Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

9 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Ja Glavu zovem Glava jedini ovdje i nijednom  ga nisam nazvao Glava zbog Maksimovica, cak sam ga i pohvalio za utakmicu protiv komsija. E sad, realno Maksa ne bi vidio terena da Mimovic nije povrijedjen, kao i zbog izloga na derbiju, a poznato je komplet forumu koliko je Glava tezak na klincima. Pa taj isti Maksimovic je protiv jebenog Napretka usao na 5.minuta do kraja, cak je i Luka Ilic usao prije njega, na pripremama nije vidio terena osim sporadicno... 

Sto se tice prodaje, svakom dobronamjernom je jasno :D da je za klince najbolja cijena i ako se Atletiko otvori realnost je da ga prodaju, dok god se klub me stabiluzuje.na neki srednji evro nivo glede finansija, sto je tesko za.ocekuvati u skorije vrijeme. Ne bih volio da ga.kupe i ostave na pozajmici, jer je.to besmisleno.

 

Poenta je da vise jednostavno nema veze da li neki klinac igra ili ne igra, koliko igra i kada ga trener stavlja u tim. Jedino sto se racuna kad su ti klinci u pitanju je broj meseci pre nego sto se za njih dobije dobra ponuda i kolika je ta ponuda. Mi jos uvek imamo romanticne predstave o mladim igracima iz nekih starih, dobrih vremena kad si jedva cekao da se pojavi neki talenat i da ga gledas godinama pa po navici kukamo sto se oni ne guraju u tim ali to je vreme odavno proslo.

 

Za mene su dve vazne faze uspesno odradjene i sada polako treba gledati ka nekim novim standardima. Prvo, klinci nam vise ne idu za kikiriki, na prvu ponudu za cenu na koju smo ucenjeni. Viljareal je pokusao da smanji cenu za Lekovica, on sam je hteo tamo da ostane, dobili su odbijenicu s masnicom, kockali se jer su mislili da blefiramo i na kraju kad su pristali da kupe za 4 miliona bilo je kasno. Drugo, tim je uspesno ociscen od matorih domacih igraca sa dve leve noge, to sto je ostalo su ipak klasni igraci, uglavnom povratnici, poput Ivanica, Spajica, Krunica, par relativno mladjih kao Ilic koji su OK s kvalitetom i blizi su klincima i par zasluznih gradjana poput Rodica i Kataija koji ce se penzionisati iz kluba, sto je po mom misljenju OK jer klub treba da nagradjuje one koji su nas vukli godinama. Nama su sada balvani igraci poput Ndiajea ili Olajinke, kad se to uporedi sa ne tako davnim vremenima kad su te casne pozicije zauzimali Srnic Slavoljub, Gobeljic Marko i moj omiljeni Simic Veljko rekao bih da je to napredak ravan slanju coveka na Mars.

 

Dakle, ispunila se moja davnasnja zelja da se vise ne dovode matori domaci igraci sumnjivog kvaliteta da bi "popunili rotaciju", s ovim budzetima za takvim igracima zaista nema prevelike potrebe. Drago mi je da se nismo zaletali na neke Djakovce i slicne koji pomalo odskacu po kvalitetu od sredine ali ne dovoljno. Probali smo sa Stojicem i vec posle dva njegova treninga smo zakljucili da Drkusic zapravo i nije toliko skup koliko bi bio da je Stojic pokazao klasu. To bi nam predstavljalo problem kad bismo prodavali ove starije domace za neku OK lovu, kao sto smo za Ivanica imali finih ponuda, ali oni sada vise nisu na prodaju i ostaju u klubu po 5, 6, 7 godina dok vremenom polako ne zgasnu kao sto se desilo sa Kataijem. Za to vreme se ipak moze naci neki novi Ivanic ili Krunic na kojeg ce opet moci da se racuna godinama, tako da ta domaca osnova kvalitetnih igraca uvek moze da se popuni.

 

Inace, resavanje "slucaja Silas" preko Zvezde na nacin na koji on ostaje u izlogu LS sa visokom cenom otkupa dovelo nam je preko Silasovih menadzera dva perspektivna nigerijska klinca po nasem izboru iz jedne od njihovih akademija u Lagosu. Necemo mi dobijati top tier talente iz Afrike jer je red bogatijih klubova koji vuku odande podugacak ali dobro je da smo se pojavili i na tom trzistu sa sopstvenim skautingom, posto smo se vec etablirali na drugim velikim ulaznim vratima, onima iz Juzne Amerike, narocito Brazila, u Portugaliji. I tu je red podugacak ali svakako je bolje kupovati iz druge nego iz trece ruke dok igraci imaju nizu cenu i mlate se po nizim portugalskim ligama. Taj nauk smo platili sa bar pet ili sest odlicnih igraca sa kojima smo zakasnili pa su nas u nadmetanju dobili bogatiji klubovi, ti igraci osim jednog mahom svi dobro igraju po Cempionsipu i Seriji A. Kad kupujes iz druge ruke po pravilu mozes da izvuces pare nazad ako si se zajebao, sto se nama desilo sa Krasoom i Pumom.

 

Pustili smo pipke svuda i to za sada sasvim dobro izgleda ali to je voznja sa dosta rizika jer smo mi sada na nekih 65-70 miliona budzeta a nismo Kopenhagen da mozemo da racunamo pouzdano s tim da cemo stalno imati slican ili jos veci budzet. Taj novac bez bonusa iz LS tesko da mozemo da obezbedimo svake godine i pored toga sto sada vec imamo dosta igraca koji imaju lepu cenu na trzistu.

  • +1 2
  • Hvala 4
Link to comment

Ako bi Prucev nastavio da igra kao u Derbiju, eto nam jos jednog dobrog klinca.  Ne tako dobrog kao Maksimovic, ali nekog za koga mogu da se zainteresuju dobri klubovi nakon sto je malo duze igrao u Zvezdi i etablirao se kao igrac za koga ima mesta u prvoj postavi.  Ovi ostali junose, Sljivic, Jovanovic, Lucic, neka se malo zamisle u kom pravcu su im krenule karijere.

Edited by Dimitrije
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Dimitrije said:

Ako bi Prucev nastavio da igra kao u Derbiju, eto nam jos jednog dobrog klinca.  Ne tako dobrog kao Maksimovic, ali nekog za koga mogu da se zainteresuju dobri klubovi nakon sto je malo duze igrao u Zvezdi i etablirao se kao igrac za koga ima mesta u prvoj postavi.  Ovi ostali junose, Sljivic, Jovanovic, Lucic, neka se malo zamisle u kom pravcu su im krenule karijere.

 

Lucic je po meni izvikani talenat poput Gavrica, one trick pony koji ce i zavrsiti kao Gavric u mediokritetskim klubovima. Sljivic je dobijao najvise sansi od svih ali kod njega ide bas traljavo, isti je igrac kao i prvog dana kad je debitovao i ne napreduje skoro uopste. Jovanovic je na prekretnici, njega je prelazak u Beograd previse impresionirao van fudbala jer je glup kao tocilo pa je jedina stvar koja je veca od njegove gluposti njegova umisljenost da je buduci Ronaldo. Zahvaljujuci onom vozikanju na haubi dzipa Bake Praseta on je trenutno na zacelju kolone i objasnjeno mu je da ima da radi trostruko vise od drugih da bi ponovo zasluzio sansu. Mislim da klinac do pre par dana nije shvatao gde je dosao, Zvezda vise nije klub koji ce tolerisati onakve ispade i ako mu se dogodi jos jedan takav ima da leti iz kluba naglavacke, koliki god da je talenat. To sada i zna, opasno feniranje je dobio.

 

Pruceva Milojevic obozava i sigurno ce imati vecu minutazu kad konacno stabilizujemo guzvu na krilima i Silasa dovedemo na nivo uigranosti sa ekipom koji je potreban da bi mogao i da preskace utakmice. Njega jebe to sto otkako je dosao na njegovim pozicijama konstantno igraju nasi najbolji igraci, Katai, Ivanic, Bukari, Olajinka, sada Silas i Milson, tesko je izboriti se za vecu ulogu u takvoj konkurenciji. Da se ja pitam koliko danas bih ga probao na poziciji Ivanica, mislim da bi se on bolje snasao iza spica nego na krilu i da bi vise davao kao "desetka". Prucev je fenomenalan momak, mozda cak predobar i sa premalo drskosti da se kurcevitije izbori za svoje mesto, za njega se bas iskreno nadam da ce uspeti kod nas.

Link to comment

Glazer – Prucev, Điga, Drkušić, Rodić - Krunić, Elšnik - Ilić, Katai, Milson - Duarte

 

Opet malo miksuje, mada ocekivano da pocne Prucev.

Edited by Milosh76
Link to comment
11 minutes ago, Milosh76 said:

Glazer – Prucev, Điga, Drkušić, Rodić - Krunić, Elšnik - Ilić, Katai, Milson - Duarte

 

Opet malo miksuje, mada ocekivano da pocne Prucev.

 

Rodic i Katai u timu, nerviranje i kurcobolja u najavi.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...