je zabrinjavajuce losa za igraca te konstitucije. Skoski primer kako napadac treba da igra glavom je onaj gol Duartea gde ti vidis da on udara loptu a ne lopta njega a da je pre toga jasno odlucio gde zeli da je posalje. Kod Serifa je sasvim suprotno on krene na istu, pa pod kojim ga uglom pogodi. Cak i nema taj trzaj glavom da pokaze makr zelju da on udari loptu a ne obrnuto. Zato mu se i desi ovakav promasaj kao danas. Ta prevelika zelja cesto dovodi i do malo nespretnijih startova koji ga mogu kostati i crvenog kartona kad mu vreme nije. Iako saljemo puno lopti na njega, on mene nije ubedio ni da je neki super target men. Kad posaljes loptu Falcineliju, tacno znas da ce da dobije duel u vazduhu i znas da sledi neki dobar pas za igrace iz drugog plana. Kod Serifa je to prozivoljno. nekad uspe da napravi dobar protok lopte, ali cesce se ta lopta odbije od njega pa je on juri i nadoknadjuje izgubljeno losim prijemom. I finalno, Serif jeste dao dosta golova i proletos i evo sada u ova tri kola, ali je isto tako i promasio neverovatan broj  mrtvih sansi. Ne treba da smetnemo sa uma da se sve to desavalo u domacoj ligi, a ne Evropi. U domacoj ligi  jos i mozemo da trpimo luksuz gomile promasenih zicera, ali u Evropi nikako. 

 

S druge strane Duarte mozda i nije tako dobar igrac, ovo je tek pocetak i tek treba da se dokaze, ali je na sve tri utakmice pokazao razlicite segmente igre koji ga, barem kod mene, stavljaju daleko ispred Serifa. Prvi gol odmah nakon ulaska na prvoj uktamici koju igra u klubu. U trenutku se setim Serifovog debija na BBrdu i promasenog praznog gola sa 2 metra, gde smo kleli busen trave i nadali se da je to samo losa sreca. Vise pominjem ovu situaciju radi punog utiska nego sto sam Serifu zamerio taj promasaj (a znam da mnogi jesu). 

Gol koji je dao glavom je pokazao da igrac stvarno koristi glavu kao "oruzje" u napadu i gadja tamo gde zeli, a ne koristi je kao predmet koji podmetnes lopti da bi se ona odbila pod nekim uglom pa sta bude. I treca stvar danasnji gol - prijem, sagledavanje situacije, i onda mudar izbor pravog resenja i lagana realizacija. Ne samo Serif, vec i mnogi drugi igraci bi odmah raspalili po lopti, a sve to Duarteu daje dodatni plus. 

 

I ne mogu bas da se slozim da Duarte igra samo kao lutajuci spic...  Protiv Jedinstva je usao umesto Serifa, protiv Mladosti su igrali zajedno jer smo jurili 2 gola minusa, a danas je gol dao kada je igrao cistu 9ku, kada je Serif izasao. Moguce da mu prija da igra i sa jos jednim spicem, ali nisam primetio neki nedostatak dok igra bez partnera u napadu... 

 

Ne znam za koje je to vise lige od nase spreman Ndaje, ali znam da to sto gledamo iz nedelje u nedelju do njega za mene nije zadovoljavajuce za nekoga ko je prvi spic tima u koji je ulozeno ovliko novca. 

 

I znam da se kod nas lako prave hajke na igrace i kad treba i kad ne treba. Ne mislim da treba praviti hajku na Serifa, on se covek trudi maksimalno. Ali ne treba ni biti slep kod ociju pa tvrditi da jeste ono sto nije. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Inace danasnji Milojev eksperiment mi tek nije jasan. Ona startna postava se verovatno nije tako poslozila ni na treningu.  Bas previse tumbanja, cak bih rekao i menjanje formacije, bez neke preke potrebe. I ja mislim da on mora da se odluci za 2 stopera i da uigraac njih kao priarna resenja. Sto je danas Djiga poceo sa klupe, sta je pesnik hteo da kaze sa Stojicem u vezi, otkud nice Prucev u startnih 11... 

 

Kako smo se poslozili u prvih 45 minuta tako smo i igrali. Gol je bio pomalo i sreca nakon prvog nromalnijeg napada na utammici. Al sreci se u zube ne gleda, ispade i sjajno sto ga je metnuo Milson, a i da se resi utakmica na vreme. Nakon izmena je krenulo i da se igra. Mozda su i ovi malo pali, malo raspolozeni Elsnik i Duarte, umesto odsecenog Milsona i danas nezaintresovanog Kange i ocas posla se doslo do lepse igre i mnostva prilika. Do tog gola prakticno smo imali samo onaj promaseni zicer Serifa i ni jedan pokusaj iole ozbiljniji. 

 

Na onoj njivi realno i ne moze da se sudi previse o novim igracima, tako da cemo to da ostavimo za neku narednu utkamicu. 

 

Glomaznost tima cini mi se uzima danak i Miloje ce morati da se odluci da malo suzi krug onih koji ce biti u rotaciji. Ako se o ne desi i ovaj rolerkoster u startnih 11 se nastavi, bice muke sa uigravanjem... 

 

Sve u svemu, odradjena utkamica na uzasnom terenu, rezultat na kraju zadovoljavajuci, idemo dalje. 

 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, adasevic said:

Ja iskreno ne uspevam da pohvatam gde pronalazis toliku inspiraciju da glorifijujes Serifa kao legitimnu prvu opciju za nas napad. Nit sam impresioniran sto je dao 4 gola na 3 utakmice, niti me brojka od 3 gola impresionira kod Bruna. To su samo lepe statisticke brojke koje su se pojavile u utakmicama sa dva nova prvoligasa i verovatno najslabije ekipe u ligi i sa Mladosti na Marakani. 

 

I bas u te 3 utakmice smo mogli da vidimo sve ono sta Serifu fali. I ne, nije to samo tehnika... 

 

On ima izuzetnu fudbalsku gradju, ima nadprosecnu motivaciju i borbenost, i fizicki je dovoljno spreman da moze da trci od jutra do sutra. To su neki plusevi.. Mane? Toga na zalost ima mnogo vise. Prva jeste tehnicka nepismenost pa vrlo cesto ima problem da iskontrolise loptu. Druga je poprilicno lose prepoznavanje situacija i biranje pogresnih resenja kada dodati a kada sutnuti. Igra glavom je zabrinjavajuce losa za igraca te konstitucije. Skoski primer kako napadac treba da igra glavom je onaj gol Duartea gde ti vidis da on udara loptu a ne lopta njega a da je pre toga jasno odlucio gde zeli da je posalje. Kod Serifa je sasvim suprotno on krene na istu, pa pod kojim ga uglom pogodi. Cak i nema taj trzaj glavom da pokaze makr zelju da on udari loptu a ne obrnuto. Zato mu se i desi ovakav promasaj kao danas. Ta prevelika zelja cesto dovodi i do malo nespretnijih startova koji ga mogu kostati i crvenog kartona kad mu vreme nije. Iako saljemo puno lopti na njega, on mene nije ubedio ni da je neki super target men. Kad posaljes loptu Falcineliju, tacno znas da ce da dobije duel u vazduhu i znas da sledi neki dobar pas za igrace iz drugog plana. Kod Serifa je to prozivoljno. nekad uspe da napravi dobar protok lopte, ali cesce se ta lopta odbije od njega pa je on juri i nadoknadjuje izgubljeno losim prijemom. I finalno, Serif jeste dao dosta golova i proletos i evo sada u ova tri kola, ali je isto tako i promasio neverovatan broj  mrtvih sansi. Ne treba da smetnemo sa uma da se sve to desavalo u domacoj ligi, a ne Evropi. U domacoj ligi  jos i mozemo da trpimo luksuz gomile promasenih zicera, ali u Evropi nikako. 

 

S druge strane Duarte mozda i nije tako dobar igrac, ovo je tek pocetak i tek treba da se dokaze, ali je na sve tri utakmice pokazao razlicite segmente igre koji ga, barem kod mene, stavljaju daleko ispred Serifa. Prvi gol odmah nakon ulaska na prvoj uktamici koju igra u klubu. U trenutku se setim Serifovog debija na BBrdu i promasenog praznog gola sa 2 metra, gde smo kleli busen trave i nadali se da je to samo losa sreca. Vise pominjem ovu situaciju radi punog utiska nego sto sam Serifu zamerio taj promasaj (a znam da mnogi jesu). 

Gol koji je dao glavom je pokazao da igrac stvarno koristi glavu kao "oruzje" u napadu i gadja tamo gde zeli, a ne koristi je kao predmet koji podmetnes lopti da bi se ona odbila pod nekim uglom pa sta bude. I treca stvar danasnji gol - prijem, sagledavanje situacije, i onda mudar izbor pravog resenja i lagana realizacija. Ne samo Serif, vec i mnogi drugi igraci bi odmah raspalili po lopti, a sve to Duarteu daje dodatni plus. 

 

I ne mogu bas da se slozim da Duarte igra samo kao lutajuci spic...  Protiv Jedinstva je usao umesto Serifa, protiv Mladosti su igrali zajedno jer smo jurili 2 gola minusa, a danas je gol dao kada je igrao cistu 9ku, kada je Serif izasao. Moguce da mu prija da igra i sa jos jednim spicem, ali nisam primetio neki nedostatak dok igra bez partnera u napadu... 

 

Ne znam za koje je to vise lige od nase spreman Ndaje, ali znam da to sto gledamo iz nedelje u nedelju do njega za mene nije zadovoljavajuce za nekoga ko je prvi spic tima u koji je ulozeno ovliko novca. 

 

I znam da se kod nas lako prave hajke na igrace i kad treba i kad ne treba. Ne mislim da treba praviti hajku na Serifa, on se covek trudi maksimalno. Ali ne treba ni biti slep kod ociju pa tvrditi da jeste ono sto nije. 

 

Ndiaje je Haland licno za Falcinelija. Dalje ne bih komentarisao post koji se sastoji iz "jeste da on daje golove ali...". Zamisli, spic daje golove, trci kao sumanut, bori se za svaku loptu, fizicki je spreman kao zver i motivisan je da pegla na terenima na koje nase cenjene vedete prevrcu ocima kad moraju da igraju na njima. Bacite ga lavovima a ako sta preostane ostatak bacite tigrovima.

Link to comment
1 hour ago, adasevic said:

Inace danasnji Milojev eksperiment mi tek nije jasan.

 

 

Nije ni njemu. Ne radi se o prevelikom broju igraca vec o kupovinama posle kojih je ostao sa previse opcija na nekim a premalo na nekim drugim pozicijama.

 

Prucev je bio drugi bonus.

Link to comment

Šerif je posle Hvanga najbolji igrač ove ekipe. Nije nikakvo čudo da oni koji se razumeju u ovaj sport i prihvataju rizik da se na to znanje oslone uloživši silne milione, nude 7-8 miliona za Šerifa, dok Duarte prelazi u Zvezdu za 4x manje.

 

Neverovatna amplituda stavova prosečnog cigana od utakmice do utakmice. Kao da žive Memento film.

 

Inače, Dalsio je za naše prilike jako dobar igrač. 

  • Haha 2
Link to comment
7 hours ago, harper lee said:

 

Ndiaje je Haland licno za Falcinelija. Dalje ne bih komentarisao post koji se sastoji iz "jeste da on daje golove ali...". Zamisli, spic daje golove, trci kao sumanut, bori se za svaku loptu, fizicki je spreman kao zver i motivisan je da pegla na terenima na koje nase cenjene vedete prevrcu ocima kad moraju da igraju na njima. Bacite ga lavovima a ako sta preostane ostatak bacite tigrovima.

 

Poredio sam jedan aspekt igre u kome je Falcineli bio odlican, kao primer sta target man treba da radi. Njegova muka je sto ne zna da da gol, a nije ni jedina. Nije poenta bila u njemu, vec u tome sta kod Serifa nije dobro. 

 

Ne zalazim u to sta se kome dopada (ukusi su razliciti). Meni se ne dopada to sto vidim od njega, pa cak ni kad daje golove u Ling Long. Prosle godine celih 11, ove za sada 4. 

 

Sa ovom logikom ne razumem ni sta je problem da nam Micko bude desni bek. Borben je, fiyicki spreman, dobija duele u velikom procentu, gine na terenu... 

 

Na nasu zalost necemo sve utakmice igrati sa Tekstilcima i Jedinstvima...

 

 

Edited by adasevic
  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, harper lee said:

 

Nije ni njemu. Ne radi se o prevelikom broju igraca vec o kupovinama posle kojih je ostao sa previse opcija na nekim a premalo na nekim drugim pozicijama.

 

Prucev je bio drugi bonus.

 

Pa jasno mi je da je drugi bonus, ali imajos x igraca koji su  mogli da igraju bonusa. Pre svega Sljivic koji je do sada mozda i najvise bio u prvom planu. Nemam problem sa Prucevim, dobar je on igrac, mada mekan, ali mi samo sklapajne ekipe juce bilo bas izmisljanje tople vode...

 

A mi  imamo bonusa da svih 11 igraca budu bonusi i da ovakve ekipe sa velikom veroavtnocom dobijemo. 

 

Al ajde, rana je faza sezone, ima vremena da se kockice sloze. Sam sto bih ja na njegovommestu uigravao 11 za PO LS, ili makar osovinu te ekipe. Pa makar i protiv Tekstilca...

Link to comment

Nisam gledao utakmicu, ali simptomatično je kako se lako prošeta od "samo da im nekako jedan uvaljamo iz prekida" do ekipe koju bi dobili sa 11 bonusa.

 

Prioritet je naravno da se forma natempira za CL plejof. Okolnosti su takve da Zvezda nije klub koji je u stanju da formira tim u julu, pre svega zato što po prirodi stvari pokušava da dovede igrače ispod cene, a minimalne cene se ne dostižu na početku prelaznog roka.

 

Mada, ako Šerif ne valja, diskusija u velikoj meri gubi smisao. Čuj poređenja prvog kontakta sa loptom u debitantskom nastupu. Jasno je da mu realizacija nije najjača strana, ali takvih špiceva je milion, koji su vrhunski igrači u najelitnijoj konkurenciji. Drogba se nameće kao idealan primer jer je Šerif sličan tip igrača. Čovek ni u jednoj sezoni nije bio najbolji strelac EPL, a samo jednom je bio najbolji strelac tima, mašio je tone mrtvih šansi, padao zbog stajanja na loptu, ali je bio u svakom trenutku Šerif na terenu.

 

Mada su i Drogbu po Čelsijevim tridovima prozivali da nume da trči. 

Edited by kralj
  • Haha 1
Link to comment

Stvarno si poredio Serifa sa Drogobom? 

 

Tekstilac je ekipa koja nema 2,5 igraca koji bi trebalo da igraju JSL. Recimo Jedinstvo nema neki veliki kvlaitet ali se naziru pokusaju fudbala i ima po neki igrac neki potencijal. Ajd da se orgadim ni njima nije lako po onoj oranici, ali ako ne bude nekih promena siguran putnik nazad u prvu ligu. 

 

Pomenuo sam mogucnost da izvedemo 11 bonusa u kontekstu toga da je Prucev igrao jer je bonus i da je morao bas zbog toga. I napisao sam da je velika verovatnoca da bismo ih i tako pobedili jer svi ti klinci imaju kvalitet da igraju ovaj rang takmicenja. Neki od njih poput recimo Knezevica su i igrali JSL i van Zvezde...

 

Ja jesam gledao utakmicu, ali nista novo nije doneo uttisak o Serifu. Samo upotpunio ono sto gledamo iz nedelje u nedelju. Promasio je prazan gol sa 2 metra u prvom, pa onda jso jednom glavom u drugom, da bi na kraju dao gol kad ga je Hvang idealno samog pronasao na 5 metara. Imao je i lep povratno pas za prvenac Elsnika. 

 

Ne kazem ja da Serif nema nikakve kvalitete, ali od toga da je drvo do toga da je najbolji igrac Zvezde posle Hvanga (sto je izvinices me apsurdno) postoji jos mnogo nijansi gde moze da se udene. On bi mogao da bude rezervna opcija pa da donosi neku energiju sa klupe. U Zvezdi koja ima ambiciju da igra LS ili da bude faktor u LE, to je plafon uloga koju bi trebalo da ime. 

 

Pricas o nekim milionima. Covek je pre nas igrao Gorici (Hrvatska) gde je u 2 sezone davao 7 i 8 golova. Pa onda u Gaztepeu u Turskoj 2 godine po 10 golova, pa neki izlet u Kinu gde se bas i nije snasao i onda polusezona u Adani gde je dao 8 golova. Kod nas prosle godine 11 golova. Meni ovo nije bas Drogba statstika iako nisam Celzijev razmazeni navijac...

 

Istina i ja sam cuo da Terza prica da smo imali ponudu od 6m za njega, ali smo je odbili... blago sam skeptican prema toj informaciji, iako je moguce i da se desila... 

Edited by adasevic
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...