Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Duarte je veceras postao novi vlasnik poslovice "rodi me majko srecnog pa me baci u trnje". Doslovno prvi kontakt s loptom koji je imao u Zvezdinom dresu je spakovao u mrezu.

 

Nije ovo bilo lose za prvu utakmicu, nekih 60 minuta smo igrali dobar fudbal a onda su krenuli igraci napred da tupe kurac i da igraju za sebe. Nadam se da je ovih desetak minuta koliko je Sljivic igrao na krilu incident koji se nece ponoviti, samo ce bezveze da izgubi samopouzdanje igrajuci na poziciji koja mu odgovara taman koliko i golmanska.

 

Hvang je za nasu ligu Bog fudbala licno, jos uvek mi nije jasno kako smo se dokopali takvog igraca. Mi cemo biti ozbiljan klub kad/ako dodjemo u situaciju da imamo deset igraca u polju koji imaju njegovo znanje, motivaciju, sportsku etiku i karakter. Tek kad vidis takvog igraca u svom timu i pomislis da smo se mi probijali do ovog nivoa preko nekih Salcburga, Kopenhagena, Brage i slicnih klubova koji obiluju igracima tog nivoa shvatis koliko smo do pre par godina bili udaljeni od ozbiljnog evropskog fudbala i koliki posao su Milojevic u prvom mandatu i Stankovic uradili sa polovnjacima poput Jovancica, Srnica, Vukanovica i slicnih tipova.

 

Jos jednog igraca moram posebno da pohvalim a to je Naser Djiga koji je tako odigrao utakmicu da ovaj nas novi golman nije stigao ni da pipne loptu. Djigovic je veceras odigrao perfektnu utakmicu i veoma dobro funkcionise u paru sa Stojicem koji je nizi i fizicki slabiji ali mobilniji stoper sa odlicnim pregledom igre. Videlo se jos u Rusiji da je Djiga bas napredovao i bila bi velika steta da ga Milojevic preseli na klupu kad se Spajic vrati jer je vec sada bolji stoper od njega.

 

Ostalo je manje-vise ocekivano, cak nam se onaj stari, dobri Ndiaje koji se svadja s loptom vratio na teren u drugom poluvremenu posle one centarforske rapsodije u prvom. Titulu "Rodic utakmice" ovog puta su posteno podelili Katai koji je vise smetao nego sto je igrao i Kanga koji je usao u utakmicu kao da se upravo vratio sa slave mrtav pijan.

 

Za kraj, Prucevu pod hitno moraju da nadju psihologa, imao je dve odlicne situacije da naplati dobar rad na treningu i obe je uprskao zato sto je oklevao i napravio potez vise.

  • +1 1
Link to comment

Ilić je dobro odigrao, ali nema nijedan dominantan kvalitet (ili bar ja nisam video). U svemu je prosečan. 

Link to comment
3 minutes ago, kralj said:

Šteta što utakmica dobije otaljavački tonalitet pre nego što klinci uđu. Razdrmaju oni malo, vidi se da hoće da se istaknu, ali nekako me nešto žulja u toj revijalnoj atmosferi.

 

Mimi ima veći plafon od Koste. Lako se identifikuje šta treba da apgrejduje. Ima šta da radi i može to da u veliikoj meri dotera. Pre svega mislim na markiranje i korigovanje defanzivnih kretnji. 

 

Da, ali Kosta je u sredini u kojoj ce mnogo kvalitetnije da radi na ispravljanju nedostataka. Nedeljkovic je strasan igrac samo nije igrao dovoljno kod nas da bi ostavio jaci utisak.

Link to comment

Nedeljkovic ima taj dugi korak.  Kada krene sa loptom od naseg sesnaesterca, cini se da u jednom koraku stigne do centra.  Nadam se da bolje prodje od Mijatovica.

Link to comment
6 minutes ago, kralj said:

Ilić je dobro odigrao, ali nema nijedan dominantan kvalitet (ili bar ja nisam video). U svemu je prosečan. 

Kada se prosek dovede do savrsenstva, dobija se umetnost.  (Primer, Vagnerove opere.)

Link to comment
9 minutes ago, harper lee said:

......

 

Za kraj, Prucevu pod hitno moraju da nadju psihologa, imao je dve odlicne situacije da naplati dobar rad na treningu i obe je uprskao zato sto je oklevao i napravio potez vise.

Kada budem konacno video osmeh na Jegorovom licu, znaci ce da mu psiholog nije potreban.  Momak je u grcu.  Mozda ga nije imao u Slovenji, ali u Zvezdi ga taj grc ne pusta.  Da je bar jedan od ona dva prodora pretvorio u asistenciju, osmeh bi mu se vratio.

Link to comment
8 minutes ago, kralj said:

Ilić je dobro odigrao, ali nema nijedan dominantan kvalitet (ili bar ja nisam video). U svemu je prosečan. 

 

Za poziciju na kojoj igra ima on sasvim dovoljno kvaliteta. Ima dobru levu nogu, stabilan je i agresivan u duelu, ima dobar pregled igre i odlican dugi pas. Danas je sticajem okolnosti morao da igra krilo jer Katai igra sta hoce pa se stalno uvlacio u sredinu, nisu to delovi terena na kojima se on oseca udobno. Da je igrao iza napadaca, sto je verovatno i bio plan, imao bi i veci ucinak. Ipak, on je od ove trojice koji figuriraju za dve pozicije u manevru najslabiji igrac, Dalsio je bolji a o Hvangu da i ne govorim, tako da je pitanje da li ce biti prva opcija ili opcija sa klupe. Kad/ako dovedemo to famozno krilo iza napadaca ce igrati Mirko Ivanic.

Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Kada budem konacno video osmeh na Jegorovom licu, znaci ce da mu psiholog nije potreban.  Momak je u grcu.  Mozda ga nije imao u Slovenji, ali u Zvezdi ga taj grc ne pusta.  Da je bar jedan od ona dva prodora pretvorio u asistenciju, osmeh bi mu se vratio.

 

Ja bih vise voleo da je onu prvu situaciju resio tako sto je opalio u gol. Treba mu malo sportske drskosti po cenu da ga napuse saigraci sto im nije dodao.

Link to comment
2 minutes ago, sasha said:

Kad pomenu Ivanića, šta je sa njim, nije bio ni u protokolu, nisam ispratio zašto.

Bio je iza gola i navijao za Serifa (zajedno sa Glazerom, Lucicem i Borjanom).  Ima neku povredu

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, MeanM@ said:

Jel ikad iko dao gol u 30. sec debija za klub?😂

Bruno Duarte je postavio novi klupski rekord Crvene zvezde po brzini gola na debiju. Brazilac je zatresao mrežu posle svega 52 sekunde na terenu.

 

Bruno-Duarte-427x285.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Milosh76
  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Je li se desilo još nekada negde da čovek na prvoj utakmici za svoj tim, u prvom dodiru sa loptom da gol?

Link to comment
14 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Je li se desilo još nekada negde da čovek na prvoj utakmici za svoj tim, u prvom dodiru sa loptom da gol?

 

S obzirom na rasprostranjenost i popularnost fudbala iznenadilo bi me da se nije bar jednom desilo ranije ali jeste velika retkost.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...