Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

2 hours ago, Dimitrije said:

Elsnik je centralni vezni.  Razumeo sam da je uprava odvojila pare za krilnog igraca da zameni Olajinku.

 

Iskreno, ne znam sta ce nam Elsnik osim ako Milojevic ne krene da fantazira pa promeni formaciju na 4-4-2. Istice mu ugovor sledece godine pa je verovatno dosta jeftin, Dinamo ga je prosle godine hteo za 1.5 miliona ali se nisu dogovorili sa Olimpijom. OK je igrac ali gledali smo ga svi skoro u dresu Slovenije protiv nas, nisam primetio da se nesto posebno istakao na toj utakmici.

Link to comment

"Slovenački reprezentativac Timi Maks Elšnik postaće novo pojačanje Crvene zvezde, potvrđeno je za Nova.rs."

"Elšnik se u subotu pojavio kao opcija za srpskog šampiona i pregovori su potrajali oko dana, kako nam je nezvanično rečeno."

"Timi Maks Elšnik bi u nedelju u toku dana trebalo da potpiše ugovor. Zvezdi su konkurencija za njegov potpis bili zagrebački Dinamo i još jedan klub iz Serije A."

 

Sad da vidimo da li je zamena za Hvanga ili njegov parnjak za Evropu.

Link to comment

Neko ce ovde da ode. Dobro bi bilo da to bude Kanga, istorijski lose reaguje na klupu, ali plasim se Hvang ili Ivanic

Link to comment

Kanga i Ivanić nemaju razloga da idu bilo gde

 

Hwang je došao ovde samo na usputnu stanicu do jače lige, nije ovo za njega

Link to comment
6 minutes ago, los borrachos said:

Neko ce ovde da ode. Dobro bi bilo da to bude Kanga, istorijski lose reaguje na klupu, ali plasim se Hvang ili Ivanic

 

Ivanic nece otici sigurno a za Hvanga se mi ne pitamo nista jer imamo dogovor s njim da moze da ode ako i mi i on budemo zadovoljni ponudom. Za sada nema nista konkretno oko Hvanga ali u ozbiljnim ligama prelazni rok prakticno jos nije ni poceo tako da postoji opasnost da ode i toga su u klubu potpuno svesni. Sad, mozemo da se vajkamo zasto je takav dogovor napravljen ali on ne bi ni dosao da nema tu mogucnost, tako da jednostavno moramo da budemo zadovoljni sto je uopste igrao kod nas i da se nadamo da ce to potrajati. Ne verujem da ce Hvang otici u neki drugorazredni evropski klub jer ima i kvalitet i ambiciju za vise a i zadovoljan je u Zvezdi ali bilo bi stvarno cudo da ne dobije nikakvu ponudu iz neke od jacih liga poput, recimo, Bundeslige.

Link to comment

Maks Elšnik, fudbaler Olimpije iz Ljubljane za koju je nastupao prethodne četiri godine novi je fudbaler Crvene zvezde, potvrđeno je portalu "Novosti". Crvena zvezda će obeštećenje platiti dva miliona evra, odmah 1.500.000 i 500.000 kroz bonuse, a ugovor će Slovenac potpisati na tri godine, uz mogućnost produžetka na još godinu dana.

Link to comment

Na ovim snimcima, Elsnik deluje kao opak igrac.  Jak na lopti, jak ko bik, dobar tehnicar, ubitacna levica, sut glavom, ima njuh za gol.  Znam da je sve na snimku slovenacka liga, ali momak deluje mocno.  Vredno pomena je da je iskustvo Zvezde sa slovenackim fudbalerima je vrlo dobro (Toplak, Elzner, Pecnik, Kelhar, Mile Acimovic) kao i sa trenerom Slavisom Stojanovicem. Svi su bili veoma dobri i siumpaticni momci koje su navijaci voleli a i oni Zvezdu.  Jedini promasaji su Arnejcic i Sisic.  Nista drugo nego da mu pozelimo dobrodoslicu i uspesnu karijeru kod nas.

 

 

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, harper lee said:

 

Ivanic nece otici sigurno a za Hvanga se mi ne pitamo nista jer imamo dogovor s njim da moze da ode ako i mi i on budemo zadovoljni ponudom. Za sada nema nista konkretno oko Hvanga ali u ozbiljnim ligama prelazni rok prakticno jos nije ni poceo tako da postoji opasnost da ode i toga su u klubu potpuno svesni. Sad, mozemo da se vajkamo zasto je takav dogovor napravljen ali on ne bi ni dosao da nema tu mogucnost, tako da jednostavno moramo da budemo zadovoljni sto je uopste igrao kod nas i da se nadamo da ce to potrajati. Ne verujem da ce Hvang otici u neki drugorazredni evropski klub jer ima i kvalitet i ambiciju za vise a i zadovoljan je u Zvezdi ali bilo bi stvarno cudo da ne dobije nikakvu ponudu iz neke od jacih liga poput, recimo, Bundeslige.

 

Kako se ne pitamo ako je dogovor da ide ako klub i on moraju da budu zadovoljni? Zapravo, ne vidim kako se to razlikuje od situacije kad se inače prodaje igrač pod ugovorom.

 

Jedino ako je pri sastavljanju ugovora Zvezda unapred navela koliko košta Hvangova sloboda, kao što to rade španski klubovi.

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

 

Kako se ne pitamo ako je dogovor da ide ako klub i on moraju da budu zadovoljni? Zapravo, ne vidim kako se to razlikuje od situacije kad se inače prodaje igrač pod ugovorom.

 

Jedino ako je pri sastavljanju ugovora Zvezda unapred navela koliko košta Hvangova sloboda, kao što to rade španski klubovi.

 

Pravicemo se da smo zadovoljni ponudom, kolika god ona bila, ako Hvang bas bude hteo da ide tamo odakle smo dobili ponudu.:D

 

Mislim da nece biti problema sa njim. Covek nikada nije bio toliko postovan i voljen u klubovima u kojima je igrao i nikada nije imao toliku podrsku saigraca i navijaca kao sto je sada ima u Zvezdi, veoma je zahvalan zbog toga i to pokazuje na tipicno skroman ali direktan dalekoistocni nacin. Ne treba zaboraviti da Hvang do sada nije imao karijeru ni pribliznu onome koliki kvalitet objektivno ima i da je srecan zbog toga sto se ovde sve vrti oko njega i sto je u centru paznje. Katai je juce kad je postigao gol krenuo da se osvrce da ga nadje na terenu kako bi mu se zahvalio na asistenciji, to nisam video da je ikada radio a da nije Ivanic u pitanju s kojim ima specificnu konekciju.

 

Naravno, jos kad smo ga potpisivali jasno i otvoreno je Terzicu stavio do znanja da je njegova licna ambicija igranje u nekoj od najjacih liga Evrope i da Zvezdu vidi kao trambulinu za ispunjavanje te ambicije, sto smo mi prihvatili i takav dogovor napravili s njim. Ali to sto on vidi Zvezdu kao usputnu stanicu ni na koji nacin ne utice na njegovo zalaganje i voljni momenat, ne vidi sebe kao nekog ko treba da bude iznad saigraca i radi kao konj i na treninzima i na utakmicama, sto svako moze da vidi koju god nasu utakmicu da odgleda. Nema nikakav problem s tim da preore livadu u Ivanjici koliko preore teren u Mancesteru ili Lajpcigu, ne bira utakmice, ne steka se kad napravimo rezultat, sve shvata kao posao i priliku da napreduje kao igrac. Plus je izuzetno skroman, ljubazan sa svima i zahvalan cak i na najmanji znak paznje koju dobije. Da nije bilo Bena koji se ponasao slicno kao Hvang moglo bi komotno da se kaze da takav karakter u klubu nije vidjen jos otkad je otisao Branko Boskovic.

  • +1 3
Link to comment

Moje iskustvo u radu i druzenju sa ljudima sa Dalekog istoka je da je njima veoma znacajno da u poslu kojim se bave napreduju tako sto ce svako sledece radno mesto biti prestiznije od postojeceg.  Prema tome, Hvang ce otici iz Zvezde samo ako dobije ponudu od kluba koji je bolji od Zvezde i/ili igra u ligi koja je bolja od nase.

Link to comment
3 hours ago, Dimitrije said:

Na ovim snimcima, Elsnik deluje kao opak igrac.  Jak na lopti, jak ko bik, dobar tehnicar, ubitacna levica, sut glavom, ima njuh za gol.  Znam da je sve na snimku slovenacka liga, ali momak deluje mocno.  Vredno pomena je da je iskustvo Zvezde sa slovenackim fudbalerima je vrlo dobro (Toplak, Elzner, Pecnik, Kelhar, Mile Acimovic) kao i sa trenerom Slavisom Stojanovicem. Svi su bili veoma dobri i siumpaticni momci koje su navijaci voleli a i oni Zvezdu.  Jedini promasaji su Arnejcic i Sisic.  Nista drugo nego da mu pozelimo dobrodoslicu i uspesnu karijeru kod nas.

 

 

 

Ja se zaista nadam da ce se pokazati da ste vi u pravu ali meni on ne puni oko osim sto nam fizicki pojacava manevar jer je ocigledno korpulentniji i jaci i od Dalsia i od Ilica (namerno ga ne uporedjujem sa Hvangom, to su razlicite klase igraca). Dva miliona za igraca Olimpije, kluba iz lige u kojoj je zablistao jedan Nemanja Motika, meni malo lici na preterivanje. Narocito ce taj potpis biti iz kategorije "s konja na magarca" u slucaju odlaska Hvanga ili nekom kopernikanskom obrtu u upravi kluba kad je potencijalni odlazak Ivanica u pitanju.

 

Verujem da je u pitanju upotrebljiv i disciplinovan igrac jer ne bi igrao kod Keka da nije ali ja ni na ovom klipu, a oni se namenski prave da se istaknu vrline igraca, nisam video nista posebno osim tih nekoliko bombi koje je poslao levicom u gol. Nisam bas veliki ljubitelj veznih igraca koji se gotovo iskljucivo sluze jednom nogom jer je pod presingom veoma vazno da igrac moze da osloni na tacan pas kojom god nogom da ga salje a meni na ovom klipu deluje da mu desna sluzi samo da moze normalno da trci.

Link to comment

Ja mislim da Elsnik izgleda bolje na snimcima nego sto ste ga vi opisali, ali to je stvar zapazanja.  Videcemo kakav ce da se pokaze.  Ja ne vidim potrebu da ga dovode buduci da centralni vezni red za sada radi kao sat i ima bar 6 igraca koji mogu da igrajuu centralnom veznom redu (jucerasnja startna trojka + Ivanic + Kanga + Mijailovic + Sljivic).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...