Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Još je zanimljivije što je do kraja utakmice imao još samo jedan kontakt sa loptom, pogrešno dodavanje glavom. Za sada ima 50% učinak. 

 Drastično smo pali izlaskom Ilića, odlično je odigrao. Slažem se da Šljivić stagnira, isto ovako je igrao i kad je prvi put ušao u igru pre dve sezone. Kad se Spajić vrati na klupu će Stojić, rekao bih da je Điga zacementiran. I mislim da nam više štopera i ne treba. 

 Trebaju nam 2 krila, Puma ne obećava, ostatak je manje više ok, vratiće se Mirko, zaigraće Seol. 

Link to comment
14 minutes ago, fandorin said:

Još je zanimljivije što je do kraja utakmice imao još samo jedan kontakt sa loptom, pogrešno dodavanje glavom. Za sada ima 50% učinak. 

 Drastično smo pali izlaskom Ilića, odlično je odigrao. Slažem se da Šljivić stagnira, isto ovako je igrao i kad je prvi put ušao u igru pre dve sezone. Kad se Spajić vrati na klupu će Stojić, rekao bih da je Điga zacementiran. I mislim da nam više štopera i ne treba. 

 Trebaju nam 2 krila, Puma ne obećava, ostatak je manje više ok, vratiće se Mirko, zaigraće Seol. 

 

Ilic je izasao na poluvremenu, drasticno smo pali negde oko 65. minuta i to malo ima veze sa njegovim izlaskom. Iako jeste dosta dobro igrao, Milojevic ga je verovatno prvog zamenio zato sto je najvise pretrcao jer je morao da glumi krilo i ocigledno nema snage u ovom delu sezone za mnogo vise od toga a nije bilo preke potrebe da se guraju igraci preko granice.

 

Ovde su se ljudi juce sprdali sa izjavom komentatora na utakmici u Leskovcu da su igraci oba tima pali negde oko 74. minuta jer su izgubili snagu buduci da su tek izasli iz priprema a to je notorna stvar. Pretpostavljam da ti ljudi misle da je jedini umor koji postoji kumulativni i da ne razumeju kako neko moze biti umoran na prvoj utakmici prvenstva, sustina je da su igraci jos uvek pretrenirani, nemaju svezinu i jos uvek nisu uhvatili takmicarski ritam koji podrazumeva manje treninga i to drugacijeg tipa dok se redjaju utakmice. Plus su ovi sto su danas igrali imali srece u odnosu na mucenike koji su juce morali da igraju po onom kijametu od vrucine. Mi smo zbog rezultata spustili ritam sto je odgovaralo i gostima pa su igraci relativno svezi zavrsili utakmicu, verujem da je bilo mnogo gore onima sto su morali da igraju na rezultat do kraja.

 

Treba imati strpljenja sa Pumom, ocigledno je da covek zna da igra fudbal ali se malo sta sinoc desavalo po njegovoj strani. Koliko god nam Rodic svima upadao u oci to je iskusan igrac, neuporedivo iskusniji od Mimovica, tako da mnogo bolje kapira kako da kretanjem otvara prostor drugim igracima. On je godinama cinio trougao sa Ivanicem i Kataijem preko kojeg je islo sigurno 70% nasih akcija. Kao sto si i sam primetio za Duartea koji bukvalno nije pipnuo loptu osim kod gola, niti je u vecem delu vremena koje je proveo na terenu znao gde se nalazi, ti posebni momenti u fudbalu daju pogresnu sliku o ucinku nekog igraca. Da je Puma dao gol kad je gadjao desni ugao a golman skinuo i utisak o njemu bi bio mnogo drugaciji, ovako je ostao neprimecen i za nasu publiku odmah "ne obecava" a Duarte je zasluzio prelaznu ocenu iako nije uradio nista osim sto je zakucao u mrezu jedan odbitak.

 

Sljivic ne moze da igra na krilu i bezveze je da ga Milojevic stavlja da to igra jer nema ko drugi. Decko nema ni brzinu, ni snagu, ni eksplozivnost da igra na krilnoj poziciji, njegovo mesto je iza napadaca gde dolazi do izrazaja njegov pas i pregled igre. Ima veliki fudbalski talenat ali je previse mekan za njegovu inace solidnu konstituciju i gubi duele gde inicijalno stekne prednost jer ne moze da izdrzi kontakt. To ce morati da se pegla u teretani jer na pozicijama koje on igra neizbezno je da trpi veliki broj kontakata.

 

Meni licno se od svih novajlija za sada najvise dopao Dalsio. Nista posebno ali super korektan igrac za svoju poziciju. Trazi loptu, otvara se, ima odlican dug pas, dobar pregled igre, ne komplikuje, ne carini loptu. Valjalo bi da je malo korpulentniji jer ce ga pojesti evropski veznjaci, pogotovo ako se plasiramo u LS, ali jebi ga, koliko para toliko i muzike. Stojic je dosta bolji igrac od onoga sto sam ocekivao, primetio sam to i protiv Zenita iako je imao jednu groznu gresku. Pismen igrac, pametan, nije tragican na lopti, ne rizikuje preterano, odlicno se uklapa sa jos jednim fizicki dominantnim stoperom a takvi su i Djiga, i Spajic i Lekovic. Ilic je OK pojacanje ali to smo znali i pre nego sto je dosao.

 

Mnogo ce nam zavisiti od tog levog krila koje treba da dodje, nije ni cudo da smo nameracili da pljunemo ozbiljnu lovu za ozbiljnog igraca.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Je li se desilo još nekada negde da čovek na prvoj utakmici za svoj tim, u prvom dodiru sa loptom da gol?

 

Dao je Jojić za Dortmund sigurno. Mislim da je i Baloteli za Moncu.

 

A primera je verovatno na desetine.

 

Nisam siguran da li je Zlatan imao neki kontakt pre golčine na MLS debiju.

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment

Ima samo u Bundes ligi dosta a Jojićev je među najpoznatijim, za 17 sekundi

Za Zlatanov ne znam da li je prvi kontakt ali je legendaran

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, harper lee said:

 

Za poziciju na kojoj igra ima on sasvim dovoljno kvaliteta. Ima dobru levu nogu, stabilan je i agresivan u duelu, ima dobar pregled igre i odlican dugi pas. Danas je sticajem okolnosti morao da igra krilo jer Katai igra sta hoce pa se stalno uvlacio u sredinu, nisu to delovi terena na kojima se on oseca udobno. Da je igrao iza napadaca, sto je verovatno i bio plan, imao bi i veci ucinak. Ipak, on je od ove trojice koji figuriraju za dve pozicije u manevru najslabiji igrac, Dalsio je bolji a o Hvangu da i ne govorim, tako da je pitanje da li ce biti prva opcija ili opcija sa klupe. Kad/ako dovedemo to famozno krilo iza napadaca ce igrati Mirko Ivanic.

 

Ruku na srce, skoro da ga nisam gledao, govorim na osnovu par utakmica. Moguće da je juče igrao na pogrešnom mestu, ali otprilike se slažem. Solidan je u svemu - tehnika, eksplozivnost, duel igra, malo je taktički lutao, pa je u nekoliko navrata veseli Rodić morao da se živcira. Takođe je i par dodavanja preskočio, ali ajde, to možemo da mu otpišemo na želju za debitantskom slavom i na improvizovanu poziciju koju je juče pokrivao. Druge su to navike i pas-geometrije. Delikatan je prelazak iz srca terena na krilo. Takav versatility baš malo igrača ima. Slično je i sa štoperima koji mogu da pokriju poziciju beka, a to maltene dva različita sporta. Miha se recimo bezmalo fizički promenio kad se preorijentisao na štopera. Nikome posle nije palo na pamet da ga ikad više koristi levo. Jedan je Maldini.

 

Inače, nisam ga pominjao, ali ne bi me iznenadilo da Điga napravi i bolju karijeru od Hvanga. Takvi štoperi su danas blago.

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Lars Ricken u finalu Lige Šampiona protiv Juvea devedeset i neke, čim je ušao na teren u drugom poluvremenu, prvi kontakt sa loptom

(sećam se kao da je juče bilo :oldman2_other:)

 

https://youtu.be/poE5Vu4tc-4?t=10

 

 

nije mu bila prva utakmica za klub

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

da Điga napravi i bolju karijeru od Hvanga.

Jedino ako Djiga naprasno postane Vidic ili Kanavaro, a Hvang zavrsi karijeru danas.

Link to comment
1 minute ago, levi said:

 

nije mu bila prva utakmica za klub

To jeste, zanemario sam da se gleda debi.

Link to comment

Navodno smo zainteresovani za Slovenca Elšnika iz Olimpije.

Protiv nas na EP se prilično naigrao.

 

Edited by sasha
Link to comment
18 minutes ago, sasha said:

Navodno smo zainteresovani za Slovenca Elšnika iz Olimpije.

Protiv nas na EP se prilično naigrao.

 

 

Pregovaramo trenutno bukvalno sa dvocifrenim brojem igraca i klubova koje je Marinov tim izdvojio kao kandidate a Milojevic odobrio, odvojili smo 5 miliona za taj transfer pa ko se od njih uklopi u cenu i zeli da dodje taj ce i biti potpisan.

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, kralj said:

 

Ruku na srce, skoro da ga nisam gledao, govorim na osnovu par utakmica. Moguće da je juče igrao na pogrešnom mestu, ali otprilike se slažem. Solidan je u svemu - tehnika, eksplozivnost, duel igra, malo je taktički lutao, pa je u nekoliko navrata veseli Rodić morao da se živcira. Takođe je i par dodavanja preskočio, ali ajde, to možemo da mu otpišemo na želju za debitantskom slavom i na improvizovanu poziciju koju je juče pokrivao. Druge su to navike i pas-geometrije. Delikatan je prelazak iz srca terena na krilo. Takav versatility baš malo igrača ima. Slično je i sa štoperima koji mogu da pokriju poziciju beka, a to maltene dva različita sporta. Miha se recimo bezmalo fizički promenio kad se preorijentisao na štopera. Nikome posle nije palo na pamet da ga ikad više koristi levo. Jedan je Maldini.

 

Inače, nisam ga pominjao, ali ne bi me iznenadilo da Điga napravi i bolju karijeru od Hvanga. Takvi štoperi su danas blago.

 

Hvang za sada objektivno i nema neku posebnu klupsku karijeru. Rubin ga je poslao na pozajmicu, u Olimpijakosu se nije zadrzao, ovo sto igra u Zvezdi mu je verovatno najbolji period u karijeri. On cak i trenutno u Zvezdi ima saigrace koji su imali uspesniju klupsku karijeru od njega. Inace se slazem da ce Djiga ako nastavi ovako da napreduje da zavrsi u najjacim ligama, nismo slucajno odlucili da ga otkupimo posle tri odigrane utakmice kod nas. On nije bio los ni prosle godine a za sada na pocetku ove sezone deluje jos cvrsce, sigurnije i odlucnije. Treba da popravi jos neke stvari pre svega u odbrani prostora i proceni centarsuteva ali u duel igri je vec sada nas daleko najbolji stoper.

Link to comment

odgledah do kataijevog gola ... Ilic stariji mi se dopao na prvu, kao i mladi mimovic kod one asistencije. nema nedeljkovicev korak ali ok, tek je pocetak i bice vremena za pljuvacinu.

Serif je milojev Boaci 2, odmah se videlo. nadavace se batica golova ove sezone, ako ostane naravno.

Hvang profesor fudbala, to se znalo od ranije

 

Edited by TS-CS
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, harper lee said:

 

Pregovaramo trenutno bukvalno sa dvocifrenim brojem igraca i klubova koje je Marinov tim izdvojio kao kandidate a Milojevic odobrio, odvojili smo 5 miliona za taj transfer pa ko se od njih uklopi u cenu i zeli da dodje taj ce i biti potpisan.

Elsnik je centralni vezni.  Razumeo sam da je uprava odvojila pare za krilnog igraca da zameni Olajinku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...