Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2024/2025: Zvezdina tri kralja


Dimitrije

Recommended Posts

Morao je da da šansu zbog pravila za 2 bonusa, da se Mimović nije povredio igrali bi on i Điga. Na sreću Maksimović je pokazao zašto se priča da je Zvezdin Mesi a Prucev je odlično igrao kad god je dobijao šansu. Realno ne može da se zameri Milojeviću što ne forsira više mlađe igrače jer mora da uigrava ekipu na početku sezone koja je kasno sklopljena.

Link to comment
5 hours ago, harper lee said:

 

Jak je na lopti, brzo misli i ima odlicnu levu nogu. Samo jos malo da dotera igru bez lopte i da pocnemo da se pitamo zasto ne igra u prvom timu.

 

 

ne bi on nikad vidio teren da se Mimovic nije povredio

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, nautilus said:

Plus me je Milojević iznenadio sa davanjem šanse mladim igračima u bitnim utakmicama. Mnogo je bolji trener nego u prvom mandatu.

 

 

On je i dalje jajara samo sto ima mnogo bolje igrace. Brzo smo zaboravili da je neki Vukanovic igrao spica itd...

Link to comment
9 minutes ago, tsva said:

 

 

ne bi on nikad vidio teren da se Mimovic nije povredio

 

Da. Pa sta? Zvezda nije razvojni klub da u njemu igraju igraci samo zbog toga sto imaju malo godina. I ovi drugi igraci koji su potpisali za Zvezdu dosli su da igraju, svako na treningu treba da pokaze da li mu je mesto u timu, na klupi ili kao Radonjic nisu u konkurenciji za tim jer nisu spremni. Ovo nije fudbal od pre 40 godina pa da se bavimo time u kojem uzrastu ce poceti igraci koji potpisuju desetogodisnje ugovore, danas klinac koji ima ekstra kvalitet (a i mnogi koji ga nemaju) ode u jace lige sa 18 godina i ne mozes nista da uradis da to sprecis, mozes samo da uzmes dobre pare i to je to. Ako ima kvalitet da se izbori za mesto u timu igrace, kao sto su igrali i igraju Mijatovic, Nedeljkovic, Mimovic ili Djiga.

Link to comment
47 minutes ago, nautilus said:

Plus me je Milojević iznenadio sa davanjem šanse mladim igračima u bitnim utakmicama. Mnogo je bolji trener nego u prvom mandatu.

 

Milojevic je trener u tranziciji, prilicno je ocigledno po njegovom nabusitom i nervoznom ponasanju u ovom novom mandatu da ne oseca da se nalazi u komfornoj zoni. On je imao taj zadatak da obezbedi klubu ogromne pare ulaskom u LS i to je ispunio, tako da bi sada vec mogao malo opustenije da vodi ekipu, tim pre sto je ovu slagalicu zvanu "derbi" sinoc resio na najbolji moguci nacin. Milojev prvi pomocnik je ozbiljna glava i jako dobro poznaje fudbal tako da strucnom stabu sigurno ne nedostaje opcija ali prvi trener je taj koji na kraju od svih tih opcija donosi odluku kako ce tim igrati i za tu odluku odgovara.

 

Da se ne zavaravamo mnogo, ova asimetricna formacija koju je izveo protiv Partizana se sigurno nece ponoviti u Milanu jer Olajinka nije uspeo da pruzi ono sto je bilo zamisljeno, taktika i formacija koju smo sinoc videli je samo bio pokusaj da se "zamaskira" drugi bonus. I bio je sa takticke strane vrlo zanimljiv pokusaj, retko se desava da trener izvede tim sa prakticno dve "desetke" i formaciju 3-2-4-1 u kojoj su Silas a pogotovo Olajinka imali mnogo duze koridore za pokrivanje od onoga na sta su inace navikli. Silas je imao mnogo laksi posao jer je na njegovom boku igrao Zahid koji je dosta spor i u sustini je vezni igrac, plus je imao Seola iza ledja, Olajinka se prilicno napatio protiv ovog klinca koji je u Partizan dosao sa Uba. Ali je dobro sto smo probali na ovako bitnoj utakmici formaciju sa tri igraca pozadi jer kako sada stvari stoje mi cemo jednostavno morati da se prebacimo na neku od varijanti osnove 3-4-3 od cega ce u ovoj srednjoj liniji Seol morati da bude jedan od cetiri igraca. Ova prednja trojka bi u tom slucaju verovatno bila 2-1 pre nego 1-2, sa Ivanicem i Silasom iza Serifa ili Duartea jer Milojevic sigurno nece igrati sa dva spica i odreci se Silasovih fizikalija.

 

Zato Drkusic mora da igra u subotu da vidimo koliko je u ovom trenutku spreman, za tu formaciju su i on i Djiga dovoljno mobilni da pokrivaju ledja Seolu i Olajinki a Spajic bi u sredini bio korektor. Ispred njih su Krunic i Elsnik zakucani to ce nam biti prva opcija u manevru na svim utakmicama LS.

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

 

 

Super je bio mali, ništa strah, naljutio se na izazov i bio jedan od boljih. I on i Prucev po asistenciju, samo mi se mnogo više sviđa Maksin govor tela. Prucevu fali drskosti.

  • +1 1
Link to comment
On 22. 9. 2024. at 20:40, Delija67 said:

Trebalo je da im ponudimo da nas ugoste na Marakani, kao sto su oni izasli u susret Napretku, a ne da menjamo domacinstva.

Sto je ujedno propustena prilika za dvocifrenu razliku

Link to comment
35 minutes ago, nahbar said:

Sto je ujedno propustena prilika za dvocifrenu razliku

 

misliš da bi dosta ljudi pronašlo veliko zadovoljstvo u gaženju polumrtvog pseta? nisam siguran

 

izjave igrača Zvezde posle utakmice su bile izuzetno korektne i sportske (Ivanić), bez unižavanja protivnika. i njima je  jasno koga su pobedili i u kom trenutku. i sam trener Zvezde je bio umeren i kroz izjavu provukao da mu je jasno stanje u Partizanu. to su neke stvari koje mnogo više mogu da poprinesu ugledu i veličini kluba, od eventualnog gaženja polumrtvih

 

primećujem i da među navijačima Zvezde u mom okruženju nema nikakve euforije, pa ni klasičnog afterderbi podjebavanja. onim najbližima, mislim da im je više žao zbog mene jer znaju šta mi Partizan znači, nego što im je drago zbog pobede. u redovnoj situaciji bi mi dupe pomerali

Edited by Ted
  • +1 9
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...