Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

3 hours ago, Milosh76 said:

Nije, osim ako ne snime tik-tok video do 2 minuta, cisto sumnjam da ima koncentraciju da slusa vise od toga.

Ako ima malo soli u glavi i ako je svestan talenta, mozda se trgne.

Vise bi mu koristio razgovor sa Maksimovicem ili nekim drugim  vrsnjakom nego sa Terzicem i Spajicem.

Meni mali i djeluje kao dijabola, bez obzira na talenat.

Link to comment

Atletiko Madrid se javio klubu sa ponudom za Maksimovica i ti sad, jebi ga, moras da ga prodas. Klinac nije mogao kao junior da potpise ugovor preko 18. godine zivota, sto znaci da mu sledece godine istice ugovor sa Zvezdom. Ako odbijemo Atletiko oni mogu da kazu da su uredno prvo kontaktirali klub i da sada imaju pravo da se direktno obrate igracu i njegovom menadzeru a onda im nista ne smeta da mu ponude nenormalnu platu da odbije da produzi ugovor sa Zvezdom jer bi ga dobili kao slobodnog igraca (ne znam kako stoji ono pravilo da li igrac mora ili ne mora da potpise prvi ugovor sa klubom u cijim mladjim kategorijama). Onda ce svi da skoce na klub da jedva ceka da proda talentovanog igraca jer ih samo pare zanimaju a u stvari i nemas neko resenje osim ako klinac nije bas toliko lud za Zvezdom da ce na svoju visemilionsku stetu da potpise ugovor po svaku cenu, sto je velika retkost.

 

I sad hajde da se bavimo tim pricama o tome kako klinac mora da igra inace je Miloje Sisoje, i Glava, i ne znam sta sve ne. 60 minuta igranja protiv raspalog tima i cao, sve sto ti preostaje je da pokusas da izvuces sto je moguce vecu cenu. Bukvalno nema nacina da se otarasis tih velikih lesinara osim ako nemas budzet od 650-700 miliona, sve manje od toga znaci da moras da prodajes.

Link to comment
53 minutes ago, bejzbolka said:

Možda klinac nije glup, pa ne pristane na tu ponudu koja će mu sjebati karijeru.

 

Sumnjam da Maksimovicu ista moze da sjebe karijeru, opste je misljenje u klubu da se takav talenat i karakter nije pojavio ko zna otkad. Atletiko bi hteo da pokusa sa "konceptom Nedeljkovic", da ga kaparise a da mali ostane u Zvezdi do kraja tekuceg prvenstva. U Zvezdi se sada veoma dobro radi sa tim klincima ali ipak smo jos uvek svetlosnim godinama daleko od nivoa na kojem se radi u Spaniji. Nije on nepoznat skautima velikih evropskih klubova, pisao sam vec da ga Borusija Dortmund prati dve godine.

 

U svakom slucaju, bitno je da ga vidimo pored Toze kako potpisuje ugovor u sledecih par meseci pa posle neka procene kako je za njega najbolje. Mislim da bi trebalo i voleo bih da ostane jos par godina u redovnoj rotaciji i da igra vecinu utakmica za prvi tim ali opet dosta zavisi od programa koji je Atletiko spremio za njega. Ako se odluci da ode tamo ovih nekoliko meseci dok je jos ovde ce sigurno dobiti ucitelja spanskog, program po kojem ce raditi do kraja sezone i par poseta Madridu, tako da promena nece biti toliko traumaticna koliko je obicno za klince koji se prvi put susrecu sa velikim transferima u ozbiljne klubove.

 

Uzgred, niko to nije komentarisao, bilo je malo tuzno gledati kako ga pojedini igraci Partizana namerno targetiraju iz frustracije zbog rezultata, u jednom trenutku ga je Mujakic fino pocistio klizecim i jos mu nesto dobacio posle toga. Mislim da ga je Milojevic najvise zbog toga izveo ranije nego sto je planirao.

Edited by harper lee
  • +1 3
Link to comment
38 minutes ago, harper lee said:

 

.......

 

Uzgred, niko to nije komentarisao, bilo je malo tuzno gledati kako ga pojedini igraci Partizana namerno targetiraju iz frustracije zbog rezultata, u jednom trenutku ga je Mujakic fino pocistio klizecim i jos mu nesto dobacio posle toga. Mislim da ga je Milojevic najvise zbog toga izveo ranije nego sto je planirao.

Secate se koliko su tukli Pizona i Dzaju (sve dok se Dzaja nije etablirao i postao zasticena zverka).

  • +1 2
Link to comment

Čisto fudbalski mislim da bi dečku za dalji razvoj sa obzirom na poziciju koju igra kad ode od nas neki Dortmund, Lever ili slično bio mnogo bolji izbor od Atletika pa posle odatle nek ide dalje u još jače timove ako uspe.

Naravnk da bi bilo lepo gledati ga ovde još koju godinu ali nije realno, tu je Zvezda nemoćna.

  • +1 1
Link to comment

Mnogo je tih novih Mesija i Ronalda prodefilovalo  poslednjih 20 godina kroz nas fudbal, a ne znam da je neko ko je otisao tako mlad uspeo u inostranstvu. Eto možda Vlahović, on je otišao mlad iz Partizana, ali je baš dugo bio ne u drugom, nego u petom planu u Fiorentini, koja je daleko slabiji klub od Atletika. Igrom slučaja dobio je šansu i bljesnuo. Jović je isto otišao jako mlad u Benfiku, tamo izgubio dve godine gde nije igrao ni za B tim i onda opet spletom nekih srećnih okolnosti stigao u Frankfurt na pozajmicu i tamo eksplodirao. Posle se opet zajebao kad je prešao u Real. Radonja je kao klinac otišao u Romu, nije video teren, posle zna se, pozajmica u Čuku, pa opet se poklopile neke kockice, da je došao Milojević, da je Zvezda ušla u Ligu Evrope itd.

 

S druge strane je more sličnih talenata kojih danas nema ni na mapi, većina ni ne igra fudbal. Filip Janković, Filip Stevanović iz Partizana ili ranije onaj najbolji igrač EP za omladince Pavlovski, koji je poslednji put kad sam provdravao bio u nekoj Belorusiji ili tako negde. Ili sveži primer Mijatovića iz Zvezde itd.

 

Nedeljković je dobio šansu prvih par kola, sad je već klupiran i videćemo kako će se dalje situacija razvijati. Opet Aston Vila, iako je u usponu je daleko ispod nivoa Atletika i manja je konkurencija.

 

Da je neki Salzburg, pa i ajde da poverujem da imaju neki plan sa njim. Ovako mislim da ga dovode, kao što mi dovodimo ove Sremčeviće, Anane i slične, pa kao ajde možda nešto bude od njih. Mislim da bi on imao takav status u Atletiku.

Edited by bejzbolka
  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, bejzbolka said:

Ovako mislim da ga dovode, kao što mi dovodimo ove Sremčeviće, Anane i slične, pa kao ajde možda nešto bude od njih. Mislim da bi on imao takav status u Atletiku.

 

Naravno da ga tako uzimaju, sigurno ne misle da ce im odmah promeniti kvalitet prvog tima. Takvi transferi za njih su sica i uvek mogu da ih kompenzuju. To ce se promeniti za nase klince tek kad budemo dosli na nivo da nam izlazni transferi budu 15+ miliona, ako se to ikada desi.

  • +1 1
Link to comment

Kada pogledamo nase najuspesnije igrace u inostranstvu (Vidic, Mijatovic, Jugovic, Kolarov, Mihailovic, Savicevic, Ivanovic Stankovic, Krstajic...) svi oni su imali 20+ godina kada su otisli u inostranstvo i vec etabliranu karijeru i u domacim klubovima i/ili u reprezentaciji.  S druge strane, igraci kao Grujic, na primer, za koga sam mislio da ima potencijal da bude neko kao Stankovic, otisao je sa19-20 godina iz Zvezde bez ikakvog portfelja u klubu i u reprezentaciji.  U Liverpul je stigao kad i Mane.  I dok je ovaj drugi gradio karijeru i postajao standardni igrac u klubu, Grujic je stagnirao i polako poceo da se ustaljuje prvo na klupi pa sve cesce i na tribinama.

 

Spanski klubovi su na visem nivou fudbala i odgajanja igraca nego nasi ali ja ne vidim neophodno da Maksimovic ode pre nego u Zvezdi i sa Zvezdom u Evropi odigrasolidnu sezonu i postane standardni starter.  U reprezentaciji tesko jer ga Piksi ga poziva radi sopstvenog imidza i propagande a ne radi toga da ga stavi u tim. 

  • +1 1
Link to comment

Ili da postane trend da igrači ne idu u elitne timove sa 14-17 godina. Mislim da će to pre ili kasnije da se dogodi. Ogroman broj igrača ti klubovi regrutuju, većinu pozajme, a kroz pozajmice se u poslednje vreme retko afirmišu igrači, jer klubovi forsiraju pozajmljene igrače samo ako prave veliku razliku.

 

Na putu promene današnjeg trenda u prvim redovima stoje menadžeri, koji su naštelovani da uzimaju svoje kompenzacije na veliko - što više transfera, što više igrača, menadžerskih provizija, obećanja, vizije o ogromnim karijerama i slično.

  • +1 1
Link to comment

Na primer braca Ilic su iz Zvezde otisli u Man. Siti kada su imali 18 (Luka) i 16 (Ivan).  Luka se vucarao po timovima iz donjeg i srrednjeg dela tabele holandske lige, da bi se vratio u Srbiju prvo u TSC pa kod nas.  Ima 25.  Ivan je bio nesto uspesniji i igra u Serie A u kubovima iz donjeg i srednjeg dela tabele i ustalio se u reprezentaciji.  Prilicno mrsav rekord za dvojcu bivsih "bisera".

Edited by Dimitrije
  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, harper lee said:

 

I sad hajde da se bavimo tim pricama o tome kako klinac mora da igra inace je Miloje Sisoje, i Glava, i ne znam sta sve ne. 60 minuta igranja protiv raspalog tima i cao, sve sto ti preostaje je da pokusas da izvuces sto je moguce vecu cenu. Bukvalno nema nacina da se otarasis tih velikih lesinara osim ako nemas budzet od 650-700 miliona, sve manje od toga znaci da moras da prodajes.

Ja Glavu zovem Glava jedini ovdje i nijednom  ga nisam nazvao Glava zbog Maksimovica, cak sam ga i pohvalio za utakmicu protiv komsija. E sad, realno Maksa ne bi vidio terena da Mimovic nije povrijedjen, kao i zbog izloga na derbiju, a poznato je komplet forumu koliko je Glava tezak na klincima. Pa taj isti Maksimovic je protiv jebenog Napretka usao na 5.minuta do kraja, cak je i Luka Ilic usao prije njega, na pripremama nije vidio terena osim sporadicno... 

Sto se tice prodaje, svakom dobronamjernom je jasno :D da je za klince najbolja cijena i ako se Atletiko otvori realnost je da ga prodaju, dok god se klub me stabiluzuje.na neki srednji evro nivo glede finansija, sto je tesko za.ocekuvati u skorije vrijeme. Ne bih volio da ga.kupe i ostave na pozajmici, jer je.to besmisleno.

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Na primer braca Ilic su iz Zvezde otisli u Man. Siti kada su imali 18 (Luka) i 16 (Ivan).  Luka se vucarao po timovima iz donjeg i srrednjeg dela tabele holandske lige, da bi se vratio u Srbiju prvo u TSC pa kod nas.  Ima 25.  Ivan je bio nesto uspesniji i igra u Serie A u kubovima iz donjeg i srednjeg dela tabele i ustalio se u reprezentaciji.  Prilicno mrsav rekord za dvojcu bivsih "bisera".

Filip Stevanović koji je stvarno pravio razliku u našoj ligi i bio jedan od boljih igrača Partizana, prodat je Sitiju za 8 miliona, eno ga u drugoj belgijskoj ligi, nije još video teren ove sezone.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...