Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Zvezdin tim nije spreman, ili kako je to lepo napisao Adasavic - nije bazdaren.  Novi golman, Ilic, sto je branio prve dve utakmice nije rupa ali ne deluje kao golman koji moze da vadi kestenje iz vatre kao Borjan ili Glazer, a nema takvi trebaju za Evropu.  Glazera na golu je imperativ isto koliko i Hvang u veznom redu.  Bekovi, Mimovic i Rodic, su tragicni i nisu u ovom trenutku ni za domace takmicenje.  Mimovica je trebalo poslati na alko-test ili na urin-test da se vidi da li je nesto konzumirao uoci utakmice.  Delovao je pogubljeno.  Rodic ima hronican nedostatak koncentracije i zato ne treba da igra.  Mijailovic mora da igra desno.  Levi bek je veliki znak pitanja.  Seol je za sada nepoznanica  Da li je povredjen, da li ne moze da se prilagodi (ne zna jezik), da li ima neki drugi problem - nista se o njemu ne izvestava.  Jedino znamo da je zaduzio majcu br. 66.  Stoperski tandem stalno rotira.  Za sada Djiga i Stojic izgledaju bolje od ostalih stopera.  Ali Spajic je kapiten, pa ce verovatno da ga guraju u startnu postavu.  Ostalom, mozda je bolje zaigrati sa trojcom u zadnjoj liniji (Djiga centralni, Spajic desni, Stojic levi) nego sa nespremnim i tragicnim bekovima.  Srednji red: Hvang, Ivanic, i verovatno Elsnik, mada ovaj trio nije uigran ali prednjaci po kvalitetu.  Bokovi Jovanovic i Milson ili Duarte.  Mislim da u ovom trenutku Jovanovic ima prednost u odnosu na Pumu.  Svaki put kada udje u tim, podigne nivo igre, asistira za gol, preti protivnickoj odbrani.  Da je u Spaniji ili Nemackoj, bio bi u startnoj postavi i ne bi igrac kao Puma imao prednost.  Uzgred, Puma bi mogao da stese par kilograma.  U spicu, Serif i/ili Duarte (moze i sa dvojcom).

  • +1 1
Link to comment

Potencijalni Zvezdini protivnici:

Galatasaraj
Slovan/Apoel
Karabag – Ludogorec (Dinamo Minsk)
Bodo – Jagelonija
Sparta – FCSB

Link to comment

Eventualno Slovan - Apoel imamo solidne sanse. Galatasaraj ima mnogo skuplji tim, Karabag je ozbiljnija ekipa od nas, njima desnog beka igra Vesovic sto je bolje od svega sto smo mi od Gobelje na ovamo imali da ponudimo. Sparta se stabilizovala i mislim da bi bilo tesko, kao i protiv Bodoa/poljaka. 

Link to comment
40 minutes ago, samo_opusteno said:

njima desnog beka igra Vesovic sto je bolje od svega sto smo mi od Gobelje na ovamo imali da ponudimo.

Mijailovic je za tog antifudbalera Kafu licno...

 

Sanse ce nam biti dobre, ako pocnemo da igramo timski, a ne individualno i ako neki igraci kao sto je Katai, se presele na klupu.

 

Nadam se da ce se Ivanic oporaviti od povrede, kao i Glazer, a postoje neke najave da ce se Seol pojaviti u prvih 11 vec sad za vikend protiv Tekstilca.

Link to comment

Mi ne delujemo kao ozbiljan tim, nemamo dobrog zadnjeg veznog poput Sanoga ili Jovicica da se krlja na sredini. Nemamo krila koju mogu da prodju 1 na 1 kao Radonjic ili Bukari. Nemamo ozbiljne napadace, Serif je smesan igrac, videcemo za Duartea. Nemamo bekove, Mijailovic pojma nema, kakav crni Mijailovic. Znas kad bi taj uhvatio volej i dao ga Bufonu, ni za 3 zivota jer prvo treba da dodjes u tu zonu suta kao bek a Mijailovic je nekakva ''ne prelazim centar'' imitacija beka. 

Stoperi jako sumnjivi, sva trojica tempirane bombe. 

Ali ok, nije lako sklopiti ozbiljan tim, pare tu ne igraju jedinu ulogu. Da igraju mi bi sad sklopili bolji tim nego sa pocetka uspona kada smo prosli 14 rundi kvalifikacija u nizu, a sad ne bi ni u snu prosli 14 rundi bez kiksa. Ajax bi sad nakon svih transfera sklopio bolji tim od onoga sto je izbacio Real a zapravo se muce sa Vosom. Prosto nekad ti se karte otvore kao nama od 2017-e pa do odlaska Stankovica i onaj autogol Pavkova za ispadanje je negde simbolican kraj neverovatne energije i rezultata, kao i srece koja nas je pratila. 

Sada smo u procesu stagnacije, cekanja na neku novu iskru energije koja bi otvorila prostor za stvaranje ekipe sa identitetom i dobre stvari. 

Link to comment
4 hours ago, samo_opusteno said:

Eventualno Slovan - Apoel imamo solidne sanse. Galatasaraj ima mnogo skuplji tim, Karabag je ozbiljnija ekipa od nas, njima desnog beka igra Vesovic sto je bolje od svega sto smo mi od Gobelje na ovamo imali da ponudimo. Sparta se stabilizovala i mislim da bi bilo tesko, kao i protiv Bodoa/poljaka. 

 

Favoriti smo protiv svih osim Galate. Na zalost, moramo ubrzano da aktiviramo i uigravamo ova pojacanja jer smo poslovicno zakasnili da kompletiramo tim, mada je to generalno karakteristicno za evropski fudbal poslednjih godina osim za superbogate klubove. Ali do nas je, ako uspemo da uigramo pojacanja i pronadjemo igru imamo vece sanse za prolaz od svakog od ovih protivnika osim Galatasaraja.

 

Ali, jaca su ekipa, njima desnog beka igra Vesovic.:laugh:

Link to comment
21 minutes ago, harper lee said:

 

Favoriti smo protiv svih osim Galate. Na zalost, moramo ubrzano da aktiviramo i uigravamo ova pojacanja jer smo poslovicno zakasnili da kompletiramo tim, mada je to generalno karakteristicno za evropski fudbal poslednjih godina osim za superbogate klubove. Ali do nas je, ako uspemo da uigramo pojacanja i pronadjemo igru imamo vece sanse za prolaz od svakog od ovih protivnika osim Galatasaraja.

 

Ali, jaca su ekipa, njima desnog beka igra Vesovic.:laugh:

Qarabag u poslednje 2 godine im bolji h2h protiv Leh Poznana, Ciriha, Ferencvarosa, Nanta, Olimpijakosa, HJK-a, Olimpije, Hakena, Moldea i Brage. Ispadali na prolece od Genta na penale i Leverkuzena sa 2 gola u nadoknadi. Mi za to vreme bolji h2h od Pjunika i Ferencvarosa. 

 

Link to comment

Postpuno nepotrebna poredjenja. Nisu to isti timovi. Eno vidi YB, oni prvi nisu ni blizu ekipe od prosle godine. Drugo mi igrali LS, a Karabag LE, opet nebo i zemlja rivali. Naveo si ekipe gde bi sem mozda Olimpijakos svuda bili mi favoriti, a mi igrali sa Sitijem, Lajpcigom i Bojsima,..

 

 

No nebitno. Najbolji igrac im neki Zuninjo koji je igrao po nizim brazilskim i portugalskim ligama. U startnih 11 im pored brata Vesovica jos jedna vedeta iz CG samo sa kontra strane brda - Marko Jankovic... Verujem da im je kompaktnost ekipe najjaci adut jer nisam gledao, ali mi i iovakvi imamo daleko kvalitetniji sastav pojedinacno i svakako smo na papiru favoriti.

 

Link to comment

Inace, gledao sam juce Mornar - Radnicki... Na stranu (ne)kvalitet fudbala kakav odavno nisam video od obe ekipe, bilo je jako uzbudljivo a izraelski sudija je pokazao kako se resavaju nepotrebna valjanja i foliranja. Ko nije gledao - prvi mec bio 1-0 za Radnicki, u drugom Mornar munuo jedan gol, pa u 83. i drugi. Onda su krenuli da se valjaju i odumiru, sudija produzio 5 minuta. I onda krece valjanje jos bezobraznije nego Mladost na Marakani. Padne lik jer ga spicila lopta u glavu, onda skoci da se svadja pa opet legne i nece da izadje napolje da mu se ukaze pomoc nego sedi na terenu. U tih 5 minuta nije bio minut fudbala. Izraelac sve vreme pokazivao na sat, da nece da dozvoli valjanje. I onda Radnicki da gol na pocetku 9. minuta nadokande... Trener, pomocni trener, igraci... svi su skocili na sudiju, vatali se za glavu, plakali, pokazivali da je pokazao 5 a da je proslo jos 4 minuta od tog vremena... Na kraju popili 3 crvena kartona i uktakmica se nastavila. 

 

Dakle bez previse filozofije, nadoknadis ono sto je neko ocito i bezobrazno ukrao i resen problem. Ako treba 20 minuta, 20 minuta. 

 

Da stvar bude ludja, da se nisu valjali verovatno ne bi ni primili gol jer Radnicki jedva da je presao centar u tom zaostavnom vremenu. 

  • +1 2
Link to comment
48 minutes ago, samo_opusteno said:

Qarabag u poslednje 2 godine im bolji h2h protiv Leh Poznana, Ciriha, Ferencvarosa, Nanta, Olimpijakosa, HJK-a, Olimpije, Hakena, Moldea i Brage. Ispadali na prolece od Genta na penale i Leverkuzena sa 2 gola u nadoknadi. Mi za to vreme bolji h2h od Pjunika i Ferencvarosa. 

 

 

Mislis onog istog Genta kojeg smo mi dva puta pobedili u dve utakmice? Brage od koje smo bili bolji, Ferencvaros koji smo naduvali sa 4 komada u Beogradu i slicno.

 

OK, danas svako igra fudbal i te price ali ne znam kakav bi tim trebalo da imamo da bi navijaci Zvezde bili zadovoljni kvalitetom. I ko bi takav tim platio. Navijaci kluba koji ne moze da napuni stadion protiv koga god da igra a da nije neki evropski velikan jer navijaci "nece da gledaju to sranje" treba da se biju nogama u dupe od srece sto imamo ovako jak tim. Golman je prvi golman izraelske reprezentacije, u odbrani dva aktivna (Djiga, Seol), dva potencijalna reprezentativca (Mijailovic, Stojic) i bivsi igrac iz prve francuske lige, u vezi standardni reprezentativci Juzne Koreje i Slovenije, iza spica reprezentativac Angole, reprezentativac Paname i covek koji vise nije reprezentativac Crne Gore samo iz bizarnih politickih razloga, solidan napadac koji je proglasen za drvo iako je u prosloj polusezoni dao 15 golova i debitovao je za reprezentaciju Senegala.

 

Mi smo FK Crvena Zvezda, klub iz Srbije, nismo Mancester Siti ali za nase uslove smo igracki avion. Kada i kako ce to da se sklopi videcemo, to zavisi od Milojevica, ali nemoj da bogoradimo, avansno kukamo i da nas panika hvata od fudbalskih velicina poput Karabaga, Bodoa i Sparte.

  • +1 3
Link to comment
11 hours ago, Milosh76 said:

Potencijalni Zvezdini protivnici:

Galatasaraj
Slovan/Apoel
Karabag – Ludogorec (Dinamo Minsk)
Bodo – Jagelonija
Sparta – FCSB

 

Plitak potok svi osim Galate. A i njih bi odvalili da nije Marko Ivkovic slucaja zbog koga moze doci do sranja

 

@assignment

 

Povreda. Brzo se vraca

Edited by MiddleClass
  • Hvala 1
Link to comment

Iskreno, meni je nas tim nekako nabacan. Bez dileme je prenatrpan i to nije dobro skoro ni kada ti fale igraci. Imamo 35 igraca u sastavu a nije iskljuceno da ce ih biti jos. Ok, neko ce i oticli, ali optimalno je 22-25 igraca a ovo je znacajno iznad... 

 

Uz sve to nema jasne koncepcije ko je visak a ko projekat a ko zakucan, TO je bar moj utisak sa strane. 

 

Glazer bi trebalo da je prvi golman, za sada ne brani zbog povrede. Nadam mu se brzo jer mi je ovaj Ilic ok golman, ali nista preko toga. Nije mi bas jasno ni zasto Gutesa nije dobio priliku kada je vec dobro branio u Rusiji da odmeni Glazera par kola. Ako Glazer ode, mislim da smo tu bas tanki. Prosle godine smo imali Popovica kao rezervu koji bi u gotovo svim timovima bio prvi golman... Al ajde, drzimo fige da Glazer sto pre stane na gol i da ne bude on taj koji ce da rastereti preglomazan igracki kadar. 

 

Na bekovima je situacija bas nedefinisana. Imamo Rodica koga ce na kraju da zasade na Marakani uz aut liniju. Rodic kada hoce da igra je bas to sto nam treba, ali se ta njegova zelja javi tek tu i tamo, a altrernative opet nema. Kada ga bole prepone onda bas zna da nervira... Desno je Mimovic... meni se on na prvu loptu nije dopao. Onda je pokazao da moze da bude sasvim korektan, ali njemu se tu i tamo dese utakmice kao protiv Lucana, a to onda ne znaci da je los, nego da bukvalno ne moze da ubode lagan pas prvom do sebe. Na ovom nivou to prosto ne sme da se desava. Radojevic je alternativa na levom beku, ali je on nesto laganiji pa kod Miloja tesko da ce da vidi teren (ni na pripremama nije dobijao nesto priliku a kamoli sada), dok Seola svi iscekujemo i nadamo se da je mitsko bice, ali pojma nemamo kakav je stvarno. Iskreno, pre bih poslao Radojevica u OFK, a zadrzao Anana, jer bi ovaj drugi kod Miloja i dobio sansu tu i tamo, ali sta je tu je. Dakle suma sumarum, bekovski tandem ce biti Rodic-Seol ili Seol-Mimovic, a alternatice nema. Tu je Degenek u ulozi Mijovica, al kad se podvuce crta ni kvalitetaivno ni kvantitativno nismo bas nesto na beku. Sve to nas ponovo vuce ka tome da tu gledamo Mijailovica, a on covek nije desni bek i jednostavno ne moze ni sva borbenost ovog sveta da to nadomesti.

 

Na stoperima se meni licno svidja sta imamo. Dragovic je otisao, tako da je ekipa na stoperima Djiga, Stojic, Spajic, Lekovic i Milosavljevic (da ne pominjem Degeneka i ovde iako mu je to priorodna pozicija). Djiga je dosta napredovao i nadam se da ce jos. Njemu je veliki problem igra glavom, sto je bas cudno za igraca te konstitucije. Tu mora bas puno da radi. Spajic je dovoljno mator i povredjivan da bi bio starter, ali tu dolazimo do problema jer mu je data kapitenska traka, pa ce verovatno igrati pre Stojica/Djige. Stojic mi se svijda, vrlo otresit, voli i da povuce loptu, ne ispada cesto i ima odlican pregled igre i fudbalski IQ. Iskreno, ja bih i Lekovica gurao pre Spajica (ne zato sto mislim da Spajic nema kvalitet, nego sto mislim da je blizi penziji nego nekom vrhuskom ucinku) jer ima stofa, ali po njegovom ponasanju u Rusiji (recimo kad je dao gol) rekao bih da je on bas nezadovoljan jer mu je ocito predoceno da ce u najboljem slucaju biti 4. stoper i mislim da ce on izvesno da ide... U tom slucaju Veljko Milosavljevic ostaje 4. stoper sto takodje nije lose. Jos jedan stoper iz te nase skole - visok, jak i dobar na lopti. Sve u svemu mislim da tu ne bi trebalo da se oseti odlazak Dragovica, koji je definitivno pri kreju karijere i nije bio onaj igrac iz prve sezone. 

 

Zadnji vezni... nekadaa jedino mesto gde si mogao da ne razmisljas da li ces imati nekoga da popuni to mesto. Danas bas muka. Delom zato sto je nekada dovljno bilo da nadjes nekog krljatora koji uz to gura glavu gde drugi nece nogu, a danas na tom mestu mora da ima i neki kvalitet vise. Tu je doveden Milojev igrac sa Kipra - Dalsio. U Moskvi imao promenljive nastupe - na momente odlican, na momente ne postoji. Na pocetku prvenstva prilicno mrsav utisak. Plasim se da tu potencijano mozemo imati problem narocito ako udjemo u LS. Aletrnativa mu je Micko, za domacu ligu vise nego ok, ali za evropu je i to tanko, a sudeci po stanju na bekovima, plasim se da ce on opet tamo vise da visi (mada je u ling longu do sada ovo sto je igrao igra bas na ovoj poziciji). Niko drugi nije klasican zadnji vezni, pa se nadam da cemo taj problem da resavamo malo drugacijom formacijom

 

Vezni - ne bih delio ostale pozicije u vezi jer ce dosta igraca tu da rotira. Ja bih na pocetku najradije igrao u sredini sa postavkom Elsnik-Hvang-Ilic, a po krilima Ivanic i Milson. Tesko da cemo to bas tako gledati, ali po mom nekom misljenju bi to bilo najfudbalskije sto imamo. Elsnik je tek stigao, trebace i njemu vremena da se uklopi, ali bez dilem kvalitetan igrac koji prija Milojevicevom stilu igre. Hvanga i ne teba komentarisati, jer je bez konkurencije najbolji igrac ovog tima. Samo se nadati da ce da ostane. U toj varijanti sa Elsnikom zapravo i ne bi bilo klasicnog zadnjeg veznog, ali mobilnost i energija ova dva igraca bi donosila bas to sto treba ekipi. Iako Ilic nije desetka, on bi mi bio taj treci igrac. MIslim da bi se odlicno dopunjavao sa ovom dvojicom jer svi zanju lopte, a ne nedostaje im ni zelje ni borbenosti. Ako je ovaj Milson makar delimicno dobar koliko se reklamira, sa njim i Ivanicem po krilima bismo dobili obiljan ofanzivni arsenal koji u domacoj ligi ne vidim ko bi mogao da brani, a i u Evropi bi skidali pritisak sa odbrane jer nam ne bi fokus bio samo na grcevitoj odbrani gola. E sad, da li je to bsa realno sa Milojem na klupi, ne bih se usudio da kazem. Prakticno prva rezerva i cesto starter bi mi bio mali Lane. Klinac ima taj fudbalski vic koji se trazi. Mora da dobija minute i ot ozbiljne ove sezone, jer deluje da mu je plafon jako visok. Puma bi bio alternativa Milsonu, a gde ce na to jos da proadju svoje mesto Kanga (a hoce sigurno jer no Kanga no party, sto sew i videlo sa Lulcanima), muceni Prucev, Sljivic, Knezevic, Lucic pa i supertalentovani Maksimovic, stvarno ne znam. Bas prenatrpano. Svi oni bi mogli da igraju manje ili vise, ali za sve njih prosto nema mesta ni minuta. Kataia nisam ni pomenuo, a on ce svakako dobijati fine minute, iako njegova uloga zapravop mora biti da udje sa klupe i donese svoju magiju kad zatreba. Gazi ga vreme, samo se nadam da ce Miloje smeti da ga ostavlja na klupi...

 

Napad - ja posle ovih 180 minuta nemam nikakvu dilemu. Prvi spic je Bruno Duarte. Jeste tacno ovo sto harper pise, da je Serif dao dosta golova, da je bolji nego jesenas, cak i da ima nekih strasno dobrih poteza. On ima ogromnu energiju, jak je ko bizon, trud i zelja su mu uvek preko granice, tu i tmao napravi neki strasan potez, ali... fudbalski iq mu je u minusu. Cesto pogresne odluke - kad treba da se sutne, on pokusa da doda i obrnuto, sklon je i nekim velikim kiksevima gde promasi celu loptu ili je posalje ko zna gde. A onda metne gol za spice. Sve je to u zbiru lepo, ali previse nestabilo za tim kakav mi zelimo da budemo. Duarte sa druge strane je imao sjajan start u nasem dresu (gol samo sto je krocio na teren, pa onda gol i asist na drugoj kad je usao), ali nije to glavni razlog sto ga vidim kao prvog spica. Bas ono sto mi smeta kod Serifa, kod njega mi se dopalo - skolovan igrac. Udara loptu glavom, ne ceka da ona udari njega. Okretan, brzo razmislja i bira dobra resenja. Ima njuh za gol, vise nego ocigledno, a iza sebe ima momke koji ce znati da mu je doture. Sigurno cemo videti i neka njegova losija izdanja, pitanje je i koliko moze da se bije u skoku kao neki target man, ali mi i nemamo ekipu za takvu igru, tako da to ne bi trebalo da bude neki bitan minus (mada i ne znam kako bi se tu snasao)... Sremcevic mu dodje 3. spic ali on trave videti nece sem mozda u kupu pa bi najbolje bilo da ode na neku pozajmicu. Olajinku ne pominjem jer verujem da cemo ga na kraju pustiti, a i bilo bi ok prema coveku, tim pre sto smo toliko natrpani na njegovim pozicijama da veze nemam gde bi i njega udenuo. A da je po Milojevom ukusu tu nemam dilemu... 

 

 

Kad se sve ovako sagleda, vidi se da nam je igracki kadar preglomazan, ali je opet to tanko na bekovicma, upitno je i sta ce biti na golmasnkoj poziciji, a iskreno mene najvise brine kako ce Miloje da se uklopi sa ovoliko klinaca u timu. Mislim plasim se da nece, pa da ce vecina ovih klinaca da odradi sezonu sa tek po nekim minutom na terenu. Moj utisak je da on pokusava da se prilagodi i da da sansu nekim klincima, ali da je to prosto jace od njega. Da nema pravila o bonusima, bukvalno ni jedan ne bi igrao. A to je bas lose jer neki od njih imaju kvalitet da budu u 11, a ne da kruze oko prvih 11. Miloje je dobar trener, dosta doga zasniva na disciplini, ali on je svoj prosli mandat u Zvezdi zavrsio bas zbog toga sto nije imao snage za iskorak u svojoj karijeri i izlazak iz zone komfora, gde bi pravio bolji i jaci tim, odnosno tim sa individualno kvalitetnijim igracima od onih koje je tada imao. Meni je i on velika nepoznanica, tj. nepoznanica mi je da li moze da prelomi i proba da digne svoj limit preko onoga gde je ocito bio nakon prvog boravka u Zvezdi. 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Balerina najavljuje povratak Olajinke. Ako se gospodja slaze saljemo Pumu u Prag da bude dadilja :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...